Fotorelacja
- 26cze
- 25cze
Czytam, więc jestem
Lato z książką
Spróbujcie przekonać się, że czytanie nie boli. Dlatego zachęcam Was do udziału w corocznej akcji czytelniczej, w której mogą wziąć udział uczniowie obecnych klas III, IV, VII. Możecie przeczytać dowolną liczbę książek z listy Waszej klasy i pochwalić się ich znajomością w pierwszym tygodniu września 2023 r. Czytanie nie boli, więc niektóre proponowane lektury mogą Was mile zaskoczyć. Zapraszam.
J.
klasa IV
1. Jan Brzechwa, ,,Akademia pana Kleksa’’
2. Janusz Christa, ,,Kajko i Kokosz. Szkoła latania’’(komiks)
3. Rene Gościnny, Jean Jacques Sempe, ,,Mikołajek’’
4. Frances Hodgson Burnett, ,,Tajemniczy ogród’’
5. Selma Lagerlof, ,,Cudowna podróż’’
klasa V
1. Clive Staples Lewis ,,Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”
2. Ferenc Molnar ,,Chłopcy z Placu Broni”
3. Mity greckie: o powstaniu świata, Prometeuszu, Syzyfie, Demeter i Korze, Dedalu i Ikarze, Heraklesie, Edypie, Tezeuszu i Ariadnie, Orfeuszu i Eurydyce” (wszystkie wymienione)
4. Małgorzata Musierowicz ,,Opium w rosole”
5. Edmund Niziurski ,,Sposób na Alcybiadesa”
klasa VIII
1. Aleksander Kamiński, ,,Kamienie na szaniec’’
2. Juliusz Słowacki, ,,Balladyna’’
3. Stefan Żeromski, ,,Syzyfowe prace’’
4. Henryk Sienkiewicz ,,Quo vadis”
5. Barbara Kosmowska ,,Pozłacana rybka”
6. Eric – Emmanuel Schmitt, ,,Oskar i pani Róża’’
- 25cze
23 czerwca
OJCU
,,Kiedy byłem,
Kiedy byłem małym chłopcem, hej!
Wziął mnie ojciec,
Wziął mnie ojciec i tak do mnie rzekł.
Najważniejsze, co się czuje,
Słuchaj zawsze głosu serca, hej.''Tadeusz Nalepa / Breakout
Kochany Tato,
dziękujemy Ci za mądrość, odwagę i odpowiedzialność,
za wszystko, czego się od Ciebie nauczyliśmy.
Dzieci
- 25cze
SPOTKANIE
Związek Strzelecki "Strzelec"
314 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Związku Strzeleckiego „Strzelec” organizacji Społeczno- Wychowawczej Jednostki Strzeleckiej 1023 z Suwałk. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz omówiono najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby spędzić bezpiecznie wakacje. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się pokaz broni i sprzętu wojskowego.
H.S.
- 18cze
KONKURS
Spotkanie nad Kanałem Augustowskim
19“Kanał Augustowski to perełka Podlasia, którą warto odwiedzić nawet jeśli nie planujecie sunąć kajakiem po taflach rzek i jezior. Dzieło polskich inżynierów z XIX wieku jest uznawane za unikatowe na skale europejską. Kanał Augustowski ma 103,4 km długości, z czego znacząca większość, ponad 80% znajduje się na terenie naszego kraju, a pozostała cześć na Białorusi. Kanał Augustowski na swojej długości, dzięki licznym śluzom, pokonuje różnicę poziomów wód o wysokości ponad 54 metrów.
Dziś Kanał Augustowski jest jednym z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce, większości ciekawych śluz można śmiało podjechać samochodem lub co dużo ciekawsze, wybrać się na rowerowy szlak! Bo co warte podkreślenia, około 50 km kanału biegnie przez szalenie pachnącą Puszczę Augustowską” - takie opisy możemy znaleźć w przewodnikach
Ze względu na urok dzieła patrona naszej szkoły Gen. Ignacego Prądzyńskiego zaplanowaliśmy i zorganizowaliśmy Gminny Konkurs Plastyczny “Spotkanie nad Kanałem Augustowskim”. Komisja miała nie lada kłopot z wyborem najciekawszych prac. Wszystkie dostarczone prace były oryginalne, ciekawe i staranne. Ostatecznie wyróżniono prace następujących uczestników:
Kategoria klas 0-I
I miejsce-Krzysztof Ślużyński SP Białobrzegi
II miejsce -Oliwia Zalewska SP Netta
III miejsce-Aleksandra Remiszewska SP Białobrzegi
Wyróżnienie-Barbara Cicha SP Białobrzegi
Wyróżnienie-Weronika Rutkowska SP Rutki
Kategoria klas II-IV
I miejsce-Gabriela Burak SP Netta – I miejsce
II miejsce- Gabriela Piętko SP Netta- II miejsce
III miejsce -Julia Tylman SP Rutki –III miejsce
Wyróżnienie-Oskar Toczyłowski SP Białobrzegi - wyróżnienie
Wyróżnienie-Maciej Sierzputowski SP Netta - wyróżnienie
Wyróżnienie- Oliwia Łapińska SP Rutki-I- wyróżnienie
Nagrody ufundowali : Wójt Gminy Augustów oraz Szkoła Podstawowa w Białobrzegach.
Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy nagrodzonym.
I.Ś, E.C, G.B, K.S
- 18cze
PIKNIK
Dzień Rodziny
” Dziecko i dorosły to dwie różne części ludzkości, które nawzajem wpływają na siebie i przy obopólnej pomocy powinny współistnieć w harmonii. To nie jest więc tylko tak, że dorosły musi pomagać dziecku, ale także dziecko musi pomagać dorosłemu”.
Maria Montessori
17Biorąc pod uwagę powyższą sentencję 13 czerwca zorganizowaliśmy już po raz kolejny “Piknik Rodzinny”. Nasi najmłodsi uczniowie, czyli 3-4 latki, 6-latki oraz uczniowie klas I-III zaprosili swoich rodziców do wspólnej zabawy.
Ku ogromnej radości dzieci, przybyli prawie wszyscy zaproszeni rodzice. Na początku Pani Dyrektor Katarzyna Korąkiewicz powitała zebranych i życzyła udanej zabawy.
Rodziny otrzymały karę zadań do wykonania. Były tam między innymi:
-rodzinne czytanie książek
- układanie puzzli
- gry i zabawy towarzyskie
-łowienie rybek
- kodowanie
-robienie samolotu z origami
-napełnianie pojemników woda za pomocą pipetki
-wbijanie gwoździ
-sprawnościowy tor przeszkód
-układanie piramidy z kubeczków
-przebieranki
-rodzinne zdjęcia w “Kwiecistej ramce “
Każda rodzina po wykonaniu wszystkich zadań otrzymała pamiątkowy dyplom.
Oczywiście, tak jak na piknik przystało, spędzaliśmy ten czas na kocykach, delektując się przysmakami z rodzinnego koszyczka.
Rodzicom i ich pociechom czasy czas towarzyszył uśmiech i dobry humor.
Zapraszamy za rok!
I.Ś, B.R, EJM, U.S, L.K
- 17cze
KONKURS
“Dobre rady na bezpieczne wakacje”
Zbliżają się wakacje, dlatego też coraz częściej mówi się na zajęciach o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. W związku z tym uczniowie klas I-III wzięli udział w Konkursie Plastycznym “Dobre rady na bezpieczne wakacje” zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Augustowie.
Każde dziecko wykonało jedną pracę, dowolną techniką plastyczną na w/w temat.
W poniedziałek 12.06.2023r gościliśmy w naszej szkole p. Martę Sianko, przedstawiciela PSSE z Augustowa, która przeprowadziła z uczniami bardzo ciekawą, profilaktyczną pogadankę. Omówiono między innymi: zasady przechowywania i spożywania pokarmów w okresie letnim, bezpiecznego zachowania się nad wodą i rozsądnego korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych. Poruszono także temat kleszczy i zbierania owoców runa leśnego. Przypomniano numery alarmowe oraz właściwe z nich korzystanie.
Na zakończenie pani Marta Sianko wręczyła dyplomy i odznaki dla wszystkich uczestników konkursu “Dobre rady na bezpieczne wakacje”. Wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe opaski. Wyróżniono także pracę Krzysztofa Ślużyńskiego ucznia klasy I.
Mamy nadzieję, że dzięki systematycznej edukacji uczniowie będą wykorzystywać poznane zasady w praktyce.
I.Ś, K.S, B.Z, B.R,G.B
- 17cze
KONKURS
"Muzyczne inspiracje"
1Po raz pierwszy braliśmy udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym “Muzyczne inspiracje”. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Państwowa Szkoła Muzyczna w Augustowie oraz Nadleśnictwo Płaska.
Uczniowie klasy I i III wysłuchali koncertu Antonio Vivaldiego “Cztery pory roku.”
“Cztery pory roku” to cykl czterech koncertów skomponowanych przez Antonio Vivaldiego w 1720 roku. Koncerty te są przeznaczone na skrzypce solo z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej i noszą tytuły kolejno: Wiosna (Koncert nr 1), Lato (Koncert nr 2), Jesień (Koncert nr 3), Zima (Koncert nr 4).
Następnie wykorzystując własną wyobraźnię oraz dowolne środki artystyczne przedstawili ten koncert na kartce z bloku.
Prace były bardzo różnorodne, ciekawe i wielobarwne. Dzieci wykazały się niebywałą wrażliwością artystyczną.
Podsumowanie tego konkursu odbyło się 7 czerwca w Państwowej Szkole Muzycznej w Augustowie.
Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni i otrzymali dyplomy za I i II miejsca, a Krzysztof Ślużyński z klasy I otrzymał nagrodę publiczności.
Gratulujemy!!!
I.Ś, E.C, H.SZ
- 16cze
MOWA
Orto!!!grafia
Jeżeli w szranki Konkursu ,,Mistrz Ortografii” stają ucznowie naszej szkoły, to znak, że zbliża się niechybnie koniec roku szkolnego. 12 i 16 czerwca swoje niemałe umiejętności w trudnej sztuce ortografii sprawdziło 12 uczniów klas IV – VIII. Zmierzyli się z tekstami przygotowanymi przez panią Grażynę Borawską i pana Jana Saczkę. W kategorii młodszej (kl. IV – VI) zwycieżyła Maria Cicha (kl. V), która wyprzedziła Anielę Kotowską (kl. V) i Annę Pogorzelską (kl. V). Wśród starszych (kl. VII, VIII) na ,,podium” stanęły: Natalia Roszkowska (Im, kl. VIII), Natalia Remiszewska (II m, kl. VIII) i Aniela Nowik (III m, kl. VII). Maria i Natalia odniosły zwycięstwo również przed rokiem. Gratulujemy odwagi i umiejętności wszystkim uczestnikom ortograficznego turnieju.
G. B. / J.
- 16cze
Czytam, bo tak ...
Trzy kwadranse z książką
15 czerwca spotkaliśmy się (już od wielu lat) na wspólnym czytaniu i słuchaniu książek. Jak zwykle swoimi tekstami literackimi podzielili się z nami nauczyciele. Tym razem książki przedstawili: Barbara Roszkowska. Ewa Jacewicz – Miklas. Ewelina Gawrylczyk, Jan Saczko . Spotkanie rozpoczęła pani Ewelina, która zaprosiła nas do niezwykłego świata Koszmarnego Karolka, bohatera powieści Franceski Simon ,,Koszmarny Karolek. Paskudne początki.'' Dzięki niej poznaliśmy przepis na gludyń, choć mieliśmy nieodparte wrażenie, że Karolek i Wredna Wandzia nie są mistrzami kuchni. Brrr! Po kulinarnych koszmarach pani Ewa, posługując się książką Waldemara Cichonia ,,Masz rację, Cukierku!”, wyjaśniła nam, czym była Tymczasowa Zastępcza Eksperymentalna Szkoła Podstawowa im. Kota Cukierka. Z kolei pani Barbara uchyliła drzwi do krainy Hani Humorek i Smrodka, postaci z powieści Megan McDonald ,,Świetne święta.” Z ciekawością posłuchalimy historii Jacka Mroza, pana Henia i psa Kotleta. Spotkanie zakończyło odczytanie przez pana Janka fragmentu baśni ,,Nowe szaty cesarza” Hansa Christiana Andersena. O tym, że nie warto oszukiwać i kłamać. Warto mieć własne zdanie.
Uczestnicy spotkania podzielili się z widzami swoją czytelniczą pasją i pokazali, że każda droga jest ciekawa i bezpieczna, jeżeli prowadzi do mądrej książki. Zapraszamy za rok.
J.
- 16cze
Czytam, bo chcę
Na szczycie piramidy
Żeby zbudować piramidę, albo się na nią wspiąć, trzeba dużego wysiłku. Żeby się ,,wdrapać” 12 czerwca na Piramidę Czytelnika, trzeba było przeczytać 9 książek (nie lektur obowiązkowych), które spełniały określone warunki. Potem je opisać. Do konkursu zorganizowanego przez szkołę i Bibliotekę w Białobrzegach przystąpiły cztery uczennice: Emilia Jabłońska (III), Kinga Klimaszewska (VIII), Klara Nazarowska (VIII), Natalia Roszkowska (VIII), które zaproponowały wybrane przez siebie zestawy 9 książek: książka z nazwiskiem (imieniem, pseudonimem) bohatera w tytule, książka, którą (gdybyś była autorką / był autorem) zakończył(a)byś inaczej, której bohater zmaga się z przeciwnościami, której bohater (bohaterowie) bezinteresownie pomaga innym ludziom (zwierzętom), która Cię czegoś nauczyła, której bohater poznaje ciekawe miejsca, którą lubili czytać Twoi rodzice, gdy byli dziećmi (nastolatkami), którą zabralibyście na bezludną wyspę, w której nie brakuje zabawnych postaci, zdarzeń, słów.
Wytrwałe czytelniczki przedstawiły niezwykle różnorodne teksty, między innymi: ,,Ściśle tajne” Pawła Beręsewicza, ,,Wojowników'' Erin Hunter, ,,Yellow bahama w prążki” Ewy Nowak, ,,Zanim wystygnie kawa” Toshikazu Kawaguchi. Jednym słowem, dla każdego coś ciekawego. Dziękujemy Wam za podzielenie się z nami swoimi czytelniczymi skarbami. Piramida Czytelnika dowiodła, że czytanie może sprawiać przyjemność.
E. J.
- 16cze
NAUKA I ROZRYWKA
Dzień Języków Obcych
3615 czerwca odbył się Dzień Jezyków Obcych. Miał on na celu propagowanie nauki języków obcych. W tym roku uczniowie wszystkich klas oraz grup przedszkolnych zaprezentowali krótkie scenki oraz piosenki w języku angielskim lub rosyjskim. I tak mieliśmy okazję z posłuchać rozmów w restauracji, na dworcu, w sklepie, w klubie sportowym , na ulicy czy u lekarza. Dzięki takim prezentacjom uczniowie zobaczyli, że nauka języków obcych może być wspaniałą zabawą, motywowali siebie do dalszej pracy i rozwijania się. Po prezentacjach, wszyscy zebrani zaśpiewali piosenki karaoke w języku angielskim. Taki dzień to wspaniała forma nauki poprzez zabawę. Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w organizację naszego dnia i zapraszamy na fotorelację.
E. Cz / E.G
- 14cze
KONKURS
“NA POCZĄTKU BYŁA MIŁOŚĆ- MOJA RODZINA”
Powyższe hasło to temat V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.
Uczniowie klasy III biorący w tym udział otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz magnetyczne emblematy. Ogólnie na konkurs wpłynęło ponad 5000 prac. W opinii organizatorów prace poruszały są autentycznością, pomysłowością i starannością, ale przede wszystkim ukazywały więzi wzajemnej miłości w rodzinie. Były one pełne talentu i kreatywności.
Zaproszono także do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego, którego dokładne informacje znajdą się na stronie www.pro-life.pl
I.Ś
- 14cze
KONKURS
Gminny Konkurs ortograficzny " O Żółtą Żabkę"
W tym roku po raz kolejny przedstawiciele klasy II i III wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym “O ŻÓŁTĄ ŻABKĘ”.
Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Netcie.
Autorką koncepcji konkursu jest zaś mgr Danuta Moroz- nauczyciel konsultant Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach.
Głównym celem tego przedsięwzięcia było upowszechnienie kultury językowej wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej, podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych oraz propagowanie idei wspólnej odpowiedzialności za język polski.
Konkurs odbył się 30 maja i uczestniczyli w nim JAKUB SKORUPA Z KLASY DRUGIEJ oraz FILIP PRAWDZIK Z KLASY TRZECIEJ. Nasi reprezentanci na początku pisali dyktando, a następnie rozwiązywali test gramatyczno-ortograficzny, składający się z różnorodnych zadań.
Nasi uczniowie otrzymali dyplomy za udział w w/w konkursie. Jakuba przygotowywała p. Barbara Roszkowska, zaś Filipa p. Iwona Świacka.
Jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc i wsparcie ze strony rodziców. Dziękujemy p. Edycie Markowskiej za pomoc.
I.Ś, B.R
- 14cze
WYSTAWA
Ocal od miecza moje życie, z psich pazurów wyrwij me jedyne dobro.
BAKER STREET 221 B
Jeżeli uruchomicie ,,Pudełko zwane wyobraźnią”, bez problemu przemierzycie drogę od Białobrzegów 75 do londyńskiego adresu Baker Street 221 B. Co je łączy? Adres w Londynie to fikcyjny dom Sherlocka Holmesa, geniusza dedukcji, wprowadzonego do naszej świadomości przez Arthura Conana Doyle'a (autora powieści i opowiadań o genialnym detektywie i jego przyjacielu – doktorze Johnie Watsonie) oraz odtwórców roli Sherlocka Holmesa w filmach: Roberta Downeya Juniora i Benedicta Cumberbatcha. Dzięki Julii Kozłowskiej z klasy VIII możemy podziwiać ciekawą wystawę rysunków ołówkiem i piórkiem, których głównymi bohaterami autorka uczyniła Benedicta Cumberbatcha (Sherlocka Holmesa, Phila Burbanka z ,,Psich pazurów”, Stephena Hawkinga), Roberta Downeya Juniora ( Sherlocka Holmesa, Iron Mana / Anthony'ego Starka). Nie brak też gratki dla wielbicieli doktora Watsona (Martina Freemana), kotów oraz ładnie dopracowanych postaci w technice manga. Warto na chwilę się zatrzymać na szkolnym korytarzu i przyjrzeć się rysunkom, którym autorka nadała swój indywidualny ślad.
Wystawa Julii Kozłowskiej jest kolejną cegiełką w plastycznych prezentacjach naszych uczniów i absolwentów: Wiesi, Maćka, Kamila, Nikoli, Sylwii, Pauli i Laury. Barwną częścią naszej szkolnej przestrzeni. Pokazuje, że warto mieć pasję i ją rozwijać. Dziękujemy.
J.
- 11cze
3-4 latki
Kamishibai w przedszkolu
25Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji. To właśnie teatrzyk kamishibai przeniósł dzieci w świat wybranych ceremonii i sztuki kraju kwitnącej wiśni. Przedszkolaki poznały tradycyjny strój japoński i brały udział w ceremonii parzenia herbaty. Próbowały złapać pałeczkami ryż, co okazało się trudnym zadaniem, o wiele lepiej poszło im z sushi. Dzieci wzięły udział w krókim treningu karate, poznały ikebanę - japońską sztukę układania kwiatów oraz stworzyły własne kompozycje. Na koniec samodzielnie wykonały drzewka bonsai. To była fascynująca podróż do niezwykłego, azjatyckiego kraju.
U.S.S
- 10cze
KONKURS
IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego
KIDS LOVE ENGLISH
27 czerwca 5 osobowa drużyna uczniów z klas I-III w składzie Lilianna Nazarowska kl. I, Aleksander Pogorzelski kl. I, Hanna Karczewska kll. III, Filip Prawdzik kl.III oraz Tomasz Roszkowski kl. III, wzięła udział w IX Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "Kids Love English". W konkursie wzięło udział 8 drużyn ze szkół podstawowych powiatu augustowskiego. Konkurs przypominał znany wszystkim teleturniaj "Familiada", tyle tylko, że wszystkie pytania i odpowiedzi były w języku angielskim. Nasi uczniowie pokonali stres oraz wspaniale ze sobą współpracowali, dzięki czemu wywalczyli III miejsce. Mamy nadzieję, że ten sukces, a także sama możliwosć udziału w tak fajnej zabawie, zachęci wielu uczniów do nauki języka i wszystkie dzieciaki pokochają język angielski. Serdecznie dziękujemy nauczycielom języka angielskiego oraz Pani dyrektor ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie za organizację konkursu i miła atmosferę.
A naszym uczniom : Gratulujemy !!!
E. Cz
- 10cze
CZYTAMY
Jak nie czytam, jak czytam
16W piątek 7 czerwca biblioteka wraz z uczniami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Białobrzegach po raz piąty włączyła się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam jak czytam” związaną z ustanowieniem rekordu czytania w jednym momencie.
Głównym celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki i promocja czytania dla przyjemności, pokazanie, że czytanie nie musi kojarzyć się z przymusem lecz z miłą i dostępną dla każdego formą spędzania czasu wolnego.
Na miejsce akcji wybraliśmy teren zielony za szkołą, gdzie o godzinie 10.00 w gronie koleżanek, kolegów i nauczycieli w miłych, niecodziennych okolicznościach rozpoczęliśmy wspólne czytanie. Każdy czytał wybraną przez siebie książkę, taką, na jaką miał ochotę. W sumie było 108 osób (część uczniów w tym czasie brała udział w konkursach pozaszkolnych). Nawet najmłodsza grupa przedszkolna, aktywnie uczestniczyła w akcji.
Serdecznie dziękuję uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie i udział w akcji .
E.P
- 06cze
Czytam, bo lubię
PIRAMIDA CZYTELNIKA
Kiedy przed laty myszkowałem po strychu w poszukiwaniu skarbów, trafiłem na niepozorną skrzynię wypełnioną starymi gazetami i książkami. Wśród nich zachwyt nieumiejącego wówczas czytać człowieka wzbudziła ,,Śpiąca królewna” . Przykuwała mój wzrok pięknymi ilustracjami i tym, że po przełożeniu kolejnej kartki przede mną wyrastały lasy, zamki, zwierzęta i ludzie. Z zakurzonych ksiażek układałem piramidę. Po latach tę budowlę zaczęły tworzyć nowo poznane książki, które chciałem (ale nie musiałem) przeczytać. W tym roku szkolnym były to:
1. Książka z nazwiskiem (imieniem, pseudonimem) bohatera w tytule: Andrzej Sapkowski, Bogusław Polch ,,Wiedźmin” – książka komiksowa, historia Geralta z Rivii.
2. Książka, którą zakończyłbym inaczej: William Golding ,,Władca much”- powieść o Ralphie, Jacku i Prosiaczku, aktualna mimo upływu siedemdziesięciu lat, wspaniała i niepokojąca.
3. Książka, której bohater zmaga się z przeciwnościami: Grzegorz Rosiński, Jean van Hamme ,,Thorgal” – klasyka komiksu (pierwsza część ,,Zdradzona czarodziejka”), opowieść o Thorgalu Aegirssonie, łuczniku i wojowniku, szukającym bezpiecznego miejsca dla swojej rodziny.
4.Książka, której bohater bezinteresownie pomaga innym ludziom (lub zwierzętom):
James Herriot ,,Jeśli tylko potrafiłyby mówić” - powieść weterynarza rozpoczynająca ośmiotomową sagę ,,Wszystkie stworzenia małe i duże”.
5. Książka, która Cię czegoś nauczyła: Umberto Eco ,,Imię róży” (William Baskerville – średniowieczny detektyw, poszukiwacz prawdy, wzorowany na Sherlocku Holmesie), Lynne Olson, Stanley Cloud ,,Sprawa honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski. Zapomniani bohaterowie II wojny światowej” (historia 5 pilotów Dywizjonu 303, ich przed – i powojenne losy), Jarosław Sokół ,,Czas honoru'' (losy Bronka, Janka, Michała i Władka – cichociemnych ze Szkoły Wywiadu w Anglii).
6. Książka, której bohater poznaje ciekawe miejsca: Paweł Kwiatkowski ,,Street Art Polska'' – książka o niezwykłych artystach, którzy potrafią muralami ożywić nawet szare i z pozoru nieciekawe przestrzenie, piękne ilustracje.
7. Książka, którą lubili czytać Twoi rodzice, gdy byli dziećmi (nastolatkami): Maria Dąbrowska ,,Noce i dnie” (powieść o Barbarze i Bogumile Niechcicach – czy ktoś teraz to czyta?), Henryk Sienkiewicz ,,Trylogia” (klasyka literatury i filmu, ach, te opisy!).
8. Książka, którą zabralibyście na bezludną wyspę: Zbigniew Herbert ,,Poezje zebrane” (piękno słowa i duszy), George Orwell ,,Folwark zwierzęcy” (niepozorna książeczka kryjąca w sobie więcej mądrości niż niejedno opasłe tomisko).
9. Książka, w której nie brakuje zabawnych postaci, zdarzeń, słów: Sławomir Mrożek ,,Męczeństwo Piotra O'heya” - niedorzeczny humor słowa, postaci i sytuacji; tygrys w wannie i życie spokojnej rodziny wywrócone do góry nogami.
J.
- 15cze
Konkurs "Wiem wszystko " o miano Omnibusa Gminy Augustów
W dniu 7 czerwca 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzowym „Wszystko wiem o miano Małego Omnibusa Gminy Augustów”. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Aleksander Giejsztorewicz- oddział przedszkolny - grupa 5 i 6-latki
Aleksandra Remiszewska - klasa I
Jakub Skorupa- Klasa II
Oskar Toczyłowski - Klasa III
Uczniowie zmagali się ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkół gminy Augustów i osiągneli sukcesy.
Aleksander Giejsztorewicz zdobył tytuł Omnibusa (I miejsce) wsród 6-latków
Aleksandra Remiszewska zajęła II miejsce wśród uczestników z klasy II.
Gratulujemy sukcesu uczniom ich opiekunom.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie