• 27cze
          • WAKACJE

            Wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom Szkoły

            serdecznie dziękujemy za życzliwość i współpracę

            w roku szkolnym 2021 /2022.

            Życzymy zasłużonego wypoczynku,

            słońca, radości i szczęścia,

            bezpiecznych i mądrych przygód,

            i zadziwienia w odkrywaniu świata.

            Dziękujemy!

             

            ,,Lato, lato, lato czeka.
            Razem z latem czeka rzeka.
            Razem z rzeką czeka las,
            A tam ciągle nie ma nas.

             

            Lato, lato, nie płacz czasem.
            Czekaj z rzeką, czekaj z lasem.
            W lesie schowaj dla nas chłodny cień.
            Przyjedziemy lada dzień.''

             

            Ludwik Jerzy Kern ,,Lato, lato, lato czeka”

      • 27cze
      • 26cze
          • CZYTAMY

            PIRAMIDA CZYTELNICZA

            23 czerwca zakończyliśmy przygodę z PIRAMIDĄ CZYTELNICZĄ, akcją, w której pochwaliliśmy się swoimi czytelniczymi osiągnięciami, przeczytanymi książkami. Wśród przedstawionych tekstów znalazły się zarówno lektury, jak i pozycje z naszych prywatnych ,,list przebojów”. PIRAMIDA nie była trudną i męczącą wspinaczką, lecz przyjemnością. Życzymy przyjemnej lektury:

            1. Książka z nazwą miejsca (miejscowości) w tytule: Lucy Maud Mongomery ,,Ania z Zielonego Wzgórza”.
            2. Książka, która wprawia Cię w dobry nastrój: Adam Bahdaj ,,Podróż za jeden uśmiech”.
            3. Książka, której bohater pozytywnie się zmienia: Karol Dickens ,,Opowieść wigilijna”, Ewa Nowak ,,Drzazga”.
            4. Książka, której bohater (bohaterowie) bezinteresownie pomaga innym ludziom (zwierzętom): James Herriot,,Nie budźcie zmęczonego weterynarza”.
            5. Książka fantastyczna (fantasy s.f.): Brandon Mull ,,Baśniobór”, Andrzej Sapkowski ,,Miecz przeznaczenia”,  John Flanagan ,,Zwiadowcy”.
            6. Książka, której bohater podróżuje: Antoine de Saint – Exupery ,,Mały Książę”, Juliusz Verne ,,W 80 dni dookoła świata”.
            7. Książka, której bohater ma ciekawe pomysły: Jean Jacques Sempe, Rene Goscinny - ,,Mikołajek”.
            8. Książka, w której motywem przewodnim jest przyjaźń: Aleksander Kamiński ,,Kamienie na szaniec:.
            9. Książka, w której nie brakuje komizmu: Ewa Nowak ,,Yellow Bahama w prążki”, Jeff Kinney ,,Dziennik cwaniaczka”.
      • 26cze
          • MOTYWACJA

            „Iloma językami mówisz, tylekroć jesteś człowiekiem”

            DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

             

            23 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym roku uczniowie motywowali siebie do nauki języków obcych poprzez różne metody. Uczenica Maja Koronkiewicz z klasy VII utworzyła prezentację multimedialną, w której pokazała uczniom jak można uczyć sie języka obcego z przeróżnych dostępnych na codzień źródeł. Uczniowie dowiedzieli się jakie filmiki i bajki mogą oglądać, aby polepszyć swój angielski czy rosyjski, w jaki sposób uczyć się słówek z różnego rodzaju tekstów. Natalia Remiszewska,  Aniela Nowik oraz uczniwowe klasy VII zaśpiewali piosenki w językach obcych, Klara Nazarowska, Lena Chełmińska, Natalia Roszkowska i Natalia Remiszewska wystąpiły w scenkach z życia codziennego. Uczniowie mieli okazję obejrzeć nagrane w naszej szkole w poprzednich latach filmiki w języku angielskim z przedstawienia "Snow White" oraz filmu p.t. "My school". Dzięki pracy uczniów klasy IV, wszyscy mogli zobaczyć jak wspaniałym pomysłem jest wykonanie lapbooków w języku obcym, które pomogą zapamiętać nie tylko słownictwo, ale równiez struktury gramatyczne. Mamy nadzieję, że uczniowie nabrali większej chęci do nauki języków obcych, zyskali większą motywację do dalszej pracy nad swoim rozwojem.To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli sie w przygotowanie Dnia Jezyków Obcych. 

            E.C, E.G

      • 23cze
          • EGZAMIN

            ​​​​​​KARTA ROWEROWA

            14 czerwca 2022r z inicjatywy Pani Marianny Kisielewskiej zorganizowano w szkole egzamin na kartę rowerową. Przystąpili do niego chętni uczniowie z klas IV i V. Egzamin składał się z części teoretycznej, w której sprawdzono znajomosć przepisów ruchu drogowego oraz z częsci praktycznej - jazdy rowerem. 7 uczniów uzyskało karty rowerowe. Życzymy bezpiecznej jazdy!

            M.K

      • 22cze
          • PIKNIK

            Wakacje tuż, tuż….

            Jak spędzają ostatnie dni roku szkolnego nasi najmłodsi uczniowie?

            Nie zwalniamy tempa pracy. Ostatnią środę roku szkolnego 2021/2022 rozpoczęliśmy od obejrzenia kilku krótkich filmów edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem w czasie wakacyjnych wypraw .

            Utrwaliliśmy zasady zachowania się podczas pobytu w górach, nad wodą oraz w lesie. Przypomnieliśmy numery alarmowe oraz zasady zachowania się w obliczu zagrożenia lub kontaktu z obcymi ludźmi. Następnie korzystając ze zdobytych wiadomości wykonaliśmy tematyczne plakaty.

            Skorzystaliśmy  także z zaproszenia na „Trzy kwadranse z książką”, gdzie wysłuchaliśmy pięknego czytania wybranych fragmentów książek.

            Po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy zabawę dyskotekową, którą uświetnili animatorzy z klasy VII i VIII.

            Ale to nie koniec atrakcji danego dnia. Na zakończenie zorganizowaliśmy piknik na polance przed szkołą. Uczestniczyliśmy tam w różnych zabawach i rozgrywkach, a w krótkich przerwach delektowaliśmy się pysznymi kanapkami i słodyczami. TO BYŁ WYJĄTKOWY DZIEŃ!!!!

            ZAPAMIĘTAMY GO NA DŁUGO!!!!!

                                                  

            Uczniowie klas I-III,

            oddziału przedszkolnego oraz Klubu Przedszkolaka

      • 22cze
          • CZYTAMY

            ,,Kto dużo czyta, żyje podwójnie” (Umberto Eco)

            Trzy kwadranse z książką

            22 czerwca po raz trzynasty zakończyliśmy nasz sezon czytelniczy. Jednym słowem, nauczyciele przeczytali uczniom fragmenty swoich ulubionych, wybranych książek. Zaczęła pani Katarzyna Siemienowicz, która wprowadziła nas w świat ,,Oskara i pani Róży” Erica – Emmanuela Schmitta. Następnie pani Elżbieta Czuper przybliżyła nam niezykłego podróżnika – Małego Księcia, bohatera kultowej baśni Antoine'a de Saint – Exupery'ego. Przypomniała złotą myśl: ,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Po perypetiach Małego Księcia pani Katarzyna Korąkiewicz przeczytała wyjątek z powieści ,,Mały Rubi w tarapatach” Holly Webb z serii ,,Zaopiekuj się mną”. Opieka nad zwierzętami – jakże aktualny temat. Potem przyszła pora na powieść ,,Znajomi z zerówki” autorstwa  Małgorzaty Musierowicz, cenionej za cykl ,,Jeżycjada”. Z dużymi problemami małych ludzi zapoznała nas pani Ewa Cich. Puentą spotkania czytających i słuchających był tekst ,,Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry, przeczytany przez pana Jana Saczkę. Historia niczym z ,,Zemsty” czy trylogii o Kargulach i Pawlakach. W słoneczne przedpołudnie spędziliśmy czas z bohaterami różnorodnych tekstów literackich. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was, że warto czytać.

             

            K., K., E., E., J.

      • 22cze
          • ZABAWA

            Tańce, hulanki, swawole …

            20 czerwca nasi ósmoklasiści wraz zaproszonymi gośćmi z klasy siódmej i szóstej bawili się na zabawie, pierwszej od dłuższego czasu. Niedawno podjęli trud egzaminów, a za kilka dni pożegnają koleżanki, kolegów, nauczycieli i szkolne ławki. Jednak tego dnia pewnie nikt o tym nie myślał. Wszyscy świetnie się bawili w tanecznym maratonie, do dźwięków znanych przebojów. Sprawdzili się w ciekawych i dynamicznych zabawach. Nikogo nie trzeba było do nich przekonywać. Na koniec  nie zabrakło podziękowań dla rodziców i nauczycieli.

             

            B.E.K.J.

      • 22cze
          • KONKURS

            MISTRZ ORTOGRAFII,

            czyli uczymy się na błędach

            17 i 20 czerwca uczniowie klas IV – VI i VII – VIII stanęli w szranki szkolnego konkursu Mistrz Ortografii, czyli uczymy się na błędach. Niektórzy wrócili z niego na tarczy, a niektórzy – z tarczą. Kto z nas nie walczył z pisownią: w ogóle, na pewno, przede wszystkim? Uczestnicy rywalizacji sprawdzili własne umiejętności, znajomość zasad i trudnych wyrazów. i napisali niełatwe dyktanda.

            W kategorii młodszych najlepsi okazali się: Maria Cicha (IV), przed Anielą Kotowską (IV) i Wiktorią Morozow (V). Wśród starszych prym wiedli: Natalia Roszkowska (VII), Julia Baczyńska (VII) i Kuba Malinowski (VIII). Gratulujemy zwycięzcom.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

            G. / J.

      • 22cze
          • WYCIECZKA

            Wycieczka do Augustowa

            Dnia 21 czerwca uczniowie klas I-V oraz oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę  do pobliskiego Augustowa. Pierwszym punktem tej wyprawy był seans w kinie „Iskra” . Uczniowie oglądnęli animowany film „Pan Wilk i spółka”. Następnie wyruszyli do placówki OSP Lipowiec. Dzięki uprzejmości sympatycznego strażaka mogli zobaczyć  wyposażenie wozu strażackiego i posłuchać ciekawych informacji o sprzęcie używanym przez strażaków w różnych akcjach. Przymierzyli hełmy i wsiedli do wozu. Widzieli jak wygląda remiza strażacka. Na koniec podróży z ogromną radością udali się na lody, gofry i rurki z bitą śmietaną. Pełni wrażeń wrócili do szkoły Organizatorkami tej wycieczki były wychowawczynie wyżej wymienionych klas.

            I.Ś

      • 21cze
          • KONKURS

            "Mała Corrida"

            W poniedziałek 15 czerwca uczniowie klasy II i III  przystąpili do walki o tytuł „Mistrza ortografii”. Wszyscy przybyli do sali nr 7 , aby w ciszy i spokoju przystąpić do „ostrej” rywalizacji o ten zacny tytuł. Uczestnicy otrzymali dwa teksty z lukami, które zawierały wyrazy z trudnościami ortograficznymi oraz niewielką krzyżówkę do uzupełnienia. Nie było ograniczenia czasu. Każdy mógł poświecić swej pracy dowolną ilość czasu.

            Po ponad godzinnej pracy jury (p.E.Cich oraz I.Świacka) wyłoniło zwycięzców.

            Oto nasi laureaci:

            I miejsce- TOMASZ ROSZKOWSKI- klasa II „Mistrz ortografii” klas II-III

            II miejsce-KAJA CHEŁMIŃSKA- klasa III

            III miejsce- HANNA KARCZEWSKA -klasa II

            Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do kolejnej walki już za rok!

      • 17cze
          • PAMIĘĆ

            ,,Kanał Augustowski – dzieło człowieka i przyrody”

            15 czerwca uczniowie naszej szkoły (poczet sztandarowy) wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 230. rocznicę urodzin generała Ignacego Prądzyńskiego oraz 15. rocznicę uznania przez Prezydenta RP Kanału Augustowskiego za pomnik historii. W środowy poranek wzięliśmy udział w Mszy Św. w intencji Ignacego Prądzyńskiego i budowniczych Kanału Augustowskiego w Bazylice NSJ w Augustowie. Po przemarszu na ulicę Wilczą byliśmy świadkami odsłonięcia pamiątkowej tablicy lokalizacji domu Ignacego Prądzyńskiego (dawna ulica Krakowska 42, współcześnie: róg ul. Wojska Polskiego i Wilczej). Mamy nadzieję, że to miejsce będzie przypominało ludziom patrona naszej szkoły, jego pracę i służbę.

             

                                                                                                                                       B. Z. / J.

      • 17cze
          • KONKURS

            ,,Pamiętamy o Marii Konopnickiej”

            14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Augustowie spotkali się uczniowie, dla których ortografia skrywa niewiele tajemnic. Mistrzowie ortografii swoich szkół, wśród których była Natalia Roszkowska (klasa VII),  stanęli w szranki Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,,Pamiętamy o Marii Konopnickiej”. Najpierw napisali dyktando, tekst o życiu i twórczości pisarki, potem rozwiązali test sprawdzający znajomość zasad ortografii. Natalia zdobyła wyróżnienie, czym potwierdziła, że ortografia nie musi być zmorą. Gratulujemy, Natalio. Dziękujemy Pani Bogusławie Roszkowskiej za pomoc w organizacji wyjazdu.

             

            J.

      • 17cze
          • CZYTAMY

            LATO z książką

            Zachęcam Was do udziału w tradycyjnej akcji czytelniczej, w której mogą wziąć udział uczniowie obecnych klas III, VI, VII. Chętni czytelnicy mogą przeczytać dowolną liczbę książek z listy Waszej klasy i porozmawiać o nich w pierwszym tygodniu września 2022 r. Na  pewno wśród proponowanych lektur znajdziecie coś, co Was zainteresuje. Zapraszam.

            J.

             

            klasa IV

             

            1. Jan Brzechwa, ,,Akademia pana Kleksa’’

            2. Janusz Christa, ,,Kajko i Kokosz. Szkoła latania’’

            3. Rene Gościnny, Jean Jacques Sempe, ,,Mikołajek’’

            4. Frances Hodgson Burnett, ,,Tajemniczy ogród’’

            5. Selma Lagerlof, ,,Cudowna podróż’’

             

            klasa VII

             

            1. Charles Dickens, ,,Opowieść wigilijna’’

            2. Aleksander Fredro, ,,Zemsta’’

            3. Adam Mickiewicz, ,,II cz. Dziadów’’

            4. Adam Mickiewicz ,,Pan Tadeusz’’ (całość)

            5. Antoine de Saint – Exupery, ,,Mały Książę’’

            6. Ernest Hemingway, ,,Stary człowiek i morze’’*

             

             

            klasa VIII

             

            1. Aleksander Kamiński, ,,Kamienie na szaniec’’

            2. Juliusz Słowacki, ,,Balladyna’’

            3. Stefan Żeromski, ,,Syzyfowe prace’’

            4. Henryk Sienkiewicz ,,Quo vadis”

            5. Barbara Kosmowska ,,Pozłacana rybka”*

            6. Eric – Emmanuel Schmitt, ,,Oskar i pani Róża’’*

      • 17cze
          • RETORYKA

            DEBATA OKSFORDZKA

            10 czerwca szkolnej tradycji stało się zadość. Klasa ósma przystąpiła do debaty oksfordzkiej, której celem była dyskusja nad tezą. Tym razem tematem debaty był problem, czy przez Białobrzegi powinna przebiegać autostrada. Dyskusja przebiegała pod czujnym okiem marszałka. Najpierw rzecznicy tezy i antytezy przedstawili swoje argumenty oraz udzielili głosu zwolennikom ich stanowisk. Debatę zakończyło głosowanie, które odbyło się przez podniesienie ręki i zajęcie miejsca ,,za” lub ,,przeciw” (po lewej lub po prawej stronie). Debata zakończyła cykl, na który złożyły się: dyskusja, dyskusja punktowana i korespondencyjna. Jej celami były nie tylko wymiana argumentów, ale również przypomnienie zasad kulturalnej dyskusji.

             

            J.

      • 10cze
          • WYCIECZKA

            Wyjazd  do Wioski Darów Lasu.

            Dnia 09.06.2022r. dzieci, opiekunowie i rodzice z oddziału przedszkolnego 3-4-latki  brali udział w wyjeździe do Wioski Darów Lasu w Kopcu na zajęcia edukacyjno – przyrodnicze oraz zabawy rekreacyjne. Wszystkie dzieci jeździły na kucykach, poprzez zabawę,  poznawały życie lasu – świat fauny i flory Puszczy Augustowskiej. Wszyscy integrowali się podczas wspólnego ogniska i posiłku a po posiłku dzieci z nowymi siłami uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach. To był ciekawy, wesoły, gorący i pouczający wyjazd.

            E.Z

      • 10cze
          • KONKURS

            XXIV KONKURS WSZYSTKO WIEM

            MAŁY OMNIBUS GMINY AUGUSTÓW 2022

            W czwartek 9 czerwca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Żarnowie, odbył się XXIV konkurs pod hasłem „Wiem Wszystko – o miano Małego Omnibusa Gminy Augustów”.

            O miano Małego Omnibusa Gminy Augustów walczyli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy. W pierwszym etapie zmagań uczniowie klas I-III pisali test, a następnie  brali udział w ustnej dogrywce. Najmłodsi uczestnicy z kl. ,,0” odpowiadali zaś na wylosowane pytania przy komisji konkursowej. Wiedzę dzieci oceniała komisja, składająca się z nauczycieli oraz przedstawicieli Ośrodka Kultury w Żarnowie. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Zespół Obsługi Ekonomicznej Szkół Gminy Augustów i Gminny Ośrodek Kultury w Augustowie z/s w Żarnowie. Oto nasi Laureaci:

             Oddział przedszkolny -Aleksandra Remiszewska-I miejsce i tytuł „Omnibusa”

            Klasa I- Małgorzata Janewicz- udział

            Klasa II-Oskar Toczyłowski- II miejsce

            Klasa III- Mateusz Giejsztorewicz-I miejsce i tytuł „Omnibusa”

             

            Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę i zasługują na ogromną pochwałę.

             Uczniów do gminnego konkursu przygotowywały:

            p. Ewa Jacewicz-Miklas, p.Barbara Roszkowska, p. Ewa Cich oraz  p. Iwona Świacka.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

      • 08cze
          • DZIEŃ DZIECKA

            W objęciach misia, na balu z Kopciuszkiem

            i na spacerze nad ziemią

            Uczniowie klas I - III oraz Oddziału przedszkolnego 2 czerwca uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Białegostoku. Pierwszym punktem naszego programu było obejrzenie spektaklu „Kopciuszek” wystawianego w kinie „Ton”. Następnie udaliśmy się do białostockiej Fabryki Misia. Korzystaliśmy tam z wielu atrakcji. Od małpiego gaju, przez strefę malucha, zakręcone zjeżdżalnie, fantastyczne tory przeszkód, po trampoliny, pajęczą wieżę i wiele innych nowoczesnych zabawek. Podczas pobytu uczestniczyliśmy w grach i zabawach prowadzonych przez animatorki. Przy dźwiękach muzyki zwiedzaliśmy różne kraje. Czekały tam na nas różne wyzwania taneczne. Na koniec naszego pobytu otrzymaliśmy pyszny posiłek. Pożegnaliśmy się z dwoma potężnymi, pluszowymi misiami i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Białobrzeg.

            I.Ś.

             

                      2 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw mieliśmy zaplanowaną wizytę w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki (kinie Ton), gdzie obejrzeliśmy spektakl ,,Kopciuszek”. Podziwialiśmy wspaniałą pracę aktorów, którą włożyli w to przedstawienie oraz piękne, oryginalne stroje. Byliśmy również świadkami pożegnania jednej z aktorek, która opuszczała progi tego teatru. Nie obyło się bez wzruszeń. Po inscenizacji uczniowie z klas 0 – 3 udali się do Fabryki Misia. Mogli zobaczyć, jak tworzone są misie – ich ulubione zabawki. Uczniowie klas 4 – 8 pojechali do Parku Rozrywki FastParku. Główną atrakcją był park linowy, z którego wszyscy chętnie korzystali. Bawiliśmy się też na dmuchanych zjeżdżalniach. Korzystaliśmy z innych, równie wspaniałych atrakcji. Zabawie towarzyszyły nasze pozytywne emocje. Mogliśmy się zintegrować i lepiej poznać. Była to wspaniała wycieczka, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

            N.R.

            ,,Wycieczka była bardzo fajna, a uczniowie zapewne chcieliby pojechać na podobne wycieczki. Dziękujemy za udział.”

            K.K.

            ,,W Fast Parku był park linowy, dmuchańce, zjeżdżalnie i inne fajne atrakcje. To była najfajniejsza wycieczka.”

            L.K.

            ,,Dzieci były bardzo zadowolone z zabawy w Fabryce Misiów. Tak się wybawiły, że podczas powrotu do domu połowa zasnęła. Zabawa w FastParku wspaniale umożliwiła integrację starszych, jak i młodszych klas.”

            N.R.

            ,,W parku linowym instruktorzy wytłumaczyli nam wszystko i czuwali przy nas cały czas, więc nie było tak strasznie. Wiadomo, zawsze będzie trochę adrenaliny, ale było całkiem fajnie. Czułam dużo satysfakcji, gdy udało mi się przejść całą trasę i powrócić na ziemię. Można było skorzystać z innych zabaw, zjeżdżalni, strefy nauki (krzywe lustra), więc nie było czasu na nudę. Pozdrowienia.                   

                                                                                                                                                                                     J.B.

      • 08cze
          • ŚWIĘTUJEMY

            Dzień rodziny

             

            Po przerwie związanej z pandemią 1czerwca udało nam się zorganizować piknik rodzinny. Uczniowie klas najmłodszych oraz przedszkolaki przybyli na tę uroczystość ze swoimi rodzicami. Każda rodzina otrzymała kartę z zadaniami. Znalazły się na niej między innymi

            1.    Poczytaj Mi…    

            2.    Golenie

            3.    Przyszywanie guzików  

            4.    Czytamy i pokazujemy   

            5.    Kubeczek i pipeta   

            6.    Odbijanie balonów  

            7.    Czapki z gazety

            8.    Poznaj po smaku     

            9.    Hula -hop i skakanka     

            10.  Wbijanie gwoździ    

            11.  Puzzle  

            12.  Słowa na literę z imienia      

            13.  Tytuły książek  

            Każda rodzina, która zmierzyła się ze wszystkimi zadaniami otrzymała stosowny dyplom. Był także czas na rywalizację sportową rodziców i dzieci. Nie straszne im były biegi, skoki w workach , slalomy i przeciąganie liny. Na zakończenie odśpiewaliśmy tradycyjne „Sto lat” kochanym Rodzicom. Całą uroczystość przygotowały wychowawczynie klas najmłodszych oraz przedszkola i Klubu Przedszkolaka.  Ogromnym wsparciem podczas przeprowadzania konkurencji wykazały się uczennice i uczniowie z klasy VII i VIII. Mamy  nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie w tak zacnym gronie. 

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
        • 87 644 92 25 fax 87 644 92 25
        • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach Białobrzegi 75 16-300 Augustów Poland
        • Rafał Andrzejewski iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel:504976690
      • Logowanie