• Boisko szkolne
    • plac zabaw
          • LITERATURA

            Skarby w pudełku czy pokój zagadek

            Uczniowie klasy czwartej rozpoczęli przygodę z ,,Mikołajkiem'' (Rene Goscinny, Jean Jacques Sempe) od wypełnienia lekturowego pudełka ,,skarbami'', rekwizytami związanymi z treścią lektury. Samodzielnie je opisali i opowiedzieli o ich związku z tekstem. Piątoklasiści, podobnie jak ich młodsi koledzy i koleżanki, wykazali się pomysłowością i wyobraźnią, ,,ożywiając'' rekwizyty z powieści ,,Chłopcy z Placu Broni'' Ferenca Molnara. Obie klasy uczyły się przez zabawę, gdy próbowały zgłębić zakamarki lektur w pokoju zagadek (escape room). Tym razem była to praca zespołowa, która wyzwoliła w czytelnikach pokłady samodzielności i spostrzegawczości. To były zabawne i pouczające spotkania z książkami. Zabawa lekturą? Dlaczego nie!

          • 6 - latki

            Dzień Dyni

            Przedszkolaki z zerówki obchodziły Dzień Dyni. Dowiedziały się, że dynia jest warzywem bogatym w witaminy i minerały. Dzieci oglądały przyniesione okazy dyni, wspólnie układały puzzle, brały udział w zabawach matematycznych i ruchowych. Na koniec odbyła się degustacja pestek i babeczek z dyni. Takie kulinarne propozycje bardzo smakowały przedszkolakom. Ten dzień był pełen zabawy i radości.

          • PAMIĘĆ

            Non omnis moriar ...​​​​​​​

            Matka

            Nim w kamiennym ogrodzie

            odetchniesz spokojnie,

            pochylona nad przędziwem

            niczym pająk majowy.

            Utkawszy sieć,

            pochylona nad płótnem,

            wyczarujesz pajęczynę,

            uśmiechnięta Baba Jaga

            i dobry smok

            spłyną łagodnie spod Twych palców

            zmęczonych dniem

            na kamienie.

          • PAMIĘTAMY

            “Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.”

            Wisława Szymborska

            31 października uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć tych co odeszli. Po krótkiej modlitwie za zmarłych zapalili znicze w miejscach Pamięci Narodowej w Białobrzegach oraz przy Dębie Pamięci poświęconemu Władysławowi Feinerowi.

          • KONKURS

            “Człowiek staje się mądry, gdy szuka prawdy”

            Hasło to przyświecało XXIII Gminnemu Konkursowi Poezji i Prozy Karola Wojtyły/Jana Pawła II, który odbył się 27 października w Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Żarnowie. Naszą placówkę reprezentowali: Maciej Wasilewski z klasy VI oraz Paulina Krysztofik uczennica klasy VIII.

          • SPORT

            Nasze drużyny górą!

            21 października w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach rozegrano Mistrzostwa Gminy Augustów w Tenisie Stołowym Drużynowym. W szranki turnieju stanęło 65 tenisistek i tenisistów stołowych z gminy Augustów. W kategorii młodziczek triumfowały zawodniczki z Białobrzegów (po zwycięstwach nad SP Netta, SP Żarnowo). Wśród młodzików zwycięstwo odniosła reprezentacja SP Białobrzegi (zwycięstwa nad SP Netta, SP Rutki, SP Kolnica.

          • KONKURS

            ​​​​​​​Gminny Konkurs Recytatorsko-Literacki

            “Wiersze i wierszyki łamiące języki”

            “Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie,

            W szczękach chrząszcza trzeszczy miąższ,

            Czcza szczypawka czka w Szczecinie,

            Chrząszcza szczudłem przechrzcił wąż.”

            20 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Gminnym Konkursie Recytatorsko – Literackim „Wiersze i wierszyki łamiące języki”.

          • GRATULUJEMY

            Międzynarodowy Turniej Brazylijski Jiu - Jitsu

            21 października w hali sportowej OSiR w Suwałkach odbyła się trzecia odsłona Ground Game Cup czyli Międzynarodowego Turnieju Brazylijskiego Jiu - Jitsu dla dzieci, młodzieży, kobiet i mężczyzn.

            Nasza uczennica, Emilia Jabłońska z klasy IV, zajęła II miejsce w swojej kategorii.

          • UCZYMY SIĘ

            Edukacyjny spacer

            23 października przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III mieli okazję spotkać się z pracownikami Nadleśnictwa Augustów. Goście zabrali dzieci na edukacyjny spacer do lasu, podczas którego omówili warstwy lasu, rozpoznawali drzewa iglaste i liściaste oraz rośliny lecznicze i trujące. Pan leśniczy opowiedział dzieciom o zwierzętach zamieszkujących pobliskie lasy. Uczniowie utrwalili także wiedzę o zasadach prawidłowego zachowania się w lesie. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Dziękujemy!

          • ŚLUBUJEMY

            Ślubowanie uczniów klasy I

            19 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

            Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych, uczniowie z klas II-IV, przedszkolaki.

          • 6-latki

            Światowy Dzień Owoców i Warzyw

            Światowy Dzień Owoców i Warzyw to międzynarodowa inicjatywa majaca na celu podniesienie świadomości społecznej co do znaczenia spożywania owoców i warzyw dla lepszego zdrowia. Przedszkolaki z zeróweczki zaangażowały się w obchody tego swięta. Dzieci uczyły się rozróżniać warzywa oraz owoce krajowe i egzotyczne, samodzielnie zrobiły lemoniadę z cytryny oraz matematyczne szaszłyki z owoców. To były smakowite zajęcia.

          • ŻYCZENIA

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

            pragniemy dyrekcji, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły złożyć najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, satysfakcji z pracy i spełnienia marzeń.

            Życzymy także dużo dobroci od ludzi, pogody ducha i radości z życia.

            SU

          • ŚWIĘTO

            „ Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek

            okazywany stanowi nauczycielskiemu”

            Eliza Orzeszkowa

            W tym roku mija 250 lat kiedy 14 października 1773 roku Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzą oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako Dzień Edukacji Narodowej i jest to święto wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, na której uczniowie mieli okazję wyrazić swoją wdzięczność i podziękowanie za trud włożony w ich edukację.

          • AUDYCJA

            Ważne słowa

            12 października poznaliśmy ,,Dolinę Uprzejmości'', kolejną audycję muzyczną muzyków z Arte – Muzy. Dzięki nim odwiedziliśmy niezwykłą krainę, w której wszyscy są kulturalni i uprzejmi. Niestety, pewnego razu do Doliny Uprzejmości zakradł się czarodziej Mąciwoda, który wykradł najważniejsze s ł o w a. Mieszkańcy krainy są smutni. Na szczęście podczas audycji Pani Kwiatkowska, Pan Wieczorek i Poetka wraz ze słuchaczami odzyskują skradzione słowa: dzień dobry, proszę, dziękuję, przepraszam: ,,Proszę, dziękuję, przepraszam – te słowa dziś ogłaszam.'' Wszyscy odetchnęli z ulgą: ,,Już uprzejme słowa znamy i od teraz używamy.'' Dzięki audycji przypomnieliśmy sobie, że warto używać tych słów.

          • KINO

            11. urodziny Kinochłona

            11 października zakończyły się 11. urodziny Dyskusyjnego Klubu Filmowego (DKF) Kinochłon w Augustowie. Przed 11 laty obejrzeliśmy ,,Metropolis'', niemy film z 1927 r. do muzyki na żywo. W tym roku na pięciodniowe obchody złożyły się: urodzinowa impreza z filmowymi kalamburami i improwizacjami, koncert, ,,Łowca androidów'' (film s.f. Ridleya Scotta z 1982 r.), retransmisja monodramu z Londynu, ,,Konopielka'', kultowy film Witolda Leszczyńskiego z 1982 r., ekranizacja powieści Edwarda Redlińskiego. Pokazowi niezwykłej komedii, towarzyszyła rozmowa z panią Anną Seniuk, odtwórzynią roli Handzi. Chłonęliśmy opowieść o życiu Handzi i Kaziuka z uwagą, ponieważ przedstawiliśmy fragmenty tego dzieła podczas naszego Dnia Teatru. 11. urodziny Kinochłona to porcja wartościowej sztuki muzycznej, teatralnej i filmowej oraz pozytywnych przeżyć. Dziękujemy.

          • PIKNIK

            Pożegnanie lata i Święto Pieczonego Ziemniaka

            Kolejny raz zorganizowaliśmy w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. Uczestniczyły w nim przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III. Starsi uczniowie nazwali to święto “Pożegnanie lata”. Piękna pogoda sprzyjała przygotowanym atrakcjom.

            W tym dniu gościliśmy przedstawicieli OSP Kolnica, którzy przyjechali do nas wozem strażackim. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w pokazie sprzętu oraz mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie w strażackim stroju. Uczniowie klas IV-VIII mieli także okazją, aby nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy.

          • WIEDZA

            ,,Wielki koncert na niebie''

            10 października w naszej szkole gościło mobilne planetarium. Uczniowie uczestniczyli w międzyplanetarnej podróży, podczas której w kopule podziwiali animowaną prezentację. Poznawali kosmos i prawa rządzące wszechświatem. Zapoznali się z dorobkiem pionierów badania kosmosu: Pitagorasa, Ptolemeusza, Mikołaja Kopernika, Galileusza, Johannesa Keplera. Część prezentacji poświęcona była ewolucji poglądów na temat budowy wszechświata, a jej końcowa część – badaniu Marsa i przygotowywaniu wyprawy na tę planetę. Animacja w planetarium rozbudziła naszą wyobraźnię i uzupełniła wiedzę z astronomii i geografii.

          • ROZRYWKA

            Gram, bo lubię

            10 października spotkaliśmy się po raz kolejny, by wyrazić naszą sympatię dla gier planszowych i pożytecznie spędzić czas. Ponieważ w naszej szkole nie brakuje wielbicieli planszówek, chętnie sięgnęliśmy po takie gry, jak: Milionerzy, Dixit (Odyseja), Scrabble, Yenga. Największą popularnością w Dniu Gier Planszowych cieszyła się gra Scrabble, rozwijająca słownictwo, myślenie i cierpliwość. Dixit to sztuka wyobraźni, a Yenga – sprawności manualnej. Wszystkie gry, ,,sprawdzone” przez uczniów, budziły prawdziwe emocje i nie trzeba było nikogo do nich zachęcać. Okazały się pasjonujące.

          • 10 października

            Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

            Każdy z nas przeżywał w swoim życiu stany obniżonego samopoczucia z powodu nadmiaru obowiązków, nieradzenia sobie z problemami rodzinnymi czy szkolnymi. Ważne jest aby w takich sytuacjach umieć zadbać o swoje zdrowie psychiczne - znaleźć czas na relaks, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i słońcu, zadbać o nasze relacje z bliskimi, przyjaciółmi, spróbować pozytywnie spojrzeć na świat, co wzmocni zdrowie psychiczne i możliwość rozwiązywania problemów. Jeżeli pomimo tego zauważycie, że dzieje się z wami coś niepokojącego, zwróćcie sie o pomoc do fachowców, bo każdy problem można rozwiązać i każdą chorobę można leczyć.

          • 3-4 latki

            Owoce i jarzyny – smaczne i zdrowe witaminy.

            „Kto warzywa i owoce chętnie je,

            Ten jest zdrowy i wesoły całe dnie!”

            Dzieci z oddziału przedszkolnego cały pierwszy tydzień października omawiały znaczenie warzyw i owoców w naszym życiu. Każde dziecko brało udział w wielu zabawach, grach i zajęciach z wykorzystaniem owoców i warzyw , a na stolikach zagościły zdrowe i pełne witamin przekąski oraz samodzielnie przygotowany sok jabłkowo-marchewkowy. Nie zabrakło owocowo-warzywnych pląsów i zabaw przy muzyce. Wykonane zostały liczne prace plastyczne o tematyce i z wykorzystaniem owoców i warzyw, które pobudziły wyobraźnię i kreatywność naszych przedszkolaków. Omówiliśmy i utrwaliliśmy piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

      • Nagłówek

      • Dzień Edukacji Narodowej
        Dnia 13 października społeczność szkolna oraz zaproszeni goście spotkali się, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie  z humorem i nutką refleksji zaprezentowali codzienną pracę nauczycieli oraz rolę jaką odgrywają w życiu dzieci i młodzieży. Po zakończonym spektaklu uczniowie dziękowali swoim nauczycielom i składali im życzenia.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

          • KONKURS

            Powiatowy Konkurs Młodych Talentów Aktorskich

            "AUGUST 2024"

            24 kwietnia 2024 roku w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu Młodych Talentów Aktorskich "AUGUST 2024". Organizatorem konkursu był Podlaski Teatr Współczesny. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Remiszewska uczennica klasy 2, wychowanka pani Ewy Cich. Ola, znakomicie wcieliła się w rolę "Pchły Szachrajki" Jana Brzechwy. Za swoj występ otrzymała wyróżnienie. Gorąco jej gratulujemy, tym bardziej, że w swojej kategorii - klas 1 - 4 była jedyną reprezentantką Gminy Augustów.

          • ZDROWIE

            Pożywne śniadanie

            Europejski Dzień Śniadania przypada 24 kwietnia. Jest to inicjatywa mająca na celu podkreślenie znaczenia zdrowego śniadania w codziennej diecie. Przedszkolaki z zeróweczki uczciły ten dzień własnoręcznie przygotowanymi kanapkami. Dzieci z zapałem tworzyły kulinarne dzieła kanapkowej sztuki. Na każdym talerzu gościły produkty bogate w białko, węglowodany oraz kolorowe i pełne witamin warzywa. Zdrowe kanapki bardzo smakowały małym kucharzom. Śniadanie to najważniejszy posiłek jaki powinniśmy spożyć w ciągu dnia. Poprawia koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia się i rozwój intelektualny.

          • CZYTAMY

            ,,Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę"

            Carlos Ruiz Zafon

            Dzień Książki i Praw Autorskich

            UNESCO ustanowiło 23 kwietnia jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, honorując w ten sposób nie tylko Książkę, ale również Williama Szekspira i Miguela de Cervantesa, zmarłych w 1616 roku wielkich mistrzów słowa. Uczniowie klas 4,5 i 8 uczcili ten dzień i snuli gawędy o ulubionych książkach (booktalking). Podzielili się swoimi czytelniczymi zainteresowaniami z koleżankami i kolegami, przedstawiając nam w pięciominutowych wystąpieniach swoich ulubionych bohaterów literackich. Dzięki Emilii, Patrycji i Tomkowi (klasa 4), Kai, Łucji, Mateuszowi, Annie, Małgorzacie (klasa 5), Julii, Patrycji, Klaudii, Anieli (klasa 8) odwiedziliśmy fabrykę czekolady, przejechaliśmy się wyjątkowym samochodem, zajrzeliśmy do szarego domku, pozn

          • LITERATURA

            Czytamy Tolkiena

            25 marca obchodzimy Dzień Czytania Tolkiena. Data nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia (25 rethe) nastąpił upadek Saurona, a wielbiciele literatury fantasy J.R.R. Tolkiena mogli cieszyć się ze zwycięstwa Śródziemia nad siłami zła. Najbardziej zagorzali czytelnicy spotkali się w naszej bibliotece, której czytelnię panie Ewa Popławska i Danuta Czulewicz zmieniły w niezwykłą, przestrzeń wypełnioną scenografią (rekwizytami) rodem z ,,Władcy Pierścieni'' i ,,Hobbita''. Uczniowie, zachęceni apelem ,,Przemów, przyjacielu i wstąp'', wyruszyli w podróż po niezwykłym świecie zamieszkanym przez ludzi, hobbitów, krasnoludy, elfy i gobliny. Młodsi uczestniczyli w działaniach plastycznych i na podstawie powieści ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem'' stworzyli plastyczne wizerunki elfa, Gandalfa, krasnoluda, hobbita, rozpoznawali instrumenty muzyczne akompaniujące pieśniom hobbit

          • KSIĄŻKA

            11. Targi Książki

            19 – 21 kwietnia na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku odbyły się Targi Książki, którym towarzyszył Festiwal Literacki ,,Na pograniczu kultur''. W pomieszczeniach wystawowych areny piłkarskich zmagań poznaliśmy ofertę wydawniczą 80 wydawnictw z całej Polski: od Kici Koci, przez ,,czytadła'', po albumy o sztuce i historii. Pasjonaci literatury mogli nie tylko nabyć poszukiwane książki, komiksy, gry planszowe, plakaty z wielu dziedzin, ale również otrzymać autografy autorów. Cennym dopełnieniem corocznego święta książki były spotkania autorskie pisarzy z czytelnikami. Warto było odwiedzić Stadion Miejski w tych dniach zdominowany przez książki.

          • PAMIĘĆ

            ,,Ocalić od zapomnienia...''

            19 kwietnia (piątek) minęło 81 lat od powstania w getcie warszawskim. Jego uczestnicy chwycili za broń, by umrzeć z honorem, by nie ,,umrzeć na kolanach''. To był największy czyn zbrojny Żydów podczas II wojny światowej. Inną tragiczną kartą z kalendarza był 2 listopada 1942 roku, kiedy Niemcy zlikwidowali żydowskie getto w Augustowie. Właśnie 19 kwietnia obejrzeliśmy film dokumentalny ,,Księga (nie)pamięci'' w reżyserii Patrycji Zięciny, poświęcony Holokaustowi, codziennemu życiu w przedwojennym, wielonarodowym Augustowie. Uczniowie mogli poznać wypowiedzi ludzi, książki, albumy oraz cenne kadry utrwalające dawny Augustów i ich mieszkańców.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 30.04.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
      • 87 644 92 25 fax 87 644 92 25
      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach Białobrzegi 75 16-300 Augustów Poland
      • Rafał Andrzejewski iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel:504976690
    • Logowanie