• 16cze
          • Czytam, bo chcę

            Na szczycie piramidy

            Żeby zbudować piramidę, albo się na nią wspiąć, trzeba dużego wysiłku. Żeby się ,,wdrapać” 12 czerwca na Piramidę Czytelnika, trzeba było przeczytać 9 książek (nie lektur obowiązkowych), które spełniały określone warunki. Potem je opisać. Do konkursu zorganizowanego przez szkołę i Bibliotekę w Białobrzegach przystąpiły cztery uczennice: Emilia Jabłońska (III), Kinga Klimaszewska (VIII), Klara Nazarowska (VIII), Natalia Roszkowska (VIII), które zaproponowały wybrane przez siebie zestawy 9 książek: książka z nazwiskiem (imieniem, pseudonimem) bohatera w tytule, książka, którą (gdybyś była autorką / był autorem) zakończył(a)byś inaczej, której bohater zmaga się z przeciwnościami, której bohater (bohaterowie) bezinteresownie pomaga innym ludziom (zwierzętom),  która Cię czegoś nauczyła,  której bohater poznaje ciekawe miejsca,  którą lubili czytać Twoi rodzice, gdy byli dziećmi (nastolatkami), którą zabralibyście na bezludną wyspę, w której nie brakuje zabawnych postaci, zdarzeń, słów.

                        Wytrwałe czytelniczki przedstawiły niezwykle różnorodne teksty, między innymi: ,,Ściśle tajne” Pawła Beręsewicza, ,,Wojowników'' Erin Hunter, ,,Yellow bahama w prążki” Ewy Nowak, ,,Zanim wystygnie kawa” Toshikazu Kawaguchi. Jednym słowem, dla każdego coś ciekawego. Dziękujemy Wam za podzielenie się z nami swoimi czytelniczymi skarbami. Piramida Czytelnika dowiodła, że  czytanie może sprawiać przyjemność.

             

            E. J.

      • 16cze
          • NAUKA I ROZRYWKA

            Dzień Języków Obcych

            15 czerwca odbył się Dzień Jezyków Obcych. Miał on na celu propagowanie nauki języków obcych. W tym  roku uczniowie wszystkich klas oraz grup przedszkolnych zaprezentowali krótkie scenki oraz piosenki  w języku angielskim lub rosyjskim.  I tak mieliśmy okazję z posłuchać rozmów w restauracji, na dworcu, w sklepie, w klubie sportowym , na ulicy czy u lekarza.  Dzięki takim prezentacjom uczniowie zobaczyli, że nauka języków obcych może być wspaniałą zabawą, motywowali siebie do dalszej pracy i rozwijania się. Po prezentacjach, wszyscy zebrani zaśpiewali piosenki karaoke w języku angielskim. Taki dzień to wspaniała forma nauki poprzez zabawę. Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w organizację naszego dnia i zapraszamy na fotorelację.

            E. Cz / E.G

      • 14cze
          • KONKURS

            “NA POCZĄTKU BYŁA MIŁOŚĆ- MOJA RODZINA” 

            Powyższe hasło to temat V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. 

            Uczniowie klasy III biorący w tym udział otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz magnetyczne emblematy. Ogólnie na konkurs wpłynęło ponad 5000 prac. W opinii organizatorów prace poruszały są autentycznością, pomysłowością i starannością, ale przede wszystkim ukazywały więzi wzajemnej miłości w rodzinie. Były one pełne talentu i kreatywności.  

            Zaproszono także do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego, którego dokładne informacje znajdą się na stronie www.pro-life.pl 

            I.Ś 

      • 14cze
          • KONKURS

            Gminny Konkurs ortograficzny " O Żółtą Żabkę"

            W tym roku po raz kolejny przedstawiciele klasy II i III wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym “O ŻÓŁTĄ ŻABKĘ”. 

             Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Netcie.  

            Autorką koncepcji konkursu jest zaś mgr Danuta Moroz- nauczyciel konsultant Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach. 

            Głównym celem tego przedsięwzięcia było upowszechnienie kultury językowej wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej, podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych oraz propagowanie idei wspólnej odpowiedzialności za język polski.  

            Konkurs odbył się 30 maja i uczestniczyli w nim JAKUB SKORUPA Z KLASY DRUGIEJ oraz FILIP PRAWDZIK Z KLASY TRZECIEJ. Nasi reprezentanci na początku pisali dyktando, a następnie rozwiązywali test gramatyczno-ortograficzny, składający się z różnorodnych zadań.  

            Nasi uczniowie otrzymali dyplomy za udział w w/w konkursie. Jakuba przygotowywała p. Barbara Roszkowska, zaś Filipa p. Iwona Świacka 

            Jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc i wsparcie ze strony rodziców. Dziękujemy p. Edycie Markowskiej za pomoc. 

            I.Ś, B.R

      • 14cze
          • WYSTAWA

            Ocal od miecza moje życie, z psich pazurów wyrwij me jedyne dobro.

            BAKER STREET 221 B

            Jeżeli uruchomicie ,,Pudełko zwane wyobraźnią”, bez problemu przemierzycie drogę od Białobrzegów 75 do londyńskiego adresu Baker Street 221 B. Co je łączy? Adres w Londynie to fikcyjny dom Sherlocka Holmesa, geniusza dedukcji, wprowadzonego do naszej świadomości przez Arthura Conana Doyle'a (autora powieści i opowiadań o genialnym detektywie i jego przyjacielu – doktorze Johnie Watsonie) oraz odtwórców roli Sherlocka Holmesa w filmach: Roberta Downeya Juniora i  Benedicta Cumberbatcha. Dzięki Julii Kozłowskiej z klasy VIII możemy  podziwiać ciekawą wystawę rysunków ołówkiem i piórkiem, których głównymi bohaterami autorka uczyniła Benedicta Cumberbatcha (Sherlocka Holmesa, Phila Burbanka z ,,Psich pazurów”, Stephena Hawkinga),  Roberta Downeya Juniora ( Sherlocka Holmesa, Iron Mana / Anthony'ego Starka). Nie brak też gratki dla wielbicieli doktora Watsona (Martina Freemana), kotów oraz ładnie dopracowanych postaci w technice manga. Warto na chwilę się zatrzymać na szkolnym korytarzu i przyjrzeć się rysunkom, którym autorka nadała swój indywidualny ślad.

                     Wystawa Julii Kozłowskiej jest kolejną cegiełką w plastycznych prezentacjach naszych uczniów i absolwentów: Wiesi, Maćka, Kamila, Nikoli, Sylwii, Pauli i Laury. Barwną częścią naszej szkolnej przestrzeni. Pokazuje, że warto mieć pasję i ją rozwijać.  Dziękujemy.

            J.

      • 11cze
          • 3-4 latki

            Kamishibai w przedszkolu

            Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji. To właśnie teatrzyk kamishibai przeniósł dzieci w świat wybranych ceremonii i sztuki kraju kwitnącej wiśni. Przedszkolaki poznały tradycyjny strój japoński i brały udział w ceremonii parzenia herbaty. Próbowały złapać pałeczkami ryż, co okazało się trudnym zadaniem, o wiele lepiej poszło im z sushi. Dzieci wzięły udział w krókim treningu karate, poznały ikebanę - japońską sztukę układania kwiatów oraz stworzyły własne kompozycje. Na koniec samodzielnie wykonały drzewka bonsai. To była fascynująca podróż do niezwykłego, azjatyckiego kraju.

            U.S.S

      • 10cze
          • KONKURS

            IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

            KIDS LOVE ENGLISH

            7 czerwca 5 osobowa drużyna uczniów z klas I-III w składzie Lilianna Nazarowska kl. I, Aleksander Pogorzelski kl. I, Hanna Karczewska kll. III, Filip Prawdzik kl.III oraz Tomasz Roszkowski kl. III, wzięła udział w IX Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "Kids Love English". W konkursie wzięło udział 8 drużyn ze szkół podstawowych powiatu augustowskiego. Konkurs przypominał znany wszystkim teleturniaj "Familiada", tyle tylko, że wszystkie pytania i odpowiedzi były w języku angielskim. Nasi uczniowie pokonali stres oraz wspaniale ze sobą współpracowali, dzięki czemu wywalczyli  III miejsce. Mamy nadzieję, że ten sukces, a także sama możliwosć udziału w tak fajnej zabawie, zachęci wielu uczniów do nauki języka i wszystkie dzieciaki pokochają język angielski. Serdecznie dziękujemy nauczycielom języka angielskiego oraz Pani dyrektor ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie za organizację konkursu i miła atmosferę.

            A  naszym uczniom : Gratulujemy !!!

            E. Cz 

      • 10cze
          • CZYTAMY

            Jak nie czytam, jak czytam

                 W piątek 7 czerwca biblioteka wraz z uczniami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Białobrzegach po raz piąty włączyła się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam jak czytam” związaną z ustanowieniem rekordu czytania w jednym momencie.

            Głównym celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki i promocja czytania dla przyjemności, pokazanie, że czytanie nie musi kojarzyć się z przymusem lecz z miłą i dostępną dla każdego formą spędzania czasu wolnego.

                Na miejsce akcji wybraliśmy teren zielony za szkołą, gdzie o godzinie 10.00 w gronie koleżanek, kolegów i nauczycieli w miłych, niecodziennych okolicznościach rozpoczęliśmy wspólne czytanie. Każdy czytał wybraną przez siebie książkę, taką, na jaką miał ochotę. W sumie było 108 osób (część uczniów w tym czasie brała udział w konkursach pozaszkolnych). Nawet najmłodsza grupa przedszkolna, aktywnie uczestniczyła w akcji.

                Serdecznie dziękuję uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie i udział w akcji .

            E.P   

      • 06cze
          • Czytam, bo lubię

            PIRAMIDA CZYTELNIKA

            Kiedy przed laty myszkowałem po strychu w poszukiwaniu skarbów, trafiłem na niepozorną skrzynię wypełnioną starymi gazetami i książkami. Wśród nich zachwyt nieumiejącego wówczas czytać człowieka wzbudziła ,,Śpiąca królewna” . Przykuwała mój wzrok pięknymi ilustracjami i tym, że po przełożeniu kolejnej kartki przede mną wyrastały lasy, zamki, zwierzęta i ludzie. Z zakurzonych ksiażek układałem piramidę. Po latach tę budowlę zaczęły tworzyć nowo poznane książki, które chciałem (ale nie musiałem) przeczytać. W tym roku szkolnym były to:

            1. Książka z nazwiskiem (imieniem, pseudonimem) bohatera w tytule: Andrzej Sapkowski, Bogusław Polch ,,Wiedźmin”  – książka komiksowa, historia Geralta z Rivii.

            2. Książka, którą  zakończyłbym inaczej: William Golding ,,Władca much”- powieść o Ralphie, Jacku i Prosiaczku, aktualna mimo upływu siedemdziesięciu lat, wspaniała i niepokojąca.

            3. Książka, której bohater zmaga się z przeciwnościami:  Grzegorz Rosiński, Jean van Hamme ,,Thorgal” – klasyka komiksu (pierwsza część ,,Zdradzona czarodziejka”), opowieść o Thorgalu Aegirssonie, łuczniku i wojowniku, szukającym bezpiecznego miejsca dla swojej rodziny.

            4.Książka, której bohater bezinteresownie pomaga innym ludziom (lub zwierzętom):

            James Herriot ,,Jeśli tylko potrafiłyby mówić” - powieść weterynarza rozpoczynająca ośmiotomową sagę ,,Wszystkie stworzenia małe i duże”.

            5. Książka, która Cię czegoś nauczyła:  Umberto Eco ,,Imię róży” (William Baskerville – średniowieczny detektyw, poszukiwacz prawdy, wzorowany na Sherlocku Holmesie), Lynne Olson, Stanley Cloud ,,Sprawa honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski. Zapomniani bohaterowie II wojny światowej” (historia 5 pilotów Dywizjonu 303, ich przed – i powojenne losy), Jarosław Sokół ,,Czas honoru'' (losy Bronka, Janka, Michała i Władka – cichociemnych ze Szkoły Wywiadu w Anglii).

            6. Książka, której bohater poznaje ciekawe miejsca: Paweł Kwiatkowski ,,Street Art Polska'' – książka o niezwykłych artystach, którzy potrafią muralami ożywić nawet szare i z pozoru nieciekawe przestrzenie, piękne ilustracje.

            7. Książka, którą lubili czytać Twoi rodzice, gdy byli dziećmi (nastolatkami): Maria Dąbrowska ,,Noce i dnie” (powieść o Barbarze i Bogumile Niechcicach – czy ktoś teraz to czyta?), Henryk Sienkiewicz ,,Trylogia” (klasyka literatury i filmu, ach, te opisy!).

            8. Książka, którą zabralibyście na bezludną wyspę: Zbigniew Herbert ,,Poezje zebrane” (piękno słowa i duszy), George Orwell ,,Folwark zwierzęcy” (niepozorna książeczka kryjąca w sobie więcej mądrości niż niejedno opasłe tomisko).

            9. Książka, w której nie brakuje zabawnych postaci, zdarzeń, słów: Sławomir Mrożek ,,Męczeństwo Piotra O'heya” - niedorzeczny humor słowa, postaci i sytuacji; tygrys w wannie i życie spokojnej rodziny wywrócone do góry nogami.

             

            J.

      • 15cze
          • Konkurs "Wiem wszystko " o miano Omnibusa Gminy Augustów



            W dniu 7 czerwca 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzowym  „Wszystko wiem o miano  Małego Omnibusa Gminy Augustów”. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

            Aleksander Giejsztorewicz- oddział przedszkolny - grupa 5 i 6-latki

            Aleksandra Remiszewska - klasa I

            Jakub Skorupa- Klasa II

            Oskar Toczyłowski - Klasa III

            Uczniowie zmagali się ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkół gminy Augustów i osiągneli sukcesy.

            Aleksander Giejsztorewicz zdobył tytuł Omnibusa (I miejsce) wsród 6-latków

            Aleksandra Remiszewska zajęła II miejsce wśród uczestników z klasy II.

            Gratulujemy sukcesu uczniom ich opiekunom.

             

             

      • 15cze
          • Spotkanie o pszczołach

            W dniu 5  czerwca 2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Danutą Piekarską, która wraz z mężem posiada własną pasiekę.

            W spotkaniu wzięły udział dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III.

                        Pani przedstawiła dzieciom historię odkrycia miodu, jako słodkiej i zdrowej przekąski, jak powstaje i z czego się go otrzymuje. Dowiedzieliśmy się, że istnieje wiele  rodzajów miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem, oraz jak powstają świeczki z plastra wosku. Mieliśmy też okazję spróbować pyłku pszczelego.

            Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimy, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby wytworzyć kropelkę miodu, jak się porozumiewają, jak się rozmnażają i w jaki sposób wychowują swoje potomstwo. Pan pszczelarz wyjaśnił też dzieciom, czym różni się osa od pszczoły.

            Dużą atrakcją było oglądanie plastrów miodu, stroju pszczelarza, a nawet obejrzenia przyborów, których używa w swojej codziennej pracy.

                        Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. To były bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

      • 02cze
          • WYCIECZKA

            Szlakiem Kanału Augustowskiego

            2 czerwca, w piątkowy poranek uczniowie klas I – VIII wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę ,,Szlakiem Kanału Augustowskiego”. Jechaliśmy przez Puszczę Augustowską, więc nie mogliśmy narzekać na brak pięknych widoków. Najpierw dojechaliśmy do śluzy Kudrynki (1828 – 1829), której budową kierowali Edward Bieliński i Michał Horain, uczestnicy powstania listopadowego. Potem obejrzeliśmy śluzę Tartak (trzynastą na Kanale Augustowskim) w Rygoli. Kolejnym punktem na mapie naszej wycieczki była Mikaszówka, pięknie położona wieś nad Kanałem Augustowskim i w Puszczy Augustowskiej. W niej zwiedziliśmy zabytkowy (pocz. XX w.), drewniany kościół pw. św. Marii Magdaleny oraz zatrzymaliśmy się przy oryginalnej i poruszającej rzeźbie ,,Wołanie z wnętrza Ziemi” ku czci ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945 r.: ,,Panie, Ty patrzysz na dłonie. Na oczy dziurawe od łez.” To miejsce, w którym spotkały się Historia i Przyroda. Tu zatrzymaliśmy się na dłuższy odpoczynek przy ognisku. 

                        Kolejnym punktem naszej wycieczki była śluza Paniewo, jedyna dwukomorowa śluza na Kanale Augustowskim, na terytorium Polski. Z niej (różnica poziomów ok. 6 m) rozciąga się wyjątkowy widok na jeziora Paniewo i Krzywe, otulone piękną puszczą. W drodze powrotnej mogliśmy podziwiać ladnie położone miejscowości: Płaska, Gorczyca i Przewięź, w których również znajdują się zabytkowe śluzy.

                        Wycieczkę zakończyliśmy w Białobrzegach, które powitały nas pięknym słońcem. Dla niektórych uczestników wyjazdu było to ponowne spotkanie ze znanymi obiektami, dla wielu -  pierwszy kontakt z miejscami naznaczonymi przez ludzi i czas. Warto do nich wracać.

             

            J.

      • 02cze
          • DZIEŃ DZIECKA

            Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat.(Janusz Korczak)

            Kochane Dzieci,

            z okazji Waszego święta życzymy Wam szczęścia, zdrowia i spełnienia marzeń.

            Niech radość, słońce i życzliwość nigdy Was nie opuszczają.

            Wszelkie przeszkody i problemy pokonujcie bezpiecznie i szczęśliwie.

             

            Dorośli

      • 10cze
          • KONKURS

            VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie  

            i Ratownictwie Medycznym

             31maja w Szkole Podstawowej nr3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Ratownictwie Medycznym. Konkurs składał się z części teoretycznej i umiejętności praktycznych. Celem konkursu było propagowanie i popularyzacja wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół w składzie: Natalia Roszkowska, Natalia Remiszewska i Klara Nazarowska. Uczennnice otrzymały wróżnienie jako najlepsza drużyna udzielająca w praktyce pierwszej pomocy przedmedycznej. Gratulujemy!

            H.S

      • 02cze
          • 3-4 latki

            Dzień Dziecka

            1 czerwca obchodzimy najważniejsze święto w roku - Dzień Dziecka. Z tej okazji przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Kids Clubu w Augustowie. Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie wyjazdu. Dzieci bawiły się dokonale - zobaczcie sami.

            U.S.S

      • 02cze
          • DEBATA

            VI DEBATA OKSFORDZKA

            ,,Myślę, więc jestem” (Kartezjusz)

            1 czerwca ósmoklasiści uczestniczyli w kolejnej debacie oksfordzkiej, rodzaju publicznej dyskusji, której zadaniem była wymiana opinii, argumentów na temat wybranej przez uczniów tezy (twierdzenia). W tym roku Julia (obrończyni tezy) i Klara (przeciwniczka tezy) dyskutowały, czy sport to zdrowie. Naprzemienna wymiana argumentów odbywała się pod czujnym okiem marszałka, który czuwał nad przestrzeganiem zasad kulturalnej dyskusji oraz nad czasem debaty. Po serii argumentów uczestniczki dyskusji podsumowały swoje wystąpienia. W debacie mogła też uczestniczyć publiczność. Ostatnią częścią debaty oksfordzkiej było głosowanie nad przyjęciem lub odrzuceniem tezy.

                        Debata oksfordzka wzorowana na dziewiętnastowiecznych debatach stanowiła podsumowanie różnych form wymiany argumentów przez uczniów w klasach IV – VIII: rozmowy, dyskusji, debaty korespondencyjnej, dyskusji punktowanej, rozprawy sądowej. Uczniowie mogli wyrażać opinie zgodnie z zasadami kultury oraz ćwiczyć stosowanie środków retorycznych. Debata odbyła się z poszanowaniem obu dyskutujących stron.

             

            J.

      • 02cze
          • TEATR

            ,,Pod niebem pełnym cudów”

            26 maja klasa IV doskonaliła umiejętności sceniczne w ,,niezwykłych okolicznościach przyrody”. Najpierw uczniowie ćwiczyli głos oraz umiejętność porozumiewania się na wewnętrzym dziedzińcu szkoły, przy akompaniamencie śpiewających ptaków, a potem przenieśli się w... kosmos. Znaleźli się w ,,kosmicznej'' przestrzeni stworzonej przez panie Ulę, Danutę, Lucynę i pana Józka. Dzięki nim mogliśmy ćwiczyć wyobraźnię ,,pod niebem pełnym cudów”. Uczniowie wydobywali z kufra niezwykłe przedmioty i opisywali je. Potem po wysłuchaniu utworu muzycznego mogli rozwinąć skrzydła wyobraźni i opowiedzieć o zaskakujących skojarzeniach. Dziękujemy za umożliwienie nam ćwiczeń w tak niezwykłej przestrzeni.

             

            J.

      • 31maj
          • AUDYCJA

            Kosmiczne piosenki

            31 maja (środa) pani Astronom zaprosiła nas do świata kosmosu i niezwykłych dźwięków. Dzięki ogromnej lunecie pomogła nam odkryć muzyczne przestrzenie, aż trafiliśmy na planetę legato (płynnie). Na niej ,,połączyliśmy nuty dwie, bo tu wszystko łączy się.” Uczniowie, używając chwytaczy promieni słonecznych (szarf), ilustrowali muzykę ruchem.

                     Wkrótce pani Astronom trafiła na asteroidę staccato (oddzielnie), na której mieszkańcy mówili krótko, urywanie: ,,Ska - czą nut - ki na po – dło - dze, ska - czą na jed - nej no - dze.”

                     W trakcie podróży słuchacze poznali inne planety: forte (głośno) i piano (cicho). ,,Piano, piano, na paluszkach” docieramy do kresu astronomiczno – muzycznej wędrówki. Wtedy legato, staccato, forte i piano połączyły się w jeden utwór, grany na gitarze, oboju i kontrabasie. Słowem - ,,Wielki koncert na niebie”.

                     Tak zakończyła się ostatnia wizyta muzyków z Arte – Muzy w naszej szkole w tym roku. Dziękujemy za wprowadzenie nas w piękny świat dźwięków i instrumentów.

             

            I.Ś / J

      • 30maj
          • 3-4 latki

            POZNAJEMY KOSMOS

            Przedszkolaki rozpoczęły zabawę od odpowiedzi na pytanie: Co można zobaczyc obserwując niebo? W toku dyskusji, doszły do wniosku, że żeby zobaczyć Ziemię z daleka, trzeba polecieć w kosmos. Po krótkich ćwiczeniach fizycznych i zakupie biletów, udały się w kosmiczną podróż po Układzie Słonecznym. Tak upłynęło świętowanie Dnia Kosmosu w przedszkolu.  

            U.S.S 

      • 29maj
          • 31 MAJA

            ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

            31 maja to Światowy Dzień bez Tytoniu. Początki jego obchodów sięgają aż 1987 roku. Tegoroczne hasło ogłoszone przez Europejskie Biuro Światowej Organizacji Zdrowia brzmi: „Potrzebujemy żywności, nie tytoniu”. W ramach tego dnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Augustowie. Pani Marta Sianko zapoznała młodzież z zagrożeniami jakie niesie za sobą palenie papierosów. Tegoroczne hasło Światowego Dnia Bez Tytoniu uświadamia młodych ludzi, że lepszym rozwiązaniem dla naszej planety jest uprawa roślin spożywczych niż tytoniu. Uprawa i produkcja tytoniu prowadzą do długoterminowych, globalnych szkód ekologicznych i zmian klimatycznych oraz odgrywają kluczową rolę w określaniu przyszłości rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego.

            E.R.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
      • 87 644 92 25 fax 87 644 92 25
      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach Białobrzegi 75 16-300 Augustów Poland
      • Rafał Andrzejewski iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel:504976690
    • Logowanie