• 12lut
          • GRAMY

            Zagrajmy...

            Planszówki – często spoczywają w tekturowych pudełkach, coraz bardziej pomysłowe, barwne i atrakcyjne. Zachęcają do myślenia, kreatywności, rozwijania pamięci, słownictwa i podejmowania decyzji. Angażujące pojedyncze osoby, jak i dwoje, troje, czworo. Nasze poszukiwania coraz ciekawszych planszówek są coraz bardziej owocne. Do gier, o których Wam pisaliśmy wcześniej, dołączyły nowe, choć niektóre stworzono dosyć dawno. Scrabble Junior i Scrabble, Monopoly, Superfarmer, Krzesła, Memory, bierki, Gravitrax, warcaby, domino – to ,,starzy znajomi”. Z nowo poznanych warto sięgnąć po Dixit i jej różne odmiany (piękna grafika, ciekawe skojarzenia, uczta dla wyobraźni), Yengę (wyzwanie dla naszej sprawności), Milionerów (może łatwiejszą wersję), Master Minda (z pozoru prosty, ale wymagający spostrzegawczosci i logicznego myślenia w odgadywaniu układu pionków) i starego, dobrego Chińczyka (,,Człowieku, nie irytuj się!”). Życzymy przyjemnej i madrej zabawy!

             

            J.

      • 08lut
          • POMAGAMY

            Wspieramy WOŚP

            W tym roku uczniowie klas I-III wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki p. Ewie Popławskiej, która przygotowała materiały oraz przeprowadziła zajęcia uczniowie uszyli wiele serduszek. Były one wręczane uczestnikom IV Biegu GORĄCE SERCA zorganizowanego przez WOŚP Augustów i Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno- Społeczne. Zdjęcia z zajęć możemy oglądnąć na stronie Centrum Kultury i Biblioteki w Białobrzegach.

            To piękny gest życzliwości, empatii oraz serdeczności.

            Samorząd Szkolny zorganizował zbiórkę wsród uczniów i nauczycieli na rzecz WOŚP- zebrano 550zł, piniądze zostały wpłacone na konto. 

      • 08lut
          • KONKURS

            X Przegląd Kolęd i Pastorałek​​​​​​​

            12 stycznia 2023r uczniowie naszej szkoły brali udział w X Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie.

            W świątecznej atmosferze mogliśmy wysłuchać wiele utworów młodych wykonawców. Prezentowali się oni wyjątkowo. Dlatego należą się im gratulacje za godne reprezentowanie szkoły. A tak przedstawiają się wyniki:

            Soliści

            I miejsce -Aniela Nowik( kategoria klas VII-VIII)

            II miejsce- Emilia Jabłońska(kategoria klas I-III)

            III miejsce-Annna Kołodzińska(kategoria klas IV-VI)

            Zespoły

            III miejsce-Uczniowie klasy III w kategorii klas I-III  (MARTYNA FRĄCKIEWICZ,JULIA GIEDROJĆ, EMILIA JABŁOŃSKA,WOJCIECH JOKA , HANNA KARCZEWSKA,WŁADYSŁAW KOŁODZIŃSKI,KINGA KRUCZYŃSKA, ZUZANNA KRYSZTOFIK,PATYRYCJA NAZAROWSKA,MIŁOSZ OSTAPOWICZ, FILIP PRAWDZIK, TOMASZ ROSZKOWSKI, JAN SUCHODOLSKI,OSKAR TOCZYŁOWSKI)

            III miejsce-Aniela Nowik, Natalia Remiszewska(kategoria klas VII-VIII).

            Naszych wokalistów przygotowywała p. Katarzyna Siemienowicz zaś pomocą i wsparciem służyła p.Iwona Świacka. Nie zawiedli także rodzice, którzy zorganizowali transport i opiekę podczas konkursu.

            DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY

            Źródło zdjęć:

      • 08lut
          • zmiana adresu e-mail

            Informujemy, że zmianie ulega oficjalny adres poczty naszej szkoły: Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach. Nowy adres e-mail, za pośrednictwem którego można się kontaktować

             spbialobrzegi@gmina-augustow.eu

      • 02lut
      • 17sty
          • BEZPIECZEŃSTWO

            Wkrótce ferie zimowe

            POWIATOWA STACJA  SANITARNO-EPIEDMIOLOGICZNA W AUGUSTOWIE przypomina o zachowaniu podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa. My również zachęcamy do zapoznania się i przypomnienia zasad bezpieczństwa aby ferie były czasem miłych wspomnień. 

            źródło: https://www.gov.pl/web/psse-augustow/bezpieczne-ferie-zimowe

             

            PORADY DLA WYPOCZYWAJĄCYCH.

            Obserwuj prognozy i ubieraj się odpowiednio do pogody. Pamiętaj o szaliku, czapce, rękawiczkach, nieprzemakalnej kurtce i butach. Zabezpiecz skórę twarzy i rąk kremem ochronnym. Pamiętaj aby dostosować do pogody nie tylko swój strój, ale też planowane aktywności.

            Przed wyjściem na zewnątrz zjedz odżywczy posiłek i wypij ciepły napój. Uczucie sytości zwiększy odporność na odczucie zimna.

            Bądź widoczny na drodze! – noś odblaski.

            Zadbaj o bezpieczne miejsce do zabawy. Nie baw się w pobliżu ulic, torów, jezior i rzek.

            Jeżeli chcesz jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych. Wchodząc na zamarznięty zbiornik wody zawsze ryzykujesz. Cienki i kruchy lód może bardzo szybko załamać się pod ciężarem człowieka! Gdy lód się pod tobą załamie rozłóż szeroko ręce, zwiększając kontakt z pokrywą lodową. Staraj się wzywać pomoc. Gdy samodzielnie uda ci się wydostać z wody, poruszaj się w kierunku brzegu w pozycji leżącej, aby zmniejszyć nacisk na lód. Przeczołgaj się w bezpieczne miejsce.

            Gdy zauważysz osobę, pod którą zarwał się lód nie biegnij w jej kierunku – lód w tym miejscu jest słaby; natychmiast wezwij pomoc. Staraj się podać coś, czego można się złapać (np. gałąź, linę, kurtkę). Po wydostaniu się z wody podaj, w miarę możliwości, coś ciepłego do picia (nie podawaj alkoholu) i przebierz wyciągniętą osobę w suche ubranie.

            Nie rzucaj śnieżkami w przechodniów, w okna lub nadjeżdżające samochody.

            Nie zbliżaj się do obcych zwierząt, nawet gdy sprawiają wrażenie łagodnych.

            Zachowuj ostrożność wobec obcych osób – nie przekazuj informacji o sobie, nie przyjmuj prezentów, nie oddalaj się z nimi.

            W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem czy komputerem. Pamiętaj, że długie siedzenie przed ekranem nie jest korzystne dla twego zdrowia. Wykorzystaj ten czas na aktywność fizyczną.

             

            PORADY DLA RODZICÓW.

            Jeżeli twoje dziecko korzysta ze zorganizowanych form wypoczynku:

            • Zapoznaj się z ofertą organizatora i zwróć uwagę na: program wypoczynku, kwalifikacje kadry, warunki zakwaterowania, wyżywienie, zabezpieczenie opieki medycznej. Szczegółowe informacje dotyczące organizatorów i miejsc wypoczynku można znaleźć na stronie wypoczynek.men.gov.pl
            • Dokładnie wypełnij kwartę kwalifikacyjną uczestnika wypoczynku, podaj dokładne dane adresowe i telefony kontaktowe.
            • Przekaż organizatorowi ważne informacje dotyczące dziecka: przyjmowane leki, alergie, itp.
            • Sprawdź czy dziecko jest dodatkowo ubezpieczone od następstw nieszczęśliwych wypadków i zapoznaj się z warunkami tego ubezpieczenia.
            • Jeżeli dotrą do ciebie niepokojące sygnały dotyczące wypoczynku należy zgłosić je przede wszystkim do kuratorium oświaty właściwego ze względu na miejsce lokalizacji wypoczynku. W zależności od problemu, jakiego dotyczą nieprawidłowości, rodzice mogą także powiadomić właściwą (zgodnie z miejscem wypoczynku) powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, Państwową Straż Pożarną lub inne służby interwencyjne.

            Jeżeli dziecko pozostaje w domu:

            • Młodszym dzieciom na czas nieobecności rodziców w domu zapewnij opiekę osoby zaufanej. Pozostaw swój numer telefonu oraz numery alarmowe.
            • Pamiętaj, że dziecko nie zawsze zdaje sobie sprawę z grożących mu niebezpieczeństw dlatego przypominaj mu o zasadach bezpiecznej zabawy.

             

            Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej znajdziemy również poradnik bezpiecznego wypoczynku.

            WARTO PRZECZYTAĆ

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2?fbclid=IwAR3Jir_ZcDmvJRdksOTV3Q56fsMcSzUSTf9qx5NQ95hjPLGsEXAY_-XtPDA

      • 15sty
          • 3-4 latki

            ZIMA

            Zima, zima, zima....i choć nie pada śnieg, to w przedszkolu zimowe tematy. Dzieci, razem z bałwankami, rozwijały spostrzegawczość i umiejętności matematyczne, wykonały zimowe pejzaże pastą do zębów, eksperymentowały ze śniegiem i lodem. To był ciekawy i pracowity tydzień.  

      • 09sty
          • KATEDRA

            Katedra w tekstach kultury

            Uczniowie klasy ósmej zgłębiali tajemnice tekstów kultury, które łączy motyw średniowiecznej katedry. Wśród tekstów znalazły się: ,,Architektura” (wiersz Zbigniewa Herberta, ,,Surrealizm” (obraz Zdzisława Beksińskiego), ,,Katedra w Rouen” (obraz Claude'a Moneta), ,,Katedra'' (rzeźba Augusta Rodina), ,,Katedra Marii Panny w Paryżu” (fragment powieści Wiktora Hugo), katedra Notre Dame w Paryżu, Katedra Najświętszej Marii Panny w Gdańsku (przykłady architektury gotyckiej). Mimo bogactwa wyboru największe wrażenie wywarł film animowany ,,Katedra” Tomasza Bagińskiego z 2002 roku, inspirowany opowiadaniem Jacka Dukaja pod tym samym tytułem.

             

            ,,Katedra'' Tomasza Bagińskiego

             

                        Po obejrzeniu tej, może się wydawać, małej animacji, pozostaję w szoku. Osobiście nie jestem fanką sf, wręcz jest to jeden z gatunków, który na mojej liście znajduje się na samym dole, ale to, co ujrzałam, wywarło na mnie naprawdę ogromne wrażenie. Kompletnie mnie pochłonęło. Tajemniczy klimat, wspaniałe tło muzyczne, wszystko idealnie ze sobą skomponowane. Z wielką chęcią dowiedziałabym się o wcześniejszych lub dalszych losach postaci tworzących tytułową Katedrę.

             

            K. kl. VIII

             

            Gdy Katedra ożywa …

             

                        ,,Katedra” Tomasza Bagińskiego jest wspaniałym filmem. Emocje przeżywane podczas oglądania są nie do opisania. Tajemniczy klimat wciąga widza do poznawania dalszych losów postaci. Zaskakujące elementy fabuły wprawiają nas w nastrój grozy. Animacja jest warta uwagi, ponieważ wciąga, skłania do refleksji i budzi przeróżne emocje.

             

            N. kl. VIII

      • 08sty
          • AUDYCJA

            ,,Kwartetem przez świat”

            5 stycznia (czwartek) zawitali do naszej szkoły muzycy z Arte – Muzy, którzy przedstawili audycję ,,Kwartetem przez świat”. Zaprezentowali szerokie możliwości wykonawcze kwartetu, w skład którego wchodzą: skrzypce (I, II), altówka i wiolonczela. Podczas audycji wysłuchaliśmy różnorodnych utworów – z wielu regionów świata oraz w oryginalnych aranżacjach. Zespół zagrał nie tylko piękne utwory solowe, ale również takie, które pierwotnie wykonuje orkiestra symfoniczna. Poznaliśmy (lub przypomnieliśmy): ,,Polonez” Wojciecha Kilara z filmu ,,Pan Tadeusz”, fragmenty V symfonii c-moll op. 67 Ludwiga van Beethovena , walc Johanna Straussa II ,,Nad pięknym modrym Dunajem”, ,,Taniec węgierski nr 5” Johannesa Brahmsa, fragmenty ,,Czterech pór roku” Antonia Vivaldiego, ,,Pieśń torreadora” z opery ,,Carmen” Georgesa Bizeta, ragtime ,,Entertainer” Scotta Joplina, ,,Oczy czarne”, ,,Copacabanę” Barry'ego Manillowa. Spędziliśmy miło czas i przekonaliśmy się, że przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego można ...tańczyć.

             

            J.

      • 08sty
          • TEATR

            ,,Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
            Co to będzie, co to będzie?”

             

            ,,Dziady” na scenie

            3 stycznia (wtorek) uczniowie klas IV – VIII wybrali się do Augustowa, by w kinie Iskra obejrzeć ,,Dziady” Adama Mickiewicza. Grupa składała się z osób, które jeszcze nie znały tego dramatu oraz tych, którzy mieli przyjemność już go poznać. Autorzy i aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie przygotowali adaptację II cz. ,,Dziadów” Adama Mickiewicza. Podjęli się niełatwego zadania ,,odczytania” na nowo sztuki sprzed dwustu lat. Ponieważ zawiera uniwersalne przesłanie, młodzi widzowie bez trudu ją zrozumieli. Pojęli, co to znaczy: zaznać trosk, okazać miłosierdzie, nie igrać z ludzkimi uczuciami. Mogli też ,,dotknąć” teatru ,,żywego planu”, przyjrzeć się poszczególnym tworzywom teatralnym: słowu, grze, scenografii, kostiumom, rekwizytom, muzyce. Dramat romantyczny w ciekawej oprawie scenicznej uzmysłowił nam, że warto być dobrym.

             

            G.K.E.J

      • 08sty
          • TEATR

            "Kopciuszek"

            3 stycznia br. uczniowie klas I-III oraz grupa przedszkolna 5-6 latków wraz z wychowawczyniami udali się do Augustowa na spektakl teatralny “Kopciuszek” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Podczas przedstawienia zwracano uwagę na wiele wartości wychowawczych. Uczniowie zauważyli, że dobroć, pracowitość, szacunek do innych to cechy pozytywnej postaci. Uwierzyły, iż dobro zawsze zwycięża nad złem. 

            Spektakl był bardzo barwny i ciekawy. 

            Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, a tam wykonaliśmy prace na komputerze związane z obejrzaną sztuką. 

      • 08sty
          • KONKURS

            XXX Międzyszkolnym Konkursie “Gwiazdkowe Harce”

            20 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXX Międzyszkolnym Konkursie “Gwiazdkowe Harce”organizowanym przez Społeczną Szkołę Podstawową STO w Augustowie. Hasłem tegorocznego konkursu było: “Dom oglądany ze wszystkich stron”.  

            Uczniowie wykonywali prace plastyczne oraz recytowali wiersze związane z w/w tematyką. 

            Wyniki bardzo nas ucieszyły.  

            Aleksandra Remiszewska zajęła I miejsce (w kategorii klas I) 

            Emilia Jabłońska III miejsce (w kategorii klas II-III). 

            Filip Prawdzik (klasa III) otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym. 

            Nasze gratulacje! 

      • 08sty
          • KONKURS

            Konkurs Bożonarodzeniowy 2022

            Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "Konkursie Bożonarodzeniowym” organizowanym przez Centrum Kultury i Bibliotekę Gminy Augustów w Żarnowie. Przedmiotem tego konkursu było wykonanie szopki, ozdób choinkowych lub ozdób wnętrz. Uczestnicy wykazali się dużą wrażliwością artystyczną oraz kreatywnością. 

            Oto lista nagrodzonych: 

            1. Zuzanna Krysztofik –klasa III

            2. Kinga Kruczyńska-klasa III 

            3. Filip Prawdzik-klasa III 

            4. Oskar Toczyłowski-klasa III  

            5. Emilia Jabłońska-klasa III 

            6.Kamil Frąckiewicz-klasa V 

            Słodkie nagrody za udział otrzymali także: 

            1.Patrycja Nazarowska –klasa III 

            2.Paulina Krysztofik-klasa VII 

            3.Martyna Frąckiewicz-klasa III 

            4.Hannna Karczewska-klasa III 

            5.Szymon Zyskowski-klasa V 

            6.Dominik Frąckiewicz-klasaVII 

            Gratulujemy! 

            I.Ś 

      • 27gru
          • KINO

            Święto ,,żywych obrazów”

            Przez tydzień zarabiałem codziennie po parę groszy, żeby spełnić moje marzenie. Była nim wizyta w kinie dźwiękowym Łowiczanka. W pocie czoła sprzedawałem gazety, roznosiłem reklamy, modląc się, by nie rozpoznał mnie ktoś znajomy lub (co gorsze) belfer. Gromadziłem więc grosze, aż w końcu zebrałem wymarzoną kwotę. To magiczne miejsce należące do Rogowskiego znajdowało się przy ulicy 3 Maja 42. Gdy znalazłem się na placu Piłsudskiego, Wcześniej zaopatrzyłem się w sklepie spożywczo – kolonialnym w mleczne karmelki i ruszyłem do Łowiczanki. Przed nią wstąpiłem do księgarni Krzywińskiego, gdzie wypożyczyłem ,,W osiemdziesiąt dni dookoła świata” Juliusza Verne'a. Wielka przygoda, jednak największa dopiero przede mną. Oto niewielki budynek, kino dźwiękowe. Za chwilę zgaśnie światło i na ekranie zobaczę wyjątkową gwiazdę - Hankę Ordonówną w wielkim szlagierze ,,Szpieg w masce” Krawicza. Premiera była w 1933, przed dwoma laty. Akcja, intryga, miłość, walka szpiegów i piosenka ,,Miłość ci wszystko wybaczy”. Jednym słowem, sobotnie popołudnie ,,żywych obrazów” z melodramatem szpiegowskim. Kino. ,,Miłość ci wszystko wybaczy”, ale czy rodzice wybaczą mi, że spóźniłem się do domu?

             

            J.

      • 23gru
          • WESOŁYCH ŚWIĄT

            W Betlejem mieście Zbawiciel się rodzi …

            W przedświątecznym zgiełku, w oczekiwaniu na Wigilijną Noc życzymy Wam radości, szczęścia i zdrowia w gronie Waszych najbliższych.

            Niech świąteczny czas przyniesie Wam Nadzieję i Miłość.

            Niech nowy 2023 rok wypełniony będzie Pokojem, Zgodą i wszystkim,

            co najważniejsze i najświętsze.

             

            Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Pracownicy

            Szkoły Podstawowej im. gen. Ignacego Prądzyńskiego

            w Białobrzegach

      • 19gru
          • Pamięć i Sport

            III MEMORIAŁ WALDEMARA BORYSA

            17 grudnia nasza szkoła gościła tenisistów stołowych, którzy nie tylko zaprezentowali umiejętności sportowe, ale przede wszystkim uczcili pamięć Waldemara Borysa, człowieka związanego z podlaskim tenisem stołowym, z naszym klubem i szkołą. Memoriał to turniej, który na trwałe zawitał w sportowym kalendarzu Podlasia, o czym świadczy to, że uczestniczyło w nim aż 91 zawodników. W sobotni poranek rywalizację rozpoczęli młodzi adepci tenisa stołowego – zawodniczki i zawodnicy z klas 1 – 3, 4 – 6, 7 – 8 z województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego. Po południu zagrali Weterani oraz tenisiści stołowi rywalizujący w kategorii Open. Jak zwykle, w  meczach nie zabrakło pasjii i wysokiego poziomu. Symboliczny był udział w turnieju Sebastiana Borysa (syna Śp. Waldemara, byłego zawodnika UKS – u Białobrzegi i UKS – u Dojlidy Białystok). Zawody zorganizowali: Urząd Gminy Augustów, Szkoła Podstawowa im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach (Artur Kuryło) oraz UKS Białobrzegi (Michał Bronakowski). Turniej bardzo sprawnie sędziował pan Zbigniew Bobryk (LUKS ABC Żak Pisanica). Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom oraz organizatorom.

            A.K. / J.

             

            WYNIKI

             

            klasy 1-3 – dziewczęta:
            1. Borkowska Dominika – LUKS ABC Żak Pisanica
            2. Kalicka Kamila – LUKS ABC Żak Pisanica
            3. Pieńczykowska Liwia – MOSiR Grajewo

            4. Bućko Amelia – LUKS ABC Żak Pisanica

             

            klasy 1-3 – chłopcy:
            1. Sawczuk Bartosz –Ósemka Białystok
            2. Sawczuk Jakub – Ósemka Białystok
            3. Brodowski Tobiasz -MLKS Czarni Olecko

             4. Łaban Damian – UKS Gołdap Zdró

             

            klasy 4-6 – dziewczęta:
            1. Gajewczyk Magdalena – LUKS ABC Żak Pisanica
            2. Sowa Maja – UKS Gołdap Zdrój
            3. Mroczkowska Gabriela – KOKiS Kolno

            4. Święcka Kornelia – UKS Gołdap Zdrój

             

            klasy 4-6 – chłopcy:
            1. Dzikoński Dominik – LUKS ABC Żak Pisanica
            2. Sokołowski Fabian – LUKS ABC Żak Pisanica
            3. Konopka Marcel – Ósemka Białystok

            4. Sawicki Krzysztof – LUKS GOKSiT Suchowola

             

            klasy 7-8 – dziewczęta:
            1. Dzikońska Nikola – LUKS ABC Żak Pisanica
            2. Klejps Aleksandra – Kolnica
            3. Kowalewska Julia – Żarnowo

             

            klasy 7-8 – chłopcy:
            1. Szeszko Karol – UKS Białobrzegi
            2. Święcki Kacper – UKS Gołdap Zdrój
            3. Poźniak Ernest – Kolnica

            4. Frąckiewicz Dominik – Białobrzegi

             

            Weterani +60 lat:
            1. Sadowski Zdzisław – Czarna Białostocka
            2. Omelianiuk Tadeusz – Augustów
            3. Laskowski Wiesław – Grajewo

            4. Szeszko Henryk – UKS Białobrzegi
            5-6. Filipowski Jerzy – UKS Białobrzegi
            5-6. Żyliński Kazimierz – Krasnopol

             

            Open:
            1. Krymski Marek – MOSiR Grajewo
            2. Królewicz Tyberiusz – MOSiR Grajewo
            3. Reucki Adam – Galaxy Białystok
            4. Bronakowski Michał – UKS Białobrzegi

            ŹRÓDŁO ZDJĘCIA:

      • 18gru
          • PIOSENKA i POEZJA

            ,,Dni, których nie znamy”

            W wyścigu z czasem nie zawsze pamiętamy o artystach, których warto ,,ocalić od zapomnienia”. Jest nim na pewno Marek Grechuta (1945 – 2006), o którym od kilku lat przypominamy w grudniu. Był artystą wszechstronnym: piosenkarzem, poetą, kompozytorem i malarzem. Debiutował w 1970 roku, występował z zespołami Anawa, WIEM i w Piwnicy pod Baranami. Stworzył tak piękne, melodyjne i nastrojowe piosenki, jak: ,,Niepewność” (wiersz Adama Mickiewicza), ,,Nie dokazuj”, ,,Będziesz moją panią”, ,,Dni, których nie znamy”, ,,Korowód”, ,,Świecie nasz”, ,,W malinowym chruśniaku” (wiersz Bolesława Leśmiana”). Jego utwory (hity, szlagiery) gościły na wielu płytach a nawet – pocztówkach dźwiękowych. Jego twórczość najlepiej nazywa tytuł płyty z 1974 roku - ,,Magia obłoków”. Czas z piosenkami Grechuty nie jest czasem straconym. Posłuchajcie.

            J.

      • 15gru
          • CZYTAMY

            W oczekiwaniu na święta...

            Zrobiło się zimowo i świątecznie. 15 grudnia uczniowie oddziału przedszkolnego 5-6 latków oraz klas I- III uczestniczyli w kolejnym spotkaniu prowadzonym przez panią Ewę Popławska oraz panią Grażynę Borawską. Tematem były Święta Bożego Narodzenia. Wspólnie śpiewali piosenki o tematyce zimowej i bożonarodzeniowej, słuchali czytanych przez nauczycieli książek, a następnie odpowiadali na pytania dotyczące wysłuchanych tekstów. Nie zabrakło oczywiście zagadek i quizów, w których za poprawne odpowiedzi  uczniowie otrzymywali naklejki i słodycze.

            Wszyscy z utęsknieniem czekają na te magiczne święta.

      • 14gru
          • Zabawy na śniegu

            “Jak co roku zimą, gdy śnieg biały pada, cieszy się dzieciaków wesoła gromada”

            Ale frajda! Lekcje na białym puchu. Z ogromną radością uczniowie klas I-VI uczestniczyli w lekcji wychowania fizycznego na podwórku. Wyśmienitą atrakcją były duże pokłady śniegu na boisku szkolnym. Dzieci wykazały się wielką wyobraźnią i zaangażowaniem. Uczyły się współpracy, a także zdrowej rywalizacji.  

             Starsi uczniowie byli w tym czasie na Pływalni w Augustowie. Korzystali tam z basenu, zjeżdżalni oraz jacuzzi.  

            To był dzień sportowych wrażeń. Oby takich dni było jak najwięcej!

      • 14gru
          • KONKURS

            GRATULUJEMY!!!

            W Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyła się uroczysta gala IV edycji Konkursu Plastycznego pt. „Kraina jezior i ryb – miejsce jak z bajki”. Jak już wcześniej pisaliśmy z naszej szkoły wysłaliśmy prace uczniów klasy I i III. Ku naszej ogromnej radości, praca Martyny Frąckiewicz z klasy III zajęła III miejsce. Natomiast wyróżnienie otrzymał Filip Prawdzik także z klasy III. To bardzo duży sukces biorąc pod uwagę fakt, iż na konkurs wysłano ponad 115 prac.  

            Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!

            ŹRÓDŁO ZDJĘCIA

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
      • 87 644 92 25 fax 87 644 92 25
      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach Białobrzegi 75 16-300 Augustów Poland
      • Rafał Andrzejewski iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel:504976690
    • Logowanie