• 14maj
          • EGZAMINY

"Otwórz rękę,

Ja położę na niej czterolistną koniczynę.

Ona spełni Twe marzenia,

A ja Ci ze swej strony życzę

Mnóstwo powodzenia!

14 maja uczniowie klasy ósmej rozpoczęli zmagania na egzaminie ósmoklasisty.

Trzydniowy maraton rozpoczyna się egzaminem z języka polskiego. Drugi dzień przeznaczony jest królowej nauk - matematyce. Trzeciego dnia uczniowie zmierzą się z wybranym przez siebie językiem obcym.

Życzymy powodzenia!!!

SU, uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Białobrzegach

• 13maj
          • WYCIECZKA

„Poznajemy Podlasie”

7 maja 2024 r. o godzinie 7.30, rozpoczęła się nasza przygoda. Tego dnia uczniowie z klas 1 – 4 wraz z opiekunkami wyruszyli na autokarową wycieczkę, zorganizowaną w ramach projektu „Poznajemy Podlasie”. Pierwszym przystankiem było Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach. To tam, dzięki miłej pani przewodnik, poznaliśmy wiele szczegółów z różnych etapów życia znanej pisarki. Od pierwszych chwil pobytu w muzeum, wszyscy doświadczyliśmy zarówno zachwytu jak i niepokoju. Z zaciekawieniem oglądaliśmy eksponaty, słuchając opowiadań przeplatanych poezją Marii Konopnickiej. Wiele radości sprawiły dzieciom warsztaty w postaci udziału w grze planszowej. To w niej uczniowie spotkali się z bohaterami znanej baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi.” Pełni wrażeń ruszyliśmy do Pokamedulskiego Zespołu Klasztornego na półwyspie jeziora Wigry. Z przemiłym przewodnikiem ruszyliśmy na zwiedzanie zabytkowych budowli klasztornych. Podziwialiśmy plebanię, refektarz, podziemia klasztoru. Wspięliśmy się na wieżę zegarową, by podziwiać przepiękną panoramę klasztoru i otaczające go wody jeziora. Po zakupieniu wielu pamiątek, ruszyliśmy dalej. Kolejnym przystankiem naszej podróży była miejscowość Płociczno. Tam czekała na nas zabytkowa kolejka wąskotorowa, którą udaliśmy się na przejażdżkę po Puszczy Augustowskiej i Wigierskim Parku Narodowym. Z wagoników podziwialiśmy przyrodę i piękne widoki tego uroczego zakątka Polski. Zachwyceni, pojechaliśmy dalej do wsi Wychodne, gdzie znajduje się mini zoo tzw. „Podlaska Toskania”. Jest to ogromny ogród z niezliczoną ilością różnorodnych, zadbanych i rzadkich w tych okolicach zwierząt. A były to: wielbłądy, alpaki, lamy, kangury, zebry, jeżozwierze, renifery, strusie afrykańskie, małpy, papugi, owce kameruńskie i wiele innych. Uczniowie mieli możliwość karmienia i dotykania niektórych z nich. Pobyt w mini zoo dostarczył nam wszystkim wiele radości i ciekawego doświadczenia. W drodze powrotnej zjedliśmy obiad w Augustowie. Pełni wrażeń, około godziny 17.00 wróciliśmy do Białobrzegów. Wycieczka była udana, a Suwalszczyzna to miejsce atrakcyjne turystycznie. Posiada unikatowe walory przyrodnicze i kulturowe, które warto poznać.

E.C, B.R, K.K

• 12maj

Konkurs ortograficzny o " ŻÓŁTĄ ŻABKĘ"

8 maja 2024 roku uczniowie klas drugich i trzecich ze szkół Gminy Augustów przystąpili do KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO o „ŻÓŁTĄ ŻABKĘ”. W tym roku, już po raz XVI zorganizowany był przez Szkołę Podstawową w Netcie. Tradycyjnie odbywał się w dwóch kategoriach: I – KLASY drugie, II- KLASY trzecie. Uczniowie zmierzyli się z dyktandem i testem ortograficznym.

Naszą szkołę reprezentował Karol Mitros, uczeń kl.2 – wychowanek pani Ewy Cich. Zaprezentował się znakomicie, bowiem w swojej kategorii zajął wysokie – II miejsce.

Karolowi GRATULUJEMY, a innych uczniów zachęcamy do  „walki” o tytuł „GMINNEGO MISTRZA ORTOGRAFII” za rok.

E.C.

• 12maj
          • SPOTKANIE

"Cyberprzemoc"

7 maja 2024r. odbyło się spotkanie uczniów klas IV - VIII z przedstawicielem KPP w Augustowie na temat "Cyberprzemocy". W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się o następstwach hejtu w internecie. Zostały wyświetlone filmy, przedtstawiające konsekwencje cyberprzemocy wśród młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się również, że nie są anonimowi w sieci. Była to bardzo pouczająca lekcja.

R.O

• 02maj
          • SPOTKANIE

Czy pieniądze są nam potrzebne?

30.04.2024r w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem banku PKO Bank Polski oddział w Augustowie. Pani Agnieszka Bogdzio przybliżyła uczniom klas 0-V tematykę związaną z oszczędzaniem pieniędzy. Zaproponowała zebranym otwarcie indywidualnego konta związanego z SKO. Dzieci oglądnęły krótkie filmiki związane z zakładaniem i obsługą własnego konta i uzyskały odpowiedzi na wiele pytań związanych z powyższą tematyką. Ogłoszono także konkurs plastyczny pod hasłem „Marzenia do spełnienia, czyli na co przeznaczę swoje oszczędności”, którego rozstrzygnięcie nastąpi 10 maja. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie zebrani otrzymali skromne upominki.

I.Ś