• Boisko szkolne
    • plac zabaw
          • CZYTAMY

            Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            W 2001 roku Polska Izba Książki wystąpiła z pomysłem akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. 29 września (dzień urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, patronki Dnia Głośnego Czytania) nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tym pożytecznym przedsięwzięciu.

          • CZYTAMY i PISZEMY

            Zostań kleksografem

            Przeczytanie ,,Akademii pana Kleksa'' może być źródłem wielu ciekawych chwil i pomysłów. Tak było podczas próby odtworzenia lekcji kleksografii w klasie czwartej (5 padziernika). Poczesne miejsce w klasie zajął niezwykły ,,gość'' z naszej szkolnej izby pamięci – oryginalna ławka z kałamarzem i atramentem. Życzliwie przyglądała się kolejnym krokom w nauce kleksografii. Najpierw przy pomocy granatowego tuszu i chusteczki higienicznej młodzi kleksografowie wykonali kleksy o niezwykłych, oryginalnych kształtach. Potem kredkami i mazakami uzupełnili brakujące elementy i zatytułowali swoje ,,dzieła''. Nie mogło zabraknąć sztuki słowa, więc kleksografowie ułożyli krótką rymowankę pasującą do atramentowego kolegi. Zabawa i nauka były przednie mimo paluchów poplamionych atramentem (inkaustem).

          • ZDROWIE

            TEATR i zdrowie

            25 września uczniowie klas VI – VIII naszej szkoły obejrzeli inscenizację ,,Chemiczna poprawa nastroju'', którą wystawiono w Centrum Kultury i Bibliotece Gminy Augustów w Żarnowie. Celem tego profilaktycznego przedstawienia były przestroga przed narkotykami oraz innymi środkami odurzającymi i pokazanie, ile szkody wyrządzają takie specyfiki. Ważnym motywem sztuki było spełnianie marzeń. Myślę, że większość uczniów była zadowolona z przedstawienia. Dziękujemy za umożliwienie obejrzenia ,,Chemicznej poprawy nastroju''.

          • DBAMY O ŚRODOWISKO

            Akcja sprzątania świata

            4 października przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sprzątania świata. Z ogromnym zaanagażowaniem sprzatątali teren wokól naszej placówki Wspólnie z kolegami i koleżankami z klasy i grupy pracowali nad tym by nasza okolica była czystsza i piękniejsza. Była to dla nich jedyna w swoim rodzaju lekcja ekologii. Dzięki tej akcji młodzi ludzie będą bardziej zmotywowani do dbania o naszą planetę.

          • POZNAJ POLSKĘ

            Wycieczka do Olsztyna

            W ramach projektu ministerialnego „Poznaj Polskę”, nasza szkoła otrzymała dotację w kwocie 5000,00 złotych, co umożliwiło nam, zorganizowanie jednodniowej wycieczki do Olsztyna dla 21 uczniów z klas 0 - III i 3 opiekunek.

            Wycieczka odbyła się 15 września 2023 roku. Tego dnia Olsztyn powitał nas piękną, słoneczną pogodą. Pierwszym etapem naszego wyjazdu, był gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej, w którym mieści się Muzeum Warmii i Mazur. Po komnatach zamku oprowadzała nas pani edukator. Spacerując po jego wnętrzach, dzieci poznały historię zamku oraz wysłuchały opowieści o życiu słynnego mieszkańca- Mikołaja Kopernika. To słynny Kopernik w latach 1520-1525 był kanclerzem tego zamku. Następnie, dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych pod hasłem „Mikołaj Kopernik i Układ Słoneczny”. Kolejnym etapem wycieczki były: Obserwatorium i Planetarium

          • POZNAJ POLSKĘ

            Wycieczka Częstochowa - Kraków - Zakopane

            13.09-15.09 2023 r w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” odbyła się wycieczka szkolna na trasie Częstochowa- Kraków- Zakopane. Otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 15000,00 zł, która pozwoliło na organizację wyjazdu dla 41 uczniów klas IV-VIII z 3 opiekunami.

          • 6-latki

            Jesień na paluszkach spaceruje w parku

            i rozdaje wszystkim swe skarby w podarku

            Przedszkolaki z zeróweczki powitały jesień już w piątek. Podczas spaceru do parku zbierały kolorowe liście i kasztany, które posłużyły do zrobienia ścieżki sensorycznej. Na zajęciach plastycznych dzieci stworzyły przepiękne liście dlugopisem 3D. Pierwsze jesienne zabawy sprawiły przedszkolakom wiele radości.

          • SPORT

            I GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

            17 września w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbył się I Grand Prix Województwa Podlaskiego w Młodzików i Młodziczek w tenisie stołowym, w którym uczestniczyło 36 tenisistów stołowych urodzonych w latach 2011 – 2012. Bardzo dobrze spisali się debiutujący w rozgrywkach zawodnicy UKS – u Białobrzegi (uczniowie naszej szkoły), którzy osiągnęli następujące rezultaty: Szymon Zyskowski – 7, Stanisław Sztuk – 9, Maciej Wasilewski – 9, Kamil Frąckiewicz – 13. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i dziękujemy za sportową postawę.

          • 3-4 latki

            Nadchodzi jesień

            W tym tygodniu 3 i 4-latki rozmawiały o jesieni. Obserwowały przyrodę, przypomniały sobie, jakie zmiany w niej zachodzą. Dzieci wypowiadały się na temat kolorów jesiennych drzew oraz darów natury. Wykonywały różne prace plastyczne pt.: „Jesienne kompozycje” , „Jesienny kosz”, inspirowane reprodukcjami obrazów znanych malarzy. Dzieci brały również udział w wielu zabawach ruchowych, matematycznych i rozwijających wyobraźnię.

          • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

            Wszyscy swoje święto mają, tańczą, skaczą i śpiewają.

            Przedszkolaki przykład dają i też swoje święto mają.

            20 września 2023r. przedszkolaki z naszej szkoły obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Juz od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera. Po przywitaniu się, dzieci rozpoczęły wspólne zabawy ruchowe na torze przeszkód, slalomie z piłeczkami, ścieżce po kamieniach. Było wesoło i kolorowo. Wszystkie przedszkolaki z zaangażowaniem brały udział w rozwiązywaniu zagadek i zabawie z magicznym pudełkiem. Chętne dzieci mogły wystąpić w przedszkolnej telewizji. W dalszej części uroczystości odbył się wspólny poczęstunek -dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pysznych przekąsek. Na zakończenie Panie złożyły przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta i wręczyły medale - "Odznakę Wesołego Przedszkolaka". Impreza udała się znakomicie, dostarczyła dzieciom okazji do świę

          • PAMIĘĆ

            ,,Jeszcze rosną drzewa, które to widziały.
            Jeszcze ziemia pamięta kształt buta, smak krwi.''

            Jacek Kaczmarski ,,Ballada katyńska”

            POLSKI WRZESIEŃ 1939

            Dla wielu ludzi 17 września to nie tylko kartka z kalendarza. To bolesna karta naszej historii. W poniedziałkowy poranek uczciliśmy 84. rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę oraz oddaliśmy hołd polskim żołnierzom zamordowanym przez sowieckich czołgistów 23 września 1939 r. Reprezentacja Szkoly Podstawowej im. gen. Ignacego w Białobrzegach (pani dyrektor Katarzyna Korąkiewicz, poczet sztandarowy, uczniowie klas V, VI, VII, VIII oraz opiekunowie) wzięła udział w tej podniosłej uroczystości, której pieczęciami pamięci były: odśpiewanie ,,Mazurka Dąbrowskiego'', modlitwa w intencji ofiar i obrońców Ojczyzny, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku, wystąpienie pana starosty Jarosława Szlaszyńskiego. Nasi uczniowie wyre

          • BEZPIECZEŃSTWO

            Bądźcie bezpieczni

            11 września (poniedziałek) odbyło się spotkanie ze st. sierż. Agatą Iwanowicz z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Tematem zajęć było bezpieczeństwo ruchu drogowego, bezpieczeństwo w internecie, zabezpieczeniach komputerowych. Uczniowie zapoznani zostali z zasadami odpowiedzialności karnej za naruszenie przepisów. Młodsi przypomnieli sygnalizację świetlną, znaki drogowe, numery alarmowe. Podczas spotkania uczniowie pogłębili wiedzę o zasadach bezpieczeństwa i o służbie policji.

          • CZYTAMY RAZEM

            ,,Ty pódziesz górą, A ja doliną.

            Ty zakwitniesz różą, A ja kaliną.''

            XII Narodowe Czytanie ,,Nad Niemnem​​​​

            8 września w naszej szkole przystąpiliśmy do XII Narodowego Czytania, społecznej akcji czytelniczej zainicjowanej przez Parę Prezydencką RP przed dwunastu laty. Z ubiegłorocznej krainy romantycznej przenieśliśmy się do niezwykłego świata powieści ,,Nad Niemnem'' Elizy Orzeszkowej. Publiczności przedstawiliśmy dialogi: ,,Ciotka Marta i Justyna'', ,,Sąsiedzka kłótnia'', ,,Odwiedziny'', ,,Mogiła'', ,,Ojciec i syn'', ,,Matka i syn''. Zaprezentowali je i przenieśli nas w nadniemeńską krainę Korczyńskich i Bohatyrowiczów: Katarzyna Korąkiewicz, Urszula Sokołowska – Sibczak, Artur Kuryło, Tomasz Tomaszewski, Aniela Nowik, Paulina Krysztofik, Szymon Walijewski, Halina Suchodolska, Jan Saczko. Piękną scenografię stworzyli: Ewa Popławska (Biblioteka w Białorzegach), Danuta i Józef

          • CZYTANIE

            Lato z książką

            8 września zakończyliśmy akcję czytelniczą Lato z ksiażką. Przed wakacjami liczne grono uczniów (21) zgłosiło chęć przeczytania lektur obowiązkowych w następnej klasie. W tym roku czytelnicy z klas IV, V, VIII pochwalili się znajomością m.in. ,,Quo vadis'' Henryka Sienkiewicza, ,,Kamieni na szaniec'' Aleksandra Kamińskiego, ,,Chłopców z Placu Broni'' Ferenca Molnara i ,,Tajemniczego ogrodu F.H. Burnett. Przekonali się, że warto czytać, że czytanie książek nie boli. Dziękuję za tak liczny udział, zapraszam w przyszłym roku.

          • PISZEMY

            Pisać każdy może

            Zachęcamy was do współredagowania internetowej strony naszej szkoły. Podzielcie się z czytelnikami tekstami o ciekawych uroczystościach i imprezach w szkole, wyraźcie opinie o ciekawych (Waszym zdaniem) książkach, komiksach, płytach, filmach. Przedstawcie swoje zainteresowania, pasje. Spróbujcie swoich sił w tworzeniu literatury. Zapraszamy do pisania. Pamiętajcie, że trening czyni mistrza!

          • KSIĄŻKA

            PIRAMIDA CZYTELNIKA

            Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w konkursie PIRAMIDA CZYTELNIKA. Co trzeba zrobić, żeby dotrzeć na szczyt piramidy?

            Przeczytaj w miesiącu jedną książkę, odpowiadającą podanej charakterystyce (w dowolnej kolejności). Opisz przeczytaną książkę w założonym zeszycie czytelnika (autor, tytuł, fabuła, krótka opinia o tekście). Użyj około 100 znaków przy opisie każdej książki. Pochwal się swoimi czytelniczymi osiągnięciami i złóż zeszyt z 9 opisami książek w Bibliotece w Białobrzegach do 7 czerwca 2024 roku (piątek). Poczekaj na ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Kontakt: Ewa Popławska, Jan Saczko.

          • PAMIĘĆ

            Polski Wrzesień 1939

            Jeżeli traficie na Westerplatte, miejsce – symbol bohaterskiej postawy polskich żołnierzy, odwiedźcie Cmentarz Żołnierzy Wojska Polskiego (wybudowany w tym roku). Zatrzymajcie się przy ułożonych w kształcie koła 18 stelach, w których spoczywają polegli obrońcy Polskiej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Pamiętajcie o dramatycznych wydarzeniach Polskiego Września 1939 roku:

          • KINO I PAMIĘĆ

            ,,Bądź wierny Idź'' (Zbigniew Herbert)

            ,,Raport Pileckiego”

            1 września Dyskusyjny Klub Filmowy w Augustowie we współpracy z Instytutem Pileckiego przedstawił ,,Raport Pileckiego'' – biograficzny dramat wojenny o losach niezwykłego bohatera, rotmistrza Witolda Pileckiego. Człowieka, do którego mogą się odnosić słowa ,,Bądź wierny Idź'' z wiersza Zbihniewa Herberta - ,,Przesłanie Pana Cogito”. 84 lata po wybuchu wojny uczestniczyliśmy w premierze filmu Krzysztofa Łukaszewicza, który opowiedział dramatyczną historię człowieka, uczestnika wojny polsko – bolszewickiej, obrońcy Polski we wrześniu 1939 r., żołnierza AK, uczestnika Powstania Warszawskiego, żołnierza II Korpusu Polskiego generała Władysława Andersa. Więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz (nr 4859), organizatora obozowego ruchu oporu. Rotmistrz Pilecki pisał raporty, w których informował świat o Holocauście. Po wo

          • PAMIĘĆ

            Niezwykłe ślady Kanału Augustowskiego

            Niezwykle trudno jest odnaleźć jakiekolwiek teksty kultury poświęcone generałowi Ignacemu Prądzyńskiemu i jego dziełu – Kanałowi Augustowskiemu. W bieżącym roku pojawiły się teksty o takiej tematyce, które warto poznać. Poczta Polska wydała dwa walory: znaczek przedstawiający śluzę Tartak z lotu ptaka. Znaczek został wydany również w formie arkusika. Prawdziwą gratką jest koperta FDC (Pierwszego Dnia Obiegu), na której znajdują się: znaczek, okolicznosciowy stempel oraz element graficzny – mapa przedstawiająca przebieg Kanału Augustowskiego. To pierwsze takie walory filatelistyczne w Polsce, poświęcone unikatowemu zabytkowi.

          • TEATR

            ,,Cudowna jest głupota tego świata!''

            Czy głupota może być bohaterką tekstów kultury? Jak najbardziej. Może być motywem przewodnim niezwykłego wydarzenia kulturalnego, jakim był 27. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w Gdańsku. W tym roku przyświecała mu myśl z tragedii Williama Szekspira ,,Król Lear'': ,,Cudowna jest głupota tego świata!''. W ciągu dwunastu dni, w różnych miejscach Trójmiasta wystąpiły teatry z: Polski, Francji, Belgii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, które przedstawiły sztuki Williama Szekspira lub związane z autorem ,,Hamleta'' Obejrzenie ,,Snu nocy letniej” Wrocławskiego Teatru Lalek, ,,Projektu Burza'' Theatre des Bouffes du Nord w Paryżu czy monodramu Uttona (Wielka Brytania) ,,At home with Will Shakespeare'' o życiu codziennym ,,człowieka ze Stratfordu'' nie było czasem straconym. Przedstawieniom towarzyszyły spotkania z artystami i warsztaty teatralne. Dzięki

      • Nagłówek

      • Dzień Edukacji Narodowej
        Dnia 13 października społeczność szkolna oraz zaproszeni goście spotkali się, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie  z humorem i nutką refleksji zaprezentowali codzienną pracę nauczycieli oraz rolę jaką odgrywają w życiu dzieci i młodzieży. Po zakończonym spektaklu uczniowie dziękowali swoim nauczycielom i składali im życzenia.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

          • KONKURS

            Powiatowy Konkurs Młodych Talentów Aktorskich

            "AUGUST 2024"

            24 kwietnia 2024 roku w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu Młodych Talentów Aktorskich "AUGUST 2024". Organizatorem konkursu był Podlaski Teatr Współczesny. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Remiszewska uczennica klasy 2, wychowanka pani Ewy Cich. Ola, znakomicie wcieliła się w rolę "Pchły Szachrajki" Jana Brzechwy. Za swoj występ otrzymała wyróżnienie. Gorąco jej gratulujemy, tym bardziej, że w swojej kategorii - klas 1 - 4 była jedyną reprezentantką Gminy Augustów.

          • ZDROWIE

            Pożywne śniadanie

            Europejski Dzień Śniadania przypada 24 kwietnia. Jest to inicjatywa mająca na celu podkreślenie znaczenia zdrowego śniadania w codziennej diecie. Przedszkolaki z zeróweczki uczciły ten dzień własnoręcznie przygotowanymi kanapkami. Dzieci z zapałem tworzyły kulinarne dzieła kanapkowej sztuki. Na każdym talerzu gościły produkty bogate w białko, węglowodany oraz kolorowe i pełne witamin warzywa. Zdrowe kanapki bardzo smakowały małym kucharzom. Śniadanie to najważniejszy posiłek jaki powinniśmy spożyć w ciągu dnia. Poprawia koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia się i rozwój intelektualny.

          • CZYTAMY

            ,,Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę"

            Carlos Ruiz Zafon

            Dzień Książki i Praw Autorskich

            UNESCO ustanowiło 23 kwietnia jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, honorując w ten sposób nie tylko Książkę, ale również Williama Szekspira i Miguela de Cervantesa, zmarłych w 1616 roku wielkich mistrzów słowa. Uczniowie klas 4,5 i 8 uczcili ten dzień i snuli gawędy o ulubionych książkach (booktalking). Podzielili się swoimi czytelniczymi zainteresowaniami z koleżankami i kolegami, przedstawiając nam w pięciominutowych wystąpieniach swoich ulubionych bohaterów literackich. Dzięki Emilii, Patrycji i Tomkowi (klasa 4), Kai, Łucji, Mateuszowi, Annie, Małgorzacie (klasa 5), Julii, Patrycji, Klaudii, Anieli (klasa 8) odwiedziliśmy fabrykę czekolady, przejechaliśmy się wyjątkowym samochodem, zajrzeliśmy do szarego domku, pozn

          • LITERATURA

            Czytamy Tolkiena

            25 marca obchodzimy Dzień Czytania Tolkiena. Data nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia (25 rethe) nastąpił upadek Saurona, a wielbiciele literatury fantasy J.R.R. Tolkiena mogli cieszyć się ze zwycięstwa Śródziemia nad siłami zła. Najbardziej zagorzali czytelnicy spotkali się w naszej bibliotece, której czytelnię panie Ewa Popławska i Danuta Czulewicz zmieniły w niezwykłą, przestrzeń wypełnioną scenografią (rekwizytami) rodem z ,,Władcy Pierścieni'' i ,,Hobbita''. Uczniowie, zachęceni apelem ,,Przemów, przyjacielu i wstąp'', wyruszyli w podróż po niezwykłym świecie zamieszkanym przez ludzi, hobbitów, krasnoludy, elfy i gobliny. Młodsi uczestniczyli w działaniach plastycznych i na podstawie powieści ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem'' stworzyli plastyczne wizerunki elfa, Gandalfa, krasnoluda, hobbita, rozpoznawali instrumenty muzyczne akompaniujące pieśniom hobbit

          • KSIĄŻKA

            11. Targi Książki

            19 – 21 kwietnia na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku odbyły się Targi Książki, którym towarzyszył Festiwal Literacki ,,Na pograniczu kultur''. W pomieszczeniach wystawowych areny piłkarskich zmagań poznaliśmy ofertę wydawniczą 80 wydawnictw z całej Polski: od Kici Koci, przez ,,czytadła'', po albumy o sztuce i historii. Pasjonaci literatury mogli nie tylko nabyć poszukiwane książki, komiksy, gry planszowe, plakaty z wielu dziedzin, ale również otrzymać autografy autorów. Cennym dopełnieniem corocznego święta książki były spotkania autorskie pisarzy z czytelnikami. Warto było odwiedzić Stadion Miejski w tych dniach zdominowany przez książki.

          • PAMIĘĆ

            ,,Ocalić od zapomnienia...''

            19 kwietnia (piątek) minęło 81 lat od powstania w getcie warszawskim. Jego uczestnicy chwycili za broń, by umrzeć z honorem, by nie ,,umrzeć na kolanach''. To był największy czyn zbrojny Żydów podczas II wojny światowej. Inną tragiczną kartą z kalendarza był 2 listopada 1942 roku, kiedy Niemcy zlikwidowali żydowskie getto w Augustowie. Właśnie 19 kwietnia obejrzeliśmy film dokumentalny ,,Księga (nie)pamięci'' w reżyserii Patrycji Zięciny, poświęcony Holokaustowi, codziennemu życiu w przedwojennym, wielonarodowym Augustowie. Uczniowie mogli poznać wypowiedzi ludzi, książki, albumy oraz cenne kadry utrwalające dawny Augustów i ich mieszkańców.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 30.04.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
      • 87 644 92 25 fax 87 644 92 25
      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach Białobrzegi 75 16-300 Augustów Poland
      • Rafał Andrzejewski iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel:504976690
    • Logowanie