• 18kwi
          • SPORT

            Nasi zawodnicy – z tarczą!

            13 i 14 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS – u Białobrzegi. W Indywidualnych Mistrzostwach Młodzików (turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski) Stanisław Sztuk zajął 4 miejsce, Szymon Zyskowski – 5. W Drużynowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Kadetów Dominik Frąckiewicz i Filip Borawski wywalczyli brązowy medal, a w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Młodzików Stanisław Sztuk, Szymon Zyskowski, Kamil Frąckiewicz zajęli 6 miejsce. Nasi zawodnicy potwierdzili przynależność do czołówki województwa podlaskiego. Gratulujemy!

            UKS Białobrzegi

      • 15kwi
          • SZKOŁA

            DNI OTWARTE

            12 kwietnia (piątek) ósmoklasiści z naszej szkoły, odpowiadając na zaproszenie augustowskich szkół średnich, uczestniczyli w DNIACH OTWARTYCH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH. Najpierw zapoznaliśmy się z ofertą edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i Polaków na Świecie (pani dyrektor Barbara Koronkiewicz), następnie Augustowskiego Centrum Edukacyjnego (pan dyrektor Grzegorz Augusewicz) i Zespołu Szkół Technicznych im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego. (pan dyrektor Maciej Oleksy). Pożyteczną i ciekawą wycieczkę zakończyliśmy wizytą w I Liceum Ogólnokształcącym im. Grzegorza Piramowicza (pani dyrektor Anna Sus – Cilulko). Podczas wizyty przypomnieliśmy zasady rekrutacji, poznaliśmy specyficzne cechy szkół, ich wizytówki, miejsca i ludzi. Dziękujemy wszystkim organizatorom za tę ciekawą inicjatywę, dzięki której wybór nowej szkoły będzie łatwiejszy. Warto kierować się zasadą Franka Zappy, którą odczytaliśmy na ścianie jednej z odwiedzonych szkół: ,,Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jak nie jest otwarty.''

            J.

      • 15kwi
          • PAMIĘĆ

            ,,Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,

            zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska''

            Józef Piłsudski

            Akcja pod Arsenałem

            Zgodnie z planem i tradycją nasi ósmoklasiści poznali okoliczności Akcji pod Arsenałem, akcji zbrojnej, przeprowadzonej 26 marca 1943 r. w Warszawie przez żołnierzy Armii Krajowej, harcerzy z Grup Szturmowych Szarych Szeregów. Polscy żołnierze, dowodzeni przez ,,Orszę'', uwolnili 24 więźniów przewożonych przez Niemców z więzienia przy ulicy Pawiej (Pawiak). Wśród uwolnionych był ciężko ranny i skatowany przez gestapowców Jan Bytnar ,,Rudy'', przyjaciel, żołnierz i harcerz Szarych Szeregów. Powodzenie Akcji pod Arsenałem (Meksyk II) polscy żołnierze okupili dużymi stratami: Aleksy Dawidowski ,,Alek'' i Jan Bytnar ,,Rudy'' umarli 30 marca z odniesionych ran, a ranny Tadeusz Krzyżewicz ,,Buzdygan'' – 4 kwietnia. W odwecie za akcję polskiego podziemia hitlerowcy rozstrzelali 140 polskich zakładników. Dramatyczne wydarzenia z 26 marca 1943 r. stały się pretekstem do oddania hołdu młodym żołnierzom i do poznania kultowej powieści dokumentalnej Aleksandra Kamińskiego ,,Kamienie na szaniec” i filmu fabularnego Roberta Glińskiego.

            J.

      • 15kwi
          • KONKURS

            „Myślę, że poezja jest zawsze złączona z życiem i nadzieją”

            2024 to rok Czesława Miłosza, dlatego w związku ze Światowym Dniem Poezji, zorganizowano Szkolny Konkurs Recytatorski „W świecie poezji Czesława Miłosza”. Celem konkursu było uwrażliwianie na piękno języka poetyckiego, kształcenie umiejętności deklamowania wierszy oraz popularyzowanie twórczości Czesława Miłosza. 
            Uczniowie prezentowali wybrane utwory w dwóch kategoriach: kl. I-III (Lidia Jabłońska, Julia Jewdokimow, Katarzyna Sokołowska, Agata Wasilewska, Aleksander Giejsztorewicz, Mateusz Roszkowski, Aleksandra Remiszewska, Liliana  Nazarowska, Karol Mitros, Krzysztof Ślużyński, Małgorzata Janewicz, Adam Kotowski) i kl. IV-VII (Emilia Jabłońska, Julia Giedrojć, Tomasz Roszkowski, Miłosz Ostapowicz, Anna Kołodzińska, Kaja Chełmińska, Weronika Giedrojć, Julia Kraszewska, Anna Pogorzelska, Miłosz Łaniewski, Maciej Wasilewski, Amelia Giedrojć).
            Publiczność mogła wysłuchać ciekawych interpretacji utworów Czesława Miłosza takich jak: „Droga”, „Piosenka pasterska”, „Przypowieść o maku”, „Ganek”, „Piosenka o końcu świata”, „Piosenka o filiżance”, „Wyprawa do lasu”, „Przepis”, „Bieg”, „Miasto młodości”, „Zapomnij”. Recytację uczniów oceniała komisja w składzie: p. Katarzyna Korąkiewicz, p. Halina Suchodolska, p. Iwona Świacka, p. Ewa Cich. 
            Niełatwo jednak było wytypować zwycięzców, gdyż wszystkie występy uczniów były na wysokim poziomie. W kategorii kl. I-III pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Remiszewska z kl. II, drugie miejsce Adam Kotowski z kl. III, trzecie miejsce Karol Mitros z kl. II. Wyróżniono też Katarzynę Sokołowską z kl. I, Lilianę Nazarowską z kl. II i Małgorzatę Janewicz z kl. III. W drugiej kategorii pierwsze miejsce zajął Maciej Wasilewski z kl. VI, drugie Anna Kołodzińska z kl. V i trzecie Julia Kraszewska z kl. VI, natomiast wyróżnienia otrzymali: Julia Giedrojć z kl. IV, Weronika Giedrojć z kl. V i Anna Pogorzelska z kl. VI. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy, a zwycięzcy zostali również uhonorowani statuetkami pióra zaprojektowanego przez uczniów i wydrukowanego w drukarce 3D. 
            Gratulujemy nagrodzonym i wszystkim uczestnikom konkursu, dziękując jednocześnie za ich udział i zaangażowanie. Dziękujemy komisji konkursowej, wychowawcom i polonistom za pomoc w przygotowaniu uczniów oraz nauczycielom, którzy współorganizowali to spotkanie. 
            Takie przedsięwzięcia ukazują nam, że nawet tak oryginalna twórczość, jaką są wiersze Czesława Miłosza, może zaciekawić i zainteresować najmłodszych, którym warto pokazywać ten liryczny świat, bo poezja to coś więcej. To muzyka duszy, która płynie przez słowa, malując obrazy uczuć niewypowiedzianych, w sercach czytelników budząc to, co ukryte i nieuchwytne. 

            G.B

      • 10kwi
          • TEATR

            Musicale, musicale …

            9 kwietnia w sali teatralnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie uczestniczyliśmy w premierze spektaklu muzycznego ,,Musicale, musicale ...'', przygotowanego przez panią Bożenę Bendig i Teatr Res Humanae. Zgodnie z zapowiedzią zostaliśmy zaproszeni w ,,podróż w czasie i przestrzeni w krainę największych przebojów'' musicalowych. I tak było w istocie. Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy między innymi: ,,Summer Nights''(z filmu ,,Grease''), ,,Mein Herr'' i ,,Money'' (z ,,Kabaretu'' Boba Fosse'a), ,,Dancing Queen'' Abby, fragment ,,Metra'' Janusza Józefowicza, ,,Cały ten zgiełk'', ,,Chicago'', ,,Deszczową piosenkę'' i ,,Aquariusa'' ( z ,,Hair''). Twórcy przedstawienia pokazali, że teatr ma wiele twarzy i rację miała Joanna Kulmowa, która napisała: ,,A teatr jest po to, / żeby wszystko było inne niż dotąd.'' Dziękujemy.

            J.

      • 10kwi
          • TEATR

            MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

            ,,Każdy człowiek jest niepowtarzalny, a jednocześnie taki sam jak wszyscy inni ludzie'' – tak z okazji 62. Międzynarodowego Dnia Teatru rozpoczął swoje orędzie Jon Fosse, laureat literackiej Nagrody Nobla. W ramach szkolnych obchodów tego święta uczniowie czwartej i piątej klasy przypomnieli piękne teksty Aleksandra hr. Fredry : ,,Paweł i Gaweł'' i ,,Zemstę'' , komedię z 1834 r. , która wielokrotnie zagościła na polskich scenach teatralnych (bójka przy murze i dyktowanie listu Dyndalskiemu przez Cześnika Raptusiewicza). Komediową, teatralno – filmową ,,trylogię'' zakończyły fragmenty filmu ,,Sami swoi''. W perypetiach Pawlaka i Kargula uczniowie bez trudu dostrzegli podobieństwa do Pawła, Gawła, Cześnika i Rejenta. Scena to radość i pożytecznie spędzony czas.

            J.

      • 10kwi
          • PAMIĘĆ

            ,,Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,

                    zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska''      

                                                                                       Józef Piłsudski

            Akcja pod Arsenałem

            Zgodnie z planem i tradycją nasi ósmoklasiści poznali okoliczności Akcji pod Arsenałem, akcji zbrojnej, przeprowadzonej 26 marca 1943 r. w Warszawie przez żołnierzy Armii Krajowej, harcerzy z Grup Szturmowych Szarych Szeregów. Polscy żołnierze, dowodzeni przez ,,Orszę'', uwolnili 24 więźniów przewożonych przez Niemców z więzienia przy ulicy Pawiej (Pawiak). Wśród uwolnionych był ciężko ranny i skatowany przez gestapowców Jan Bytnar ,,Rudy'', przyjaciel, żołnierz i harcerz Szarych Szeregów. Powodzenie Akcji pod Arsenałem (Meksyk II) polscy żołnierze okupili dużymi stratami: Aleksy Dawidowski ,,Alek'' i Jan Bytnar ,,Rudy'' umarli 30 marca z od odniesionych ran, a ranny Tadeusz Krzyżewicz ,,Buzdygan'' – 4 kwietnia. W odwecie za akcję polskiego podziemia hitlerowcy rozstrzelali 140 polskich zakładników. Dramatyczne wydarzenia z 26 marca 1943 r. stały się pretekstem do oddania hołdu młodym żołnierzom i do poznania kultowej powieści dokumentalnej Aleksandra Kamińskiego ,,Kamienie na szaniec” i filmu fabularnego Roberta Glińskiego.

            J.

      • 09kwi
          • PAMIĘTAMY

            ZBRODNIA KATYŃSKA – ZAGŁADA POLSKICH ELIT

            13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia w 1943 r. nazistowskie Niemcy ogłosiły informację o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego w Katyniu .Funkcjonariusze NKWD rozstrzelali blisko 22 tysiące polskich oficerów i jeńców wojennych z obozów i więzień zachodniej Ukrainy i Białorusi. Zabijano ich strzałem w tył głowy. Egzekucje trwały od kwietnia do maja 1940 roku w Charkowie, w Katyniu oraz Miednoje.

            Uczniowie kl.V, aby uczcić pamięć poległych w czasie II wojny światowej, zapalili znicz przy obelisku upamiętniającym posadzenie Dębu Pamięci poświęconemu por. Władysławowi Feinerowi, który również zginął w Katyniu. Dzięki zaangażowaniu uczniów klasy ósmej, na korytarzu szkolnym zorganizowaliśmy wystawę plakatów oraz ilustracji nawiązujących w swej treści do dramatycznych wydarzeń sprzed 84 lat oraz w 14 rocznicę katastrofy smoleńskiej.

                                                                                                                                                                      B.Ch

      • 09kwi
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

             

            ,, Nie oceniaj- poznaj!"

            Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu często mają trudności z funkcjonowaniem w codziennym życiu. Drażni ich hałas, cisza, czy nawet materiał ubrania. Nie radzą sobie z odczytywaniem emocji innych osób, nie mówią lub mówią dużo. Sól może mieć dla nich kwaśny smak, a śnieg może parzyć. Mocno uzewnętrzniają swoje emocje lub głęboko je skrywają. Nie jest to złe postrzeganie świata. Jest inne i zasługuje na zrozumienie.

            2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Stawiając sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczności szkolnej na temat problemów osób z tym zaburzeniem, nasza szkoła włączyła się w akcję promowania otwartości, empatii i zrozumienia do odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu. Aby przybliżyć zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem uczniowie, klas młodszych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych. Podczas zajęć nie zabrakło również ćwiczeń, dzięki którym dzieci mogły doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem. 

                                                                                                                                                                    E.R

      • 26mar
          • 5-6 latki

            Mini ogródki

            Nadeszła wiosna, robi sie zoraz cieplej. Rozpoczynają się prace w ogródkach. Przedszkolaki z zeróweczki założyły na klasowym parapecie własne mini ogródeczki z rzeżuchą, owsem i szczypiorkiem. Troskliwie pielęgnowane rośliny szybko wyrosły. Mogą teraz cieszyć oczy....i podniebienia!  :)

            U.S.S

      • 24mar
          • TEATR

            XXX DZIEŃ TEATRU ,,Śmiechu warte''

            22 marca (piątek) spotkaliśmy się w szkole, miejscu, które na krótko zmieniło się w przestrzeń teatralną. Żeby przez chwilę było inaczej. I było. W pierwszej odsłonie uczniowie pod okiem nauczycieli wykonywali indywidualne oraz zespołowe ćwiczenia sceniczne, niektóre zespoły przeprowadziły próby generalne.

                        A potem zaczął się teatr. Sygnałem do rozpoczęcia prezentacji był tradycyjny motyw muzyczny, który towarzyszy nam od trzydziestu lat. Najpierw uczniowie klasy pierwszej i ich starsze koleżanki powitali widzów piosenką ,,Witajcie w naszej bajce'' z ,,Akademii Pana Kleksa''. A potem podziwialiśmy kolejno: ,,Wesołe misie'' trzy – i czterolatków (opiekunki – panie Elżbieta Złotkowska i Lucyna Kaczyńska), ,,Zajączka Feliksa'' (,,0'' – panie Urszula Sokołowska – Sibczak, Aneta Łaniewska), ,,Witajcie w naszej bajce” (pierwsza klasa pani Ewy Jacewicz – Miklas), ,,Rezerwat śledzi'' (drugoklasiści pani Ewy Cich), ,,Czerwonego Kapturka'' (trzecia klasa pani Barbary Roszkowskiej). Po przedstawieniach najmłodszych adeptów sztuki scenicznej, które zawsze budzą wiele emocji i wzruszenia, uczniowie klasy czwartej i piątej przenieśli nas do zwariowanego świata ,,Mikołajka'' , prezentując ,,Wizytację'' i ,,Fotkę'' (obie grupy przygotowane przez pana Jana Saczkę). Nie zabrakło też humoru w kolejnych scenach, w których wystąpili szóstoklasiści. W ich wykonaniu zobaczyliśmy ,,Pracę domową'' (pani Grażyna Borawska) i ,,Alvina i wiewiórki'' (przygotowała Anna Pogorzelska z klasy 6). ,,Kropkę nad i'' postawili uczniowie z klasy ósmej, którzy uraczyli widzów dawką humoru w kabaretowym programie ,,Śmiechu warte'' (,,Szczypiorek'', ,,O, mój Zbyszku'', ,,Supermarket'', ,,Angielskie wyjście'', ,,Jaś i Małgosia'', ,,Dzienniczek syna'', opiekun – Jan Saczko).

                        Ostatnią odsłonę jubileuszowego spotkania teatralnego wypełniły ćwiczenia zespołowe – próby zawiązania i rozwiązania supła, którym towarzyszyła muzyka. To zadanie skłoniło jego wykonawców do ruchu, współpracy w zespole i okazania sobie życzliwości. I tak zakończyliśmy kolejny Dzień Teatru. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego, by teatralne harce się odbyły.  Dziękujemy: pani dyrektor, rodzicom, absolwentom, nauczycielom, opiekunom, państwu Danucie i Józefowi Czulewiczom (pracownikom szkoły), pani Ewie Popławskiej (Biblioteka w Białobrzegach) i uczniom (wykonawcom) oraz SU (Szymon, Ignacy, Dominik – nagłośnienie). Mamy nadzieję, że daliśmy widzom trochę oddechu i radości. Zapraszamy do teatru …

             

            J.

      • 26mar
          • WYJĄTKOWY DZIEŃ

            21 marca

            W końcu nadeszła….WIOSNA!!!  Jak chyba każdy z nas, więc także i nasi uczniowie z utęsknieniem wypatrywali tej pory roku. 21 marca pojawiła się, nie tylko w kalendarzu, ale również w naszych sercach. Uczniowie naszej szkoły ubrali się na zielono, by ją przywitać. Na zajęciach poznawali wiele informacji na temat wiosennych zmian w przyrodzie, czytali wiersze i śpiewali piosenki o wiośnie, wykonali plakaty oraz gazetki.

            Ale 21 marca, to nie tylko zmiana pory roku. Tego dnia uczniowie naszej szkoły  obchodzili również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – powszechnie nazywany Dniem Kolorowej Skarpetki. Założenie kolorowych skarpetek w tym dniu to symbol solidarności i tolerancji dla osób z Zespołem Downa. Uczniowie uczestnicząc w zajęciach profilaktycznych podnieśli swoja świadomość na temat życia i potrzeb tych osób. 

            Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji!

                                                                                                                                                                              SU, E.R

      • 21mar
          • AUDYCJA MUZYCZNA

            ,,Lata dwudzieste, lata trzydzieste...''

            21 marca wsiedliśmy do muzycznego wehikułu czasu i przenieśliśmy się do dwudziestolecia międzywojennego. Tym razem muzycy z Arte – Muzy zaprosili nas do krainy okraszonej pogodnymi i nostalgicznymi piosenkami, które wspaniale przetrwały próbę czasu, bo są prawdziwymi przebojami (szlagierami, przebojami, hitami). Najpierw wysłuchaliśmy ,,W starym kinie'' Mieczysława Fogga, potem przyszedł czas na: ,,Powróćmy jak za dawnych lat” z filmu ,,Manewry miłosne'' (Toli Mankiewiczówny i Aleksandra Żabczyńskiego), ,,Już taki jestem zimny drań'' Eugeniusza Bodo, ,,Ada! To nie wypada!” Lody Niemirzanki, ,,Na pierwszy znak'' Hanki Ordonówny (słowa Juliana Tuwima), ,,Baby, ach, te baby'' Eugeniusza Bodo, ,,Miłość ci wszystko wybaczy” Hanki Ordonówny (z filmu ,,Szpieg w masce''), ,,Umówiłem się z nią na dziewiątą'' Eugeniusza Bodo, ,,Ach, jak przyjemnie'' (piosenka Heleny Grossówny z filmu ,,Zapomniana melodia''). Audycja była ukłonem nie tylko dla pięknych, melodyjnych piosenek rozrywkowych, ale również dla epoki polskiego kina niemego, wczesnego kina dźwiękowego i jego gwiazd. Dziękujemy.

            K. J.

      • 18mar
          • KONKURS

            Z ortografią na Ty

            15 marca Maria Cicha (klasa 6) i Antonina Czerobska (klasa 8) zmierzyły się z trudną i oporną dziedziną, jaką jest ortografia. Wzięły udział w XXI Konkursie ,,Mistrz Ortografii'' Gminy Augustów, zorganizowanym przez Centrum Kultury i Bibliotekę Gminy Augustów w Żarnowie. Próba wypadła zadowalająco: Marysia (opiekunka – p. Grażyna Borawska) zajęła 3 miejsce, a Tosia (opiekun – p. Jan Saczko) zwyciężyła wśród ósmioklasistów. W ten sposób podtrzymały tradycję  udanych występów naszych uczniów z ubiegłych lat. Brawo! Dziękujemy paniom Oldze Czerobskiej i Marzenie Cichej za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

            G.J.

      • 18mar
          • SPORT

            Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych

            14 marca br. w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych. W zawodach wzięło udział około 300 zawodników i zawodniczek. W Igrzyskach Dzieci (klasy IV – VI) naszą szkołę reprezentowali podopieczni Artura Kuryły: Stanisław Sztuk – 5 miejsce, Szymon Zyskowski – 9, Kamil Frąckiewicz – 17. W Igrzyskach Dzieci w kategorii szkół województwa podlaskiego nasza szkoła zajęła wysokie szóste miejsce. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy VII – VIII) Dominik Frąckiewicz zajął 7 miejsce. To kolejny udany turniej po brązowym medalu naszej drużyny. Dziękujemy za grę i sportową postawę. Brawo!

             

            A.K.

      • 18mar
          • SPORT

            XXVII Turniej o Puchar Wójta

            9 marca br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach rozegrano XXVII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Augustów. Wzięło w nim udział 59 zawodników i zawodniczek z naszej gminy, którzy byli podzieleni na kategorie: żaków, młodzików, kadetów. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja SP Białobrzegi (86 pkt) przed SP Rutki (46 pkt), SP Żarnowo i SP Netta (42 pkt), SP Kolnica (30 pkt), SP Janówka (29 pkt).

             

            WYNIKI

             

            Żaczki                                                                      Żacy

            1. Maja Kopiczko (SP Rutki)                                  1. Bartek Turowski (SP Rutki)

            2. Hanna Bronakowska (SP Netta)                          2. Franciszek Siłkowski (SP Białobrzegi)

            3. Maja Jagiełło (SP Kolnica)                                  3. Artur Duba (SP Janówka)

            4. Oliwia Łapińska (SP Rutki)                                 4. Aleksander Czerobski (SP Białobrzegi)

             

            Młodziczki                                                                Młodzicy

            1. Anna Kołodzińska (SP Białobrzegi)                    1. Stanisław Sztuk (SP Białobrzegi)

            2. Zuzanna Bartoszewicz (SP Żarnowo)                  2. Kamil Frąckiewicz (SP Białobrzegi)

            3. Iza Sieńkowska (SP Żarnowo)                             3. Krystian Dąbrowski (SP Rutki)

            4. Weronika Giedrojć (SP Białobrzegi)                    4. Szymon Dzieniszewski (SP Żarnowo)

             

            Kadetki                                                                       Kadeci

            1. Wiktoria Morozow (SP Białobrzegi)                     1. Filip Borawski (SP Białobrzegi)

            2. Aleksandra Nitkiewicz (SP Kolnica)                     2. Dominik Frąckiewicz (SP Białobrzegi)

            3. Antonina Czerobska (SP Białobrzegi)                   3. Patryk Klukowski (SP Żarnowo)

            4. Katarzyna Prusko (SP Żarnowo)                           4. Paweł Kopiczko (SP Rutki)

             

                        Po zakończeniu rywalizacji najlepsze zawodniczki i zawodnicy (miejsca 1 – 4) otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy, nagrody rzeczowe. Opiekunami ww. zawodniczek i zawodników byli: Agnieszka Rybi (SP Żarnowo), Katarzyna Bielawska (SP Janówka), Katarzyna Salik (SP Netta), Anna Makar (SP Rutki i SP Kolnica), Artur Kuryło (SP Białobrzegi).

                        Po zakończeniu rywalizacji tenisistów stołowych ze szkół podstawowych rozpoczął się tenisowy maraton, turniej otwarty, w którym wzięło udział 44 zawodniczek i zawodników. W finale turnieju w kategorii OPEN Szymon Roszkowski (Białobrzegi) pokonał Piotra Paula (Białobrzegi), w kategorii Weteran 60+ Kazimierz Żyliński (Burdeniszki) wygrał ze Zdzisławem Sadowskim (Czarna Białostocka), a w kategorii Leśnik Szymon Siłkowski (Białobrzegi) zwyciężył Romana Skrzekuta (Białobrzegi).

             

            WYNIKI

             

            OPEN                                                                                Weteran 60+

            1. Szymon Siłkowski (Białobrzegi)                                  1. Kazimierz Żyliński (Burdeniszki)

            2. Piotr Paul (Białobrzegi)                                                2. Zdzisław Sadowski (Czarna Białostocka)

            3. Roman Skrzekut (Białobrzegi)                                      3. Dariusz Czarnecki (Czarna Białostocka)

            4. Marzena Jasińska (Olecko)                                            4. Henryk Szeszko (Białobrzegi)

            5. Michał Bronakowski (Białobrzegi)

            6. Szymon Siłkowski (Białobrzegi)

            7. Karolina Budenas (Biała Podlaska)

            7. Wojciech Piotrowski (Białobrzegi)

             

            LEŚNIK

             

            1. Szymon Siłkowski  (Białobrzegi)

            2. Roman Skrzekut (Białobrzegi)

            3. Jacek Motybel (Białobrzegi)

            4. Andrzej Skowroński (Płaska)

            5. Jarosław Dobrzyński (Białobrzegi)

            6. Łukasz Sewastynowicz (Szczebra)

            7. Piotr Karnasiewicz (Płociczno)

            8. Anna Bacewicz (Szczebra)

             

            A.K.

      • 14mar
          • TEATR

            ZAPROSZENIE

            Serdecznie zapraszamy Was

            na XXX Dzień Teatru

             

            22 marca 2024 r. (piątek) – 7.55 – 12.35

            zajęcia w klasach, próby, prezentacje teatralne, zabawa w teatr

             

            Szkoła Podstawowa im. gen. Ignacego Prądzyńskiego

            w Białobrzegach

             

            Organizatorzy

             

      • 13mar
          • 5-6latki

            Dzień Matematyki

            Dzień matematyki został stworzony po to, aby odmienić naukę matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną sposób nauki tego trudnego przedmiotu. 12 marca przedszkolaki z zeróweczki również dołączyły do obchodów tego międzynarodowego święta. Dzieci utrwalały liczby i rozpoznawały figury geometryczne za pomocą dotyku. Grały w memory i kodowały, trenując jednocześnie dodawanie i odejmowanie. Taki matematyczny trening dał dzieciom wiele satysfakcji i sprawił przedszkolakom wiele radości. 

            U.S.S

      • 10mar
          • WYCIECZKA

            W Augustowie

            7 marca uczniowie klas IV – VIII pojechali do Augustowa. Najpierw w kinie ,,Iskra'' obejrzeli film ,,Cudowny chłopak. Biały ptak''. Widzowie dzięki opowieści Sary, babci Juliana, przenieśli się się do Francji w mroczne czasy II wojny światowej i Holokaustu. Młodzi widzowie poznali ciekawy obraz, którego głównym i uniwersalnym przesłaniem są słowa: ,,Nie bądź obojętny, reaguj na zło.'' W filmie nie zabrakło dramatycznych sytuacji uzasadniających przekonanie, że do tragedii dochodzi czasami z powodu obojętności i braku reakcji na zło. Julien (główny bohater, z niepełnosprawnością) nikogo nie pozostawił obojętnym i dowiódł, że prawdziwe bohaterstwo to odwaga czynienia dobra, często wbrew sytuacji i negatywnej postawie grupy. Obejrzenie przeżyć Sary i Juliena wielu z nas zainspirowało do własnych przemyśleń.

                        Okazją do oderwania się od trudnych problemów bohaterów filmu była wizyta naszej grupy w Urzędzie Gminy w Augustowie. Dzięki życzliwości pana Zbigniewa Buksińskiego (Wójta Gminy Augustów), państwa Eli, Ewy i Tomasza uczniowie mogli poznać pracę i budynek (m.in. salę obrad rady Gminy) tej ważnej dla gminy i szkoły placówki. Wycieczka do Augustowa dała nam możliwość, by oderwać się od szkolnej rzeczywistości i pożytecznie spędzić czas.

            I.E.G.A.J

      • 10mar
          • ZBIERAMY

            Miej pozytywnego bzika

            5 marca obchodzony jest Światowy Dzień Kolekcjonera. Kolekcjonerem (hobbystą) może być każdy, wystarczy odrobina chęci, która może przerodzić się w prawdziwą pasję. Zbieranie: pluszaków, guzików, kubków, muszli, monet, znaczków pocztowych, medali, proporczyków, rybek, kart piłkarskich, ,,resoraków'', staroci, plakatów, pocztówek, płyt i innych ,,skarbów'' powoduje, że powstają zbiory, które dla ich autorów (i nie tylko) są wyjątkowe i wzbudzają pozytywne odczucia. Są kopalnią wiedzy o ludziach, miejscach i czasach. Na przykład w czasach ,,przedinternetowych'' znaczki pocztowe, karty i koperty były oknem na świat. Kolekcjonowanie  nie tylko inspiruje do gromadzenia nowych eksponatów, ale przede wszystkim zachęca do aktywności i poszukiwań.

             

            J.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
      • 87 644 92 25 fax 87 644 92 25
      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach Białobrzegi 75 16-300 Augustów Poland
      • Rafał Andrzejewski iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel:504976690
    • Logowanie