• 15cze
          • Konkurs "Wiem wszystko " o miano Omnibusa Gminy Augustów



            W dniu 7 czerwca 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzowym  „Wszystko wiem o miano  Małego Omnibusa Gminy Augustów”. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

            Aleksander Giejsztorewicz- oddział przedszkolny - grupa 5 i 6-latki

            Aleksandra Remiszewska - klasa I

            Jakub Skorupa- Klasa II

            Oskar Toczyłowski - Klasa III

            Uczniowie zmagali się ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkół gminy Augustów i osiągneli sukcesy.

            Aleksander Giejsztorewicz zdobył tytuł Omnibusa (I miejsce) wsród 6-latków

            Aleksandra Remiszewska zajęła II miejsce wśród uczestników z klasy II.

            Gratulujemy sukcesu uczniom ich opiekunom.

             

             

      • 15cze
          • Spotkanie o pszczołach

            W dniu 5  czerwca 2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Danutą Piekarską, która wraz z mężem posiada własną pasiekę.

            W spotkaniu wzięły udział dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III.

                        Pani przedstawiła dzieciom historię odkrycia miodu, jako słodkiej i zdrowej przekąski, jak powstaje i z czego się go otrzymuje. Dowiedzieliśmy się, że istnieje wiele  rodzajów miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem, oraz jak powstają świeczki z plastra wosku. Mieliśmy też okazję spróbować pyłku pszczelego.

            Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimy, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby wytworzyć kropelkę miodu, jak się porozumiewają, jak się rozmnażają i w jaki sposób wychowują swoje potomstwo. Pan pszczelarz wyjaśnił też dzieciom, czym różni się osa od pszczoły.

            Dużą atrakcją było oglądanie plastrów miodu, stroju pszczelarza, a nawet obejrzenia przyborów, których używa w swojej codziennej pracy.

                        Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. To były bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

      • 02cze
          • WYCIECZKA

            Szlakiem Kanału Augustowskiego

            2 czerwca, w piątkowy poranek uczniowie klas I – VIII wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę ,,Szlakiem Kanału Augustowskiego”. Jechaliśmy przez Puszczę Augustowską, więc nie mogliśmy narzekać na brak pięknych widoków. Najpierw dojechaliśmy do śluzy Kudrynki (1828 – 1829), której budową kierowali Edward Bieliński i Michał Horain, uczestnicy powstania listopadowego. Potem obejrzeliśmy śluzę Tartak (trzynastą na Kanale Augustowskim) w Rygoli. Kolejnym punktem na mapie naszej wycieczki była Mikaszówka, pięknie położona wieś nad Kanałem Augustowskim i w Puszczy Augustowskiej. W niej zwiedziliśmy zabytkowy (pocz. XX w.), drewniany kościół pw. św. Marii Magdaleny oraz zatrzymaliśmy się przy oryginalnej i poruszającej rzeźbie ,,Wołanie z wnętrza Ziemi” ku czci ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945 r.: ,,Panie, Ty patrzysz na dłonie. Na oczy dziurawe od łez.” To miejsce, w którym spotkały się Historia i Przyroda. Tu zatrzymaliśmy się na dłuższy odpoczynek przy ognisku. 

                        Kolejnym punktem naszej wycieczki była śluza Paniewo, jedyna dwukomorowa śluza na Kanale Augustowskim, na terytorium Polski. Z niej (różnica poziomów ok. 6 m) rozciąga się wyjątkowy widok na jeziora Paniewo i Krzywe, otulone piękną puszczą. W drodze powrotnej mogliśmy podziwiać ladnie położone miejscowości: Płaska, Gorczyca i Przewięź, w których również znajdują się zabytkowe śluzy.

                        Wycieczkę zakończyliśmy w Białobrzegach, które powitały nas pięknym słońcem. Dla niektórych uczestników wyjazdu było to ponowne spotkanie ze znanymi obiektami, dla wielu -  pierwszy kontakt z miejscami naznaczonymi przez ludzi i czas. Warto do nich wracać.

             

            J.

      • 02cze
          • DZIEŃ DZIECKA

            Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat.(Janusz Korczak)

            Kochane Dzieci,

            z okazji Waszego święta życzymy Wam szczęścia, zdrowia i spełnienia marzeń.

            Niech radość, słońce i życzliwość nigdy Was nie opuszczają.

            Wszelkie przeszkody i problemy pokonujcie bezpiecznie i szczęśliwie.

             

            Dorośli

      • 10cze
          • KONKURS

            VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie  

            i Ratownictwie Medycznym

             31maja w Szkole Podstawowej nr3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Ratownictwie Medycznym. Konkurs składał się z części teoretycznej i umiejętności praktycznych. Celem konkursu było propagowanie i popularyzacja wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół w składzie: Natalia Roszkowska, Natalia Remiszewska i Klara Nazarowska. Uczennnice otrzymały wróżnienie jako najlepsza drużyna udzielająca w praktyce pierwszej pomocy przedmedycznej. Gratulujemy!

            H.S

      • 02cze
          • 3-4 latki

            Dzień Dziecka

            1 czerwca obchodzimy najważniejsze święto w roku - Dzień Dziecka. Z tej okazji przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Kids Clubu w Augustowie. Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie wyjazdu. Dzieci bawiły się dokonale - zobaczcie sami.

            U.S.S

      • 02cze
          • DEBATA

            VI DEBATA OKSFORDZKA

            ,,Myślę, więc jestem” (Kartezjusz)

            1 czerwca ósmoklasiści uczestniczyli w kolejnej debacie oksfordzkiej, rodzaju publicznej dyskusji, której zadaniem była wymiana opinii, argumentów na temat wybranej przez uczniów tezy (twierdzenia). W tym roku Julia (obrończyni tezy) i Klara (przeciwniczka tezy) dyskutowały, czy sport to zdrowie. Naprzemienna wymiana argumentów odbywała się pod czujnym okiem marszałka, który czuwał nad przestrzeganiem zasad kulturalnej dyskusji oraz nad czasem debaty. Po serii argumentów uczestniczki dyskusji podsumowały swoje wystąpienia. W debacie mogła też uczestniczyć publiczność. Ostatnią częścią debaty oksfordzkiej było głosowanie nad przyjęciem lub odrzuceniem tezy.

                        Debata oksfordzka wzorowana na dziewiętnastowiecznych debatach stanowiła podsumowanie różnych form wymiany argumentów przez uczniów w klasach IV – VIII: rozmowy, dyskusji, debaty korespondencyjnej, dyskusji punktowanej, rozprawy sądowej. Uczniowie mogli wyrażać opinie zgodnie z zasadami kultury oraz ćwiczyć stosowanie środków retorycznych. Debata odbyła się z poszanowaniem obu dyskutujących stron.

             

            J.

      • 02cze
          • TEATR

            ,,Pod niebem pełnym cudów”

            26 maja klasa IV doskonaliła umiejętności sceniczne w ,,niezwykłych okolicznościach przyrody”. Najpierw uczniowie ćwiczyli głos oraz umiejętność porozumiewania się na wewnętrzym dziedzińcu szkoły, przy akompaniamencie śpiewających ptaków, a potem przenieśli się w... kosmos. Znaleźli się w ,,kosmicznej'' przestrzeni stworzonej przez panie Ulę, Danutę, Lucynę i pana Józka. Dzięki nim mogliśmy ćwiczyć wyobraźnię ,,pod niebem pełnym cudów”. Uczniowie wydobywali z kufra niezwykłe przedmioty i opisywali je. Potem po wysłuchaniu utworu muzycznego mogli rozwinąć skrzydła wyobraźni i opowiedzieć o zaskakujących skojarzeniach. Dziękujemy za umożliwienie nam ćwiczeń w tak niezwykłej przestrzeni.

             

            J.

      • 15cze
          • DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE.

             

            22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. 

            Tego dnia wszyscy uczniowie klas 0-VIII oraz 3-4latki do szkoły przyszli ubrani na zielono.

            Uczniowie wraz opiekunem SU przygotowali gazetkę, na której były hasła uświadamiające jak pomóc naszej planecie. W czasie spotkania wszystkich uczniów oglądaliśmy prezentację dotyczącą ochrony środowiska a na koniec dzieci z odziału przedszkolnego 5-6 latkw zaśpiewały piosenkę "Moja planeta Ziemia".

            EJM, IN

      • 15cze
          • Pierwszy Dzień Wiosny

            Wiosna to czas , kiedy

            wszystko budzi się do życia,

            świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

            21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.

            Przedszkolaki 3-4 latki i 5-6latki oraz uczniowie klasI-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. W tym dniu uczniowie ubrali się na kolor zielony. Wykonali wiosenne kwiety aby z nimi przemaszerować przez Białobrzegi witając wiosnę

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
      • 87 644 92 25 fax 87 644 92 25
      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach Białobrzegi 75 16-300 Augustów Poland
      • Rafał Andrzejewski iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel:504976690
    • Logowanie