EGZAMINY
,,Na pewno swój egzamin zdasz ...”
24, 25, 26 kwietnia nasi uczniowie klasy ósmej zmierzyli się z prawdziwym wyzwaniem – uczestniczyli w egzaminach ósmoklasistów. 24 maja wykonali zadania z języka polskiego, 25 maja – z matematyki, 26 maja – z języka angielskiego. Drodzy ósmoklasiści, czekamy do 1 lipca na wyniki Waszych trzech prób. Życzymy Wam powodzenia i zadowolenia z osiągniętych rezultatów.
POEZJA
,,Ta ziemia od innych droższa”
31 maja Zofia Kierklo i Klara Nazarowska (klasa 7) uczestniczyły w XXIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim ,,Ta ziemia od innych droższa”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie. Jego celem jest kształtowanie patriotycznych postaw wśród młodzieży oraz rozwijanie wrażliwości na piękno polskiego języka i naszego regionu. Klara przedstawiła wiersz ,,Na jeziorach Augustowa” Krystyny Eichler (zajęła 3 miejsce), a Zofia Kierklo – zaprezentowała ,,Kronikę olsztyńską” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (udział). Udział w konkursie był z pewnością cennym doświadczeniem. Dziękujemy p. Urszuli Kierklo za pomoc w organizacji wyjazdu na konkurs.
DZIEŃ TEATRU
,,To jest teatr, to jest teatr.
To jest teatr.
A teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd.”Grzegorz Turnau ,,Księżyc w misce”
XXVIII DZIEŃ TEATRU
,,Gram, bo chcę”
3Dla nas Dzień Teatru to przede wszystkim dobra okazja, by razem zrobić coś pożytecznego. Wiemy na pewno, że teatr to różne znaki teatralne: słowo, ruch, kostium, scenografia, muzyka. To również okazywanie uczuć, panowanie nad emocjami i ...praca w zespole. To ciekawa przygoda dla tych, którzy chcą chcieć. Dlatego tegorocznemu spotkaniu z teatrem w naszej szkole przyświecało motto ,,Gram, bo chcę.”
KONKURS
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
46W ramach rozwijania i doskonalenia umiejętności recytatorskich uczniów, 19 maja 2022 r. przeprowadzono wspólnie z Biblioteką w Białobrzegach Szkolny Konkurs Recytatorski.
Tym razem uczniowie mieli dokonać wyboru z twórczości poetyckiej autorki „Roty”, ponieważ rok 2022 został ogłoszony Rokiem Marii Konopnickiej. W celu zainteresowania uczniów postacią autorki, klasa czwarta wyszukiwała interesujące informacje z jej życia, aby je przedstawić całej społeczności szkolnej jako wprowadzenie do konkursu. Uczniowie prezentowali utwory w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą grupę stanowiły klasy 0-II (19 ucz. : Krzysztof Ślużyński, Liliana Nazarowska, Aleksander Giejsztorewicz, Aleksandra Remiszewska, Hanna Karczewska, Oskar Toczyłowski, Patrycja Nazarowska, Martyna Frąckiewicz, Zuzanna Krysztofik, Filip Prawdzik, Kinga Kruczyńska, Jan Suchodolski, Tomasz
26 maja
DZIEŃ MATKI
We wszystkich księgach i słownikach
nie ma słów, pieśni i nut,
którymi można by wyrazić,
jak mocno Was kochamy,
jak bardzo Wam dziękujemy za wszystko,
za każdą chwilę ...
,,Więc najlepsze u mamy
jest to
że ją mamy
i że mama ma właśnie nas.''
Joanna Kulmowa
,,Nie ma jak u mamy, ciepły piec, cichy kąt.
Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy, robi błąd.
Nie ma jak u mamy, cichy kąt, ciepły piec.
Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy, jego rzecz.’’
GRAMY
ZAPROSZENIE
Serdecznie zapraszamy Was
na XXVIII Dzień Teatru
,,Gram, bo chcę”
30 maja 2022 r. (poniedziałek) – 9.45 – 12.30
prezentacje teatralne, wokalne, zabawa w teatr
Szkoła Podstawowa
im. gen. Ignacego Prądzyńskiego
w Białobrzegach
Organizatorzy
DZIAŁAMY
KLASA II - DRUŻYNA TO JEST SIŁA
Szkoła to nie tylko czas spędzony w ławce szkolnej. Dobrze o tym wiedzą uczniowie klasy drugiej. Tworzą oni dwunastoosobowy zespół. Przez wszystkie miesiące nauki szkolnej stale rozwijają swoje umiejętności. Chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach, warsztatach, konkursach i zabawach. Angażują się w działania w szkole i poza nią . Wykonują wiele zadań , aby poznawać świat dookoła .Stale zdobywają nowe doświadczenia i utwierdzają się w przekonaniu, że DRUŻYNA TO JEST SIŁA. Przy współpracy z rodzicami mogą w pełni angażować się w realizację swoich szkolnych planów.
WYCIECZKA
Olsztyn
5 maja 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do stolicy Warmii i Mazur-Olsztyna. Przy pięknej słonecznej pogodzie spacerowaliśmy po olsztyńskiej starówce. Podziwialiśmy zabytkowy zamek. Następnie zwiedzaliśmy znajdujące się w jego wnętrzach Muzeum Warmii i Mazur. Pan przewodnik przybliżył nam znakomitą postać Mikołaja Kopernika, przy pomniku którego mogliśmy wykonać pamiątkową fotografię. Po przepysznym obiedzie udaliśmy się do Planetarium. Oglądnęliśmy tam seans "Ziemia, Księżyc, Słońce". Pełni wrażeń wróciliśmy w godzinach wieczornych do Białobrzeg. Wycieczka do pięknego Olsztyna dostarczyła nam wielu wrażeń.
AUDYCJA MUZYCZNA
"Krasnalowe granie"
3W poniedziałek 9 maja odwiedziła naszą szkołę grupa muzyków z " Arte Muza" Audycje Muzyczne. Uczniowie obejrzeli muzyczną opowieść o krasnloudkach, które sprzeczały się, który znich zagra najlepszą melodię. Uczniowie dowiedzieli się, że każdą melodię można zagrać w różnej interpretacji - wesołej lub smutnej, wolnej czy szybkiej. Dzieci poznały również różne pojęcia związane z muzyką i występami muzycznymi. koncert bardzo się uczniom podobał, było edukacyjnie, muzycznie i.....bardzo wesoło!!! I. Ś
APEL
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
229 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas IV-V pod opieką pani Grażyny Borawskiej, pani Agnieszki Wielgat oraz pani Bogumiły Chwedczuk zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Montaż słowno - muzyczny przybliżył uczniom wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie. Uczniowie pod kierunkiem pani Katarzyny Siemienowicz zaśpiewali patriotyczne piosenki "Polska Flaga", " Witaj Majowa Jutrzenko", "Taki Kraj" G.B, A.W, B.C, K.S.
KSIĄŻKA
DZIEŃ KSIĄŻKI i PRAW AUTORSKICH
25 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Wiele lekcji odbyło się w Bibliotece w Białobrzegach. Uczniowie poznawali lub przypominali baśnie i bajki, między innymi ,,Dziewczynkę z zapałkami”, ,,Brzydkie kaczątko”. Wysłuchali też ,,Lokomotywy” Juliana Tuwima (uczestniczyli w jej interpretacji głosowej), ,,Detektywa Pozytywki” Grzegorza Kasdepke. Starsi po raz pierwszy spróbowali sił w booktalkingu (gawędzie o książce), czyli krótkiej (3 – 5 min.) reklamie ulubionej książki, zachęcającej, by słuchacze zechcieli po nią sięgnąć. Wykonawcy tej ciekawej i trudnej metody starali się nie tylko opowiedzieć o bohaterach, fabule czy wybranych scenach i szacie graficznej, ale przede wszystkim chcieli pokazać, że czytanie może sprawiać przyjemność. Dziękujemy wszystkim uczestnikom booktalkingu, dzięki którym ich koleżanki i kole
CZYTAMY
Spotkanie z książką
22 – 24 kwietnia w Białymstoku odbyły się 9. Targi Książki oraz Festiwal Literacki ,,Na pograniczu kultur”, w których uczestniczyły 83 wydawnictwa, przedstawiające książki, plakaty, gry planszowe. Uświetniły one Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Można było nie tylko zdobyć ciekawe książki, ale również porozmawiać z wieloma pisarzami, między innymi Grzegorzem Kasdepke i Justyną Bednarek, znanymi i cenionymi autorami powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Liczba wydawców oraz nowe miejsce (Stadion Miejski) sprawiły, że tegoroczne targi były bardzo ciekawe.
PISZEMY
WARSZTATY POETYCKIE
22 i 23 kwietnia w Małej Galerii Miejskiego Domu Kultury w Augustowie odbyła się pierwsza część „Kuźni poetyckiej – warsztatów z mistrzami”, kolejnego projektu realizowanego przez Fundację Słowo i Obraz we współpracy z Gminą Miasto Augustów. Prowadzącym był pan Wojciech Kass, poeta i eseista, dyrektor Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu. Byliśmy tam, by dowiedzieć się, że poezja to umiłowanie świata, piękno słowa.
ŻYCZENIA
Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzymy Wam
zdrowia, pogody ducha i wytrwałości
w pokonywaniu codziennych problemów.
Spokojnego czasu w rodzinnym gronie.
Niech Wasze wielkanocne koszyki pełne będą
wiary, nadziei i miłości,
które okraszą je niby słoneczne zawilce i kaczeńce.
Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Pracownicy, Uczniowie
PAMIĘTAMY
13 kwietnia - Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej został ustanowiony w 2007 roku uchwałą Sejmu RP.
13 kwietnia 1943 roku świat usłyszał o zbrodni w Katyniu. Bolszewicy po prostu zastrzelili ok.10 tys. polskich jeńców. Prawda o Zbrodni Katyńskiej była ukrywana przez ponad pół wieku. Dopiero 13 kwietnia 1990 r. władze ZSRR przyznały, że zbrodnię popełniło NKWD. Jako winni zostali wówczas wskazani komisarz NKWD Ławrientij Beria i jego zastępca Wsiewołod Mierkułow. Tego samego dnia prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow przekazał prezydentowi Polski Wojciechowi Jaruzelskiemu pierwsze dokumenty archiwalne dotyczące mordu na Polakach.
SPORT
Mistrzostwa Województwa Podlaskiego
10 kwietnia w Grajewie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzików, Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców. Wśród 87 zawodników wystąpili Karol Szeszko i Maciej Bronakowski, tenisiści stołowi UKS – u Białobrzegi. W kategorii kadetów Karol w turnieju kwalifikacyjnym zajął 2 miejsce i awansował do Mistrzostw Polski Kadetów. W grze podwójnej z Dawidem Tworkowskim (MOKS Słoneczny Stok Białystok) zajął 3 miejsce. W kategorii juniorów Maciek indywidualnie zajął 9 miejsce, a w deblu z Szymonem Toczyłowskim (Dojlidy Białystok) – 3. Gratulujemy i życzymy dobrej gry na arenie ogólnopolskiej!
SPORT
XXV TURNIEJ o PUCHAR WÓJTA
Wyniki_XXV_Turniej_Tenisa_Stolowego_O_Puchar_Wojta_Gminy_Augustow(1).docx
9 kwietnia w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach odbył się XXV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Augustów. W jubileuszowym turnieju, który zorganizowali Urząd Gminy Augustów, UKS Białobrzegi, Szkoła Podstawowa w Białobrzegach, uczestniczyło 67 zawodniczek i zawodników z 6 szkół podstawowych z gminy Augustów. W rywalizacji indywidualnej pierwsze miejsca wywalczyli: Zuzanna Bartoszewicz (SP Żarnowo), Stanisław Sztuk (SP Białobrzegi), Julia Kowalewska (SP Żarnowo), Paweł Kopiczko (SP Rutki), Wiktoria Hofman (SP Kolnica), Błażej Klukowski (SP Żarnowo). Gratulujemy!
PAMIĘTAMY
KATYŃ i SMOLEŃSK
Po raz kolejny rocznica Zbrodni Katyńskiej stała się okazją do podjęcia w naszej szkole działań mających na celu oddanie hołdu i ożywienie pamięci o Polakach zamordowanym przez NKWD w 1940 roku.
Dzięki zaangażowaniu uczniów klasy ósmej, na korytarzu szkolnym zorganizowaliśmy wystawę plakatów oraz ilustracji nawiązujących w swej treści do dramatycznych wydarzeń sprzed 82 lat oraz w 12 rocznicę katastrofy smoleńskiej. Uczniowie młodszych klas z dużym zainteresowaniem oglądali wystawę , czytali informacje na w/w temat i dowiedzieli się, co wydarzyło się w czasie II wojny światowej.
KONKURS
Na olimpijskim szlaku
6 kwietnia, po dwuletniej przerwie w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie odbył się XVIII KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ MŁODZIEŻY SZKOLNEJ POWIATU AUGUSTOWSKIEGO. Jego celem było zainteresowanie uczniów sportem, igrzyskami olimpijskimi oraz upowszechnienie idei olimpijskiej. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.
KONKURS
Na pewno, w ogóle, czyli ortograficzne wyzwania
30 marca (środa) odbył się XIX Gminny Konkurs ,,MISTRZ ORTOGRAFII”, zorganizowany przez Centrum Kultury i Bibliotekę Gminy Augustów w Żarnowie. Jego celem było: wyłonienie mistrzów ortografii, rozwijanie koncentracji i uwagi oraz poprawnego pisania, integracja młodzieży szkół podstawowych w naszej gminie.
Nagłówek
Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 13 października społeczność szkolna oraz zaproszeni goście spotkali się, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie z humorem i nutką refleksji zaprezentowali codzienną pracę nauczycieli oraz rolę jaką odgrywają w życiu dzieci i młodzieży. Po zakończonym spektaklu uczniowie dziękowali swoim nauczycielom i składali im życzenia.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
NIEPODLEGŁA
Polska w piosence
W te listopadowe dni zapraszamy Was do poszperania w muzycznym strychu, na którym leżą zakurzone płyty i piosenki, czekające, aż je odkryjecie. Niewiele z nich bowiem usłyszycie w swoich ulubionych audycjach czy zestawieniach hitów (przebojów). Posłuchajcie tekstów pochodzących z odmiennych muzycznych planet. Łączy je piękny, prosty przekaz, melodia i … Polska. Mamy nadzieję, że w naszym zestawieniu znajdziecie coś dla siebie: Andrzej Kurylewicz - ,,Polskie drogi'', Kasia Malejonek - ,,Jedna chwila'', Marek Grechuta - ,,Ojczyzna'', Luxtorpeda - ,,Za wolność", Obywatel G. C. - ,,Nie pytaj o Polskę'', Happysad - ,,Ojczyzna'', Chłopcy z Placu Broni - ,,Kocham wolność'', Eldo -,,Nie pytaj o Nią”, Organek - ,,Fotograf Brok'', Ania Iwanek, Riya Sokół, Piotr Cugowski - ,,Miasto''.
ROZMAWIAMY
Złości na złość ...
,,Człowiek człowiekowi wilkiem'' (Plaut)
31 października uczniowie klasy piątej uczestniczyli w lekcji na temat, jak pokonać złość. Spotkanie ze złością rozpoczęli od dramy, tworzenia rzeźb, ilustrujących: strach, radość i złość. Potem aktywnie przeczytali wiersz ,,Lwy'' Hanny Januszewskiej, poszukując przyczyn i sposobów okazywania złości i radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Wiersz stał się pretekstem, by spróbować wspólnie dotrzeć do źródeł problemu, dlaczego ludzie kłócą się ze sobą. Uczniowie wyciągnęli wnioski, przedstawili własne sposoby radzenia sobie ze złością. Spotkanie zakończyliśmy wysłuchaniem piosenki ,,Lubię mówić z Tobą'' grupy Akurat, nawiązującej do tematu zajęć.
PROJEKT
,,PSIA BRAĆ''
6 listopada (środa) uczniowie klas I – VI naszej szkoły wzięli udział w pierwszym spotkaniu projektu edukacyjno – filmowego ,,Psia brać'', zorganizowanym przez Schronisko Sonieczkowo i Dyskusyjny Klub Filmowy Kinochłon. W gościnnym Kinie Iskra w Augustowie wysłuchali rozmowy pań Małgorzaty i Marty ze schroniska dla zwierząt, pana Bartka (DKF Kinochłon) i pana Wojciecha z UM w Augustowie na temat sytuacji psów w schronisku, adopcji, zachowania wobec czworonogów.
Tenis stołowy
Mistrzostwa Gminy Augustów
26 października br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach rozegrano Mistrzostwa Gminy Augustów w Tenisie Stołowym Drużynowym. Do rywalizacji zgłosiły się reprezentacje wszystkich szkół z gminy Augustów: SP w Netcie (opiekunka – Katarzyna Salik), SP w Żarnowie (opiekunka – Agnieszka Rybi), SP w Janówce (opiekun – Sławomir Roszkowski), SP w Rutkach (opiekunka – Dorota Dziądziakowska), SP w Białobrzegach (opiekun – Artur Kuryło).
5-6 latki
Dynie małe , dynie duże ,
dynie w dole,
dynie w górze,
dynie z lewej ,
dynie z prawej ,
dynie kręcą się w zabawie.
31.10 grupa 5,6 latków obchodziła Dzień Dyni. Dzieci przyniosły różne rodzaje dyń, ubrały się na pomarańczowo. Omówiły kształty, kolory, różnorodność oraz wykorzystanie dyń. Warzywo to posłużyło do zajęć matematycznych , plastycznych, technicznych oraz ruchowych.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychSTANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH 2024
Obowiązek informacyjny
1h._Obowiazek_informacyjny_ dla_stazystow_i_praktykantow.pdff
OI_-dziecko_i_rodzic__opiekun.pd
fOI_przyjecie_do_przedszkola.pdf
Obowiazek_informacyjny_-_monitoring_wizyjny_(1).pd
Obowiazek_informacyjny_do_umowy
_najmu_art._13_i_14_RODO_dla _bioracego_ w_uzyczenie_niebedacego_os.pdf