• 19wrz
          • NOWE ŚWIĘTO

            DZIEŃ EMOTIKONA  :)

            Po raz pierwszy w naszej szkole dołączyliśmy do obchodów Światowego Dnia Emotikona. 19  września 2022 roku. Już w piątek przygotowaliśmy odpowiednie rekwizyty. Organizatorką i inspiracją była pani Ewa Popławska- nasza bibliotekarka. Przygotowała nam piękną  gazetkę  oraz pomysły na ciekawe Emotki.Po wytężonej pracy przyszedł czas na prezentację .Radości nie było końca. Prosimy o odgadnięcie czyje twarze kryją się za Emotkami.

            Udział wzięli uczniowie klas I-III wraz ze swymi wychowawczyniami

      • 19wrz
          • DZIEŃ KROPKI

            Grupa3-4 latki

            15 września przedszkolaki z naszej szkoły obchodziły Dzień Kropki. Odkrywalismy talenty matematyczne, sportowe i plastyczne. Dzieci bawiły sie fantastycznie!

      • 14wrz
          • ZWIEDZAMY

            Pierwsza szkolna wycieczka

            13 września uczniowie klas I-IV oraz oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę do pobliskiego Augustowa. Podróż rozpoczęli od wizyty na Komendzie Policji. Była to wizyta gościnna. Przywitała ich pani policjantka, która była świetną  przewodniczką po zakamarkach posterunku Policji. Uczniowie mogli z bliska poznać miejsce pracy stróżów prawa. Rozpoczęli zwiedzanie od dyżurki, potem były sale przesłuchań i składania zeznań, a następnie areszt . Na koniec oglądali wozy policyjne.

            Następnym etapem było poznanie miejsca pracy augustowskich strażaków. Na początku zwiedzania uczniowie otrzymali hełmy strażackie oraz specjalne kamizelki i wsłuchiwali się w opowieści profesjonalnych strażaków. Z zaciekawieniem oglądali wszystkie specjalistyczne wozy strażackie. Każdy mógł zrobić  pamiątkowe zdjęcie siedząc w kabinie pojazdu. Wrażeń było wiele.

            Kolejnym etapem wycieczki było kino „Iskra”. Po krótkim spacerze dotarli na miejsce, gdzie obejrzeli film „King:Mój przyjaciel lew.” Dzieci z dużym zainteresowaniem śledzili przygody Ines, Alexsa oraz ich przyjaciela Kinga(małego lwa). To była historia pełna przygód i dobrego humoru.

            Ten dzień był naprawdę cudowny.                                                                                                      I.Ś, E.C, B.R

      • 13wrz
          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

            "Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Głównym jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań".Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości. W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie zostało przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

            Laboratoria_Przyszlosci.docx​​​​​​​

            Szkoła Podstawowa w Białobrzegach otrzymała dofinansowanie w wyskości 30 tys złotych. 


      • 11wrz
          • PAMIĘTAMY

            POLSKI WRZESIEŃ 1939

            U stóp pomnika na Westerplatte wzniesionego ku czci obrońców naszej Ojczyzny możemy przeczytać słowa Św. Jana Pawła II, które należy zapamiętać: ,,Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych". Trzeba też pamiętać o dramatycznych wydarzeniach sprzed 83 lat.

             

            1 września 1939 r. – atak Niemiec na Polskę i początek drugiej wojny światowej;

            17 września 1939 r. – agresja ZSRR na Polskę,

            27 września 1939 r. – powstanie Polskiego Państwa Podziemnego (w tym Służby Zwycięstwu Polski), utworzenie Szarych Szeregów (Związku Harcerstwa Polskiego podczas drugiej wojny światowej).

      • 11wrz
          • CZYTAMY

            PIRAMIDA CZYTELNIKA

            Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w konkursie PIRAMIDA CZYTELNIKA. Co trzeba zrobić, żeby dotrzeć na szczyt piramidy?

                        Przeczytaj w miesiącu jedną książkę, odpowiadającą podanej charakterystyce (w dowolnej kolejności). Opisz przeczytaną książkę w założonym zeszycie czytelnika (autor, tytuł, fabuła, krótka opinia o tekście). Użyj około 100 znaków przy opisie każdej książki. Pochwal się swoimi czytelniczymi osiągnięciami i złóż zeszyt z 9 opisami książek w Bibliotece w Białobrzegach do 12 czerwca 2023 roku (poniedziałek). Poczekaj na ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród podczas zakończenia roku szkolnego. Kontakt: Ewa Popławska, Jan Saczko.

             

            Książka z nazwiskiem (imieniem, pseudonimem) bohatera w tytule.

            Książka, którą (gdybyś była autorką / był autorem) zakończył(a)byś inaczej. Jak?

            Książka, której bohater zmaga się z przeciwnościami losu..

            Książka, której bohater (bohaterowie) bezinteresownie pomaga innym ludziom (zwierzętom).

            Książka, która Cię czegoś nauczyła.

            Książka, której bohater poznaje ciekawe miejsca.

            Książka, którą lubili czytać Twoi rodzice, gdy byli dziećmi (nastolatkami).

            Książka, którą zabralibyście na bezludną wyspę..

            Książka, w której nie brakuje zabawnych postaci, zdarzeń, słów.

            E / J

      • 11wrz
          • ZAPRASZAMY

            Piszę, bo tak ...

            Zapraszamy Was do udziału w redagowaniu strony internetowej naszej szkoły. Jak to zrobić? Możecie dzielić się z czytelnikami Waszymi opiniami i spostrzeżeniami o ciekawych, według Was, szkolnych imprezach, uroczystościach, emocjonujących zawodach, niezwykłych książkach, filmach, płytach, przedstawieniach, innych zainteresowaniach. Warto spróbować swoich sił. To może być ciekawa przygoda i pożyteczny trening pisania. Zapraszamy.

             

            E. / J.

      • 11wrz
          • KSIĄŻKA

            ​​​Lato z książką​​​​​​​​​​​​​​​​​

            8 września zakończyliśmy akcję czytelniczą Lato z ksiażką. Mimo że czytanie ksiażek (a szczególnie lektur) nie jest najpopularniejszą rozrywką w wakacje, to co roku znajduje się dość wielu chętnych, którzy w letnie dni czytają. W tym roku było ich aż 24 z klasy IV, VII i VIII. Zmierzyli się nie tylko z takimi lekturowymi ,,gigantami”, jak ,,Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza czy ,,Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, ale również z bardzo interesujacymi powieściami dla młodzieży, np. ,,Pozłacaną rybką” Barbary Kosmowskiej. Dziękuję Wam za tak liczny udział w letnim czytaniu książek. Zawsze warto to robić. Zachęcam do spróbowania sił za rok.

             

            J.

      • 11wrz
          • FILM

            10. urodziny KINOCHŁONU

            Od dziesięciu lat na kulturalnej mapie Augustowa istnieje Dyskusyjny Klub Filmowy Kinochłon, ciekawy pomysł kinowych zapaleńców, dzięki którym mogliśmy obejrzeć interesujące filmy, spektakle, posłuchać ludzi kina – aktorów, reżyserów, krytyków filmowych, wziąć udział w koncertach. 7 – 11 września obchodziliśmy 10. urodziny augustowskiego DKF – u, podczas których obejrzeliśmy piękny film ,,Ennio” poświęcony kompozytorowi Ennio Morricone oraz zabawne improwizacje Teatru Pneumatycznego, w których aktorzy uczestniczyli z widzami. Z okazji 10. urodzin  DKF – u Kinochłon w Augustowie gratuluję zespołowi ciekawych pomysłów, świetnego repertuaru i …wiernej widowni. Dziękuję za chwile wzruszeń i zadumy.

             

            J.

      • 04wrz
          • CZYTAMY

             

            NARODOWE CZYTANIE​​​​​​​​​​​​

            3 września w Miejskim Domu Kultury w Augustowie odbyło się 11. Narodowe Czytanie ,,Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, podczas którego czytaliśmy piękne utwory wydane w tomie ,,Poezji” w 1822 roku. Mimo że akcja była prawdziwym maratonem, sprawiła nam wiele radości i zadowolenia. Mieliśmy przyjemność czytać piękne strofy romantyczne, ale również mogliśmy podziwiać teatralne wersje ballad ,,Romantyczność”, ,,Pani Twardowska”, ,,Rybka”, ,,Rękawiczka”, ,,Lilie” w oryginalnej interpretacji uczniów augustowskich szkół i Teatru Pneumatycznego oraz wysłuchać pięknej muzyki w wykonaniu nauczyciela i uczennic szkoły muzycznej. Dziękujemy organizatorom za literacką, teatralną i muzyczną ucztę.

             

            J.

            GRAFIKA:https://www.prezydent.pl/aktualnosci/inicjatywy/narodowe-czytanie/2022-ballady-i-romanse 

      • 04wrz
          • CZYTAMY RAZEM

            ,,Miej serce i patrzaj w serce!”

            Cała Polska czyta Mickiewicza

            2 września w naszej szkole po raz dziesiąty wzięliśmy udział w 11. Narodowym Czytaniu, pożytecznej akcji społecznej upowszechniającej czytanie polskiej literatury, przedsięwzięciu zapoczątkowanemu z inicjatywy Pary Prezydenckiej RP. Tym razem przypomnieliśmy ,,Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, niezwykłe teksty, które dały początek polskiemu romantyzmowi. Słuchacze dzięki czytającym przenieśli się w tajemniczy świat bohaterów ,,Romantyczności”, ,,Świtezianki”, ,,Pani Twardowskiej”, podziwiali romantyczny pejzaż pełen tajemnic i zagadek oraz nabrali pewności, że ,,nie ma zbrodni bez kary”. Tekstom przeczytanym przez panie Katarzynę Korąkiewicz, Grażynę Borawską, panów Tomasza Tomaszewskiego (sekretarza gminy Augustów) oraz Jana Saczkę. Podróży w krainę polskiego romantyzmu towarzyszyły ... rusałki w pięknych wiankach, muzyka Fryderyka Chopina oraz stosowna scenografia. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z Biblioteką w Białobrzegach (pani Ewa Popławska) oraz SU (nagłośnienie). Dziękujemy za piękno słowa i niezwykłe przeżycia. Zapraszamy za rok na wspólne czytanie powieści ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

             

            E./J.

      • 30sie
          • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

             

            1 września 2022r. 

             

             

            • Godz. 9.00 Msza Święta w intencji społeczności szkolnej  w kościele w Białobrzegach
            • po mszy spotkanie na sali gimnastycznej
            • Spotkania z wychowawcami 

            Odział przedszkolny 3-4 latki - sala nr 1 (parter)

            Odział przedszkolny 5-6 latki - sala nr 5  (parter)

            Klasa I  - sala nr 2 (parter)

            Klasa II - sala nr 4 (parter)

            Klasa III -sala nr 7 (parter)

            Klasa IV - sala nr 6  (piętro)

            Klasa V - sala nr 4 (piętro)

            Klasa VI -sala nr 3 (piętro)

            Klasa VII - sala nr 2 (piętro)

            Klasa VIII - sala nr 1 (piętro)

            DOJAZD DO SZKOŁY I POWRÓT WE WŁASNYM ZAKRESIE. 

            AUTOBUSY LINIOWE KURSUJĄ TAK JAK W POPRZEDNIM ROKU SZKOLNYM

      • 17sie
          • Wyprawka do zerówki

            Wyprawka do zerówki: przybory szkolne (lista)

            ·      piórnik z wyposażeniem, czyli ołówkami, kredkami, nożyczkami, gumką, temperówką (poproszę o kredki dobrej jakości)

            ·      kredki pastelowe olejne

            ·      farby plakatowe;

            ·      pędzelki różnej grubości;

            ·      blok techniczny biały A4  

            ·      blok techniczny kolorowy A4  

            ·      blok rysunkowy biały i kolorowy

            ·      plastelina;

            ·      klej w sztyfcie (zielony)

            ·      teczka A4 na prace plastyczne

            ·      zeszyty: 2x w dwie linie, w kratkę

            ·      2 dowolne kolorowanki

            ·      Wycinanki zwykłe, brokatowe lub holograficzne

            ·      Worek na kapcie

            Proszę rodziców o podpisanie rzeczy dziecka każdą z osobna.

      • 27cze
          • WAKACJE

            Wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom Szkoły

            serdecznie dziękujemy za życzliwość i współpracę

            w roku szkolnym 2021 /2022.

            Życzymy zasłużonego wypoczynku,

            słońca, radości i szczęścia,

            bezpiecznych i mądrych przygód,

            i zadziwienia w odkrywaniu świata.

            Dziękujemy!

             

            ,,Lato, lato, lato czeka.
            Razem z latem czeka rzeka.
            Razem z rzeką czeka las,
            A tam ciągle nie ma nas.

             

            Lato, lato, nie płacz czasem.
            Czekaj z rzeką, czekaj z lasem.
            W lesie schowaj dla nas chłodny cień.
            Przyjedziemy lada dzień.''

             

            Ludwik Jerzy Kern ,,Lato, lato, lato czeka”

      • 27cze
      • 26cze
          • CZYTAMY

            PIRAMIDA CZYTELNICZA

            23 czerwca zakończyliśmy przygodę z PIRAMIDĄ CZYTELNICZĄ, akcją, w której pochwaliliśmy się swoimi czytelniczymi osiągnięciami, przeczytanymi książkami. Wśród przedstawionych tekstów znalazły się zarówno lektury, jak i pozycje z naszych prywatnych ,,list przebojów”. PIRAMIDA nie była trudną i męczącą wspinaczką, lecz przyjemnością. Życzymy przyjemnej lektury:

            1. Książka z nazwą miejsca (miejscowości) w tytule: Lucy Maud Mongomery ,,Ania z Zielonego Wzgórza”.
            2. Książka, która wprawia Cię w dobry nastrój: Adam Bahdaj ,,Podróż za jeden uśmiech”.
            3. Książka, której bohater pozytywnie się zmienia: Karol Dickens ,,Opowieść wigilijna”, Ewa Nowak ,,Drzazga”.
            4. Książka, której bohater (bohaterowie) bezinteresownie pomaga innym ludziom (zwierzętom): James Herriot,,Nie budźcie zmęczonego weterynarza”.
            5. Książka fantastyczna (fantasy s.f.): Brandon Mull ,,Baśniobór”, Andrzej Sapkowski ,,Miecz przeznaczenia”,  John Flanagan ,,Zwiadowcy”.
            6. Książka, której bohater podróżuje: Antoine de Saint – Exupery ,,Mały Książę”, Juliusz Verne ,,W 80 dni dookoła świata”.
            7. Książka, której bohater ma ciekawe pomysły: Jean Jacques Sempe, Rene Goscinny - ,,Mikołajek”.
            8. Książka, w której motywem przewodnim jest przyjaźń: Aleksander Kamiński ,,Kamienie na szaniec:.
            9. Książka, w której nie brakuje komizmu: Ewa Nowak ,,Yellow Bahama w prążki”, Jeff Kinney ,,Dziennik cwaniaczka”.
      • 26cze
          • MOTYWACJA

            „Iloma językami mówisz, tylekroć jesteś człowiekiem”

            DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

             

            23 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym roku uczniowie motywowali siebie do nauki języków obcych poprzez różne metody. Uczenica Maja Koronkiewicz z klasy VII utworzyła prezentację multimedialną, w której pokazała uczniom jak można uczyć sie języka obcego z przeróżnych dostępnych na codzień źródeł. Uczniowie dowiedzieli się jakie filmiki i bajki mogą oglądać, aby polepszyć swój angielski czy rosyjski, w jaki sposób uczyć się słówek z różnego rodzaju tekstów. Natalia Remiszewska,  Aniela Nowik oraz uczniwowe klasy VII zaśpiewali piosenki w językach obcych, Klara Nazarowska, Lena Chełmińska, Natalia Roszkowska i Natalia Remiszewska wystąpiły w scenkach z życia codziennego. Uczniowie mieli okazję obejrzeć nagrane w naszej szkole w poprzednich latach filmiki w języku angielskim z przedstawienia "Snow White" oraz filmu p.t. "My school". Dzięki pracy uczniów klasy IV, wszyscy mogli zobaczyć jak wspaniałym pomysłem jest wykonanie lapbooków w języku obcym, które pomogą zapamiętać nie tylko słownictwo, ale równiez struktury gramatyczne. Mamy nadzieję, że uczniowie nabrali większej chęci do nauki języków obcych, zyskali większą motywację do dalszej pracy nad swoim rozwojem.To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli sie w przygotowanie Dnia Jezyków Obcych. 

            E.C, E.G

      • 23cze
          • EGZAMIN

            ​​​​​​KARTA ROWEROWA

            14 czerwca 2022r z inicjatywy Pani Marianny Kisielewskiej zorganizowano w szkole egzamin na kartę rowerową. Przystąpili do niego chętni uczniowie z klas IV i V. Egzamin składał się z części teoretycznej, w której sprawdzono znajomosć przepisów ruchu drogowego oraz z częsci praktycznej - jazdy rowerem. 7 uczniów uzyskało karty rowerowe. Życzymy bezpiecznej jazdy!

            M.K

      • 22cze
          • PIKNIK

            Wakacje tuż, tuż….

            Jak spędzają ostatnie dni roku szkolnego nasi najmłodsi uczniowie?

            Nie zwalniamy tempa pracy. Ostatnią środę roku szkolnego 2021/2022 rozpoczęliśmy od obejrzenia kilku krótkich filmów edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem w czasie wakacyjnych wypraw .

            Utrwaliliśmy zasady zachowania się podczas pobytu w górach, nad wodą oraz w lesie. Przypomnieliśmy numery alarmowe oraz zasady zachowania się w obliczu zagrożenia lub kontaktu z obcymi ludźmi. Następnie korzystając ze zdobytych wiadomości wykonaliśmy tematyczne plakaty.

            Skorzystaliśmy  także z zaproszenia na „Trzy kwadranse z książką”, gdzie wysłuchaliśmy pięknego czytania wybranych fragmentów książek.

            Po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy zabawę dyskotekową, którą uświetnili animatorzy z klasy VII i VIII.

            Ale to nie koniec atrakcji danego dnia. Na zakończenie zorganizowaliśmy piknik na polance przed szkołą. Uczestniczyliśmy tam w różnych zabawach i rozgrywkach, a w krótkich przerwach delektowaliśmy się pysznymi kanapkami i słodyczami. TO BYŁ WYJĄTKOWY DZIEŃ!!!!

            ZAPAMIĘTAMY GO NA DŁUGO!!!!!

                                                  

            Uczniowie klas I-III,

            oddziału przedszkolnego oraz Klubu Przedszkolaka

      • 22cze
          • CZYTAMY

            ,,Kto dużo czyta, żyje podwójnie” (Umberto Eco)

            Trzy kwadranse z książką

            22 czerwca po raz trzynasty zakończyliśmy nasz sezon czytelniczy. Jednym słowem, nauczyciele przeczytali uczniom fragmenty swoich ulubionych, wybranych książek. Zaczęła pani Katarzyna Siemienowicz, która wprowadziła nas w świat ,,Oskara i pani Róży” Erica – Emmanuela Schmitta. Następnie pani Elżbieta Czuper przybliżyła nam niezykłego podróżnika – Małego Księcia, bohatera kultowej baśni Antoine'a de Saint – Exupery'ego. Przypomniała złotą myśl: ,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Po perypetiach Małego Księcia pani Katarzyna Korąkiewicz przeczytała wyjątek z powieści ,,Mały Rubi w tarapatach” Holly Webb z serii ,,Zaopiekuj się mną”. Opieka nad zwierzętami – jakże aktualny temat. Potem przyszła pora na powieść ,,Znajomi z zerówki” autorstwa  Małgorzaty Musierowicz, cenionej za cykl ,,Jeżycjada”. Z dużymi problemami małych ludzi zapoznała nas pani Ewa Cich. Puentą spotkania czytających i słuchających był tekst ,,Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry, przeczytany przez pana Jana Saczkę. Historia niczym z ,,Zemsty” czy trylogii o Kargulach i Pawlakach. W słoneczne przedpołudnie spędziliśmy czas z bohaterami różnorodnych tekstów literackich. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was, że warto czytać.

             

            K., K., E., E., J.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
      • 87 644 92 25 fax 87 644 92 25
      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach Białobrzegi 75 16-300 Augustów Poland
      • Rafał Andrzejewski iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel:504976690
    • Logowanie