• Boisko szkolne
    • plac zabaw
          • PAMIĘĆ

            ,,Dni, których nie znamy”

            10 grudnia 1945 roku urodził się Marek Grechuta, kompozytor, poeta, muzyk, wokalista, malarz. Artysta, którego piękne piosenki nie szturmują list przebojów ani nie budzą słuchaczy radia między reklamami, nie bawią ludzi na dyskotekach. Warto jednak ich posłuchać. Widziałem kiedyś w Muzeum Narodowym w Krakowie magiczny obraz Stanisława Wyspiańskiego ,,Planty o świcie''. Wyobraźcie sobie aleję na krakowskich Plantach, obsadzoną drzewami, prowadzącą ku majaczącemu we mgle Wawelowi, który przypomina baśniową, mroczną, niedostępną twierdzę. To miejsce to Kraków, tak jak piosenki Marka Grechuty, związanego z krakowską Piwnicą pod Baranami. Większość z nich powstała w latach 60., 70. i 80. Tak jak z ciekawością grzebiemy w starych książkach, można poznać utwory: ,,Dni, których nie znamy'', ,,Nie dokazuj'', ,,Niepewność'', ,,Świecie nasz'', ,,Wiosna, ach, to ty'' i wi

          • 3-4 latki

            Mikołajki

            Zgodnie z tradycją w środę 6 grudnia uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu mikołajkowe święto. W dniu Mikołajek 3 i 4-latki zamieniły się w pomocników Mikołaja i przyszły do przedszkola w czerwonych czapeczkach. Po przyjściu Mikołaja dzieci przywitały się z niezwykłym gościem i zaprezentowały wierszyk przygotowany specjalnie dla Niego. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty, co sprawiło im ogromną radość. W tym dniu przygotowały samodzielnie drugie śniadanie z przyniesionych produktów oraz samodzielnie gniotły ciasto i robiły świąteczne pierożki. Wszystko po to aby Mikołaj przyszedł do nich za rok. To był niezapomniany dzień.

          • ANDRZEJKI

            Andrzejkowy nadszedł czas, baw się z nami!

            Bądź wśród nas!

            Dzisiaj wróżyć z wosku będziemy,

            chętnie się czegoś o dobrej przyszłości dowiemy.

            Andrzejkowe wróżby zagościły w naszej szkole 30 listopada. Uczniowie klasy VIII przygotowali salę pełną wróżb. Każdy mógł odnaleźć odpowiedź na wiele pytań związanych ze swoją przyszłością. Jakie imię będzie nosić wybranka? Czy czekają nas jakieś niespodzianki? Jaki zawód będziemy wykonywać w przyszłości?

          • PRZEDSZKOLAKI

            Spotkanie z weterynarzem

            29 listopada przedszkolaki z naszej szkoły gościły pana Tomasza Pieńkowskiego - lekarza weterynarii, który opowiedział im o swojej pracy. Dzieci miały możliwość obejrzeć narzędzia niezbędne w pracy weterynarza, dowiedziały się jak dbać o swoje zwierzaki i po czym poznać, że są chore.W ramach podziękowania pan Tomasz otrzymał gorące brawa i pamiątkowy dyplom. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za to niezwykle pouczające spotkanie. Wizyta pana doktora skłoniła dzieci do refleksji nad losem zwierząt, które nie mają swojego domu. dzieci wspólnie wykonały plakat informujący o zbiórce darów dla schroniska Sonieczkowo. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji.

          • WIECZORNICA

            Spotkanie nad Kanałem Augustowskim

            29 listopada w Szkole Podstawowej w Białobrzegach odbyło się nietypowe, bo wieczorne spotkanie poświęcone patronowi szkoły -Gen. Ignacemu Prądzyńskiemu i jego dziełu. W tym dniu przybyli do szkoły zaproszeni goście: Wójt Gminy Augustów Zbigniew Buksiński, Przewodnicząca Rady Gminy Ewa Frąckiewicz, dyrektorzy szkół Gminy Augustów oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie.

          • SPORT

            IV MEMORIAŁ WALDEMARA BORYSA

            25 listopada w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach odbył się IV Memoriał Waldemara Borysa w tenisie stołowym, którym uczciliśmy naszego kolegę, człowieka zaangażowanego w działanie naszego klubu i rozwój tenisa stołowego w województwie podlaskim. W turnieju, zorganizowanym przez naszą szkołę, Urząd Gminy Augustów, UKS Białobrzegi, zagrało ok. 120 zawodniczek i zawodników z województw: podlaskiego, warmińsko – mazurskiego i kujawsko – pomorskiego. Tenisistki i tenisiści rywalizowali w kategoriach: klasy 1 – 3, 4 – 6, 7 – 8, weterani 60+, open. Mimo tak licznej obsady zawody przebiegły sprawnie i w duchu fair – play, nad czym czuwali panowie: Artur Kuryło (UKS Białobrzegi) i Zbigniew Bobryk (sędzia główny). Dziękujemy wszystkim zawodniczkom, zawodnikom, opiekunom i organizatorom, którzy przyczynili się do godnego up

          • 3-4 latki

            Dzień Pluszowego Misia u naszych najmłodszych

            27 listopada w naszej grupie przedszkolnej 3-4-latki, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Tego dnia nie brakowało atrakcyjnych zabaw i zajęć o tematyce misiowej a sala wypełniła się kolorowymi misiami różnej wielkości i ulubionymi przytulankami. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z misiami ze znanych bajek, oglądały inscenizację „Historii pluszowego misia” przygotowaną przez Panią Ewę z biblioteki w formie teatrzyku Kamishibai, samodzielnie sklejały misie z szablonów, tańczyły i śpiewały wesołe piosenki razem ze swoimi pluszakami. Tego dnia odbyła się również sesja zdjęciowa z panem fotografem w której uczestniczyły wszystkie maluszki, chętnie pozując do wy

          • 5-6latki

            Światowy Dzień Pluszowego Misia

            Światowy Dzień Pluszowego Misia jest świętem na cześć jednej z najpopularniejszych zabawek na świecie. Święto to obchodzone jest 25 listopada a zostało ustanowione w 2002 roku, w rocznicę powstania maskotki. W naszej szkole pluszaki towarzyszyły dzieciom podczas zabaw ruchowych, pomagały utrwalać liczby i litery. Wspólnie z dziećmi doskonaliły orientację przestrzenną i porównywanie wielkości. Pluszowy miś, lalka i pajacyk przekonywały dzieci do zdrowego odżywiania w przygotowanej przez dorosłych inscenizacji. A w bibliotece czekała na dzieci Pani Ewa. Opowiadała historię pluszowego misia, wykorzystując teatrzyk kamishibai. To był dzień pełen uśmiechu, przytulasów i buziaków, którymi dzieci obdarowywały swoich pluszowych przyjaciół.

          • 5-6latki

            Światowy Dzień Życzliwości

            21 listopada obchodzimy szczególne święto - Światowy Dzień Życzliwości. Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day. Obecnie Dzień Życzliwości ochodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, uprzejmość, pomoc. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen uśmiechu, sympatii i wzajemnego szacunku, nie tylko jeden kalendarzowy

          • SPORT

            Awans młodzików do finału!

            8 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki rozegrano Mistrzostwa Grupy Północnej w Tenisie Stołowym Drużynowym. Naszą szkołę reprezentowały drużyny młodziczek, młodzików, kadetek i kadetów. Drużyna młodzików (Stanisław Sztuk, Kamil Frąckiewicz, Szymon Zyskowski i Maciej Wasilewski) pokonała: Kuźnicę (4 : 1), Korycin (4 : 2) i Sidrę (w finale 4 : 1), zajęła 1 miejsce i pewnie awansowała do finału Mistrzostw Województwa Podlaskiego Dzieci w Tenisie Stołowym Drużynowym (Dobrzyniewo, 1 grudnia). Serdecznie gratulujemy i życzymy skutecznej gry w finale. Kadetki (Wiktoria Morozow, Antonina Czerobska, Aniela Nowik, Amelia Giedrojć) zagrały z: Starym Folwarkiem 0 : 4, Żarnowem 4 : 0, Janówką 4 : 1, Kuźnicą 4 : 1, Nowym Dworem 1 : 4. Zajęły 4 miejsce. Zespół młodziczek (Anna Kołodzińska, Weronika Giedrojć) zmierzył się z Kuźnicą 4 :

          • KONKURS

            XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada o św. Maksymilianie

            Bardzo miło nam zakomunikować, iż praca plastyczna uczennicy naszej szkoły, Barbary Cichej z klasy I na temat "Dom wczesnego dzieciństwa św. Maksymiliana", zajęła 3 miejsce w XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie o św. Maksymilianie.

          • KONKURS

            X Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

            14 listopada w GOK-u w Żarnowie odbył się X Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły i odnieśli duże sukcesy. Odbył się on w następujących kategoriach wiekowych:

            Klasy I-III

            Zespół (Faustyna Nowik, Barbara Cicha, Joanna Markowska, Maciej Cichy, Aleksandra Remiszewska, Karol Mitros) - III miejsce

          • NIEPODLEGŁA

            W hołdzie Niepodległej

            Nasza szkoła obchodziła Narodowe Święto Niepodległości. Uczciliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości i oddaliśmy hołd ludziom, którzy się do tego przyczynili. Odśpiewaliśmy ,,Mazurek Dąbrowskiego'', ,,Rotę'' i hymn szkoły (od 1997 r. - ,,Miejcie nadzieję''). Obejrzeliśmy również przedstawienie naszych uczniów ,,A póki my żyjemy, żyje Ona”, którego bohaterką była NIEPODLEGŁOŚĆ widziana przez młodzież w 1918 i w 2023 roku. Z przyjemnością wysłuchaliśmy piosenek przygotowanych przez uczniów i ich opiekunki na Konkurs Piosenki Patriotycznej. Chętni mogli napisać, za co kochają Polskę. Nasze niepodległościowe spotkanie dało nam możliwość, byśmy poczuli się dumni z polskiej historii i kultury, by uczniowie mogli rozwijać umiejętności sceniczne. Dziękujemy wykonawcom, opiekunom oraz Samorządowi Uczniowskiemu.

          • 3-4 latki

            „Polska nasza ojczyzna”

            W minionym tygodniu dzieci 3 i 4-letnie z oddziału przedszkolnego realizowały tematykę „Polska nasza ojczyzna”. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski, poprzez wykonanie prac plastycznych, słuchanie i śpiewanie piosenek patriotycznych, oglądanie filmu edukacyjnego "Polskie symbole narodowe" oraz wysłuchanie legend związanych z Krakowem i Warszawą. 10 listopada odbył się również konkurs recytatorski dla dzieci z oddziałów przedszkolnych „Kocham Cię Polsko”, w którym dzieci recytowały wiersze- „Katechizm polskiego dziecka” , „Polska” oraz „Syrenka”. Pielęgnując tradycje polskie 13 listopada 2023 roku wszys

          • NIEPODLEGŁA

            Polska w muzyce​​​​​​​

            ,,Jest takie miejsce, taki kraj''

            Audycja muzyczna, która prawdopodobnie się nie wydarzy, ale możesz ją sobie wyobrazić i stworzyć. W niej wysłuchasz niezwykłych utworów – ważnych i poważnych, ale również sprawiających radość i przyjemność. W sam raz na listopadowe popołudnie i wieczór. Utworów, których autorzy mieli i mają w sercach Ojczyznę. ,,Każda z nich jest odmiennym, osobistym wyznaniem autorów o Polsce''. Mimo różnic gatunkowych muzyka łączy pokolenia. Posłuchajcie.

          • KONKURS

            „Kocham Cię, Polsko!”

            10 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla przedszkolaków "Kocham Cię, Polsko". Dzieci zaprezentowały utwory o tematyce patriotycznej. Jury było pod wrażeniem interpretacji wierszy. Wszyscy uczestnicy zajęli I miejsce, otrzymali dyplomy i upominki. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu. Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

          • KONKURS

            Konkurs plastyczny „Mój różaniec”

            Uczniowie klas 0-VIII wykonali różańce z różnych materiałów: koraliki, kasztany, żołędzie, cukierki, żelki, popcorn, kwiatki, drewno, zakrętki, spinacze, śruby. Wszystkie prace utworzyły piękną wystawę przy obrazie Matki Bożej w kościele pw. Św. s. Faustyny Kowalskiej w Białobrzegach. Prace można było podziwiać przez cały październik. W niedzielę 29 października, Ks. proboszcz Jarosław Baluta przygotował nagrody dla wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie. Gratulujemy.

          • KONKURS

            XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada o św. Maksymilianie

            Konkurs plastyczny dla klas 0-V. Uczniowie wykonali prace plastyczną na temat: Dom wczesnego dzieciństwa św. Maksymiliana , na podstawie fragmentu książki autorstwa Marii Kączkowskiej „Ojciec Kolbe”.

            Wyniki konkursu:

            Etap szkolny, klasy I – III : Barbara Cicha - I m, Maciej Cichy - II m, Krzysztof Ślużyński – III m, prace tych uczniów zostały wysłane na etap ogólnopolski.

          • AKCJA

            „Milion dzieci modli się na różańcu o pokój na świecie 2023”

            18.10.2023 r. uczniowie szkoły włączyli się do międzynarodowej akcji , którą organizuje Międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) już po raz osiemnasty zapraszał parafie, grupy modlitewne, przedszkola, szkoły, rodziny i każdego chętnego do włączenia się 18 października w coroczną inicjatywę modlitewną „Milion dzieci modli się na Różańcu”. Jej celem jest modlitwa o pokój i jedność na całym świecie.

          • WSPOMINAMY

            Dzień Papieża Jana Pawła II​​​​​​​​​​​​​​

            16 października uczniowie wspominali św. Jana Pawła II. Śpiewali piosenki: „Nie zastąpi ciebie nikt”, „Lolek”, „Tak mówił papież”, przypominali najważniejsze wydarzenia z życia naszego rodaka. Przypominali słowa papieża, który mówił , że wszyscy jesteśmy wezwani, „aby kochać i szanować życie każdego człowieka oraz dążyć wytrwale i z odwagą do tego, by w naszej epoce, w której mnożą się zbyt liczne oznaki śmierci, zapanowała wreszcie nowa kultura życia, owoc kultury prawdy i miłości”.

      • Nagłówek

      • Dzień Edukacji Narodowej
        Dnia 13 października społeczność szkolna oraz zaproszeni goście spotkali się, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie  z humorem i nutką refleksji zaprezentowali codzienną pracę nauczycieli oraz rolę jaką odgrywają w życiu dzieci i młodzieży. Po zakończonym spektaklu uczniowie dziękowali swoim nauczycielom i składali im życzenia.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

          • KONKURS

            Gminny Przegląd Piosenki Dowolnej

            25 kwietnia 2024r uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Przeglądzie Piosenki Dowolnej, który odbył się w Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie.

            Naszą szkołę reprezentowali soliści i zespoły w trzech kategoriach: klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Wszyscy występujący wspaniale się przygotowali i zaprezentowali na scenie, dlatego należą się im gratulacje i podziękowania za godne reprezentowanie szkoły. Szczególne podziękowanie kierujemy do Anieli Nowik uczennicy klasy VIII za samodzielne przygotowanie się oraz zespołu do konkursu w kategorii klas VII-VIII

          • KONKURS

            Powiatowy Konkurs Młodych Talentów Aktorskich

            "AUGUST 2024"

            24 kwietnia 2024 roku w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu Młodych Talentów Aktorskich "AUGUST 2024". Organizatorem konkursu był Podlaski Teatr Współczesny. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Remiszewska uczennica klasy 2, wychowanka pani Ewy Cich. Ola, znakomicie wcieliła się w rolę "Pchły Szachrajki" Jana Brzechwy. Za swoj występ otrzymała wyróżnienie. Gorąco jej gratulujemy, tym bardziej, że w swojej kategorii - klas 1 - 4 była jedyną reprezentantką Gminy Augustów.

          • ZDROWIE

            Pożywne śniadanie

            Europejski Dzień Śniadania przypada 24 kwietnia. Jest to inicjatywa mająca na celu podkreślenie znaczenia zdrowego śniadania w codziennej diecie. Przedszkolaki z zeróweczki uczciły ten dzień własnoręcznie przygotowanymi kanapkami. Dzieci z zapałem tworzyły kulinarne dzieła kanapkowej sztuki. Na każdym talerzu gościły produkty bogate w białko, węglowodany oraz kolorowe i pełne witamin warzywa. Zdrowe kanapki bardzo smakowały małym kucharzom. Śniadanie to najważniejszy posiłek jaki powinniśmy spożyć w ciągu dnia. Poprawia koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia się i rozwój intelektualny.

          • CZYTAMY

            ,,Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę"

            Carlos Ruiz Zafon

            Dzień Książki i Praw Autorskich

            UNESCO ustanowiło 23 kwietnia jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, honorując w ten sposób nie tylko Książkę, ale również Williama Szekspira i Miguela de Cervantesa, zmarłych w 1616 roku wielkich mistrzów słowa. Uczniowie klas 4,5 i 8 uczcili ten dzień i snuli gawędy o ulubionych książkach (booktalking). Podzielili się swoimi czytelniczymi zainteresowaniami z koleżankami i kolegami, przedstawiając nam w pięciominutowych wystąpieniach swoich ulubionych bohaterów literackich. Dzięki Emilii, Patrycji i Tomkowi (klasa 4), Kai, Łucji, Mateuszowi, Annie, Małgorzacie (klasa 5), Julii, Patrycji, Klaudii, Anieli (klasa 8) odwiedziliśmy fabrykę czekolady, przejechaliśmy się wyjątkowym samochodem, zajrzeliśmy do szarego domku, pozn

          • LITERATURA

            Czytamy Tolkiena

            25 marca obchodzimy Dzień Czytania Tolkiena. Data nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia (25 rethe) nastąpił upadek Saurona, a wielbiciele literatury fantasy J.R.R. Tolkiena mogli cieszyć się ze zwycięstwa Śródziemia nad siłami zła. Najbardziej zagorzali czytelnicy spotkali się w naszej bibliotece, której czytelnię panie Ewa Popławska i Danuta Czulewicz zmieniły w niezwykłą, przestrzeń wypełnioną scenografią (rekwizytami) rodem z ,,Władcy Pierścieni'' i ,,Hobbita''. Uczniowie, zachęceni apelem ,,Przemów, przyjacielu i wstąp'', wyruszyli w podróż po niezwykłym świecie zamieszkanym przez ludzi, hobbitów, krasnoludy, elfy i gobliny. Młodsi uczestniczyli w działaniach plastycznych i na podstawie powieści ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem'' stworzyli plastyczne wizerunki elfa, Gandalfa, krasnoluda, hobbita, rozpoznawali instrumenty muzyczne akompaniujące pieśniom hobbit

          • KSIĄŻKA

            11. Targi Książki

            19 – 21 kwietnia na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku odbyły się Targi Książki, którym towarzyszył Festiwal Literacki ,,Na pograniczu kultur''. W pomieszczeniach wystawowych areny piłkarskich zmagań poznaliśmy ofertę wydawniczą 80 wydawnictw z całej Polski: od Kici Koci, przez ,,czytadła'', po albumy o sztuce i historii. Pasjonaci literatury mogli nie tylko nabyć poszukiwane książki, komiksy, gry planszowe, plakaty z wielu dziedzin, ale również otrzymać autografy autorów. Cennym dopełnieniem corocznego święta książki były spotkania autorskie pisarzy z czytelnikami. Warto było odwiedzić Stadion Miejski w tych dniach zdominowany przez książki.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Środa 01.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
      • 87 644 92 25 fax 87 644 92 25
      • Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach Białobrzegi 75 16-300 Augustów Poland
      • Rafał Andrzejewski iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel:504976690
    • Logowanie