Serdecznie zapraszamy na koncert muzyki różnej „Nienagrana Płyta”
17 maja 2014r. (sobota) o godz. 15.00
Sala gimnastyczna Zespołu Szkół im Gen. I. Prądzynskiego w Białobrzegach
Organizatorzy
Serdecznie zapraszamy na koncert muzyki różnej „Nienagrana Płyta”
17 maja 2014r. (sobota) o godz. 15.00
Sala gimnastyczna Zespołu Szkół im Gen. I. Prądzynskiego w Białobrzegach
Organizatorzy
2 maja 2014r wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę, aby wziąć udział w uroczystościach odsłonięcia tablicy upamiętniającej ofiary Obławy Augustowskiej . Gminę Augustów reprezentowało 52 uczestników min. Wójt Gminy Augustów pan Zbigniew Buksiński z żoną, dyrektor ZOES pan Jan Ordowski, przedstawiciele Rady Gminy, poczty sztandarowe siedmiu szkół wraz z opiekunami.
Naszą szkołę reprezentowała dyrektor szkoły pani Katarzyna Korąkiewicz i poczet sztandarowy: Agnieszka Purwin, Daria Kosobudzka, Patryk Grochowski, Rafał Wasilewski.
Wyjechaliśmy z Augustowa ok. godz. 700 . Podróż minęła przyjemnie i dość szybko. Już o godz. 14 byliśmy w Częstochowie. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Kaplicy Matki Bożej.
Następnie z przewodnikiem zwiedziliśmy Jasną Górę. Po obiadokolacji i zakwaterowaniu w Domu Pielgrzyma każdy miał czas dla siebie. Większość wolnego czasu spędziliśmy przed obrazem Jasnogórskiej Pani, uczestnicząc w modlitwach.
3 maja wypoczęci, po śniadaniu udaliśmy się z pocztami do Kaplicy, aby wziąć udział w uroczystej mszy świętej. Wśród licznej rzeszy wiernych byli pielgrzymi z Polski północno – wschodniej, okoli Suwałk, Augustowa, Gib, Sokółki. Eucharystii przewodniczył abp Józef Michalik, metropolita przemyski, a koncelebrowali: abp Wojciech Ziemba, metropolita warmiński, bp Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej oraz ks. Prałat Stanisław Wysocki, prezes Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Obławy Augustowskiej.
Pielgrzymi modlili się o zbawienie poległych, a także o ujawnienie prawdy i odnalezienie miejsca śmierci zamordowanych.
Po mszy św. nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy dedykowanej Ofiarom Obławy Augustowskiej, która została umieszczona w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.
Po zakończonych uroczystościach zabraliśmy bagaże , zjedliśmy obiad i udaliśmy się w drogę powrotną. Podróż umilaliśmy wspólnym śpiewaniem. W Augustowie byliśmy o godz. 20. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni i dumni, że mogliśmy brać udział w tak ważnych dla naszej „Małej Ojczyzny” uroczystościach.
Pielgrzymka została zorganizowana z funduszy Gminy Augustów. Serdecznie dziękujemy Radzie Gminy , panu Wójtowi, panu Dyrektorowi ZOES za inicjatywę i organizację wyjazdu.
Szukamy mistrza ortografii
,,Rząd książek brzemieniem zaciążył na mojej przeszłości.’’ Takie i inne zdania obfitujące w ortograficzne rafy, zakręty i wyboje pokonywali uczestnicy kolejnego Szkolnego Konkursu Mistrz Ortografii. 11 kwietnia 9 uczniów (spośród wszystkich uczniów gimnazjum), którzy przeszli eliminacyjne ,,sito’’ w swoich klasach, zmierzyło się z dyktandem ,,W bibliotece.’’
Zaszczytny Tytuł Mistrza Ortografii wywalczyła Monika Frąckiewicz (III a), kolejne miejsca zajęli Arkadiusz Bućko (I a) i Jakub Czyżewski (I b). Monika i Arek będą reprezentowali naszą szkołę w V Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Gratulujemy!
Grażyna Borawska, Jan Saczko
10 kwietnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji uczczenia pamięci zamordowanych w Katyniu w 1940 roku oraz najwyższych władz państwowych poległych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.
Uczniowie kl. VI szkoły podstawowej i I i III gimnazjum pod opieką Bogumiły Chwedczuk przypomnieli społeczności szkolnej historię strasznej zbrodni przeciw człowiekowi i ludzkości, która wydarzyła się w czasie II wojny światowej.
Młodzież zapaliła znicze pod symbolicznym obeliskiem poświęconym kpt. Władysławowi Feinerowi zamordowanemu w Katyniu 1940 roku.
Uroczysty apel zakończony został minutą ciszy.
PODZIĘKOWANIE
„Jedynie prawdziwy człowiek
zauważy potrzeby innego człowieka
jedynie człowiek wielkiego serca
wyciągnie doń pomocną dłoń …”
Pani Dorota Juszczak CREATUS II - Sosnowiec
Pani Danuta Irena Okuńska – Sajenek
Pani Beata Zawadzka Firma Handlowa ER – KON – Augustów
Pan Zbigniew Bartoszewicz – „Solarium” – Augustów
Pan Wacław Milewski - Augustów
Serdecznie dziękujemy za ufundowanie szkole zestawu encyklopedii z biologii, geografii, chemii oraz języka polskiego. Jednocześnie pragnę podkreślić, że ww. materiały wzbogacą nasze zbiory i posłużą uczniom na lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych w lepszym poznaniu zjawisk i prawideł natury.
Wdzięczni za wartościowy dar życzymy powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.
Dziękujemy
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy,
aby nastrój tych Świąt
przybranych wiosenną radością i beztroską
utrwalił się w Waszych sercach
na długi, długi czas
i pozostał z Wami także w poświątecznej codzienności.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna,
Pracownicy oraz Uczniowie
Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego
w Białobrzegach
Przerwa świąteczna
17. 04 ( czwartek) - 22. 04 (wtorek) 2014r.
23, 24, 25 kwietnia 2014 - egzaminy kl. III gimnazjum
w związku z tym w tych dniach kl. I - II gimnazjum nie przychodzą do szkoły
Rutki górą!
Czwartek 03. 04. 2014r. to dzień, w którym szkoły podstawowe z terenu Gminu Augustów rozegrały III etap (finałowy) XVIII Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Augustów. Tradycyjnie wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach. Okazał się on szczęśliwy dla młodych tenisistów stołowych ze Szkoły Podstawowej w Rutkach. To oni po dwumiesięcznych zmaganiach przy stołach tenisowych wywalczyli to cenne trofeum.
Finałowe zmagania zapowiadały się bardzo ciekawie, bowiem po II etapie SP w Rutkach tylko jednym punktem wyprzedzała SP w Netcie. Jednak dobrze dysponowani w tym dniu młodzi tenisiści z Rutek nie dali sobie odebrać zwycięstwa, a dystans nad rywalami powiększyli do 10 punktów. Na trzecim miejscu pozostała SP w Kolnicy.
W finałowym etapie niespodzianek nie było. Zwyciężali faworyci. W młodziczkach trzeci raz z rzędu zwycięstwo odniosła Aleksandra Klekotko z Rutek. Druga była jej koleżanka ze szkoły Klaudia Kuźma, a trzecią Ewelina Malinowska z Żarnowa. Wśród młodzików po raz drugi zwyciężył Hubert Stankiewicz z Rutek, na drugiej pozycji uplasował się Piotr Bartoszewicz z Netty, a na trzeciej jego kolega z e szkoły Paweł Siłkowski. W żaczkach natomiast po raz drugi najlepszą okazała się Martyna Bobier z Kolnicy przed Aleksandrą Janczak z Netty oraz Dominiką Wysocką z Rutek. W żakach swoje trzecie zwycięstwo zaliczył Kacper Cudnowski z Netty, drugi był Konrad Kapla z Rutek, a trzeci Kamil Wiszniewski z Janówki. Warto dodać, że końcowy sukces w turnieju SP w Rutkach zawdzięcza swoim liderom, byli nimi: Aleksandra Klekotko (młodziczki), która wygrała wszystkie 3 etapy, Hubert Stankiewicz (młodzicy), który wygrał 2 etapy, a raz był drugi, Konrad Kapla (żacy) drugi w ogólnej klasyfikacji oraz Dominika Wysocka (żaczki) trzecia pozycja w całym turnieju.
Tradycyjnie też po zakończonym turnieju Wójt Gminy Augustów pan Zbigniew Buksiński wspólnie z Prezesem UKS-u „Białobrzegi” panem Arturem Kuryło wręczyli pamiątkowe puchary dla wszystkich szkół uczestniczących w turnieju. Najlepsi trzej zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe.
Finał VIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe.
Dnia 2 kwietnia 2014 r. w Siedlcach odbył się finał VIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe. Brały w nim udział uczennice naszej szkoły Weronika Wasilewska i Monika Frąckiewicz. Uczennice wykazały się dużą wiedzą na temat życia św. Maksymiliana Kolbe i Ewangelii wg św. Mateusza.
Dziękujemy dla ks. Kan. Arkadiusza Pietuszewskiego za zainteresowanie, zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.
VIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe.
Dnia 4 marca 2014r. w Suwałkach odbył się etap diecezjalny VIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe. Brały w nim udział uczennice naszej szkoły. Weronika Wasilewska z kl. IIIa zajęła I miejsce , Monika Frąckiewicz z kl. IIIa zajęła III miejsce i zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego.
Dziękuję uczennicom za zaangażowanie i gratuluję sukcesu.
Opr. Barbara Zaskowska.
XII Konkurs Wiedzy Olimpijskiej Młodzieży Szkolnej Powiatu Augustowskiego
,,W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka.”
Pierre de Coubertin
2 kwietnia w augustowskim II LO im. Polonii i Polaków na Świecie odbył się XII Konkurs Wiedzy Olimpijskiej Młodzieży Szkolnej Powiatu Augustowskiego, zorganizowany przez II LO (Zbigniew Ryniewicz), Klub Olimpijczyka w Augustowie (Piotr Markiewicz), UKS Białobrzegi (Artur Kuryło). Otwarcia konkursu dokonali panowie Wojciech Walulik (dyrektor II LO) i Piotr Markiewicz (brązowy medalista I.O. w Atlancie w k – 1 na 500 m, prezes Klubu Olimpijczyka w Augustowie, autor pytań). Przed rozpoczęciem konkursu Piotr Markiewicz przedstawił prezentację o Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie, zaś Zbigniew Ryniewicz – o XIV Pikniku Olimpijskim w Warszawie.
Następnie rywalizację rozpoczęło 7 drużyn (34 zawodników) w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było: upowszechnianie idei i wartości olimpijskich, rozwijanie wiedzy o historii antycznych i nowożytnych igrzysk olimpijskich. Uczestnicy zmagań rozwiązali w ciągu 30 minut test wielokrotnego wyboru składający się z 50 pytań.
Gdy przewodniczący komisji ogłosił wyniki, okazało się, że kategorii gimnazjów zwyciężył debiutujący Artur Bobier przed Patrykiem Urbanem i Markiem Kondrackim (Białobrzegi). Kolejne miejsca zajęli również reprezentanci naszej szkoły: Karol Harasim i Paweł Rusiłowski. Drużynowo wygrała reprezentacja Gimnazjum w Białobrzegach przed Gimnazjum nr 4 w Augustowie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych rywalizacja była wyjątkowo zacięta, wygrała Martyna Szymczyk (I LO w Augustowie) przed Dariuszem Milanowskim (ACE) i Łukaszem Pawłowskim z II LO w Augustowie. Drużynowo najlepsi okazali się reprezentanci I LO w Augustowie, wynikiem 204 pkt wyrównali nieoficjalny rekord białobrzeskiego Gimnazjum. Brawo!
Dziękujemy UKS – owi Białobrzegi za pomoc w zorganizowaniu przejazdu na konkurs.
WYNIKI
Indywidualnie
Gimnazja
Szkoły ponadgimnazjalne
Drużynowo
Gimnazja
Szkoły ponadgimnazjalne
Artur Kuryło, Jan Saczko
XXI DZIEŃ TEATRU
W objęciach Melpomeny
To pytanie zadajemy sobie co roku. Jednak osoby tworzące ,,mały – wielki’’ teatr w naszej szkole nie pytają ,,po co?’’, lecz ,,jak?’’ Mimo że Światowy Dzień Teatru przypada na 27 marca, to do Zespołu Szkół im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegów zawitał dzień później.
W tym roku szkolnym zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy Grupy Teatralnej z Gimnazjum było wystawienie dramatu z 1958 roku - ,,Męczeństwo Piotra Ohey’a’’ Sławomira Mrożka. Dlaczego Mrożek? Może dlatego, że autor ,,Tanga’’, zapytany, jak postrzega fenomen teatru, odpowiedział, że ,,musi być porządkiem, skoro życie jest chaosem’’. Przygotowanie jednoaktówki o groteskowych zdarzeniach w domu Piotra Ohey’a było naprawdę niezłą lekcją porządku, organizacji, odpowiedzialności, współpracy, wyobraźni zarówno dla opiekuna grupy, jak i aktorów. Przedstawiliśmy spektakl rodzicom, nauczycielom, uczniom Gimnazjum w Janówce oraz naszej szkoły.
Dlaczego Mrożek i ,,Męczeństwo Piotra Ohey’a’’? Może dlatego, że sztuka przedstawiona 28 marca była zamknięciem pewnej klamry, bowiem to właśnie ten dramat oraz ,,Dom na granicy’’ znalazły się w repertuarze naszego szkolnego teatru przed dwudziestu laty. Ot, taka podróż sentymentalna. A oprócz tego niezła zabawa dla 23 uczniów i ich opiekuna. Czy dostrzegacie jakiś sens w tym, że w waszej wannie zagnieździł się straszliwy tygrys? A w tym, że człowiek z tego powodu traci prywatność i swobodę?
Dzięki naszej wspólnej pracy spędziliśmy pożytecznie kilka miesięcy, zwieńczonych wystawieniem jednoaktówki o zaskakującej puencie. Skupiliśmy się wokół teatru, bogatego źródła inspiracji i refleksji nie tylko nad tekstem, ale i nami.
Dziękuję wszystkim uczniom, członkom grupy, autorkom plakatu oraz paniom Katarzynie Krzyżewskiej Elżbiecie Czuper, Iwonie Świackiej, współpracującym przy ,,Męczeństwie Piotra Ohey’a’’, współuczestniczącym w pracy, nauce i rozrywce. Do zobaczenia za rok.
Jan Saczko
Gimnazjum w Białobrzegach
Zdrowo i ciekawie …
w Zespole Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach.
W dniu 28.03.2014r. w Zespole Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach odbył się Dzień Profilaktyki . Celem imprezy było ukierunkowanie środowiska szkolnego na działania profilaktyczne, jakie były kierowane wobec uczniów w poprzednich latach szkolnych, kształtowanie prawidłowych postaw prozdrowotnych oraz przybliżenie zagrożeń wynikających z zażywania szkodliwych środków psychoaktywnych.
Podczas tego spotkania były upowszechniane zasady aktywnego i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, oraz integracja uczniów Gimnazjów Gminy Augustów :w Janówce i Białobrzegach. Dzień obfitował w liczne spotkania z przedstawicielami instytucji wspierających profilaktykę szkolną . Rozpoczął się od spotkania z pielęgniarkami środowiskowymi, które przybliżyły uczniom gimnazjum zagadnienia dotyczące okresu dojrzewania ( chłopcy) oraz informację na temat profilaktyki raka piersi ( dziewczęta). W tym samym czasie uczniowie kl. I-VI i oddziału przedszkolnego wykonywali plakaty na temat „Profilaktyka oczami dzieci i młodzieży”, a najlepsza praca została nagrodzona.
Potem uczniowie całej społeczności szkolnej udali się na salę gimnastyczną i obejrzeli spektakl „Męczeństwo Piotra Ohey’a” Sławomira Mrożka, przygotowany przez pana Jana Saczko i Grupę Teatralną z Białobrzeg w ramach cyklicznego XXI Dnia Teatru .
Po krótkiej przerwie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów kl. I-III szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego . Najmłodsi dzięki piosenkom i wierszom przybliżyli zasady zdrowego odżywiania i wpływ witamin i owoców na zdrowie młodego człowieka.
Następnie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Straży Granicznej w Augustowie. Wtedy funkcjonariusze SG przybliżyli młodym ludziom charakter i specyfikę ich służby w tej formacji. Został również przeprowadzony na boisku szkolnym praktyczny pokaz ogólnego posłuszeństwa psa patrolowo-obronnego. Wzbudził on ogromne emocje wśród dzieci i młodzieży.
Dalej odbyła się kolejna część artystyczna przygotowana przez panią Dorotę Dziądziakowską i uczniów kl. VI dotycząca zdrowego stylu życia i wpływu aktywności fizycznej na młody organizm.
Po krótkiej przerwie odbyło się spotkanie z podkom. Pawłem Jakubiakiem (funkcjonariuszem Powiatowej Komendy Policji w Augustowie), który przybliżył zebranym uczniom informacje na temat konsekwencji prawnych, wynikających z zażywania środków psychoaktywnych oraz spożywania alkoholu przez dzieci i młodzież i podejmowanych działań w tej kwestii przez Policję.
Następnie odbyła się kolejna część artystyczna przygotowana przez pana Grzegorza Wasilczyka i grupę uczniów klas I-II Gimnazjum w Janówce. Nasi goście przygotowali ciekawe przedstawienie o charakterze profilaktycznym „Sąd nad papierosem” dotyczące palenia papierosów i skutków palenia nikotyny dla organizmu.
Następnie uczniowie kl. IV-VI udali się na zajęcia z Panią Izabellę Kęcik (dietetykiem), podczas których zostały przybliżone zasady zdrowego odżywiania i właściwego podejścia do odżywiania.
Po spotkaniu z dietetyczką odbyło się przedstawienie profilaktyczne Planeta nadziei” przygotowane przez panią Emilię Milanowską i grupę uczniów klas I Gimnazjum w Białobrzegach. Dzięki tej inscenizacji ukazaliśmy problemy współczesnego młodego człowieka . Odkrywając niebezpieczeństwa związane z sięganiem po narkotyki, alkohol i papierosy, poznaje on zasady prawdziwej przyjaźni, szacunku i miłości wobec bliźniego. Bohater przedstawienia, zdobywając wiedzę i doświadczenie, buduje system wartości, będący kluczem do szczęśliwego życia.
Na koniec dnia pełnego emocji i wrażeń uczniowie wysłuchali autorskiej piosenki Sławomira Uścinowicza (ucznia klasy I Gimnazjum), a drużyny z gimnazjum przystąpiły do quizu wiedzy profilaktycznej. Pierwsze miejsce zajęła klasa IIIa w składzie ( Marta Młodzianowska, Natalia Rzepnicka , Martyna Rutkowska).
Dzień Profilaktyki jest to impreza przygotowana przez grupę uczniów klas I gimnazjum i panią pedagog Emilię Milanowską. Nauczyciele zaangażowani w Dzień Profilaktyki to: Elżbieta Czuper, Jan Saczko, Ewa Jacewicz-Miklas, Dorota Dziądziakowska i Katarzyna Krzyżewska.
Emilia Milanowska –pedagog szkolny
XI KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ
,,W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka.”
Pierre de Coubertin
26 marca 2014 r. w Gimnazjum w Białobrzegach odbył się szkolny etap XI Konkursu Wiedzy Olimpijskiej, którego celem było: przybliżenie idei olimpijskiej, rozwinięcie wiedzy o historii igrzysk oraz osiągnięciach polskich olimpijczyków, wyłonienie pięcioosobowej reprezentacji na XII Powiatowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej w Augustowie.
W rywalizacji wzięło udział 10 uczniów (członków koła olimpijskiego), którzy w ciągu 25 minut rozwiązali test wielokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące igrzysk starożytnych, nowożytnych, ostatnich startów Polaków w Soczi 2014. Można było uzyskać maksymalnie 30 punktów. Uczestnicy konkursu pytania uznali za trudne. Patryk Urban uzyskał 70 % prawidłowych odpowiedzi (21 pkt). Pierwsza ,,5” wystąpi w finale XII KWO w II LO w Augustowie (2.04.2014 r. o godz. 10.00). Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom olimpijskich zmagań.
Organizatorami konkursu byli Jan Saczko i Artur Kuryło.
WYNIKI
Jan Saczko, Artur Kuryło
XII Powiatowy Konkursu Młodego Aktora
,,Co by się nie działo, teatr musi grać.’’
25 marca 2014 r. w sali teatralnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie w ramach kolejnego Szkolnego Tygodnia Kultury i Nauki spotkali się uczestnicy XII Powiatowego Konkursu Młodego Aktora ,,Co by się nie działo, teatr musi grać.’’ Organizatorem tego przedsięwzięcia był Zespół Szkół Ogólnokształcących (p. Bożena Bendig, Elżbieta Klekotko). Patronat pełnił Starosta Powiatu Augustowskiego. Młodzi aktorzy wystąpili w kategorii gimnazjalnej (21) oraz ponadgimnazjalnej (11). Najpierw przedstawili przygotowane wcześniej interpretacje tekstów literackich, a następnie - etiudy pantomimiczne na wylosowane tematy (np. balet – nóż, stopa – język itp.). W pierwszym etapie uczniowie Gimnazjum w Białobrzegach (członkowie koła teatralnego przygotowani przez Jana Saczko) zaprezentowali:
Do ścisłego finału jury zakwalifikowało 9 gimnazjalistów oraz 7 uczniów szkół średnich. W tym gronie znalazło się aż troje uczniów naszej szkoły: Justyna Bronakowska, Monika Frąckiewicz, Robert Żukowski. Finaliści w ciągu 30 minut przygotowali scenki, wykorzystując prasowe artykuły i przedstawiając je w 2 – osobowych, losowo dobranych zespołach. Młodzi aktorzy wykazali się wyjątkową pomysłowością i dużymi umiejętności scenicznymi. W ciągu 30 minut stworzyli zgrane zespoły. Gdy przewodniczący jury ogłosił werdykt, okazało się, że nasi uczniowie znaleźli uznanie w oczach wymagających jurorów. Justyna Bronakowska zajęła 1 miejsce, zaś Monika Frąckiewicz – 3. Gratuluję i dziękuję za wytrwałą pracę im oraz Weronice Wasilewskiej i Robertowi Żukowskiemu. Brawo!
W przerwie na obrady jury widzowie obejrzeli spektakl poetycko – muzyczny ,,Cztery pory roku’’ w wykonaniu Res Humanae z I LO w Augustowie (reżyseria: Bożena Bendig). Wierszom augustowskich poetów (Józefy Drozdowskiej, Zofii Metelickiej, Janusza Sowińskiego) towarzyszyła niezwykła muzyka Vivaldiego, nostalgiczne piosenki (m.in. ,,Wiosna – ach to ty’’, ,,Augustowskie noce’’, ,,Kormorany’’) oraz piękne zdjęcia naszego regionu.
Opiekun grupy (Jan Saczko) oraz młodzi aktorzy dziękują paniom Bożenie Bendig, Elżbiecie Klekotko za organizację konkursu i życzliwe przyjęcie. Dziękujemy pani Barbarze Zaskowskiej za pomoc w organizacji wyjazdu całej grupy do Augustowa.
Jan Saczko
XXVIII Konkurs Literacki ,,O Liść Dębu’’
21 marca 2014 r. (piątek) w Augustowie odbyło się podsumowanie imprezy o wieloletniej tradycji - XXVIII Konkursu Literackiego ,,O Liść Dębu’’, w której nasi uczniowie uczestniczą od wielu lat. Organizatorem był Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie. W kategorii: proza Kamila Witkowska zajęła 1 miejsce, zaś Marek Kondracki otrzymał nagrodę książkową za udział. Serdecznie gratulujemy.
Jan Saczko
XXI Dzień Teatru w Białobrzegach
Grupa Teatralna
Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
serdecznie zaprasza
na sztukę Sławomira Mrożka
„Męczeństwo Piotra Ohey’a”,
28 marca 2014r. (piątek) o godz. 9.00
sala gimnastyczna
Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
„A człowiekiem, który ma wejść do wanny…”
Historia w kinie
,,Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo.’’
11 marca obejrzeliśmy w augustowskim kinie Iskra ,,Kamienie na szaniec’’, dramat historyczny w reżyserii Roberta Glińskiego. Twórcy filmowej adaptacji powieści Aleksandra Kamińskiego ukazali okupacyjne losy Zośki (Tadeusza Zawadzkiego), Alka (Aleksego Dawidowskiego) i Rudego (Jana Bytnara) oraz ich towarzyszy broni z Armii Krajowej i Szarych Szeregów. Ludzi, którzy ,,potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.’’ Poznaliśmy filmową opowieść o przyjaźni, miłości, braterstwie, obowiązku i służbie. Mogliśmy ocenić współczesną realizację ,,Kamieni na szaniec’’ zgodnie z naszymi odczuciami.
Filmożerca
Tenis stołowy
Puchar Wójta w zasięgu „rakietki”.
Po rozegraniu dwóch etapów „OPEN” i szkół podstawowych oraz jednego etapu gimnazjów, XVIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Augustów wkroczył w decydującą fazę. Niektórzy tenisiści stołowi oraz niektóre szkoły, Puchar Wójta mają już na wyciągnięcie przysłowiowej „rakietki”. Jednak na razie są to tylko kalkulacje i marzenia. Prawdziwy sportowiec walczy do końca i wszelkie przedwczesne plany mogą nie wypalić, a marzenia szybko mogą prysnąć jak mydlana bańka.
Dokładnie po upływie miesiąca najmłodsi pingpongiści, czyli uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy rozegrali drugi etap turnieju. Dnia 13. 03. 2014 r. tradycyjnie spotkali się we wzorowo przygotowanej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Białobrzegach.
Do grona sześciu szkół, które przystąpiły do współzawodnictwa w pierwszym etapie, dołączyła SP w Żarnowie - opiekun Agnieszka Rybi.
Pierwszy etap tego turnieju był niejako rozpoznawczy i przebiegał w przyjaznej atmosferze. Natomiast już w drugim etapie, aby zapewnić sobie lepszą pozycję wyjściową w walce o końcowy sukces wszyscy ostro ruszyli do boju. Pojedynki były bardzo zacięte, dosłownie do ostatniego odbicia piłeczki w każdym secie. Większość szkół wystąpiła w tych samych składach. Niektóre dokonały roszad. Najlepiej do drugiego etapu przygotowała się i osiągnęła najlepsze wyniki SP w Rutkach op. Bogusława Grądzka. Tenisiści z tej szkoły wygrali drugi etap zmagań tenisowych, wyprzedzając SP w Netcie -op. Katarzyna Salik i SP w Kolnicy -op. Mariusz Stelmachowicz. Przed decydującym trzecim etapem sytuacja w klasyfikacji drużynowej jest arcyciekawa, bowiem SP w Rutkach tylko o jeden punkt wyprzedza SP w Netcie. Trzecią pozycję zajmuje SP w Kolnicy.
Trzeci etap zapowiada się bardzo interesująco. Jeżeli chodzi o poszczególne kategorie wiekowe, dużych zmian nie było. Wygrywali przeważnie faworyci. W Żakach swoje drugie zwycięstwo odniósł Kacper Cudnowski z SP w Netcie, przed Kamilem Wiszniewskim z SP w Janówce. W Żaczkach tym razem zwyciężyła Martyna Bobier z SP w Kolnicy przed Aleksandrą Janczak z SP w Netcie. Natomiast w Młodzikach I miejsce zajął Piotr Bartoszewicz z SP w Netcie przed Hubertem Stankiewiczem z SP w Rutkach. Wśród Młodziczek najlepszą po raz drugi okazała się Aleksandra Klekotko z SP w Rutkach, przed Weronika Rutkowską z SP w Kolnicy.
Szczegółowe wyniki turnieju w zakładce „SPORT W SZKOLE”
W. B.
Moduł SPORT W SZKOLE został zmodyfikowany
Bal karnawałowy
Dnia 27 lutego (tłusty czwartek) Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował bal karnawałowy. Wszyscy uczniowie z klas 0-VI bawili się wyśmienicie przy największych przebojach muzyki. Zabawa była świetną okazją do zaprezentowania się w strojach własnego pomysłu, spalenia kalorii po wcześniej spożytych pączkach oraz szalonego tańca w kończącym się już karnawale…
Powered by aSc EduPage