Nawigacja

 • wyprawka dla przedszkolaka i dla pierwszoklasisty

  Wyprawka dla przedszkolaka

  - bloki rysunkowe białe

  blok techniczny biały

  blok techniczny kolorowy

  blok rysunkowy kolorowy

  papier kolorowy samoprzylepny, wycinanka

  kredki ołowkowe

  farby plakatowe 12 kolorowe

  p;astelina

  pastele

  teczka biurowa na prace plastyczne

  książeczka do kolorowania

  klej w tubie

   ołówek miękki, gumka, temperówka, nożyczki

  patyczki do liczenia

  obuwie na zmianę  w podpisanym worku

  mały ręczniczek

  wszystkie rzeczy proszę podpisać

  podręcznik - Kolekcja przedszkolaka wyd. Nowa Era

   

  Wyprawka dla pierwszoklasisty

  to samo co dla przedszkolaka  plus zeszyty szesnastokartkowe w linie, kratkę

 • BIWAK 2014

  Szkolny biwak

  23 i 24 czerwca uczniowie Zespołu Szkół im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach (szkoły podstawowej i gimnazjum) odpoczywali na biwaku nad jeziorem Sajno. Uczniowie gościli w ośrodku wypoczynkowym  Skowronek. Głównym celem wyjazdu był aktywny odpoczynek i słodkie lenistwo. Mimo niesprzyjającej aury (opady deszczu) nie zabrakło czasu, chęci i odwagi na siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, tenis …wodny, badminton i pływanie na rowerach wodnych. Dla wielbicieli sportów ekstremalnych – ognisko i ,,nocne Polaków rozmowy’’. Dla fanatyków piłki nożnej – mundialowe emocje przed ekranem. Biwak na pewno nie był stratą czasu …

   

 • Wykaz podręczników  2014/ 2015

   Prosimy wstrzymac się z kupnem podręczników i cwiczeń do klasy pierwszej szkoły podstawowej

   

   Klasa VI  zajęcia komputerowe - podrecznik "Zajecia komputerowe z pomysłem"

  proszę nie kupować Informatyki  -wydawnictwo MIGRA

  Podreczniki_kl__2014_2015.doc

 • XV Piknik Olimpijski

  OLIMPIJSKI JUBILEUSZ

  W sobotę uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego, członkowie szkolnego koła olimpijskiego uczestniczyli w XV Pikniku Olimpijskim. To już nasze dziewiąte spotkanie z historią, sportem, zabawą i rekreacją (od 2006 roku) podczas niezwykłej imprezy organizowanej co roku przez Polski Komitet Olimpijski, Urząd m. st. Warszawy, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Dzielnicy Żoliborz.

  Tradycyjnie rozpoczęliśmy je od wizyty w Centrum Olimpijskim i Muzeum Sportu, gdzie szczególnie debiutanci mogli podziwiać ponad 46 tysięcy eksponatów związanych ze sportem, olimpizmem, sukcesami Polaków w Igrzyskach Olimpijskich. Mimo bogactwa medali, pucharów, strojów. sprzętów sportowych, zapisów audio i wideo wspaniałej walki Polaków na Igrzyskach Olimpijskich na dłużej zatrzymaliśmy się przed ręcznie wykonanymi dyplomami za sukcesy w turniejach tenisa stołowego rozegranych w 1942 roku w obozie jenieckim w Woldenbergu. Pobyt w Centrum uświetniło wspólne zdjęcie polskich olimpijczyków i medalistów. Nasza grupa tradycyjnie uwieczniła swoją obecność wspólnym zdjęciem przy niezwykłej rzeźbie Igora Mitoraja ,,Ikaro Alato’’.

  Potem krótki spacer i jesteśmy w żoliborskim Parku Kępa Potocka, gdzie czeka na nas wiele sportowych i rekreacyjnych atrakcji, ale przede wszystkim – dwustu polskich olimpijczyków, w tym medaliści z Soczi. 7 czerwca publiczności zaprezentowali się młodzi sportowcy, którzy będą reprezentować Polskę w II Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w chińskim Nankinie. Dlatego utworzono Strefę Idei Olimpijskiej Nankin 2014., w której Pierre de Coubertin (inicjator nowożytnych igrzysk olimpijskich) wprowadził uczestników Pikniku w dziedzinę olimpizmu, kultury i sztuki. Odbyły się więc konkursy, gry, turnieje, a licznie zebrani widzowie mogli poznać młodych sportowców, którzy zadebiutują na wielkich zawodach. Szczególnie ciekawy okazał się konkurs pchnięcia kulą juniorów i juniorów młodszych pod hasłem ,,Szukamy następców mistrza", w którym wygrał Konrad Bukowiecki, jeden z najlepszych juniorów świata i, mamy nadzieję, następca Władysława Komara i Tomasza Majewskiego. Jednak punktem kulminacyjnym było przygotowanie pięciu wielkoformatowych pocztówek, które zostaną wysłane do Chin z Polską Olimpijską wraz z przesłaniem: ,,Dzielmy się igrzyskami, dzielmy się marzeniami.’’

    Tradycyjnie na Kępie Potockiej przedstawiono przede wszystkim olimpijskie dyscypliny sportu: badminton, BMX, wioślarstwo (wyścigi na ergometrach), gimnastykę artystyczną, golf, hokej na trawie, jeździectwo, judo, kajakarstwo, kolarstwo, lekkoatletykę, łucznictwo, piłkę nożną, podnoszenie ciężarów, żeglarstwo, strzelectwo, szermierkę, taekwondo, tenis, tenis stołowy, zapasy). Organizatorzy nie zapomnieli o niezwykle ciekawych: armwrestlingu, baseballu i softballu, bocce, futbolu amerykańskim, korfballu, szachach i wushu. Na Pikniku zadebiutowały rajdy terenowe i gimnastyka artystyczna. Duże wrażenie wywarły quad Rafała Sonika czy terenowa ciężarówka Grzegorza Barana (uczestników Rajdu Dakar).

    Prezentując ,,wielki” sport, organizatorzy pamiętali o ,,małym’’ i przygotowali Świat 1000 Uśmiechów, wiele konkursów artystycznych, sportowych i wiedzowych, w których mogły wystąpić całe rodziny. Również nasi uczniowie nie ograniczali się do podziwiania sportowych atrakcji, ale stanęli w ich szranki.

  Cennymi ,,zdobyczami’’ były zdjęcia i autografy sportowców, np. Ireny Szewińskiej (la), Kajetana Broniewskiego (wioślarstwo), Zbigniewa Bródki (łyżwiarstwo szybkie), Moniki Hojnisz (biathlon), Otylii Jędrzejczak (pływanie), Piotra Markiewicza (kajakarstwo), Lecha Piaseckiego (kolarstwo), Andrzeja Suprona, Andrzeja Wrońskiego (zapasy), Bogdana Wenty (piłka ręczna) i innych. Wiele satysfakcji dała nam rozmowa z panem Adamem Sandurskim, brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Moskwie 1980 (zapasy, styl wolny), dziewięciokrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy, najbardziej utytułowanym polskim zapaśnikiem w stylu wolnym.

    XV Piknik Olimpijski to nie tylko historia, sport i rekreacja. To wiele ważnych akcji społecznych. W tym roku szczególnie widoczne były: fair play (niestety już bez nieodżałowanej prof. Zofii Żukowskiej), udzielanie pierwszej pomocy (pokazy i konsultacje ratowników medycznych, strażników miejskich), Nie pływam po promilach (akcja antyalkoholowa), Nie pływam w śmieciach (wypoczynek na wodzie połączony ze sprzątaniem szlaków wodnych).

    XV Piknik Olimpijski nas nie zaskoczył. Dopisali sportowcy, publiczność, organizatorzy i …pogoda. To bardzo ciekawe wydarzenie, dzięki któremu mogliśmy zrozumieć fenomen sportu i poczuć się olimpionikami (zwycięzcami). Pojąć, że sport to wielka rodzina, nieograniczająca się do jednej dyscypliny.      

  W organizacji wyjazdu na Piknik uczestniczyli pan Piotr Markiewicz (Klub Olimpijczyka w Augustowie), nauczyciele i pracownicy naszej szkoły: Elżbieta Czuper, Katarzyna Krzyżewska, Artur Kuryło, Jan Saczko. Dziękujemy za pożyteczną i mądrą zabawę.

                                                                          Jan Saczko

 • Święto Szkoły

  Święto Szkoły

  Święto Szkoły w Zespole Szkół im. Generała Ignacego Prądzyńskiego (30 maja, piątek) to czas pełen emocji, ale zarazem spokoju, bez patosu. To dobry moment na przypomnienie sylwetki generała Ignacego Prądzyńskiego, Patrona naszej szkoły, podsumowanie pracy nad projektem edukacyjnym, na zabawę i refleksję.
  w którym uczestniczyła cała szkoła.

  K jak Książka

  Nasze świętowanie zaczęliśmy od Trzech kwadransów z książką, cyklicznej imprezy o kilkuletniej tradycji. Poczytaj mi, nauczycielu, więc … nauczyciele czytają, a uczniowie słyszą, że czytanie to prawdziwie mądra przygoda. W piątek to panie: Ewa Cich, Marianna Kisielewska, Katarzyna Korąkiewicz, Renata Oborska, Barbara Roszkowska, Iwona Świacka zabrały uczniów w krainę niezwykłego słowa. Swoim przykładem zachęcały ich do czytania książek. Przecież książka nie gryzie…

  R jak Riabina

  Święto Szkoły uświetniła Riabina, zespół niezwykły, o dwudziestosześcioletniej tradycji, z sąsiednich Gabowych Grądów i Boru. Wielokrotnie z powodzeniem występowała na ogólnopolskich festiwalach folklorystycznych: Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Ogółnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Rzeszowie. Zespół działa pod opieką Gminnego Ośrodka Kultury w Żarnowie oraz Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Suwałkach.

  W Białobrzegach panie z Riabiny wykonały dawne pieśni weselne, ballady i korowody. Skutecznie zachęciły do wspólnej zabawy uczniów a nawet niektóre nauczycielki. Zgodnie z tradycją – bez instrumentów muzycznych. Nawet korowodowi towarzyszył jedynie śpiew.

  B jak Bystry

  Bystry to kolejny gość naszego spotkania, który działa od 2002 roku pod skrzydłami Zespołu Szkół Samorządowych im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie i Towarzystwa Młodego Krechowiaka. Zaprosił widzów do pięknej i bogatej krainy folkloru augustowskiego. Program, który zaprezentowała grupa taneczno– wokalna, składał  się z augustowsko-suwalskich tańców, piosenek i przyśpiewek (szczególny aplauz widowni!) przedstawionych przy akompaniamencie kapeli. Zespół wzbudził duże zainteresowanie tym bardziej, że tancerze wystąpili w oryginalnych strojach ludowych. Pani Halina Poźniakowska (opiekunka grupy) gorąco zachęcała uczniów do wstąpienia do zespołu.

   

  P jak Prądzyński

  30 maja zaprezentowane zostały wyniki pracy uczniów i ich opiekunów, zwieńczeniem tego pracochłonnego przedsięwzięcia było podsumowanieProjektu Edukacyjnego ,,Ignacy Prądzyński’’, czyli przedstawieniewybranych prezentacji multimedialnych. Ich autorzy uświadomili widzom, jak barwne i ciekawe życie miał Ignacy Prądzyński, jak mocno splatało się ono z historią Polski i naszego regionu, jak pięknym szlakiem jest Kanał Augustowski. Koordynatorem tegorocznego projektu była pani Elżbieta Czuper. Tematy prezentacji:

  • Flora i fauna Kanału Augustowskiego i terenów, przez które przepływa (Dorota Dziądziakowska),
  • Prądzyński w obrazach (Ewelina Gawrylczyk),
  • Zwykły chłopiec i nastolatek Ignacy (Ewelina Gawrylczyk),
  • Kanał Augustowski w liczbach (Marianna Kisielewska),
  • Życie znane i nieznane generała Ignacego Prądzyńskiego (Emilia Milanowska),
  • Śluzy na Kanale Augustowskim (Bogumiła Chwedczuk).

   

  Z jak Zdrowie

  Podczas całodziennego spotkania gości, nauczycieli i uczniów nie mogło zabraknąć wystąpień o treści profilaktycznych. Dlatego uczniowie klasy I a pod kierunkiem pani Emilii Milanowskiej przekonywali, że palenie nikotyny jest nie tylko niezdrowe, szkodliwe, ale

  i …niemodne.

  O jak Omnibus

  Wiedzieć dużo o historii patrona naszej szkoły, sporcie, sztuce, języku polskim, językach obcych, mediach, geografii, regionie, biologii? To oczywiście zaleta szkolnego Omnibusa, czyli ,,Wszystkowiedzącego’’, który powinien np. wiedzieć, ile rowków jest w winylowej płycie albo ile śluz znajduje się na Kanale Augustowskim. Najpierw w szranki konkursu prowadzonego przez panią Jadwigę Kowrach stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej. Zmagania wygrał Radosław Kondracki z klasy IV. Potem rywalizację rozpoczęli gimnazjaliści. Po serii pytań eliminacyjnych Renata Oborska i Jan Saczko (jury) wyłonili finałową trójkę. W finale zwyciężyła Monika Frąckiewicz (III a) przed Dominikiem Klimaszewskim (III b) i Emilem Witkowskim (II b). Gratulujemy wiedzy, dziękujemy nauczycielom, autorom pytań: Grażynie Borawskiej, Bogumile Chwedczuk, Mariannie Kisielewskiej, Agnieszce Wielgat.

   

  K jak Karaoke

  Próbowaliście kiedyś śpiewać publicznie, przed całą szkołą? Proste? Spróbujcie. Najodważniejsi spośród uczniów wystąpili w pierwszym oficjalnym pokazie karaoke w naszej szkole. Królowały polskie przeboje: ,,Biały Miś’’, ,,Jedwab’’ Róż Europy, ,,Chcemy być sobą’’ Perfectu, z utworów zagranicznych - ,,Nothing compares to You’’ Sinead O’Connor. Przekonaliśmy się, że karaoke to nie tylko lekcja śpiewu, ale i …pracy zespołowej.

   

  Ś jak Święto

  Zgodnie z pomysłem na tegoroczne Święto Zespołu Szkół im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego złożyło się wiele przedsięwzięć, w których uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i pracownicy, uczniowie. Autorzy zaprezentowali się naukowo, artystycznie, estradowo, mogli z zadowoleniem spojrzeć na wyniki własnej pracy. Uczniowie mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania, co sprawiło, że ten czas na pewno spędziliśmy pożytecznie.Dziękujemy samorządom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz ich opiekunom (Jadwiga Kowrach, Artur Kuryło) za współpracę. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy postarali się, by było mądrze, ciekawie, różnorodnie.

  J.S.

 • Dzień Języków Obcych

         26 maja w naszej szkole  obchodziliśmy Dzień Języków Obcych w nawiązaniu do 10 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Cała społeczność szkolna brała czynny udział w przygotowaniach jak i w konkursach przeprowadzanych podczas tego dnia. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali samodzielnie wykonane flagi państw Unii Europejskiej oraz zaśpiewali „Odę do radości”. Uczennice gimnazjum Natalia Rzepnicka i Justnyna Bronakowska przedstawiły prezentację multimedialną podsumowującą nasze 10 letnie członkostwo w Unii Europejskiej.  Poszczególne klasy, te starsze i te młodsze, wykonały makiety znanych zabytków różnych miast Unii Europejskiej i tym samym dowiodły swej kreatywności, tworząc prawdziwe dzieła sztuki. Wieża Eiffla, Koloseum, Luwr, Pałac Kultury i Nauki… wyeksponowane prace naprawdę robiły wrażenie, cała Europa  w zasięgu ręki! W kolejnej części tego wyjątkowego dnia sceną zawładnęli uczniowie, którzy dali popis swoich językowych umiejętności. Tak więc od tej pory królował język angielski i rosyjski! Uczniowie wystąpili w scenkach i dialogach z życia wziętych, prezentując różnorodne słownictwo oraz wykonując obcojęzyczne piosenki.  Na koniec uczniowie wzięli udział w różnorodnych konkursach. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs „Tongue Twister”, uczniowie z zapałem poddawali się niełatwemu zadaniu czytania łamańców językowych i trzeba wspomnieć, że niektórzy radzili sobie znakomicie. Wszyscy uczestnicy poszczególnych  konkurencji  byli  żywiołowo dopingowani gromkimi brawami oraz nagradzani słodyczami.     

  Dzień Języków Obcych stanowił doskonałą zabawę, skłonił jednocześnie do refleksji, że naprawdę warto uczyć się języków obcych…

 • Obrazy i słowa

  Obrazy i słowa

    30 maja br. (piątek) Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne zorganizowało wystawę malarstwa pani Bożeny Klimaszewskiej. Wernisaż odbył się w sali Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno- Gospodarczych w Augustowie. Obrazom towarzyszyły słowa wierszy pani Bożeny w interpretacji naszych uczniów: Justyny Bronakowskiej, Marty Młodzianowskiej (III a), Pauliny Sitnik (I a), Roberta Żukowskiego (III b) i Patryka Sitnik (absolwent). Dziękujemy.

      ,,Jeszcze się maju

      Z tobą zabawię

       Jeszcze w zielone

     Zagram na trawie…’’       J.G.

   

   

 • Konkurs recytatorski

  Konkurs recytatorski

    29 maja br. w Zespole Szkół Samorządowych im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Ta ziemia od innych droższa’’. Jego celem było: kształtowanie patriotycznych postaw wśród młodzieży, budzenie miłości do ojczyzny, uczenie wrażliwości na piękno polskiego języka oraz szukanie inspiracji w twórczości związanej z regionem.

  Gimnazjum w Białobrzegach było reprezentowane przez Klaudię Zarzecką, która recytowała wiersz Mariana Jonkajtysa ,,Modlitwa do Matki Boskiej Katyńskiej’’. Dziękujemy.

  ,,Daj nam moc

  Matczynego Twych dłoni oręża…

  I daj nadzieję światu:

  Zło – Dobrem zwyciężaj!’’

    J.

 • Dzień Mamy

  Spotkanie z Matką

  23 maja w klasie I b obchodziliśmy klasowy Dzień Matki, na którym zaproszonym Mamom podziękowaliśmy za to, że są, za ich pracę, za trud, za wszystko. Zaprezentowaliśmy program: ,,Do ciebie, Mamo’’ (utwór instrumentalny - Adam Gryczewski), ,,Na Szklanej Górze’’ (komedia - zespół), ,,Szanuj ojca swego i matkę swoją’’ (piosenka - Sławomir Uścinowicz). Dla nas wszystkich to zaszczyt i wielkie emocje. Dziękujemy.


  Ona mi pierwsza pokazała księżyc
  i pierwszy śnieg na świerkach,
  i pierwszy deszcz.

  Byłem wtedy mały jak muszelka,
  a czarna suknia matki szumiała jak Morze Czarne.

  (Konstanty Ildefons Gałczyński ,,Spotkanie z matką’’)

 • Wycieczka : Zakopane i nie tylko

  W dniach 11-16 maja bieżącego roku nasza szkoła wyruszyła na wycieczkę w góry. Uczniowie pod kierownictwem Pań Renaty Oborskiej, Anny Nerko i Agnieszki Wielgat mieli okazję poczuć, posmakować i dotknąć kultury południowego regionu Polski.

    Po całonocnej podróży zawitaliśmy w Częstochowie, gdzie podziwialiśmy piękno oryginalnego obrazu Pani  Jasnogórskiej. Później udaliśmy się na 3 godzinne zwiedzanie obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, Brzezince. Dla wielu młodych osób było to pierwsze zetkniecie się oko w oko z takim miejscem. Aby osłodzić podróż i poznać lepiej Papieża Jana Pawła II udaliśmy się do Wadowic na kremówki papieskie. Na koniec zameldowaliśmy się w pensjonacie w Zakopanem..

  Następnego dnia wjeżdżaliśmy kolejką i podziwialiśmy Tatry. Później zwiedzaliśmy  zabytki Zakopanego, m.in. cmentarz na którym spoczywa Kornel Makuszyński oraz Kościół Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, który  jest wotum wdzięczności za ocalenie życia Jana Pawła II po zamachu 13 maja 1981r, a także robiliśmy zakupy na Krupówkach.

  Trzeciego dnia wycieczki udaliśmy się na termy w Bukowinie Tatrzańskiej. Nie zapomnieliśmy też o zabytkach w Krakowie, zwiedziliśmy Wawel gdzie mieliśmy okazję zobaczyć grób pary prezydenckiej i Kościół  Mariacki. Na koniec czekało na nas zwiedzanie czynnej kopalni soli w Wieliczce. Mieliśmy okazję wyobrazić sobie jak wyglądała praca górników przy wydobyciu soli. Po zjedzeniu obiadu kilkaset metrów pod ziemią udaliśmy się w podróż powrotna do Białobrzegi. Około 4 rano zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do celu.

                                             Uczestniczki wyjazdu:       Weronika W.

                                         Monika F.

   

 • Najbliższe imprezy

    Najbliższe imprezy w szkole;

  26 maja – Dzień Języków Obcych

  22 maja – audycja muzyczna kl. V –VI SP i I – III Gim godz. 12.40

  23 maja – spływ kajakowy  w ramach programu „Kumulacja Aktywności”

  30 maja – Święto Szkoły

   

 • Koncert "NIENAGRANA PŁYTA"

  Nienagrana Płyta

  ,,Muzyka mnie ogarnia niekiedy jak morze!
  Ku mojej gwieździe bladej
  Pod stropem mgły lub w puste eteru przestworze
  Rozpinam żagiel.’’

  Charles Baudelaire ,,Muzyka’’

  Czy muzyka łagodzi obyczaje? Na pewno towarzyszy nam w wielu momentach, koi, pobudza, uspokaja, budzi emocje – również pozytywne, wywołuje burze. Najlepiej jej oczywiście słuchać, niż o niej pisać czy mówić.

  17 maja spotkaliśmy się w naszej szkole na muzycznej imprezie Nienagrana Płyta, na której uczniowie, absolwenci oraz zaproszeni goście wystąpili w repertuarze niespotykanym prawdopodobnie na żadnym krążku. Muzyczne spotkanie otworzył pierwszoklasista Sławek Uścinowicz, wykonując utwór ,,Czcij ojca swego i matkę swoją’’ Soboty. Następnie Błażej Gudanowski zaśpiewał trzy własne utwory: ,,Przepaść’’, ,,Dzieci z Leningradzkiego’’, ,,Bez tytułu’’. Pokazał, że Hip – hop niesie ze sobą emocje, ważne treści, przesłanie. Po nim Justyna Bronakowska przeniosła nas w krainę nastrojowych piosenek, takich jak ,,Chciałbym umrzeć z miłości’’ Myslovitz. Wspaniałą kontynuacją były interpretacje dawnych przebojów: Glena Medeirosa ,,Nothing gonna change my love’’, Frankiego Vallie ,,Can’t take my eyes off You’’. (Patryk Urban - śpiew, pianino). Po kilku minutach dzięki Rafałowi Rowińskiemu znaleźliśmy się w niepokojącej, ale pięknej przestrzeni grupy The Doors. ,,Love Her madly’’, ,,Spy’’ – to utwory spójne, traktujące o miłości, w oryginalnej interpretacji Rafała.

  Nienagraną Płytę spuentowali nasi goście z Zespołu Szkół Samorządowych im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie – grupa Creed (pod opieką Janusza Cichora): Ula Cieśluk - wokal, Sylwia Wikarska - wokal, Wojtek Czarniecki - gitara, Mikołaj Jonik - perkusja, Mikołaj Litwińczuk - bas, Kuba Milewski - gitara, Kamil Wielgat - instrumenty klawiszowe. Zespół wykonał: ,,Kochać inaczej’’ (De Mono), ,,Hound Dog’’ (Mikie Stoller, Jerry Leiber), ,,Wehikuł czasu’’ (Dżem), ,,Cups’’ (Anna Kendrick), ,,Warszawę’’ (T.Love), Pięciu instrumentalistów, dwie wokalistki i… sześć ciekawych, zróżnicowanych piosenek ze wspaniale zaśpiewaną i zagraną ,,Another brick in the wall’’ Pink Floyd. ,,Podrasowana’’, bliższa wersji Korn.

  Nienagrana Płyta to 16 różnych piosenek, różnych opowieści i interpretacji. Wyjątkowa podróż w czasie, w której warto było uczestniczyć, bo wiodła przez różne muzyczne szlaki, nie zawsze najchętniej uczęszczane. Bohaterami spotkania w Białobrzegach były Muzyka i jej siostra – winylowa płyta. Po raz kolejny spotkaliśmy się w przestrzeni przyjaznej muzyce i sztuce.

  Dziękujemy wszystkim wykonawcom, panu Januszowi Cichorowi oraz Danielowi Żywalewskiemu i Danielowi Żukowskiemu (obsługa techniczna).

  J. K.E.

 • "Od Chamonix do Soczi" - Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

  Na Olimpijskim Szlaku

  7 maja br. członkowie koła olimpijskiego naszej szkoły stanęli w szranki Konkursu Wiedzy Olimpijskiej ,,Zimowe Igrzyska Olimpijskie – od Chamonix do Soczi’’. Konkursowi przyświecały następujące cele: upowszechnianie edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu i olimpizmu, propagowanie wiedzy o dokonaniach polskich sportowców – olimpijczyków, rozbudzanie zainteresowania sportem, kształtowanie postaw patriotycznych i prozdrowotnych, poznawanie i przestrzeganie zasady fair play.

  Każdy z uczestników za pomocą łącza internetowego wykonał test z 25 pytaniami dotyczącymi osiągnięć, przebiegu i wyników rywalizacji w konkurencjach zimowych igrzysk olimpijskich polskich sportowców od 1948 roku oraz historii polskiego ruchu olimpijskiego. Najlepszy wynik osiągnął Emil Witkowski – 16 pkt. Gratulujemy.

  Katarzyna Krzyżewska, Jan Saczko

 • Europejski Tydzień Sportu

  Informacja

   Europejski Tydzień sportu

  19 – 23. 05. 2014r

  Zespół Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach

   

  Szkoła podstawowa

  19. 05

  Międzyklasowe  rozgrywki w piłce ręcznej

   kl. IV – V  -23 osób

  20. 05

  Sport na wesoło – rozgrywki międzyklasowe

  Kl. I – III – 35 osób

  21. 05

  Sport na wesoło – rozgrywki międzyklasowe

  Kl. I – III – 35 osób

  22. 05

  Międzyklasowe  rozgrywki w piłce ręcznej

   Kl. V – VI   - 29 osób

   

   

   

   

  GIMNAZJUM

  19. 05

  Międzyklasowe  rozgrywki w piłce nożnej

   36 osób

  20. 05

  Międzyklasowe  rozgrywki w piłce siatkowej

   40 osób

  21. 05

  Międzyklasowe  rozgrywki w piłce ręcznej

  40 osób

  22. 05

  Sztafeta – biegi mieszane

   40 osób

  23. 05

  Spływ kajakowy

  42 osoby

 • XVIII Turniej Tenisa Stołowego - FINAŁ GIMNAZJALISTÓW

  OSTATNIE ROZDANIE „PUCHARU WÓJTA”

   

  Dnia 07 maja 2014r w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach tenisistki i tenisiści stołowi z Gimnazjów w Białobrzegach i Janówce rozegrali III Etap (finałowy) XVIII Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Augustów.

  Ostatni etap nie przyniósł żadnych znaczących zmian oraz niespodzianek. Tak jak poprzednio zwyciężali faworyci. Wśród dziewcząt Katarzyna Pietrulińska (Gim. Janówka) okazała się lepszą od swojej szkolnej koleżanki Moniki Łozowskiej. Finałową potyczkę wśród chłopców po raz trzeci z rzędu wygrał Patryk Urban (Gim. Białobrzegi) przed szkolnym kolegą Mateuszem Łaniewskim.

  Po kilkumiesięcznych zmaganiach I miejsce drużynowo oraz okazały puchar wywalczyły dziewczęta z Gimnazjum im. Króla Zygmunta II Augusta w Janówce. Opiekunami młodych tenisistek stołowych z Janówki są Sławomir Roszkowski i Grzegorz Wasilczyk. Natomiast wśród chłopców puchar za zwycięstwo drużynowe powędrował do rąk tenisistów stołowych z Gimnazjum w Białobrzegach – opiekun Artur Kuryło.

  Indywidualnie najlepszą tenisistką wśród dziewcząt została Monika Łozowska z Gim. w Janówce, a wśród chłopców Patryk Urban z Gim. w Białobrzegach.

  Po zakończonym turnieju, pod nieobecność Wójta Gminy Augustów p. Zbigniewa Buksińskiego , najlepszym zawodnikom turnieju, puchary, dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe wręczyli Dyrektor Zespołu Szkół w Białobrzegach pani Katarzyna Korąkiewicz oraz Prezes UKS „Białobrzegi” pan Artur Kuryło.

  Wszyscy uczestnicy turnieju byli zadowoleni z osiągniętych wyników i sportowej rywalizacji. Niestety trzecioklasiści po raz ostatni reprezentowali swoje gimnazja. W następnym roku szkolnym życzymy im dalszych sukcesów sportowych oraz osobistych, już w nowych szkołach. Organizatorzy XVIII Turnieju Tenisa Stołowego oraz wszyscy tenisiści stołowi szczególne podziękowania kierują do Wójta Gminy Augustów p. Zbigniewa Buksińskiego za ufundowanie pucharów i nagród rzeczowych oraz do Dyrektora Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach p. Katarzyny Korąkiewicz za udostępnianie sali gimnastycznej wraz ze sprzętem sportowym oraz pomoc w organizacji całego Turnieju.

   

  W. B.

 • IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczno - Literacki

  Polak – to brzmi dumnie

  Karolina Frąckiewicz (II a) uczestniczyła w IV Międzynarodowym Konkursie Plastyczno – Literackim ,,Polak – to brzmi dumnie’’, adresowanym do młodzieży z Polski oraz środowisk polonijnych na całym świecie. Głównym celem konkursu było kształtowanie świadomości patriotycznej oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do poszukiwania wzorców patriotycznych. Organizatorami byli: Galeria Sleńdzińskich, Muzeum Wojska, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku. W części literackiej zgłoszono 300 prac. Oto wiersz Karoliny poświęcony Irenie Sendlerowej:

    Irenie Sendlerowej

  Anioł

  Wielki bohaterze

  w niewieścim ciele,

  dla maleństw

  zrobiłaś tak wiele.

   

  Był rok czterdziesty,

  warszawskie getto…

  ginęli l u dz i e …

  twarze …

  Wzruszona

  ich losem,

  niedolą,

  udręką,

  wiodłaś dzieci

  jak anioł obronną ręką,

  by mogły żyć,

  by mogły marzyć,

  zapomnieć o piekle,

  uczuciem obdarzyć.

  Choć narażałaś swe życie

  codziennie,

  czyniłaś dobro

  bez tchu,

  niezmiennie.

   

  Za Twą dobroć,

  pomoc,

  odwagę

  składam Ci hołd.

  Tyś mi przykładem.

   

  Co zrobić w życiu?

  Chociaż rozum inaczej każe.

  Po prostu kochać,

  oddać siebie

  innym

  w darze…

 • Konkurs Ortograficzny

  V Powiatowy Konkurs Ortograficzny

    6 maja br. Monika Frąckiewicz (III a) i Arkadiusz Bućko (I a) po raz pierwszy reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym  ,,Ortografii się nie damy, podstępem ją pokonamy’’. Organizatorem piątej edycji konkursu było Gimnazjum nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Augustowie. Patronowali mu Starosta Powiatu Augustowskiego i Burmistrz Miasta Augustowa. Uczniowie rozwiązali test ortograficzny, a następnie napisali dyktando ,,I ni z tego, ni z owego będzie Polska na pierwszego’’, nawiązujące tematycznie do patrona szkoły oraz do Legionów Piłsudskiego. Nasi uczniowie mogli wystąpić w rywalizacji z najlepszymi gimnazjalistami powiatu augustowskiego, biegłymi w trudnej sztuce ortografii.

    Dziękujemy państwu Januszowi Borysewiczowi (dyrektor), Annie Grochowskiej i Małgorzacie Klewiado za organizację konkursu oraz życzliwe przyjęcie, pani Barbarze Zaskowskiej za pomoc w organizacji wyjazdu.

  Jan Saczko, Grażyna Borawska

 • Zapraszamy na koncert muzyki różnej

  Serdecznie zapraszamy na koncert muzyki różnej „Nienagrana Płyta”

  17 maja 2014r. (sobota) o godz. 15.00

  Sala gimnastyczna Zespołu Szkół im Gen. I. Prądzynskiego w Białobrzegach

  Organizatorzy

 • Wyjazd do Częstochowy

         2 maja 2014r wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę, aby wziąć udział w uroczystościach odsłonięcia tablicy upamiętniającej ofiary Obławy Augustowskiej . Gminę Augustów reprezentowało 52 uczestników min. Wójt Gminy Augustów pan Zbigniew Buksiński z żoną, dyrektor ZOES pan Jan Ordowski, przedstawiciele Rady Gminy, poczty sztandarowe siedmiu szkół wraz z opiekunami.

  Naszą szkołę reprezentowała dyrektor szkoły pani Katarzyna Korąkiewicz i poczet sztandarowy: Agnieszka Purwin, Daria Kosobudzka, Patryk Grochowski, Rafał Wasilewski.

  Wyjechaliśmy z Augustowa ok. godz. 700 . Podróż minęła przyjemnie i dość szybko. Już o godz. 14 byliśmy w Częstochowie. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Kaplicy Matki Bożej.

   Następnie z przewodnikiem zwiedziliśmy Jasną Górę. Po obiadokolacji i zakwaterowaniu w Domu Pielgrzyma każdy miał czas dla siebie. Większość wolnego czasu spędziliśmy przed obrazem Jasnogórskiej Pani, uczestnicząc w modlitwach.

  3 maja wypoczęci, po śniadaniu udaliśmy się z  pocztami do Kaplicy, aby wziąć udział w uroczystej mszy świętej. Wśród licznej rzeszy wiernych byli pielgrzymi z Polski północno – wschodniej, okoli Suwałk, Augustowa, Gib, Sokółki. Eucharystii przewodniczył abp Józef Michalik, metropolita przemyski, a koncelebrowali: abp Wojciech Ziemba, metropolita warmiński, bp Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej oraz ks. Prałat Stanisław Wysocki, prezes Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Obławy Augustowskiej.

  Pielgrzymi modlili się o zbawienie poległych, a także o ujawnienie prawdy i odnalezienie miejsca śmierci zamordowanych.

  Po mszy św. nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy dedykowanej Ofiarom Obławy Augustowskiej, która została umieszczona w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

  Po zakończonych uroczystościach zabraliśmy bagaże , zjedliśmy obiad i udaliśmy się w drogę powrotną. Podróż umilaliśmy  wspólnym śpiewaniem. W Augustowie byliśmy o godz. 20. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni i dumni, że mogliśmy brać udział w tak ważnych dla naszej „Małej Ojczyzny” uroczystościach.

  Pielgrzymka została zorganizowana z funduszy Gminy Augustów. Serdecznie dziękujemy Radzie Gminy , panu Wójtowi, panu Dyrektorowi ZOES za inicjatywę i organizację wyjazdu.

 • Zmagania z ortografią

  Szukamy mistrza ortografii

  ,,Rząd książek brzemieniem zaciążył na mojej przeszłości.’’ Takie i inne zdania obfitujące w ortograficzne rafy, zakręty i wyboje pokonywali uczestnicy kolejnego Szkolnego Konkursu Mistrz Ortografii. 11 kwietnia 9 uczniów (spośród wszystkich uczniów gimnazjum), którzy przeszli eliminacyjne ,,sito’’ w swoich klasach, zmierzyło się z dyktandem ,,W bibliotece.’’

  Zaszczytny Tytuł Mistrza Ortografii wywalczyła Monika Frąckiewicz (III a), kolejne miejsca zajęli Arkadiusz Bućko (I a) i Jakub Czyżewski (I b). Monika i Arek będą reprezentowali naszą szkołę w V Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Gratulujemy!

  Grażyna Borawska, Jan Saczko

   

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
  Zespół Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
  Białobrzegi 75
  16-300 Augustów
 • 87 644 92 25
  fax 87 644 92 25

Galeria zdjęć