• 14gru
          • ŚWIĘTUJEMY

            Dzień Pluszowego Misia 

            “Jedna łapka, druga łapka, ja jestem niedźwiadek...” od słów tej piosenki rozpoczęliśmy obchody Dnia Pluszowego Misia. Na spotkanie przybyli najmłodsi uczniowie wraz ze swoimi pluszakami. Od razu zrobiło się miło i przytulnie.Poznaliśmy historię powstania święta, obchodzonego co roku 25 listopada.Szkolny korytarz wystrojem nawiązywał do zorganizowanej w tym dniu uroczystości. Pojawiła się wystawa książeczek o misiach, gazetka tematyczna oraz figurki małych bohaterów. Z uwagą wysłuchaliśmy książkowych opowieści, a następnie braliśmy udział w quizie wiedzy o misiach i niedźwiedziach. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek oraz słodycze. 

            Wszystko to zawdzięczamy Pani Ewie Popławskiej, która co roku zaprasza nas do zabawy w tym wyjątkowym, ”przytulnym” dniu. Dziękujemy!

      • 14gru
          • ANDRZEJKI

            “W ostatnich dniach listopada powróżyć sobie wypada”

            Tradycją naszej szkoły jest organizowanie zabawy andrzejkowej. Tak też zdarzyło się w tym roku. W czwartek 24 listopada społeczność uczniowska miała okazję uczestniczyć w “magicznej” zabawie. 

            Na początku najmłodsi udali się do “Krainy wróżb”, w której mogli poznać przepowiednie na dalsze życie. Jak będzie nazywał się mąż lub żona? Jaki zawód będą wykonywać? Co ich czeka w najbliższej przyszłości? Czy spełnią się ich marzenia? Na te i inne pytania odpowiedź znali magowie i wróżki, w role których wcielili się uczniowie klas starszych. Nie zabrakło także dyskotekowej zabawy z animatorami oraz słodkiego poczęstunku. 

            Po południu z podobnych atrakcji korzystali uczniowie klas starszych. 

            To była wyśmienita zabawa. Chociaż wiemy, że andrzejkowe wróżby należy traktować z lekkim przymrużeniem oka. 

      • 04gru
          • KONKURS

             

            Po co nam poezja?​​​​​​​​​​​​

            1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 im. Armii Krajowej w Augustowie odbyło się podsumowanie X Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego ,,Strofka”. Konkurs niecodzienny, jak niecodzienny był jego temat. Uczniowie szkół podstawowych powiatu augustowskiego napisali bowiem wiersze na dowolny temat: pory roku, przyroda, ekologia, przeżycia wewnętrzne, czas. Tym bardziej należy podkreślić, że w jubileuszowej ,,Strofce” swoje liryki zaprezentowało aż 39 twórców. W tym licznym gronie udanie zaprezentowały się Klara Nazarowska i Natalia Roszkowska (8 klasa), które  pokazały, że pisanie w języku ojczystym nie jest im obce. Natalia zajęła I miejsce, a Klara – III. Osiągnięcia tym cenniejsze, że teksty oceniało obiektywne jury. Brawo, gratulujemy Wam! Dziękujemy też organizatorom za ciekawy konkurs i gościnną atmosferę. Dziękujemy pani Bogusławie Roszkowskiej za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

            J.

      • 04gru
          • 3-4 latki

            Coraz bliżej święta........

            1 grudnia Święty Mikołaj zawitał do przedszkola i .....zamiast prezentów zostawił im zadania aby szybciej upłynął czas do świąt Bożego Narodzenia. Pierwsze zadanie już wykonane, dzieci z niecierpliwością czekają na następne.

      • 24lis
          • 3-4 latki

            Dzień Kredki

            Kolorowe, świecowe, ołówkowe, pastelowe...22 listopada obchodzimy Dzień Kredki. To nietypowe święto zainspirowało nas do zabaw matematycznych, konstukcyjnych i plastycznych.

      • 21lis
          • 16 listopada Międzynarodowy Dzień Tolerancji

            ,,Każdy człowiek zasługuje na miłość i szacunek”

            16 listopada w Międzynarodowym Dniu Tolerancji przypominaliśmy uczniom, że każdy człowiek zasługuje na miłość i szacunek, bez względu na wygląd, rasę, płeć i pochodzenie. Nauczyciele rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o niepełnosprawnościach, odmienności, różnych kulturach i religiach. Wychowawcy podczas godzin wychowawczych poruszali tematy inności, uczyli, że ludzie różnią się od siebie, a zauważanie odmienności nie jest złe, bo właśnie te różnice sprawiają, że każdy z nas jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

            Uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty związane z tematyką tolerancji, które zaprezentowali na korytarzach szkolnych. Społeczność szkolna miała okazję na poznanie różnorodności pojęć związanych z szeroko rozumianą tolerancją.

            Mamy nadzieję, że ten dzień wpłynie pozytywnie na postawy naszych uczniów wobec inności, nauczy szacunku, akceptacji wobec otaczającego świata.

             

                                                                                        Nauczyciele

      • 21lis
      • 14lis
          • POEZJA I PIOSENKA

            Pamiętajmy o Osieckiej ...

            14 listopada w sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Augustowie gościła uczestników Powiatowego Konkursu Agnieszka Osiecka w poezji i piosence, zorganizowanego przez APK Miejską Bibliotekę Publiczną w Augustowie. Jego celem było upowszechnienie twórczości Agnieszki Osieckiej wśród uczniów oraz przedstawienie umiejętności recytatorskich i wokalnych młodzieży. W szranki konkursu stanęło 21 wykonawców ze szkół podstawowych (kl. VII, VIII) i średnich. Wśród nich uczennice naszej szkoły: Aniela Nowik zaśpiewała piosenkę ,,Okularnicy”, otrzymała dyplom i nagrodę za udział. Klara Nazarowska recytowała tekst ,,Oczy tej małej” (,,Katarynka”) i zajęła II miejsce. Dziękujemy i gratulujemy obu wykonawczyniom, dla których był to debiut w tym konkursie. Zarówno wykonawcy, jak i widzowie mogli poczuć atmosferę tak niezwykłych tekstów Agnieszki Osieckiej, jak: ,,Okularnicy”, ,,Katarynka”, ,,Nim wstanie dzień”,  ,,W żółtych płomieniach liści”, ,,Nie żałuję”, ,,Miłość w Portofino” i wielu innych. Wartościowym dopełnieniem konkursowych prezentacji był recital piosenek bohaterki dzisiejszego spotkania w wykonaniu pani Doroty Bujnowskiej i pana Emila Kulbackiego. Dziękujemy organizatorom za kontakt z pięknymi piosenkami i wierszami oraz paniom Sylwii Nazarowskiej i Emilii Nowik za pomoc w organizacji wyjazdu.

             

            J.

      • 14lis
          • NIEPODLEGŁA

            Łączy je Polska

            Jak wielbiciele muzyki mogą uczcić  Narodowe Święto Niepodległości? Mogą na chwilę zanurzyć się w pięknych słowach i dźwiękach. Ojczyzna żyje nie tylko w muzyce klasycznej, w hymnach, ale również w muzyce popularnej, czego przykładem poniższa lista. Artystów, których utwory próżno szukać na wspólnych płytach, ponieważ wiele ich dzieli, łączy ich Ojczyzna. Dlatego, niezależnie od muzycznych gustów, posłuchajcie. Każda z nich jest odmiennym, osobistym wyznaniem autorów o Polsce.

            Ciechowski ,,Nie pytaj o Polskę”

            Eldo,,Nie pytaj o Nią”

            Marek Grechuta ,,Ojczyzna”

            Happysad,,Ojczyzna”

            Hemp Gru ,,Zapomniani bohaterowie”

            Luxtorpeda ,,Za wolność"

            Czesław Niemen ,,Sen o Warszawie”

            O.S.T.R ,,Kochana Polsko”

            Jan Pietrzak ,,Żeby Polska była Polską”

            Soul Sanok - ,,Uwierz, Polsko”'

            Grzegorz Turnau ,,Tutaj jestem”

            Jacek Wójcicki - ,,Miejcie nadzieję” (hymn naszej szkoły).

             

            J.

      • 13lis
          • ZWIEDZAMY

            Wycieczka do Warszawy

            W czwartek 10.11.2022 uczniowie naszej szkoły (66 uczniów) uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Po prawie czterogodzinnej podróży dotarliśmy do stolicy. Pierwszy punkt to  Lotnisko Chopina - największy port lotniczy w Polsce. Mieliśmy okazję przyglądać się lądującym i startującym samolotom.

            Następnie przyjechaliśmy na Stare Miasto. Zachwyceni widokiem Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta oraz zabytkowych kamienic i uliczek przeszliśmy do Muzeum Świata Iluzji. Mogliśmy zanurzyć się w bezkresie odbić i świateł w Pokojach Luster oraz Matrixie. Wchodziliśmy do kosmicznego Tunelu Vortex. Bawiliśmy się perspektywą z Krzesłem Beucheta i w Pokoju Amesa.

            Na Rynku Starego Miasta wysłuchaliśmy opowieści kataryniarza i jego muzyki.

            Wykonaliśmy następnie pamiątkowe zdjęcie przy Syrence i Pomniku Małego Powstańca .

            Po obfitym obiedzie zwiedziliśmy  Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego. Pan przewodnik przekazał nam wiele informacji o tym obiekcie.

            Bardzo zmęczeni, ale zadowoleni z całodziennej wyprawy, szczęśliwie wróciliśmy do Białobrzeg.

            Podczas całej wycieczki opiekę nad dziećmi sprawowały p. Grażyna Borawska, p. Ewa Cich, p. Ewelina Gawrylczyk. p. Elżbieta Czuper, p. Katarzyna Siemienowicz, p. Iwona Świacka oraz p. Iwona Giedrojć.

      • 13lis
          • ŚWIĘTUJEMY

            DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

             Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada. W naszej szkole obchodziliśmy to święto 9.11.2022. Uczniowie w przepięknych, bajkowych strojach pojawili się w całej szkole. Było barwnie i kolorowo. Przez kilka godzin lekcyjnych najmłodsi uczestniczyli w grach i zabawach przygotowanych i prowadzonych przez Panią Ewę Popławską. Na tle pięknej scenerii, wędrując po czerwonym dywanie uczniowie prezentowali postacie, za które byli przebrani. Widzowie sprawnie odgadywali z jakich bajek one pochodzą. Ten dzień sprawił dzieciom ogromną radość, a dorosłych przeniósł do dziecięcych lat.

            Dziękujemy Pani Ewie za te chwile.

             

      • 13lis
          • KONKURS

            ​​​​​​VIII Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej

            Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wokalnym.

            Tym razem był to VIII Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Żarnowie. Prezentowali się soliści i zespoły w dwóch kategoriach wiekowych.

            Pierwsza to uczniowie klas I-III. Tę  grupę reprezentowali uczniowie klasy III (14 osób) oraz 1 uczennnica z klasy pierwszej.

            Druga kategoria dotyczyła klas IV-VIII. Reprezentowały ją dwie osoby (1 z klasy VII i 1 z klasy VIII).

            Nasi przedstawiciele wypadli znakomicie. Oto wyniki :

            I miejsce (soliści klas I-III)- EMILIA JABŁOŃSKA

            I miejsce (soliści klas VII-VIII)- ANIELA NOWIK

            I miejsce (zespoły I-III) - UCZNIOWIE KLASY III (MARTYNA FRĄCKIEWICZ, JULIA GIEDROJĆ, EMILIA JABŁOŃSKA, WOJCIECH JOKA, HANNA KARCZEWSKA, WŁADYSŁAW KOŁODZIŃSKI, KINGA KRUCZYŃSKA, ZUZANNA KRYSZTOFIK, PATYRYCJA NAZAROWSKA, MIŁOSZ OSTAPOWICZ, FILIP PRAWDZIK, TOMASZ ROSZKOWSKI, JAN SUCHODOLSKI, OSKAR TOCZYŁOWSKI) oraz  ALEKSANDRA REMISZEWSKA (klasa I)

            II MIEJSCE ( zespoły  klas IV-VIII) ANIELA NOWIK I NATALIA REMISZEWSKA

            Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

            Uczniów przygotowywała p. Katarzyna Siemienowicz oraz p. Iwona Świacka.

      • 03lis
          • Konkurs plastyczny

            „Kraina jezior i ryb – miejsce jak z bajki”

            Konkurs plastyczny

            Uczniowie klasy II i III wzięli udział w IV edycji konkursu plastycznego pn. „Kraina jezior i ryb – miejsce jak z bajki” .

            Przeznaczony był on dla uczniów szkół podstawowych położonych na obszarze działania Lokalnej Grupy Rybackiej „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju, poświęconego tematyce PO RYBY 2014-2020.

            W piątek 28 października piękne i oryginalne prace naszych uczniów zostały wysłane. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

      • 03lis
          • Święto Szkoły

            "Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje

            I przechowywać ideałów czystość..."

            To był bardzo wyjątkowy dzień. W środę 26 października obchodziliśmy 25-lecie nadania sztandaru naszej szkole. Rozpoczęliśmy mszą świętą , którą odprawił ks. Arkadiusz Orzeł.

            Następnie, podążając za sztandarem, dotarliśmy na salę gimnastyczną. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Korąkiewicz, która przedstawiła zebranym jak przebiega działalność dydaktyczna, opiekuńcza i wychowawcza naszej szkoły. Zaproszony na tą uroczystość Wójt Gminy Augustów Zbigniew Buksiński złożył życzenia w związku z obchodzonym jubileuszem.

            Dalsza część spotkania poświęcona była ceremonii Pasowania na Ucznia Pierwszoklasistów. Złożyli oni uroczystą przysięgę i otrzymali szkolne legitymacje.

            Kolejnym etapem była część artystyczna, w której brali udział przedstawiciele wszystkich klas. Zaprezentowali oni wiersze lokalnych poetów. Nie zabrakło także utworów muzycznych. Wszystko związane było z tematyką lokalnej przyrody.

            Na koniec wszyscy udaliśmy się na poczęstunek oraz jubileuszową, szkolną dyskotekę.

            Dzięki zaangażowaniu i pomocy wszystkich uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły dzień ten na długo zapadnie w naszej pamięci.

            W przygotowaniu części artystycznej najbardziej zaangażowani to p. Ewa Cich, p.Grażyna Borawska,

            p.Katarzyna Siemienowicz, p. Barbara Zaskowska oraz p.Iwona Świacka.

      • 31paź
          • PAMIĘĆ

            ,,Czasem zrozumieć to wszystko jest tak trudno
            I ciężko sobie wmówić że życie jest próbą
            Że ktoś ułożył ten plan precyzyjnie
            Kiedy odchodzą szybko Ci którzy żyli tak niewinnie''

            (Eldo ,,Twarze” )

             

            Wspomnienia z ogrodu

             

            Otwieram oczy

            szukam …

            wokół tylko

            kamienny ogród

            z granitowymi kwiatami

            i ciszą …

             

            wokół

            ledwie pamięć

            i słowa

            na kamienia

            kartach …

             

            wzniecam płomień

            a jeśli zabłądzę

            o drogę zapytam sosnę

            ona

            jest tu dłużej

            ode mnie

      • 31paź
          • POEZJA

            KAWIARENKA LITERACKA

            ,,Niektórzy lubią poezję

            Niektórzy –
            czyli nie wszyscy.
            Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość.''

            Żeby zrozumieć sens słów Wisławy Szymborskiej, wystarczy sięgnąć po tomik poezji lub pójść na spotkanie Kawiarenki Literackiej. Kolejna podróż do krainy poezji odbyła się 27 października się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Augustowie. Na spotkaniu zorganizowanym przez Fundację Słowo i Obraz i APK Miejską Bibliotekę Publiczną słuchaliśmy rozmowy pani Janiny Osewskiej z panią Józefą Drozdowską, poetką, współredaktorką antologii oraz tomików poetyckich, autorką prac o Suwalszczyźnie, regionalistką, bibliotekarką, animatorką życia kulturalnego. Rozmowy nie tylko o poezji, ale o życiu, regionie, planach i marzeniach, i o tym, dlaczego warto tworzyć poezję, i ją czytać. Dziękujemy.

            J.

      • 31paź
          • PAMIĘĆ i TRADYCJA

            NON OMNIS MORIAR …

            (Nie wszystek umrę)

            Do tradycji należą nasze dramy pod nazwą Non omnis moriar. 27 października klasę zamieniliśmy w przestrzeń historii i pamięci. Zatrzymaliśmy się na chwilę i dwie godziny poświęciliśmy trzem postaciom fikcyjnym: Jerzemu Pakowskiemu, woźnicy, jednemu z budowniczych Kanału Augustowskiemu, Stanisławowi Kłoskowi, skrzypkowi, autorowi miejskiego hejnału, twórcy pierwszej płyty pocztówkowej (czy wiecie, co to jest?), Annie Kowalewskiej, pielęgniarce, absolwentce Liceum Pielęgniarskiego z 1939 r. Najpierw uczniowie przygotowali projekty płyt nagrobnych wraz z inskrypcjami. Potem poszczególne grupy weszły w role bliskich zmarłych i poległych. Stworzyli krótkie historie swoich bohaterów. Wybrali jedno ważne, przełomowe wydarzenie z ich życia i opowiedzieli o nim. Ćwicząc wyobraźnię i język, uczniowie wykonali ćwiczenie pieciu poziomów. Rozpoczęli od prostego pytania o wykonywaną czynność, a skończyli na określeniu filozofii życiowej robotnika, muzyka i wynalazcy oraz młodej pielęgniarki.

                        Następnie uczniowie, niczym Scrooge w ,,Opowieści wigilijnej”, wrócili do teraźniejszości i trafili do muzeum, w którym opowiedzieli o wydarzeniach z przeszłości z perspektywny współczesnego nastolatka. Określili też, w jakim stanie są miejsca związane z ich bohaterami. Spotkanie z dramą zakończyły odwiedziny w przyszłości, w której młodzi architekci zaplanowali, jak będą wyglądały te miejsca za kilkadziesiąt lat. Ćwiczeniom plastycznym, pisarskim i aktorskim towarzyszyły stare zdjęcia Augustowa z albumu ,,Augustów. Historia w zdjęciach zapisana”  oraz (tradycyjnie) muzyka: ,,Kiedy umrę, Kochanie ...” Janusza Radka, ,,Na szczycie” Grubsona, ,,Zimny dom” Totentanz, ,,Zegarmistrz światła” Tadeusza Woźniaka. Poezja śpiewana, Hip hop i rock.  Mimo upływu lat potwierdziły się słowa Horacego. Po naszych bohaterach pozostała pamięć.

             

            J.

      • 30paź
      • 30paź
          • Laboratoria Przyszłości

            PRZERWA Z ROBOTEM

            Zajęcia zatytułowane "Z robotem w czasie przerwy" odbywają się w naszej szkole w każdą środę od godziny 7.30 i na przerwach między lekcjami. W ramach zajęć uczniowie rozwijąją swoje zainteresowania informatyczne. Dzieci chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach. Wykazują się twórczą postawą, dociekliwością i wytrwałością potrzebną do osiągnięcia celu. Zadaniem prowadzonych zajęć jest nie tylko wspomaganie uczniów w rozpoznaniu ich własnych uzdolnień i zainteresowań, ale również alternatywna możliwość spędzania czasu przed lekcjami. Uczniowie rozwijają kreatywne, logiczne i abstrakcyjne myślenie, wyobraźnię, doskonałą pamięć i koncentrację. Sprawnie posługują się urządzeniami multimedialnymi.                                                           R.O

      • 24paź
          • TRADYCJA

            Święto Szkoły

            26 października 2022r. w Szkole Podstawowej im. Gen. I. Prądzyńskiego

            odbędzie się

            Święto Szkoły

            upamiętniające 25 rocznicę otrzymania sztandaru.

             

            Przebieg uroczystości:

            1.   8.00 - msza Święta w intencji społeczności szkolnej w Kościele p.w. Św. Siostry Faustyny w Białobrzegach

            2.  Ok. . 9.00- obchody Święta Szkoły oraz uroczyste pasowanie pierwszoklasistów  w       Szkole Podstawowej w Białobrzegach (sala gimnastyczna)

            3.   Zwiedzanie Izby Pamięci Gen. Ignacego Prądzyńskiego i Kanału Augustowskiego.

             

            Organizatorzy

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
      • 87 644 92 25 fax 87 644 92 25
      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach Białobrzegi 75 16-300 Augustów Poland
      • Rafał Andrzejewski iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel:504976690
    • Logowanie