• Boisko szkolne
    • plac zabaw
          • KONKURS

            Sztuka mówienia

            źródło zdjęć: http://centrum-zarnowo.pl/wierszyki_lamiace_jezyki_2022.php

            12 października w Centrum Kultury i Bibliotece w Żarnowie odbył się VIII Gminny Konkurs Recytatorsko – Literacki pt. ,,Wiersze i wierszyki łamiące języki”. W szranki konkursu stanęło 40 uczniów ze szkół podstawowych gminy Augustów. Wśród nich uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Osiągnęli następujące wyniki: Aleksandra Remiszewska (2 miejsce; opiekunka: Ewa Cich), Małgorzata Janewicz (udział; opiekunka: Barbara Roszkowska), Anna Kołodzińska (2 miejsce; opiekun: Jan Saczko), Julia Giedrojć (wyróżnienie; opiekunka: Iwona Świacka), Kamil Frąckiewicz, Filip Borawski (udział; opiekunka: Grażyna Borawska). Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom.

          • Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

            "Ludzie listy piszą..."

            „Ludzie listy piszą...” niestety już coraz rzadziej, dlatego w tym roku, wspólnie z p. Ewą Popławską z biblioteki, postanowiliśmy podkreślić znaczenie Międzynarodowego Dnia Pisania Listów, który przypada 9 października.

            W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień 12 października, co pozwoliło nam, właśnie poprzez list, okazać wdzięczność Nauczycielom z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy V i VI, na zajęciach z języka polskiego, przypomnieli elementy listu i ich odpowiednie rozmieszczenie, wykazując ciekawe zadania z kart pracy przygotowane przez p. Ewę. Zwrócili też uwagę na estetykę pisania, podziwiając różne rodzaje papieru listowego i kopert.

          • 3-4latki

            Światowy Dzień Owoców i Warzyw

            21 października obchodzimy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. W naszej grupie świętowaliśmy cały tydzień. Rozpoznawaliśmy warzywa i owoce za pomocą różnych zmysłów. Dowiedzieliśmy się , że owoce i warzywa zwierają dużo witamin i minerałów. Piliśmy soki owocowo -warzywne i przygotowaliśmy pyszne jeżyki. Załozylismy też własną uprawę cytryny - zobaczymy, co z tego wyrośnie!

          • Teatr

            Jak zrozumieć swoje emocje i odzyskać dobry humor?

            W poniedziałek 17 października, uczniowie klas najmłodszych o oddziału przedszkolnego już po raz kolejny skorzystali z oferty iTeatru. Tym razem zagościł u nas online Teatr Dzieci Zagłębia z Będzina ze spektaklem Noniek".

            Tytułowy Noniek to sympatyczny bohater bajki autorstwa Marty Guśniowskiej.

          • Dzień Edukacji Narodowej

            Dnia 13 października społeczność szkolna oraz zaproszeni goście spotkali się, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie z humorem i nutką refleksji zaprezentowali codzienną pracę nauczycieli oraz rolę jaką odgrywają w życiu dzieci i młodzieży. Po zakończonym spektaklu uczniowie dziękowali swoim nauczycielom i składali im życzenia.

          • Kartka z kalendarza

            Szacunek oddany klasie nauczycielskiej jest miarą oświaty narodu, bo im więcej naród jest oświecony, tym wyżej ceni tych, którzy mu światło przynoszą.”

            Eliza Orzeszkowa

            Nauczyciel w tekstach kultury

            Usiadłem w starej ławce z ukośnym, zielonym blatem i kałamarzem na atrament (inkaust). Zajrzałem do środka, do pustego naczynia, żeby przypomnieć wartościowe, ciekawe teksty kultury, których pozytywnymi bohaterami (wiadomo – święto) byli pracownicy szkoły. Każdy bohater to człowiek pełen pasji, ale i małych słabości – może dzięki temu prawdziwy, nie z pomnika? Mój ,,album'' z wizerunkami pedagogów to subiektywny wybór ,,kadrów'' z różnych tekstów kultury. Zachęcam do ich poznania. Filmy: Andrzej Wajda - ,,Korczak”, Peter Weir - ,,Stowarzyszenie Umarłych Poetów”; literatura: Zbigniew Herbert - ,,Pan od przyrody”, N.H.Kleinbaum - ,,Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, Rafał Kosik - ,,

          • 3-4 latki

            Światowy Dzień Drzewa​​​​​​​

            Wytwarzają tlen, dają nam cień i pożywienie , z nich powstają materiały do produkcji papieru, mebli i ogrzewania domu - drzewa - mają święto 10 października. Przedszkolaki poświęciły im cały dzień: wspólnie zakodowały jesienne drzewo, uczyły się rozróżniać drzewa iglaste i liściaste, wykonały wspaniałe prace plastyczne, a podczas spaceru mogły zobaczyć różne gatunki drzew, dotknąc kory i zmierzyć obwód pnia.

          • CZYTAMY

            Jak zostać kleksografem?

            7 października wszyscy w klasie czwartej się przekonali, że bez trudu mogą zostać kleksografami i rymopisami. Trzeba tylko było zrobić kilka małych kroków. Najpierw, posługując się atramentem i chusteczkami, zrobili piękne kleksy. Gdy granatowi goście przybrali niezwykłe kształty, czwartoklasiści dorysowali im i pokolorowali brakujące elementy. Następnie zatytułowali ,,dzieła” i napisali krótkie rymowanki pasujące do obrazków. Oprócz zgłębiania ,,Akademii pana Kleksa” uczniowie przypomnieli (lub poznali) takie zapomniane słowa, jak: atrament, inkaust, kałamarz, obsadka. Może chwycą za pióro i spróbują sił w pięknej sztuce pisania?

          • REGION

            Spotkanie z Jagiellonami

            6 października w Małej Galerii APK w Augustowie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawym spotkaniu regionalnym z cyklu ,,Pogawędki na Komunalnej”, którego tematem były ,,Związki Jagiellonów z Augustowem”. Gościem spotkania był pan Jarosław Szlaszyński, historyk specjalizujący się w historii regionalnej oraz wojskowości, współzałożyciel Augustowsko – Suwalskiego Towarzystwa Naukowego. Interesująco opowiedział o związkach Augustowa z dynastią Jagiellonów, szczególnie o wpływie Zygmuta I Starego, Bony Sforzy i Zygmunta II Augusta na powstanie miasta nad Nettą. Wyjaśniał wątpliwości związane z datą powstania miasta (17 maja 1557 r.) oraz wyjaśnił powstanie miasta ,,na surowym korzeniu”. W jego opowieści pojawiły się takie nazwy, jak: Miasto August, Miasto Augusta, Augustowo. Pan Jarosław Szlaszyński uchylił rąbka tajemnicy na temat Zygmunta II Augusta, wczesnej organizacji

          • 3-4 latki

            Poznajemy dinozaury

            DInozaury od dawna stanowią przedmiot badań naukowców. Przedszkolaki też miały możliwość wcielić się w rolę paleontologów i wykopać szkielet dinozaura. Razem z dinozaurami trenowały umiejętności matematyczne, plastyczne oraz spostrzegawczosć. Pomogły dinomamie znaleźć zgubione jaja. Podczas eksperymentów badały właściwości skarbów Ziemi - węgla i soli.

          • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

            „Książki radość dają tym ,co czytają i słuchają”

            Pamiętamy o tym każdego dnia, ale są też wyjątkowe okazje, które pozwalają nam to bardziej wyeksponować i podkreślić.

            29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej szkole obchodziliśmy go w tym roku 30 września ”zwiedzając cudny kraj” z Maria Konopnicką. Uczniowie klas 0-III, odpowiednio przebrani, zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdziew otoczeniu pięknej leśnej scenerii przygotowanej przez panią Danusię i panią Ewę z biblioteki, słuchali utworu Marii Konopnickiej „ Na jagody”, który przeczytały im wychowawczynie: pani Ewa Jacewicz Miklas, pani Barbara Roszkowska i pani Iwona Świacka. Po wysłuchaniu uczniowie mogli wykazać się znajomością lektury oraz innymi umiejętnościami, biorąc udział w licznych konkurencjach, grach i zabawach. Podzieleni na grupy odpowiadali na pytania, układali zdania z rozsypanki wyrazowej

          • ŚWIĘTUJEMY

            Dzień Pieczonego Ziemniaka

            Zaczęło się od ….króla Jana III Sobieskiego, który wiele lat temu przywiózł swej ukochanej Marysieńce wyjątkową roślinę do jej ogrodu. To oczywiście był ZIEMNIAK. Wprawdzie gości on teraz na prawie każdym polskim stole, to dziś(29.09.2022r) obchodziliśmy jego święto.

          • TEATR

            Historia o przyjaźni i wzajemnym pomaganiu.

            Najmłodsi uczniowie naszej szkoły 27 września 2022 r skorzystali z propozycji Teatru Lalek „Arlekin.

            Tego dnia oglądnęli spektakl „Wielka zagadka Misia Uszatka” autorstwa Macieja Wojtyszki, inspirowane postacią Misia Uszatka stworzoną przez Czesława Janczarskiego i Zbigniewa Rychlickiego.

          • SPRZĄTANIE ŚWIATA

            Myślę więc nie śmiecę!

            Clean Up the World – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września polegająca na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. W dniach 17 – 19 września odbył się już po raz 28 wielki finał akcji „Sprzątanie świata – Polska”, której w tym roku przyświecało hasło “Myślę, więc nie śmiecę”.

          • PAMIĘĆ

            ,,ocalałeś nie po to aby żyć

            masz mało czasu trzeba dać świadectwo

            bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny

            w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy''

            Zbigniew Herbert ,,Przesłanie Pana Cogito''

            PAMIĘTAMY o 23 IX 1939 r.

            23 września (piątek) w Białobrzegach reprezentacja naszej szkoły: Pani Dyrektor Katarzyna Korąkiewicz, poczet sztandarowy, uczniowie klas VI, VII, VIII wraz z opiekunami – miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystych obchodach 83. rocznicy zbrodni z 23 IX 1939 r. Przy pomniku między kanałem a rzeką oddaliśmy hołd polskim żołnierzom pomordowanym przez sowieckich czołgistów 23 września 1939 r. Odśpiewaliśmy ,,Mazurka Dąbrowskiego'', złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Z uwagą i wzruszeniem wysłuchaliśmy wystąpienia Pani Danuty Kaszlej (Prezes Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Augustowie) o zbrodni w Białobrzegach. Następnie wysłuchaliśmy opowieści r

          • SZKOŁA

            Noc w Szkole

            Z 23 na 24 września siódma klasa uczestniczyła z wychowawcą w niezwykłej, premierowej Nocy w Szkole. Ponieważ mocnych wrażeń nigdy dość, uczniowie wpadli na ciekawy pomysł – spędzenie nocy w murach naszej szkoły. Pomysł okazał się ,,strzałem w dziesiątkę”. Przez kilka godzin trwały ,,nocne Polaków rozmowy'', oglądanie filmów, słuchanie muzyki, gry w planszówki, w karty. Przebojem (hitem) okazała się zabawa w ,,zachowankę” w ciemnej szkole, która wymagała od uczniów wiele odwagi, spostrzegawczości i kreatywności (szczególnie od ukrywających się).Trochę niewyspani, ale zadowoleni w sobotni poranek opuściliśmy mury naszej szkoły. Dziękujemy Pani Dyrektor oraz rodzicom uczniów za zaakceptowanie naszego pomysłu. Warto było.

          • TEATR

            Od 27 lipca do 6 sierpnia w Trójmieście odbył się 26. FESTIWAL SZEKSPIROWKI ph. ,,Między niebem a sceną. PO BURZY?'' Motto tegorocznego festiwalu zaczerpnięto z tytułu książki prof. Jerzego Limona ,,Między niebem a sceną”. Podczas międzynarodowego 26. Festiwalu Szekspirowskiego można było zobaczyć przedstawienia z Czech, Danii, Niemiec, Norwegii, Ukrainy, USA, Włoch i Polski. Jak zwykle program obfitował w różne przedsięwzięcia teatralne: klasyczne przedstawienia, musical, teatr tańca, performance. Nie zabrakło też ciekawych działań towarzyszących: wykładów ,,Wokół komiksu”, warsztatów teatralnych, otwartych prób. Festiwal rozpoczęły trzy różne inscenizacje ,,Burzy”, a zakończył ,,Wieczór Trzech Króli” Teat

          • ŚWIĘTUJEMY

            DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

            Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został uchwalony przez Sejm RP we wrześniu 2013r. Nasze przedszkolaki również dołączyły do Świętowania. Były quizy, zabawy ruchowe, taneczne a nawet pamiatkowe zdjęcia w "fotobudce". Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek. To był wspaniały dzień.

          • RAJD ROWEROWY

            do Sanktuarium w Studzienicznej

            17 września odbył się coroczny rajd rowerowy do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. W rajdzie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Białobrzegach i w Kolnicy, rodzice i opiekunowie. Celem rajdu było ofiarowanie pod opiekę Matki Bożej wspólnot szkolnych i rodziców w nowym roku szkolnym. Na początku ks. proboszcz Arkadiusz Orzeł pobłogosławił rowerzystów i poświęcił pojazdy. Droga do celu prowadziła przez las, plażę nad jeziorem Sajno i ścieżki rowerowe. W Studzienicznej , na cmentarzu odwiedziliśmy grób ks. Arkadiusza Pietuszewskiego poprzedniego proboszcza parafii w Kolnicy i Białobrzegach. Następnie odwiedziliśmy pomnik św. Jana Pawła II. W kaplicy na wyspie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Janusza Niedźwiedzkiego. Później przy grillu upiekliśmy i zjedliśmy kiełbaski oraz słodycze od ks. A. Orła. Po odpoczynku ruszy

          • NOWE ŚWIĘTO

            DZIEŃ EMOTIKONA :)

            Po raz pierwszy w naszej szkole dołączyliśmy do obchodów Światowego Dnia Emotikona. 19 września 2022 roku. Już w piątek przygotowaliśmy odpowiednie rekwizyty. Organizatorką i inspiracją była pani Ewa Popławska- nasza bibliotekarka. Przygotowała nam piękną gazetkę oraz pomysły na ciekawe Emotki.Po wytężonej pracy przyszedł czas na prezentację .Radości nie było końca. Prosimy o odgadnięcie czyje twarze kryją się za Emotkami.

      • Nagłówek

      • Dzień Edukacji Narodowej
        Dnia 13 października społeczność szkolna oraz zaproszeni goście spotkali się, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie  z humorem i nutką refleksji zaprezentowali codzienną pracę nauczycieli oraz rolę jaką odgrywają w życiu dzieci i młodzieży. Po zakończonym spektaklu uczniowie dziękowali swoim nauczycielom i składali im życzenia.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

          • APEL

            Konstytucja 3 Maja

            Klasa V przygotowała uroczysty apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Piątoklasiści starali się w nim pokazać, czym dla współczesnego ucznia są takie pojęcia jak: NARÓD, WOLNOŚĆ i OJCZYZNA. Przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Chcieli poprzez swoje wystąpienie wyjaśnić kolegom i koleżankom, dlaczego naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Odnosząc się do społeczności szkolnej i statutu szkoły objaśnili najmłodszym zasady działania konstytucji. Pokazali również sam moment uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie i drugiej na świecie - dokonał tego sam król Stanisław August Poniatowski. Uczniowie swoim występem pokazali, jak ważną częścią ich życia jest historia Polski oraz duma z bycia Polakami.

          • EGZAMINY

            "Otwórz rękę,

            Ja położę na niej czterolistną koniczynę.

            Ona spełni Twe marzenia,

            A ja Ci ze swej strony życzę

            Mnóstwo powodzenia!

            14 maja uczniowie klasy ósmej rozpoczęli zmagania na egzaminie ósmoklasisty.

            Trzydniowy maraton rozpoczyna się egzaminem z języka polskiego. Drugi dzień przeznaczony jest królowej nauk - matematyce. Trzeciego dnia uczniowie zmierzą się z wybranym przez siebie językiem obcym.

          • WYCIECZKA

            „Poznajemy Podlasie”

            7 maja 2024 r. o godzinie 7.30, rozpoczęła się nasza przygoda. Tego dnia uczniowie z klas 1 – 4 wraz z opiekunkami wyruszyli na autokarową wycieczkę, zorganizowaną w ramach projektu „Poznajemy Podlasie”. Pierwszym przystankiem było Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach. To tam, dzięki miłej pani przewodnik, poznaliśmy wiele szczegółów z różnych etapów życia znanej pisarki. Od pierwszych chwil pobytu w muzeum, wszyscy doświadczyliśmy zarówno zachwytu jak i niepokoju. Z zaciekawieniem oglądaliśmy eksponaty, słuchając opowiadań przeplatanych poezją Marii Konopnickiej. Wiele radości sprawiły dzieciom warsztaty w postaci udziału w grze planszowej. To w niej uczniowie spotkali się z bohaterami znanej baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi.” Pełni wrażeń ruszyliśmy do Pokamedulskiego Zespołu Klasztornego na półwyspie jeziora Wigry. Z przemiłym przewodnikiem r

          • KONKURS

            Konkurs ortograficzny o " ŻÓŁTĄ ŻABKĘ"

            8 maja 2024 roku uczniowie klas drugich i trzecich ze szkół Gminy Augustów przystąpili do KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO o „ŻÓŁTĄ ŻABKĘ”. W tym roku, już po raz XVI zorganizowany był przez Szkołę Podstawową w Netcie. Tradycyjnie odbywał się w dwóch kategoriach: I – KLASY drugie, II- KLASY trzecie. Uczniowie zmierzyli się z dyktandem i testem ortograficznym.

          • SPOTKANIE

            "Cyberprzemoc"

            7 maja 2024r. odbyło się spotkanie uczniów klas IV - VIII z przedstawicielem KPP w Augustowie na temat "Cyberprzemocy". W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się o następstwach hejtu w internecie. Zostały wyświetlone filmy, przedtstawiające konsekwencje cyberprzemocy wśród młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się również, że nie są anonimowi w sieci. Była to bardzo pouczająca lekcja.

          • SPOTKANIE

            Czy pieniądze są nam potrzebne?

            30.04.2024r w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem banku PKO Bank Polski oddział w Augustowie. Pani Agnieszka Bogdzio przybliżyła uczniom klas 0-V tematykę związaną z oszczędzaniem pieniędzy. Zaproponowała zebranym otwarcie indywidualnego konta związanego z SKO. Dzieci oglądnęły krótkie filmiki związane z zakładaniem i obsługą własnego konta i uzyskały odpowiedzi na wiele pytań związanych z powyższą tematyką. Ogłoszono także konkurs plastyczny pod hasłem „Marzenia do spełnienia, czyli na co przeznaczę swoje oszczędności”, którego rozstrzygnięcie nastąpi 10 maja. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie zebrani otrzymali skromne upominki.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 21.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
      • 87 644 92 25 fax 87 644 92 25
      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach Białobrzegi 75 16-300 Augustów Poland
      • Rafał Andrzejewski iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel:504976690
    • Logowanie