- Świadczenia zdrowotne
- Wpłata na komitet rodzicielski
- Ubezpieczenie
- Rekrutacja 2024/2025
- KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2024/2025 (DNI WOLNE)
- Dziennik elektroniczny
- EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
- Program wychowawczo profilaktyczny 2022/23
- SKO
- Psycholog szkolny/pedagog specjalny
- Motywacja
- Warunki do nauki
- Bezpieczeństwo w sieci
- Dzieci w wirtualnej sieci
- Otwórz się na pomoc
- e- papierosy
- Wytyczne w czasie zajęć stacjonarnych
- Nauczanie zdalne
- Zasady na lekcji on-line
- Informacje - postepowanie koronawirus
- Procedury bezpieczeństwa od 1 września 2020 r
Poradnia psychologiczno pedagogiczna w Augustowie
http://poradniap-p.pl/wp-content/uploads/2022/09/Oferta-2022-23.pdf
Rekrutacja 2024/2025
Szkoła Podstawowa
im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
Białobrzegi 75
16-300 Augustówe-mail szkoły: spbialobrzegi@gmina-augustow.eu
tel.: 87 6449225
Regulamin rekrutacji
do Oddziału Przedszkolnego
przy Szkole Podstawowej im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
na rok szkolny 2024/2025
Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe(Dz. U. z 2020 poz. 910 ze zm.).
- Rozporządzenie MEN z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli ( Dz. U z 2019r. poz. 502).
- ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI 1) z dnia 18 listopada 2022 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów
- Statut Szkoły Podstawowej im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
Rozdział I
Tok postępowania rekrutacyjnego
§ 1
- Przebieg rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego obejmuje:
- Określenie liczby miejsc organizacyjnych w przedszkolu;
- Ogłoszenie o rekrutacji dzieci do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach przyjmowanie ,,Wniosków o przyjęcie do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach na rok szkolny 2024/2025”;
- Ustalenie składu, terminu i miejsca posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej;
- Podanie do publicznej wiadomości listy przyjętych i nieprzyjętych dzieci do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach na rok szkolny 2024/2025;
- Rozpatrywanie ewentualnych odwołań rodziców od decyzji Komisji Rekrutacyjnej.
- Oddział przedszkolny przeprowadza rekrutacje w oparciu o zasadę pełnej dostępności, ogłaszając rekrutację w następujących formach:
- poprzez pisemną informację do rodziców;na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach.
- Ogłoszenie zawiera harmonogram naboru dzieci do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach na rok szkolny 2024/2025
- ,,Regulamin rekrutacji” jest dostępny na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
Rozdział II
Zasady postępowania rekrutacyjnego
§ 2
- Do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025 przyjmowane są dzieci z rocznika: 2018, 2019, 2020, 2021. Dzieci urodzone w roku 2018 mają obowiązek odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.
- Do oddziału przedszkolnego mogą uczęszczać dzieci, którym odroczono rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego, do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym kończą 9 lat.
- W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wychowaniem przedszkolnym może być objęte dziecko w wieku powyżej 6 lat, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 9 lat.
- Dzieci niepełnosprawne oraz niedostosowane społecznie mogą być przyjęte do oddziału przedszkolnego po przedłożeniu orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, z uwzględnieniem możliwości i warunków oddziału przedszkolnego.
- Szkoła przeprowadza rekrutację w oparciu o zasadę pełnej dostępności.
- Rekrutacja dzieci do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Gen.
I. Prądzyńskiego w Białobrzegach odbywa się raz do roku.
- Gdy liczba dzieci zgłoszonych nie przekracza liczby miejsc, przyjęć dokonuje dyrektor na podstawie złożonych kart zgłoszeń.
- Gdy liczba dzieci zgłoszonych przekracza liczbę miejsc, przyjęć dokonuje Komisja Rekrutacyjna, powołana przez dyrektora .
- Rodzice (prawni opiekunowie) dziecka 5-letniego składają wnioski o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów.
- Rodzice (prawni opiekunowie) dziecka 5-letniego składają deklarację
o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2024/2025.
- Karta zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego jest wypełniana jeden raz, na cały okres edukacji przedszkolnej dziecka w oddziale przedszkolnym.
- Przyjęć dzieci do oddziału przedszkolnego dokonuje dyrektor szkoły, a w przypadku jego nieobecności nauczyciel go zastępujący.
- Dzieci spoza rejonu szkoły mogą zostać przyjęte w sytuacji, gdy po przyjęciu kandydatów pozostają wolne miejsca lub w sytuacji bardzo trudnej życiowo.
- Oceny sytuacji, o której mowa w pkt. 13 dokonuje dyrektor szkoły.
- Dyrektor szkoły, a w przypadku jego nieobecności nauczyciel go zastępujący, wywiesza listy dzieci przyjętych oraz nie przyjętych w terminie ustalonym przez inspektora Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych.
- W przypadku, gdy dziecko zostało przyjęte, a rodzice (prawni opiekunowie) rezygnują z tego miejsca, informują pisemnie o tym fakcie dyrektora przedszkola.
- W sytuacjach, które nie zostały uregulowane niniejszą procedurą, decyzję o trybie postępowania podejmuje dyrektor szkoły.
- Rodzice/opiekunowie prawni, którzy zamierzają zapisać dziecko do innego przedszkola samorządowego/oddziału przedszkolnego w szkole, niż to, do którego dziecko dotychczas uczęszcza zobowiązani są wypełnić wniosek o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole. Po podpisaniu wniosku rodzic/ opiekun prawny składa go w innym przedszkolu/szkole, wskazanym przez siebie jako placówka pierwszego wyboru. W przypadku nie przyjęcia dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole, wybranego przez rodzica jako placówki pierwszego wyboru, miejsce w dotychczasowym oddziale przedszkolnym w szkole nie jest dla niego zarezerwowane.
- Liczbę dzieci w oddziale określają odrębne przepisy, lecz liczba ta nie może być większa niż 25.
Rozdział III
Harmonogram rekrutacji
§ 3
Poszczególne etapy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2024/2025 do oddziałów przedszkolnych będą odbywały się w następujących terminach:
Rozdział IV
Kryteria przyjęć dzieci do oddziału przedszkolnego
§ 4
1.Kryteria pierwszego etapu postępowania rekrutacyjnego
- Do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Gen.
I. Prądzyńskiego w Białobrzegach przyjmuje się dzieci zamieszkałe na terenie wsi: obwodowych szkoły.
- W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba wolnych miejsc na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę łącznie kryteria określone w ustawie o systemie oświaty tzw. kryteria ustawowe
(lit. a - g) Mają one jednakową wartość.
- wielodzietność rodziny kandydata
- niepełnosprawność kandydata
- niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
- niepełnosprawność obojga rodziców kandydata
- niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
- samotne wychowywanie kandydata w rodzinie
- objęcie kandydata pieczą zastępczą
- Kryteria drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego, tzw. kryteria samorządowe.
- W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po jego zakończeniu oddział przedszkolny w szkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę kryteria ustalone przez dyrektora szkoły w uzgodnieniu z Wójtem Gminy Augustów.
- Dziecko, którego rodzina znajduje się w trudnej sytuacji materialnej korzystającej ze świadczeń pomocy społecznej,
- Dziecko, którego oboje rodzice / opiekunowie prawni pracują,
- Rodzeństwo dzieci już uczęszczających do zespołu wychowania przedszkolnego
5. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego Komisja Rekrutacyjna będzie brała pod uwagę kolejność składania wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego.
6. Dzieci zamieszkałe poza obszarem rejonu Szkoły Podstawowej im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach, a także dzieci młodsze (które ukończyły 3 rok życia), mogą być za zgodą dyrektora szkoły przyjęte do oddziału przedszkolnego, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego oddział przedszkolny nadal dysponuje wolnymi miejscami i są ku temu odpowiednie warunki lokalowe i kadrowe.
Rozdział V
Tryb pracy Komisji Rekrutacyjnej
§ 5
- Komisję Rekrutacyjną powołuje dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach i wyznacza jej przewodniczącego.
- W skład komisji rekrutacyjnej wchodzą:
a) dyrektor, a w przypadku jego nieobecności nauczyciel go zastępujący,
b) jeden przedstawiciel Rady Pedagogicznej,c) jeden przedstawiciel Rady Rodziców.
- O terminie posiedzenia komisji rekrutacyjnej przewodniczący zawiadamia członków z co najmniej 5-dniowym wyprzedzeniem.
- Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej odbywa się na terenie Szkoły Podstawowej im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach w terminie ustalonym w harmonogramie rekrutacji.
- W pierwszym etapie Komisja Rekrutacyjna dokonuje wstępnej analizy złożonych kart w celu zapewnienia miejsc w oddziale przedszkolnym dla dzieci spełniających kryteria określone w § 4 ust. 2 pkt od a do g.
- W drugim etapie Komisja Rekrutacyjna podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu dzieci do oddziału przedszkolnego w ramach posiadanych miejsc spełniających dodatkowe kryteria określone w § 4 ust. 2.
- W przypadku zaistnienia sytuacji spornej lub wątpliwej Komisja Rekrutacyjna na posiedzeniu ma prawo podjęcia decyzji w drodze głosowania. Poszczególni członkowie Komisji dysponują jednym głosem. W przypadku, gdy glosowanie nie przyniesie rozstrzygnięcia – decydujący głos należy do przewodniczącego Komisji.
- Decyzje komisji rekrutacyjnej są protokołowane i przechowywane w gabinecie dyrektora.
- Komisja Rekrutacyjna ustala wyniki postępowania rekrutacyjnego i podaje do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.
- Listy, o których mowa w §5 ust. 9 podaje się do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie w widocznym miejscu w siedzibie Szkoły Podstawowej im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach. Listy zawierają imiona i nazwiska dzieci uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia.
- Dzień podania do publicznej wiadomości listy o której mowa w §5 ust. 9 jest określony w formie adnotacji umieszczonej na tej liście, opatrzonej podpisem przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej.
- Jeśli rodzic dziecka nieprzyjętego do przedszkola wystąpi do Komisji Rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka Komisja Rekrutacyjna sporządza uzasadnienie zawierające przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.
Rozdział VI
Zadania przewodniczącego i członków Komisji Rekrutacyjnej
oraz dyrektora przedszkola w procesie rekrutacji
§ 6
1.Do zadań przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej należy:
- pobranie wykazu złożonych wniosków i wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego z odpowiednimi załącznikami od dyrektora szkoły;
- organizacja posiedzenia i kierowanie pracami Komisji zgodnie z przepisami prawa i postanowieniami niniejszego regulaminu;
- prowadzenie prac Komisji w czasie każdego posiedzenia z uwzględnieniem następujących czynności:
-wyznaczenie protokolanta,
-zapoznanie i podpisanie przez członków Komisji Rekrutacyjnej zobowiązań zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych,
-zapoznanie z wykazami wniosków o przyjęcie dzieci do oddziału przedszkolnego,
-zapoznanie z zasadami rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego,
-kierowanie rozpatrywaniem przez Komisję wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego złożonego przez rodziców,
-nadzorowanie pod względem merytorycznym prawidłowości sporządzania dokumentacji przez Komisję, a w tym składania podpisów przez członków Komisji, protokołowania posiedzenia w czasie jego trwania, sporządzenia list dzieci przyjętych i nieprzyjętych w kolejności alfabetycznej.
- Do zadań członków Komisji Rekrutacyjnej należy:
- Sprawdzenie wszystkich dokumentów pod względem formalnym i rzeczowym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na datę urodzenia dziecka, miejsce zamieszkania dziecka, pracę rodziców, czytelność zapisów we wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego i innych dokumentach;
- Weryfikowanie złożonych kart pod względem spełniania kryteriów ustawowych oraz wynikających z kryteriów dodatkowych;
- Określenie liczby punktów uzyskanych przez poszczególne dzieci;
- Ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i sporządzenie listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.
- Do zadań dyrektora szkoły należy:
- Wykonanie niezbędnych czynności związanych z ogłoszeniem rekrutacji;
- Udostępnienie regulaminu rekrutacji;
- Wyjaśnienie zainteresowanym rodzicom zasad określonych w regulaminie rekrutacji;
- Wydawanie i przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego oraz przyjmowanie innych dokumentów dostarczonych przez rodziców;
- Sporządzenie na posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej wykazu zgłoszonych dzieci w porządku alfabetycznym;
- Wydanie przewodniczącemu Komisji Rekrutacyjnej wykazu złożonych wniosków i wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego z odpowiednimi załącznikami złożonymi przez rodziców;
- Rozpatrywanie odwołań od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej.
Rozdział VII
Tryb odwoławczy
§ 7
- Na rozstrzygniecie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.
- Dyrektor szkoły rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej o którym mowa w§ 7 ust. 3 w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania.
- Rodzic dziecka może wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
- Uzasadnienie sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica dziecka z wnioskiem
o którym mowa w § 7 ust. 1. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia dziecka, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia oraz liczbę punktów, którą uzyskało dziecko
w postępowaniu rekrutacyjnym.
- W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych, rodzic dziecka może wystąpić do Komisji Rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego.
Wykaz załączników do regulaminu:
- Załącznik Nr 1 - Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego A i B
- Załącznik Nr 2 - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci
pisemnego oświadczenia.
ZAŁĄCZNIKI
ZAŁĄCZNIK NR 1
* niepotrzebne skreślić
* niepotrzebne skreślić
Informacja o spełnianiu kryteriów określonych w ustawie o systemie oświaty
i załącznikach do wniosku potwierdzających ich spełnianie
*) we właściwej rubryce (Tak/Nie), przy każdym z 7 kryteriów wstaw znak X
Do wniosku dołączam dokumentypotwierdzające spełnianie kryterium wymienionego w punkcie I
II. Informacja o spełnianiu kryteriów ustalonych przez dyrektora w uzgodnieniu z organem prowadzącym
*) we właściwej rubryce (Tak/Nie), przy każdym z 3 kryteriów wstaw znak X
- Zgodnie z Art. 6 ustawy o systemie oświaty, spełnianie przez kandydata kryteriów określonych przez dyrektora w uzgodnieniu z organem prowadzącym jest potwierdzane oświadczeniami.
- Do wniosku dołączam oświadczenia o spełnianiu kryteriów wymienionych w punkcie II
Pouczenie
- Dane osobowe zawarte w niniejszym wniosku i załącznikach do wniosku będą wykorzystywane wyłącznie dla potrzeb związanych z postępowaniem rekrutacyjnym, prowadzonym na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.).
- Administratorem danych osobowych zawartych we wniosku oraz załącznikach do wniosku jest Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
- Oświadczenia wnioskodawcy
Oświadczam, pod rygorem odpowiedzialności karnej, że podane we wniosku oraz załącznikach do wniosku dane są zgodne z aktualnym stanem faktycznym.
…………………………………………………………………………………
Data Czytelny podpis wnioskodawcy- rodzica kandydata
* niepotrzebne skreślić
* niepotrzebne skreślić
- Informacja o spełnianiu kryteriów określonych w ustawie o systemie oświaty
i załącznikach do wniosku potwierdzających ich spełnianie
*) we właściwej rubryce (Tak/Nie), przy każdym z 7 kryteriów wstaw znak X
Do wniosku dołączam dokumenty potwierdzające spełnianie kryterium wymienionego w punkcie ………........
II. Informacja o spełnianiu kryteriów ustalonych przez dyrektora w uzgodnieniu z organem prowadzącym
*) we właściwej rubryce (Tak/Nie), przy każdym z 6 kryteriów wstaw znak X
Zgodnie z Art. 6 ustawy o systemie oświaty, spełnianie przez kandydata kryteriów określonych przez dyrektora w uzgodnieniu z organem prowadzącym jest potwierdzane oświadczeniami.
Do wniosku dołączam oświadczenia o spełnianiu kryteriów wymienionych w punkcie …….
Pouczenie
- Dane osobowe zawarte w niniejszym wniosku i załącznikach do wniosku będą wykorzystywane wyłącznie dla potrzeb związanych z postępowaniem rekrutacyjnym,prowadzonym na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.).
- Administratorem danych osobowych zawartych we wniosku oraz załącznikach do wniosku jest Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
- Oświadczenia wnioskodawcy
- Oświadczam, pod rygorem odpowiedzialności karnej, że podane we wniosku oraz załącznikach do wniosku dane są zgodne z aktualnym stanem faktycznym.
…………………………………………………………………………………
Data Czytelny podpis wnioskodawcy- rodzica kandydata
ZAŁĄCZNIK NR 2
……………………………………………………………
…………………………………………………….………
Imię i nazwisko – rodziców/prawnych opiekunów
……………………………………………….……………
……………………………………………….……………
Adres do korespondencji
Do Dyrektora
Szkoły Podstawowej
im. Gen. I. Prądzyńskiego
w Białobrzegach
Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
Niniejszym potwierdzam wolę przyjęcia mojego/naszego dziecka
…………………………….……………………………..………………………………………
Imię i nazwisko dziecka
do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach na rok szkolny 2024/2025.
Białobrzegi, dn .……….
………………………………….
…………………………………
Czytelny podpis rodziców/prawnych opiekunów
Zgodnie z Art. 20 c ust. 2 i 3 ustawy o systemie oświaty, w przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek zamieszkania na obszarze danej gminy, niż wolnych miejsc w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria wymienione w tabeli. Każde z kryteriów ma jednakową wartość.
Zgodnie z Art. 20 t ust.6 ustawy o systemie oświaty, oświadczenia, składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.„Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.
Zgodnie z art. 20 b pkt. 2 ustawy o systemie oświaty, definicja samotnego wychowywania dziecka, oznacza wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem.
Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem, składane jest w każdej sytuacji wymienionej jako definicja samotnego wychowywania dziecka (patrz pkt. 8). Oświadczenia składa się po rygorem odpowiedzialności karnej.
Zgodnie z art. 20 t ust. 2 pkt. 1 ustawy o systemie oświaty do wniosku dołącza się dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów….
Zgodnie z Art. 20 c ust. 4 ustawy o systemie oświaty, w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone przez dyrektora w uzgodnieniu z organem prowadzącym.
Zgodnie z Art. 20 t ust. 6 ustawy o systemie oświaty, oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”. Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.
Zgodnie z art. 233. § 1. Kodeksu karnego - kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zezna nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Zgodnie z Art. 20 c ust. 2 i 3 ustawy o systemie oświaty, w przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek zamieszkania na obszarze danej gminy, niż wolnych miejsc w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria wymienione w tabeli. Każde z kryteriów ma jednakową wartość.
Zgodnie z Art. 20 t ust.6 ustawy o systemie oświaty, oświadczenia, składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.„Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.
Zgodnie z art. 20 b pkt. 2 ustawy o systemie oświaty, definicja samotnego wychowywania dziecka, oznacza wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem.
Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem, składane jest w każdej sytuacji wymienionej jako definicja samotnego wychowywania dziecka (patrz pkt. 8). Oświadczenia składa się po rygorem odpowiedzialności karnej.
Zgodnie z art. 20 t ust. 2 pkt. 1 ustawy o systemie oświaty do wniosku dołącza się dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów….
Zgodnie z Art. 20 c ust. 4 ustawy o systemie oświaty, w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone przez dyrektora w uzgodnieniu z organem prowadzącym.
Zgodnie z Art. 20 t ust. 6 ustawy o systemie oświaty, oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści „ Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”. Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.
Zgodnie z art. 233. § 1. Kodeksu karnego - kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zezna nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.