• 27lis
          • 3-4 latki

            Dzień Pluszowego Misia u naszych najmłodszych

            27 listopada w naszej grupie przedszkolnej 3-4-latki, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Tego dnia nie brakowało atrakcyjnych zabaw i zajęć o tematyce misiowej a sala wypełniła się kolorowymi misiami różnej wielkości i ulubionymi przytulankami. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z misiami ze znanych bajek, oglądały inscenizację „Historii pluszowego misia” przygotowaną przez Panią Ewę z biblioteki w formie teatrzyku Kamishibai, samodzielnie sklejały misie z szablonów, tańczyły i śpiewały wesołe piosenki razem ze swoimi pluszakami. Tego dnia odbyła się również sesja zdjęciowa z panem fotografem w której uczestniczyły wszystkie maluszki, chętnie pozując do wybranych zdjęć. To był bardzo miły, ciekawy i bogaty w wydarzenia dzień. Najważniejszy, główny cel imprezy – wspólna, zgodna zabawa – został osiągnięty. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

            E.Z

      • 26lis
          • 5-6latki

            Światowy Dzień Pluszowego Misia

            Światowy Dzień Pluszowego Misia jest świętem na cześć jednej z najpopularniejszych zabawek na świecie. Święto to obchodzone jest 25 listopada a zostało ustanowione  w 2002 roku, w rocznicę powstania maskotki. W naszej szkole pluszaki towarzyszyły dzieciom podczas zabaw ruchowych, pomagały utrwalać liczby i litery. Wspólnie z dziećmi doskonaliły orientację przestrzenną i porównywanie wielkości. Pluszowy miś, lalka i pajacyk przekonywały dzieci do zdrowego odżywiania w przygotowanej przez dorosłych inscenizacji. A w bibliotece czekała na dzieci Pani Ewa. Opowiadała historię pluszowego misia, wykorzystując teatrzyk kamishibai. To był dzień pełen uśmiechu, przytulasów i buziaków, którymi dzieci obdarowywały swoich pluszowych przyjaciół. 

                                                                                                                                                                             U.S.S

             

      • 26lis
          • 5-6latki

            Światowy Dzień Życzliwości

            21 listopada obchodzimy szczególne święto - Światowy Dzień Życzliwości. Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day. Obecnie Dzień Życzliwości ochodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, uprzejmość, pomoc. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen uśmiechu, sympatii i wzajemnego szacunku, nie tylko jeden kalendarzowy 

            U.S.S

      • 23lis
          • SPORT

            Awans młodzików do finału!

            8 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki rozegrano Mistrzostwa Grupy Północnej w Tenisie Stołowym Drużynowym. Naszą szkołę reprezentowały drużyny młodziczek, młodzików, kadetek i kadetów. Drużyna młodzików (Stanisław Sztuk, Kamil Frąckiewicz, Szymon Zyskowski i Maciej Wasilewski) pokonała: Kuźnicę (4 : 1), Korycin (4 : 2) i Sidrę (w finale 4 : 1), zajęła 1 miejsce i pewnie awansowała do finału Mistrzostw Województwa Podlaskiego Dzieci w Tenisie Stołowym Drużynowym (Dobrzyniewo, 1 grudnia). Serdecznie gratulujemy i życzymy skutecznej gry w finale. Kadetki (Wiktoria Morozow, Antonina Czerobska, Aniela Nowik, Amelia Giedrojć) zagrały z: Starym Folwarkiem 0 : 4, Żarnowem 4 : 0, Janówką 4 : 1, Kuźnicą 4 : 1, Nowym Dworem 1 : 4.  Zajęły 4 miejsce. Zespół młodziczek (Anna Kołodzińska, Weronika Giedrojć) zmierzył się z Kuźnicą 4 : 1, Starym Folwarkiem 1 : 4, Żarnowem 0 : 4 i zajął 5 miejsce. Kadeci (Dominik Frąckiewicz, Filip Borawski, Szymon Walijewski) zajęli 7 miejsce po meczach z: Rutkami 4 : 0, Korycinem 2 : 4, Żarnowem 4 : 2 i Sidrą 0 : 4. Opiekunem drużyn był pan Artur Kuryło.  Dziękujemy wszystkim zawodniczkom, zawodnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

                A.K.

      • 19lis
          • KONKURS

            XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada o św. Maksymilianie

            Bardzo miło nam zakomunikować, iż praca plastyczna uczennicy naszej szkoły, Barbary Cichej z klasy I na temat "Dom wczesnego dzieciństwa św. Maksymiliana", zajęła 3 miejsce w XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie o św. Maksymilianie.

            Gratulujemy!!!

            B.Z

      • 16lis
          • KONKURS

            X Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej  

            14 listopada w GOK-u w Żarnowie odbył się X Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły i odnieśli duże sukcesy. Odbył się on w następujących kategoriach wiekowych: 

            Klasy I-III  

            Zespół (Faustyna Nowik, Barbara Cicha, Joanna Markowska, Maciej Cichy, Aleksandra Remiszewska, Karol Mitros) - III miejsce 

            Soliści -Faustyna Nowik - I miejsce 

            Klasy IV-VI 

            Zespół (Julia Giedrojć, Kinga Kruczyńska, Franciszek Siłkowski, Anna Kołodzińska, Łucja Gąska, Anna Pogorzelska, Maciej Wasilewski, Julia Kraszewska, Aniela Kotowska, Kaja Chełmińska, Weronika Giedrojć)          - I miejsce 

            Soliści- Anna Pogorzelska - II miejsce 

            Klasy VII-VIII 

            Zespół (Aniela Nowik, Julia Frąckiewicz, Amelia Giedrojć, Antonina Czerobska, Klaudia Kraszewska, Paulina Krysztofik) - II miejsce 

            Uczniów przygotowywali: p. Ewa Jacewicz- Miklas, Katarzyna Siemienowicz. Jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc rodziców w organizacji przejazdu na konkurs. 

            Gratulujemy!

      • 13lis
          • NIEPODLEGŁA

            W hołdzie Niepodległej

            Nasza szkoła obchodziła Narodowe Święto Niepodległości. Uczciliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości i oddaliśmy hołd ludziom, którzy się do tego przyczynili. Odśpiewaliśmy ,,Mazurek Dąbrowskiego'', ,,Rotę'' i hymn szkoły (od 1997 r. -  ,,Miejcie nadzieję''). Obejrzeliśmy również przedstawienie naszych uczniów ,,A póki my żyjemy, żyje Ona”, którego bohaterką była NIEPODLEGŁOŚĆ widziana przez młodzież w 1918 i w 2023 roku. Z przyjemnością wysłuchaliśmy piosenek przygotowanych przez uczniów i ich opiekunki na Konkurs Piosenki Patriotycznej. Chętni mogli napisać, za co kochają Polskę. Nasze niepodległościowe spotkanie dało nam możliwość, byśmy poczuli się dumni z polskiej historii i kultury, by uczniowie mogli rozwijać umiejętności sceniczne. Dziękujemy wykonawcom, opiekunom oraz Samorządowi Uczniowskiemu.

             

            B.Ch./ J.

      • 13lis
          • 3-4 latki

             „Polska nasza ojczyzna”

            W minionym tygodniu dzieci 3 i 4-letnie z oddziału przedszkolnego realizowały tematykę „Polska nasza ojczyzna”. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski, poprzez wykonanie prac plastycznych, słuchanie i śpiewanie piosenek patriotycznych, oglądanie filmu edukacyjnego "Polskie symbole narodowe" oraz wysłuchanie legend związanych z Krakowem i Warszawą. 10 listopada odbył się również konkurs recytatorski dla dzieci z oddziałów przedszkolnych „Kocham Cię Polsko”, w którym dzieci recytowały wiersze- „Katechizm polskiego dziecka” , „Polska” oraz „Syrenka”.  Pielęgnując tradycje polskie 13 listopada 2023 roku wszystkie dzieci odświętnie ubrane, wzięły udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości.  Była to pouczająca lekcja historii i patriotyzmu.

            E.Z

      • 12lis
          • NIEPODLEGŁA

            Polska w muzyce​​​​​​​

               ,,Jest takie miejsce, taki kraj''

            Audycja muzyczna, która prawdopodobnie się nie wydarzy, ale możesz ją sobie wyobrazić i stworzyć. W niej wysłuchasz niezwykłych utworów – ważnych i poważnych, ale również sprawiających radość i przyjemność. W sam raz na listopadowe popołudnie i wieczór. Utworów, których autorzy mieli i mają w sercach Ojczyznę. ,,Każda z nich jest odmiennym, osobistym wyznaniem autorów o Polsce''. Mimo różnic gatunkowych muzyka łączy pokolenia. Posłuchajcie.

             

            Andrzej Kurylewicz - ,,Polskie drogi'' (piękny motyw z serialu, wojennej opowieści)

            Marta Bizoń - ,,Taki kraj'' (krakowska Piwnica pod Baranami)

            Marek Grechuta - ,,Ojczyzna'', ,,Wolność'' (piękno słów i dźwięków)

            Czesław Niemen - ,,Sen o Warszawie” (po latach również jako hymn kibiców)

            Eldo -,,Nie pytaj o Nią” (hip - hop)

            Luxtorpeda - ,,Za wolność" (rockowo ku czci powstańców wielkopolskich)

            ,,Dziś idę walczyć, Mamo!'' (godzina ,,W'')

            Ania Iwanek, Riya Sokół, Piotr Cugowski - ,,Miasto'' (z filmu ,,Miasto 44'')

            Organek - ,,Fotograf Brok'' (o Eugeniuszu Lokajskim, olimpijczyku, żołnierzu, kronikarzu Powstania Warszawskiego)

             

                    

            J.

      • 11lis
          • KONKURS

            „Kocham Cię, Polsko!”

            10 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla przedszkolaków "Kocham Cię, Polsko". Dzieci zaprezentowały utwory o tematyce patriotycznej. Jury było pod wrażeniem interpretacji wierszy. Wszyscy uczestnicy zajęli I miejsce, otrzymali dyplomy i upominki. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu. Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

            U.S.S, E.Z

      • 09lis
          • KONKURS

            Konkurs plastyczny „Mój różaniec”

            Uczniowie klas 0-VIII wykonali różańce z różnych materiałów: koraliki, kasztany, żołędzie, cukierki, żelki, popcorn, kwiatki, drewno, zakrętki, spinacze, śruby. Wszystkie prace utworzyły piękną wystawę przy obrazie Matki Bożej w kościele pw. Św. s. Faustyny Kowalskiej w Białobrzegach. Prace można było podziwiać przez cały październik. W niedzielę 29 października, Ks. proboszcz Jarosław Baluta przygotował nagrody dla wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie. Gratulujemy.

            B.Z

      • 09lis
          • KONKURS

            XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada o św. Maksymilianie

            Konkurs plastyczny dla klas 0-V. Uczniowie wykonali  prace plastyczną na temat: Dom wczesnego dzieciństwa św. Maksymiliana , na podstawie fragmentu książki autorstwa Marii Kączkowskiej „Ojciec Kolbe”.

            Wyniki konkursu:

            Etap szkolny, klasy I – III : Barbara Cicha - I m, Maciej Cichy - II m, Krzysztof Ślużyński – III m, prace tych uczniów zostały wysłane na etap ogólnopolski.

            Etap szkolny, klasy IV – V : Oskar Toczyłowski – I m, Hanna Karczewska – II m, Filip Prawdzik – III m, prace tych uczniów zostały wysłane na etap ogólnopolski.

            Prace uczniów utworzyły piękną wystawę. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni za swoje prace. Gratulujemy.

            B.Z.

             

      • 09lis
          • AKCJA

            „Milion dzieci modli się na różańcu o pokój na świecie 2023”

            18.10.2023 r. uczniowie szkoły włączyli się do międzynarodowej akcji  , którą organizuje Międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) już po raz osiemnasty zapraszał parafie, grupy modlitewne, przedszkola, szkoły, rodziny i każdego chętnego do włączenia się 18 października w coroczną inicjatywę modlitewną „Milion dzieci modli się na Różańcu”. Jej celem jest modlitwa o pokój i jedność na całym świecie.

            B.Z.

      • 09lis
          • WSPOMINAMY

            Dzień Papieża Jana Pawła II​​​​​​​​​​​​​​

            16 października uczniowie wspominali św. Jana Pawła II. Śpiewali piosenki: „Nie zastąpi ciebie nikt”, „Lolek”, „Tak mówił papież”, przypominali najważniejsze wydarzenia z życia naszego rodaka. Przypominali słowa papieża, który mówił , że wszyscy jesteśmy wezwani, „aby kochać i szanować życie każdego człowieka oraz dążyć wytrwale i z odwagą do tego, by w naszej epoce, w której mnożą się zbyt liczne oznaki śmierci, zapanowała wreszcie nowa kultura życia, owoc kultury prawdy i miłości”.

      • 09lis
          • RAJD

            Rajd rowerowy do Studzienicznej

            23 września odbył się Rajd rowerowy do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Celem rajdu było powierzenie całej wspólnoty szkolnej opiece Matki Bożej Studzieniczańskiej. O godzinie 8.00 w kościele w Białobrzegach  ksiądz proboszcz Jarosław Baluta pobłogosławił i poświęcił uczniów, opiekunów i rowery. W wesołych nastrojach jechaliśmy przez las. Nad jeziorem Sajno spotkaliśmy się z uczniami i opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Kolnicy. Wspólnie odpoczęliśmy, zjedliśmy batoniki od ks. Jarosława i ruszyliśmy w dalszą drogę. Na cmentarzu w Studzienicznej modliliśmy się przy grobie śp. Ks. Arkadiusza Pietuszewskiego. O godzinie 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Przy „długiej desce „ zjedliśmy upieczone kiełbaski . Podziękowaliśmy dla  Ks. kan. Wojciecha Jacka Stokłosy - Proboszcza i Kustosza Sanktuarium za serdeczne przyjęcie i życzliwość. W radosnych nastrojach ruszyliśmy w drogę powrotną do domów.

            B.Z

      • 09lis
          • LITERATURA

            Skarby w pudełku czy pokój zagadek

            Uczniowie klasy czwartej rozpoczęli przygodę z ,,Mikołajkiem'' (Rene Goscinny, Jean Jacques Sempe) od wypełnienia lekturowego pudełka ,,skarbami'', rekwizytami związanymi z treścią lektury. Samodzielnie je opisali i opowiedzieli o ich związku z tekstem. Piątoklasiści, podobnie jak  ich młodsi koledzy i koleżanki, wykazali się pomysłowością i wyobraźnią, ,,ożywiając'' rekwizyty z powieści ,,Chłopcy z Placu Broni'' Ferenca Molnara. Obie klasy uczyły się przez zabawę, gdy próbowały zgłębić zakamarki lektur w pokoju zagadek (escape room). Tym razem była to praca zespołowa, która wyzwoliła w czytelnikach pokłady samodzielności i spostrzegawczości. To były zabawne i pouczające spotkania z książkami. Zabawa lekturą? Dlaczego nie!

            J.

      • 06lis
          • 6 - latki

            Dzień Dyni

            Przedszkolaki z zerówki obchodziły Dzień Dyni. Dowiedziały się, że dynia jest warzywem bogatym w witaminy i minerały. Dzieci oglądały przyniesione okazy dyni, wspólnie układały puzzle, brały udział w zabawach matematycznych i ruchowych. Na koniec odbyła się degustacja pestek i babeczek z dyni. Takie kulinarne propozycje bardzo smakowały przedszkolakom. Ten dzień był pełen zabawy i radości. 

                                                                                                                                                                                 U.S.S 

      • 02lis
          • PAMIĘĆ

            Non omnis moriar ...​​​​​​​

            Matka

             

            Nim w kamiennym ogrodzie

            odetchniesz spokojnie,

            pochylona nad przędziwem

            niczym pająk majowy.

            Utkawszy sieć,

            pochylona nad płótnem,

            wyczarujesz pajęczynę,

            uśmiechnięta Baba Jaga

            i dobry smok

            spłyną łagodnie spod Twych palców

            zmęczonych dniem

            na kamienie.

             

            Odpocznij,

            Mamo.  

             

             

            Prośba

             

            Cicha nocy,

            weź mnie w ramiona,

            ucisz kołatanie godzin i słów.

            Cicha nocy,

            ślady na piasku znikną,

            słowa na zasępionym drzewie

            ucichną,

            zastygną w oczekiwaniu

            na kolejny wers.

            Pozwól mi go dokończyć …

            Pozwól …

            Po ...

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
        • 87 644 92 25 fax 87 644 92 25
        • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach Białobrzegi 75 16-300 Augustów Poland
        • Rafał Andrzejewski iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel:504976690
      • Logowanie