Nawigacja

 • Spotkanie z panem Piotrem Markiewiczem

  Na olimpijskim szlaku

  16 stycznia 2014r. po raz drugi gościł w naszej szkole Piotr Markiewicz (brązowy medalista z Atlanty 1996, dwukrotny mistrz świata z Duisburga 1995). Mistrz kajakarstwa opowiedział nie tylko o przebiegu swojej zawodniczej kariery, ale również podzielił się z uczniami refleksjami na temat pracy, treningu i tego, co składa się na sukces (nie tylko sportowy). Przekonywał, jak piękną, naturalną, różnorodną i …trudną dyscypliną sportu jest kajakarstwo.

  W drugiej części spotkania pan Piotr Markiewicz przedstawił ciekawą prezentację o Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012. Opowiadał barwnie o życiu w wiosce olimpijskiej, przebiegu zawodów oraz uroczystości otwarcia I.O. Nie mógł oczywiście zapomnieć o olimpijskiej rywalizacji kajakarzy. Dzięki jego prezentacji poznaliśmy zasady oraz arenę zmagań kajakarzy górskich.

  Następnie pan Piotr Markiewicz odpowiadał na wiele pytań uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz rozdawał autografy. Przekazał naszej szkole wiele cennych materiałów olimpijskich, z których na pewno skorzystamy w edukacji olimpijskiej. Dziękujemy.

  Ewa Jacewicz – Miklas, Artur Kuryło, Jan Saczko

   

   

 • KOLĘDNICY MISYJNI

  Pomagamy

  Kolędnicy Misyjni 2014

   

    Zgodnie z inicjatywą ks. Biskupa Jerzego Mazura Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Białobrzegach już trzeci raz kolędowało na rzecz dzieci z krajów misyjnych. Zorganizowano 5 grup Kolędników Misyjnych, którzy 6 stycznia 2014 r. kolędowali w Białobrzegach, Kolnicy, Poniziu, Osowym Grądzie, Czarnusze i Netcie. Dzięki wsparciu ks. Arkadiusza Pietuszewskiego, który prosił o życzliwe przyjęcie kolędników i hojności gospodarzy, udało się zebrać 1900 zł. Tegoroczne ofiary z kolędowania przekazano na konto Caritas diecezji ełckiej, skąd dotrą do Republiki Konga i Demokratycznej Republiki Konga.

    Dziękujemy serdecznie Kolędnikom Misyjnym za trud włożony w kolędowanie, za poświęcenie swojego wolnego czasu pomocy potrzebującym:

  • Ponizie – Rafał Wyszyński, Patryk Klukowski, Tomasz Baranik, Iza i Klaudia Zarzeckie, Katarzyna Wyszyńska, Kinga Wyszyńska, Emil i Maciej Łaskowscy, Martyna Margiewicz, Bartek i Jakub Borawscy – zebrali 342 zł.
  • Kolnica – Agnieszka Purwin, Klaudia Leszczyńska, Robert Żukowski, Natalia Bronakowska, Kamil Dzierdzik, Daria Kosobudzka – zebrali 246 zł.
  • Osowy Grąd – Rafał i Maciej Wasilewscy, Adam Bujnowski, Piotr Kanoza, Urszula Żywalewska – zebrali 430 zł.
  • Netta – Marta Młodzianowska, Justyna Bronakowska, Natalia Rzepnicka – zebrały 332 zł.
  • Białobrzegi – Angelika i Jakub Pomichter, Michał Frąckiewicz, Izabela Bućko, Monika Frąckiewicz, Karolina Frąckiewicz, Natalia Zyskowska – zebrali 555 zł.

   

  Barbara Zaskowska

  Opiekun SK Caritas

 • FERIE NAD MORZEM

  Ferie zimowe w Sztutowie nad morzem

  (Ośrodek wczasowo-kolonijny ALGA, ul. Gdańska 47a, 82-110 Sztutowo, www.alga.mierzeja.pl)

  27.01. - 5.02.2014r.

   

  Fundacja Ratujmy Życie, Bartosze 10c, 19-300 Ełk

  wraz z Oddziałem Regionalnym Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie

  organizuje 10-dniowe ferie zimowe 2014 r. dla dzieci rolników objętych ubezpieczeniem i świadczeniami KRUS.

   

  Wypoczynek dotyczy dzieci rolników do 16 roku życia z województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, których co najmniej jeden z rodziców (bądź prawnych opiekunów) jest ubezpieczony w KRUS lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS.

   

  Warunki uczestnictwa dziecka rolnika w feriach zimowych 2014 r.:

   

  • oryginał zaświadczenia z placówki terenowej KRUS o podleganiu choć jednego z rodziców (lub prawnych opiekunów) pełnemu ubezpieczeniu KRUS (ubezpieczenie wypadkowe, macierzyńskie i chorobowe) jako rolnik,
  • wypełniona i podpisana karta uczestnika do pobrania  https://www.facebook.com/ratujmyzycie,
  • podpisana przez rodziców zgoda i regulamin,
  • wpłata 350zł. na konto fundacji PKO BP O/EŁK

  nr 16 1020 4724 0000 3502 0089 4469         z dopiskiem „ferie zimowe 2014 (imię i nazwisko dziecka)”.

   

  Komplet dokumentów należy przesłać na adres:

  Justyna Przybyszewska

  skrytka pocztowa 44

  82-440 Dzierzgoń

  Kontakt: 734-159-718, zimowiskofrz2014@wp.pl

   

  Gwarantujemy:

   

  • 5 posiłków dziennie (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja)
  • Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym na 10 dni (obiekt chroniony, zamknięty, łazienki w pokojach)
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, medycznej, animatorów
  • Ubezpieczenie NW
  • Atrakcyjny program edukacyjny, kulturalno-oświatowy oraz w zakresie promocji i profilaktyki prozdrowotnej (pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w rolnictwie, zdrowe odżywianie), zajęcia sportowo-rekreacyjne (hala sportowa, bowling, sala gier), atrakcyjne wycieczki (Malbork - Zamek, Rezerwaty nadmorskie, Szlak bursztynu)
  • Ogniska z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka
  • Transport na miejsce wypoczynku ze wskazanego miejsca i powrót
  • Certyfikat ukończenia kursu z pierwszej pomoc

   

  Zgłoszenia będą przyjmowane do10.01.2014 r.

  UWAGA! O przyjęciu dziecka na ferie zimowe decyduje kolejność zgłoszenia!

   

  Zabierz ze sobą przyjaciół i spędźcie wspólnie ferie zimowe z Fundacją Ratujmy Życie!

   

  Istnieje możliwość uczestnictwa w wypoczynku dzieci spoza KRUS za pełną odpłatnością.

 • V Memoriał M. Kasjanowicza w Tenisie stołowym

  V Memoriał Mariana Kasjanowicza

    14 grudnia br. w Zespole Szkół im. Generała Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach odbył się V Memoriał Mariana Kasjanowicza w Tenisie Stołowym. Zawodnicy i organizatorzy (Gmina Augustów, UKS Białobrzegi) uczcili pamięć pana Mariana, miłośnika i działacza tenisa stołowego, związanego przez wiele lat z UKS Netta i UKS Białobrzegi, wychowawcy wielu tenisistów w naszym regionie. W hali sportowej w szranki turnieju stanęło 18 tenisistów stołowych, w tym nasi goście z województwa warmińsko – mazurskiego. Zawodnicy z Pisanicy (podopieczni Zbigniewa Bobryka) w swoich kategoriach wiekowych osiągali znaczące wyniki w województwie.

    Finał turnieju indywidualnego w kategorii otwartej był powtórką z ubiegłego roku i zakończył się tryumfem 18 – letniego Konrada Bobryka (Pisanica) nad doświadczonym Romanem Skrzekutem (Bryzgiel). Wynik 3 : 2 świadczy o wyrównanej, zaciętej walce. W drodze do finału Konrad wygrał z: Kamilem Kasjanowiczem, Tyberiuszem Królewiczem i Januszem Orłowem.  W ,,małym’’ finale o 3 miejsce Radosław Połubiński pokonał 3 : 1 Janusza Orłowa. W tegorocznym turnieju w czołowej ,,ósemce’’ zabrakło kadetów czy młodzików. Dominowali rutynowani tenisiści.

  Na zakończenie turnieju jego uczestnicy zostali nagrodzeni przez Zbigniewa Buksińskiego (Wójta Gminy Augustów) i Waldemara Borysa pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Organizatorami zawodów i sędziami byli: Waldemar Borys, Artur Kuryło, Jan Saczko (UKS Białobrzegi), którym rzetelnie pomagali uczniowie Gimnazjum w Białobrzegach.

  Turniej stał się częścią naszej tenisowej tradycji. Stanowi okazję do nauki dla młodych oraz spotkań rywali i kolegów, którzy spędzili niejedną godzinę przy tenisowym stole. Do zobaczenia za rok.

  WYNIKI

  Kategoria otwarta

  1. Konrad Bobryk (Pisanica)
  2. Roman Skrzekut (Bryzgiel)
  3. Radosaw Połubiński (Netta)
  4. Janusz Orłów (Krasnopol)
  5. Szymon Siłkowski (Netta / UKS Białobrzegi)
  6. Tyberiusz Królewicz (UKS Jaćwing Rajgród)
  7. Michał Bronakowski (Netta)
  8. Grzegorz Wesołowski (Gołdap)
  9. Tadeusz Omelianiuk (Augustów), Jerzy Filipowski (Białobrzegi), Patryk Urban (Kolnica / UKS Białobrzegi), Bogdan Wikarski (Gołdap)

  13. Łukasz Bronakowski (Netta / UKS Białobrzegi), Patryk Citkowski (UKS Jaćwing

        Rajgród), Arkadiusz Kucharski (Pisanica), Robert Żukowski (Góry, UKS Białobrzegi)

  17. Kamil Kasjanowicz (Netta), Dominik Markowski (Pisanica)

   

 •       W oczekiwaniu na zbliżające się
    Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok

     Żegnamy minione miesiące.
           I pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.
      Pragniemy przeżyć

  Niepowtarzalne świąteczne chwile
     W pokoju i wzajemnej bliskości.
     Serdeczne życzenia:
           Zdrowia, pogody ducha,
      Spełnienia wszystkich marzeń,
       Zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów
              Życzą

       Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz uczniowie

           Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego

        w Białobrzegach

 • Konkurs "Mój Różaniec"

  Mój różaniec

    Ludzka wyobraźnia i pomysłowość są naprawdę wspaniałe. Aby się o tym przekonać, wystarczyło obejrzeć prace wykonane w ramach Szkolnego Konkursu Plastycznego ,,Mój różaniec’’ w Zespole Szkół im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach. Uczniowie stworzyli różańce z następujących produktów: pigwy, dzikiej róży, ziela angielskiego, orzechów laskowych i włoskich, żołędzi, czekolady, chrupek, kasztanów, fasoli białej i czerwonej grochu, kukurydzy, płatków zbożowych, suszonych jabłek, cebuli, makaronu, słomy, szyszek, bibuły, kory z drzew, polnych kwiatów, jarzębiny, kasztanów, żurawin, kostek cukru, pestek słonecznika, czeko – chrupek, pieprzu, ziemniaków, migdałów, ciecierzycy. Prawda, że wspaniale brzmi?

    Wszystkie różańce zasłużyły na pochwałę i wyróżnienie, dlatego utworzono z nich ,,różańcową’’ wystawę w kościele pw. św. Siostry Faustyny w Białobrzegach. Dyplomy i nagrody, których fundatorem był ks. Arkadiusz Pietuszewski (dziękujemy!), wręczono uczestnikom konkursu w kościele w Białobrzegach. Oto wyróżnieni (w kolejności alfabetycznej):

  • Szkoła Podstawowa – Karolina Joka (V), Martyna Joka (II), Emilia Koronkiewicz (I), Justyna Koronkiewicz (V), Paweł Margiewicz (III), Julia Świacka (III), Kacper Świacki (VI), Maciej Wasilewski (V), Edmund Wyszyński (II), Katarzyna Wyszyńska (VI), Robert Żywalewski (I), Urszula Żywalewska (V).
  • Gimnazjum – Daniel Ajdamach (II b), Natalia Bronakowska (II b), Marek Kondracki (I b), Patryk Kozłowski (I a), Mateusz Maksimowski (I b), Rafał Wyszyński (I a).

  Dziękuję i gratuluję wszystkim wyróżnionym uczniom.

   

  Barbara Zaskowska

  Opiekun Szkolnego Koła Caritas 

 • Gimnazjada woj. Podlaskiego szkolnego związku sportowego w tenisie stołowym drużynowym

   

  We wtorek 3 grudnia 2013r w Suchowoli odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Woj. Podlaskiego w Tenisie Stołowym.

  W zawodach stratowało osiem drużyn wyłonionych po eliminacjach powiatowych i półfinałach wojewódzkich: KG Białystok, PG 16 Białystok, PG Szepietowo, PG Jedwabne, PG Kołaki Kościelne, PG Augustowo, PG Janówka i PG Białobrzegi.

  Duży sukces i potwierdzenie przynależności do czołówki województwa odnieśli tenisiści Gimnazjum w Białobrzegach, którzy zajęli III miejsce. W turnieju, tak jak przed rokiem zwycięstwo odnieśli tenisiści z Szepietowa (J. Włostowski, P. Piszczatowski, M. Piszczatowski) którzy w finale ograli 4:1 Gimnazjum nr 16 z Białegostoku.

  Drużyna brązowych medalistów wystąpiła w składzie (Patryk Urban, Robert Żukowski, Mateusz Łaniewski i Piotr Kanoza). Miejsce VII zajęła drużyna gimnazjum z Janówki w składzie (Mateusz Jeleniewski, Adrian Karbowski, Paweł Liżewski, Daniel Masłowski).

  To, że w finale wojewódzkim wystartowały dwie drużyny z gminy Augustów jest potwierdzeniem wysokiego poziomu tenisa stołowego chłopców w naszym regionie.

 • "Dobrze widzi sie tylko sercem ..."

  TEATR

  ,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.’’

  Antoine de Saint – Exupery

   

    Czy baśń o filozoficznym przesłaniu może zainteresować ludzi, którzy wolą spędzać czas przed komputerem, niż przy lekturze? Tak. 25 listopada br. 53 uczniów naszego gimnazjum obejrzało w sali ACE ,,Małego Księcia’’, sceniczną adaptację utworu Saint – Exupery’ego. Marek Tercz, Magdalena Jarek i Waldemar Jaros (aktorzy kieleckiego Teatru Lektur Szkolnych) przedstawili spektakl w adaptacji scenicznej i reżyserii Marka Tercza, z muzyką Szymona Chwostowicza.

  Reżyserowi i aktorom udało się ,,zatrzymać’’ nastolatków na godzinę i zachęcić ich do wspólnego udziału w spektaklu, do przypomnienia znanego przecież przesłania, które powracało jak refren dobrze znanej piosenki: ,,Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.’’ Wystarczy tylko się rozejrzeć wokół siebie.

   

  Bogumiła Chwedczuk, Elżbieta Czuper, Jan Saczko

   

 • Światowy Dzień Rzucania Palenia

            Dnia 21 listopada 2013 roku w Zespole Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach odbył się apel poświęcony obchodom Światowego Dnia Rzucania Palenia. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie naszej szkoły.

            Na wstępie uczeń klasy II gimnazjum zaprezentował historię powstania i ewolucję Światowego Dnia Rzucania Palenia. Wielu uczniów było zdziwionych tym, że dzień ten jest obchodzony już od 1974 roku. Następnie dwie uczennice klasy II gimnazjum odegrały scenkę o szkodliwości palenia i korzyściach płynących z faktu pokonania nałogu. Jedna z dziewcząt wcieliła się w rolę osoby niepalącej, która namawia koleżankę pogrążoną w nałogu tytoniowym do rzucenia palenia. Scenka kończy się pozytywnie, ponieważ koleżanka zrozumiała, jak wiele szkód wyrządza dla swojego zdrowia i postanawia podjąć walkę z nałogiem.

            Z kolei uczniowie klasy V wymienili substancje szkodliwe zawarte w dymie papierosowym oraz przedstawili ich  negatywny wpływ na poszczególne narządy organizmu człowieka.

            Na potrzebę apelu uczniowie przygotowali plakaty, informacje, hasła o szkodliwości palenia tytoniu oraz zachęcające do jego zaprzestania.

            Sądząc po reakcji publiczności należy stwierdzić, że podjęte działania uświadomią uczniom, iż nie warto zaczynać palić.

    Pedagog szkolny pani E. Milanowska

           oraz opiekun SK PCK B. Roszkowska

 • POMAGAMY POSZKODOWANYM NA FILIPINACH

  POMAGAMY POSZKODOWANYM NA FILIPINACH

          Dnia 18 listopada 2013r w naszej szkole odbył się kiermasz ciast i kanapek zorganizowany przez Szkolne Koło CARITAS. Uczniowie gimnazjum z chęcią przynieśli wykonane w domu słodkości, a klasa  III A wraz z panią Katechetką przyrządziła zdrowe i smaczne kanapki. Wszyscy chętnie zaangażowali się w pomoc kupując apetyczne smakołyki.    

           Zebrane pieniądze zostały przekazane poszkodowanym w czasie tajfunu na Filipinach. Ponadto nasi uczniowie, w ramach pomocy ofiarom żywiołu wysyłali SMS-y o treści: „POMAGAM”.

         Koło CARITAS serdecznie dziękuje za zaangażowanie i udział.

           Monika Frąckiewicz kl. III A

 • Sport i sztuka

  Sport i sztuka

  Polski Komitet Olimpijski z okazji 150 rocznicy urodzin Pierre'a de Coubertin zorganizował ogólnopolski konkurs artystyczny dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pt. ,,Złota myśl Pierre'a de Coubertin". Konkursowi przyświecały następujące cele:

  • upowszechnianie idei olimpijskiej,
  • przybliżenie młodzieży postaci Pierre'a de Coubertin (twórcy nowożytnego ruchu olimpijskiego),
  • rozwijanie aktywności artystycznej i sportowej wśród uczniów.

  Konkurs dla gimnazjów polegał na zinterpretowaniu myśli: ,,W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka, istotą rzeczy jest nie zwyciężać lecz umieć toczyć rycerski bój".
  Uczniowie mogli przesyłać prace w dwóch kategoriach: plakat plastyczny, film animowany w technice poklatkowej. W szranki konkursu stanął uczeń naszej szkoły – Patryk Klukowski, który wykonał plakat nawiązujący tematycznie do Igrzysk Paraolimpijskich, z mottem: ,,Walczę, więc jestem.’’

   

  Katarzyna Siemienowicz, Jan Saczko

   

 • Konkurs "Moja Polska"

  Konkurs "MOJA POLSKA" rozstrzygnięty.

   Najciekawszą prezentację  wykonał Marek Kondracki z klasy I B i tym zajął I miejsce.

  Gratulujemy.

  Prezentację można obejrzeć klikając na link poniżej.

  Prezentacja_o_Polsce1.ppt

 • Jubileusz

   

    9 i 10 listopada (sobota / niedziela) odbyły się obchody jubileuszu 25 – lecia Teatru Res Humanae z I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie, na który zostaliśmy zaproszeni. Najpierw w sali teatralnej I LO pani Bożena Bendig (twórca i reżyser teatru) wraz ze swoimi aktorami zaproszonym gościom, rodzicom, dawnym członkom zespołu, widzom przedstawiła dorobek teatru: spektakl okolicznościowy, wystawę, monografię ,,Teatr musi grać’’. Tę niemal trzygodzinną część jubileuszu zakończono odsłonięciem tablicy, wspólnym zdjęciem oraz tortem.

    Potem udaliśmy się do kina ,,Iskra’’, gdzie obejrzeliśmy spektakl otwarty Res Humanae ,,Trzy królestwa’’ Pawła Leszkowicza (absolwenta I LO z 2011 roku) w reżyserii Bożeny Bendig. Tym przyjemniej przyszło nam docenić niezwykły efekt wielomiesięcznej pracy zespołu, że na deskach teatru (kina) wśród aktorów podziwialiśmy absolwentki naszej szkoły i Grupy Teatralnej: Anitę Karpińską, Emilię Roszkowską, Barbarę Zarzecką.

    W poprzednich latach w Res Humanae grali (lub współpracowali) absolwenci naszej szkoły: Robert Frąckiewicz, Iwona i Marzena Filipowskie, Rafał Dzierżyński, Krzysztof Dzierżyński, Arkadiusz Buksiński, Adam Siarkowski, Karol Kondracki, Izabela Kowalczyk, Elżbieta Bronakowska, Paula Wyszyńska, Wiktoria Milanowska, Michał Jagłowski.

  Dziękuję pani Bożenie Bendig za wieloletnią współpracę i zaproszenie na tak wspaniałą imprezę. Dziękuję Teatrowi Res Humanae, jego twórczyni i opiekunce za wspaniałe chwile, mądrą rozrywkę.

   

  Jan Saczko

 • Wycieczka do Warszawy

            Dnia 05 listopada 2013r zebraliśmy się zwartą 30 osobową grupą i wyruszyliśmy na wycieczkę szkolną do Warszawy. Pierwszym przystankiem w Stolicy była galeria handlowa „M1”, gdzie mogliśmy zrobić zakupy, zjeść pyszne jedzonko i odpocząć po czterogodzinnej podróży.

            Potem udaliśmy się do siedziby polskiego Sejmu i Senatu. Tam, po koniecznej kontroli bezpieczeństwa, podziwialiśmy przepych i bogactwo wnętrza budynku. Razem z przewodnikiem przechadzaliśmy się i słuchaliśmy różnych ciekawostek o władzach naszego państwa. Mieliśmy okazję zobaczyć salę sejmu, w której zbierają się ważne organy.  Udało nam się porozmawiać z Marszałkiem Senatu Panem Bogdanem Borusewiczem, który bardzo ciepło nas przywitał. Oprócz trzeciej najważniejszej osoby w państwie widzieliśmy się także z Ryszardem Kaliszem, jednym z posłów sejmowych. To był jeden z najciekawszych punktów programu wycieczki, po którym wyszliśmy pełni energii.

          Następnie czekało nas dużo atrakcji w Centrum Nauki Kopernik. Tam uczniowie mieli możliwość wykonywania doświadczeń, obserwowania swoich reakcji na różne czynniki w połączeniu z dobrą zabawa. Cieszył się dużą popularnością, nazywany przez nas „krzywy pokój”. Na koniec oczywiście nie obeszłoby się bez wizyty MC Donald`s.

  Nie był to zmarnowany czas, wręcz przeciwnie, wróciliśmy pogodni, zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę

  Weronika Wasilewska

 • Halloween w szkole

  Dnia 31 października 2013 roku  w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawiej i najefektowniej udekorowaną klasę z okazji Halloween. Uczniowie poszczególnych klas, kierowani duchem zdrowej rywalizacji i chęcią zdobycia pierwszego miejsca, pieczołowicie przygotowywali swoje klasy wykazując się olbrzymim potencjałem pomysłowości. Wykonali we własnym zakresie całe mnóstwo nietuzinkowych ozdób i dekoracji, wielu uczniów przebrało się również w charakterystyczne stroje, wiarygodnie oddając klimat tego święta. Członkowie komisji oceniającej wystrój klas po zliczeniu punktów pierwsze miejsce na poziomie klas 0-3 przyznali klasie trzeciej, w klasach 4-6 pierwsze miejsce powędrowało do klasy szóstej, natomiast na poziomie gimnazjum pierwsze miejsce zdobyła klasa IIB. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka, podczas której wszyscy świetnie się bawili, a przebrani uczniowie mogli w pełnej krasie zaprezentować swoje stroje.

                                                                               Agnieszka Kowrach              

   

 • 1 listopada

  Idąc jesienną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.
  Chcę być tylko z Tobą przez kilka małych chwil.
  Pomóż mi przywołać dawne lata, ożywić śpiących ludzi.
  Pomóż mi, pomóż mi pokonać smutek, który pozostał, gdy nagle odszedłeś.
  Już nikogo nie dręczą nasze mdłe spojrzenia.
  Dziś jesteśmy nareszcie sami w ten listopadowy wieczór...

      TSA ,,51’’

   

  kiedy umrę kochanie
  gdy się ze słońcem rozstanę
  i będę długim przedmiotem raczej smutnym

  czy mnie wtedy przygarniesz
  ramionami ogarniesz
  i naprawisz co popsuł los okrutny

  często myślę o tobie
  często piszę do ciebie

  głupie listy - w nich miłość i uśmiech

  potem w piecu je chowam
  płomień skacze po słowach
  nim spokojnie w popiele nie uśnie

  patrząc w płomień kochanie
  myślę - co się też stanie
  z moim sercem miłości głodnym


  a ty nie pozwól przecież
  żebym umarła w świecie
  który ciemny jest i który jest chłodny

  Halina Poświatowska

   

 • Propozycje Tematów - Projekt Edukacyjny 2013

  30.10.2013

  PROPOZYCJE TEMATÓW PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

  W ROKU SZKOLNYM 2013 / 2014

  L.p.

  Temat projektu edukacyjnego

  Opiekun

  1.

  Śluzy na Kanale Augustowskim

  Bogumiła Chwedczuk

  2.

  Flora i fauna Kanału Augustowskiego i terenów przez które przepływa.

  Dorota Dziądziakowska

  3.

  Prądzyński w obrazach

  Ewelina Gawrylczyk

  4.

  Zwykły chłopiec i nastolatek Ignacy

  Ewelina Gawrylczyk

  5.

  Normalne życie niezwykłego człowieka – inne spojrzenie na gen. Ignacego Prądzyńskiego

  Ewelina Gawrylczyk

  6.

  Kanał Augustowski w obiektywie – miejsca godne zobaczenia

  Ewa Jacewicz - Miklas

  7.

  Kanał Augustowski w liczbach

  Marianna Kisielewska

  8.

  Krajoznawczo – turystyczne walory Kanału Augustowskiego

  Artur Kuryło

  9.

  Życie znane  i nieznane gen. Ignacego Prądzyńskiego

  Emilia Milanowska

  10.

  Kanał Augustowski jako przykład naczyń połączonych

  (fizyka)

  Renata Oborska

  11.

  Woda to życie na przykładzie Kanału Augustowskiego

  (chemia)

  Renata Oborska

  12.

  Ignacy Prądzyński – czego może nas nauczyć patron naszej szkoły?

   - inscenizacja (lub)

   - prezentacja

   - formy literackie

  Jan Saczko

  13.

  Ignacy Prądzyński - znany czy nieznany?

  - inscenizacja

   - prezentacja

   - formy literackie

  Jan Saczko

  14.

  Kanał Augustowski w liczbach

  Agnieszka Wielgat

   

 • KONKURS - MOJA POLSKA

  Uwaga Konkurs

   

          „MOJA POLSKA”  - Prezentacja multimedialna

   

   

  Konkurs skierowany dla chętnych uczniów

   

  1. Celem konkursu jest

  - zachęcenie dzieci i młodzieży do samodzielnego podnoszenia wiedzy na temat POLSKI

   

  2. Ogólne informacje o konkursie

  - prezentacje wykonane w PowerPoint pakietu Microsoft Office

  -  prezentacja nie może zawierać więcej niż 15 slajdów

  - konkurs skierowany do dzieci i młodzieży z klas 4-6  Szkół Podstawowych i klas 1-3 Gimnazjum

  - prace można wykonać w grupach max 2 osobowych

  -  zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie prezentacji multimedialnej, która powinna zawierać m.in.:

   

  • Tło historyczne od 1772r ( Rozbiory)
  • Symbole narodowe
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne ( Powstania)
  • Położenie geograficzne ,– krajobrazy
  • Polska w liczbach
  • Wielcy Polacy w świecie
  • Twoje postrzeganie Polski

   

   

  Najlepsza prezentacja będzie umieszczona na stronie internetowej szkoły

   

   

   Prace na nośniku pendrive lub  płycie CD należy dostarczyć organizatorom konkursu  

  do 7 listopada 2013r

   

   

                 Organizatorzy

           Katarzyna Siemienowicz, Bogumiła Chwedczuk,

                  Katarzyna Krzyzewska

 • Akcja Bezpieczna Droga do Szkoły i Prawo dla uczniów

  W miesiącu wrześniu na terenie szkoły Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach odbyła się Akcja Bezpieczna Droga do Szkoły, która była  skierowana do najmłodszych uczniów naszej szkoły.  W spotkaniu  brali udział uczniowie kl. I-III i Oddziału Przedszkolnego wraz ze swoimi wychowawcami i pedagogiem szkolnym.

   Akcja Bezpieczna Droga do Szkoły, była przeprowadzona przez przedstawiciela Powiatowej Komendy Policji w Augustowie sierż. Pawła Jakubik, który wśród dzieci przeprowadził  pogadankę na temat zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.

  Funkcjonariusz spotykają się z dziećmi, uświadomił  im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły. Mówił o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wsiadania i wysiadania z autobusu, poruszaniu się po poboczu  i  bezpiecznej jeździe w aucie.  Wspomniał również o bardzo ważnym elemencie zwiększającym bezpieczeństwo na drodze, jakim  jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Uczniowie kl. I-III wykonali  również prace plastyczne na temat bezpiecznych zachowań na drodze, które zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu.  Tego typu akcja pozwala przygotować uczniów do korzystania z dróg w sposób świadomy i odpowiedzialny.

  Następnie funkcjonariusz pojawił się na zajęciach  w  kl. III B Gimnazjum , gdzie przeprowadził  pogadankę na temat znajomości  i przestrzegania prawa wśród nieletnich.  Uczniowie zapoznali się z najczęstszymi przykładami łamania prawa wśród osób nieletnich i ich konsekwencjami prawnymi. Dzięki  tym zajęciom została przybliżona tematyka prawna dla młodzieży.  

  Pedagog szkolny-Emilia Milanowska   
    

 • "OTRZĘSINY" KLAS I

  09.10.2013

  09 października 2013r. odbyły się w naszej szkole Otrzęsiny klas I gimnazjum. „Pierwszaki” stanęli przed nie lada wyzwaniem – chcąc zostać włączonym do społeczności Zespołu Szkół w Białobrzegach musieli pokonać wiele konkurencji.

  Pierwszym z zadań było przygotowanie przez uczniów odpowiedniego przebrania. I tak w klasie I A pojawili się Piraci natomiast w klasie I B w kolorowym korowodzie wystąpili Cyganie.

  Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące szkoły a także zainteresowań ich wychowawców. Wykazali się również sprawnością fizyczną uczestnicząc w biegu w workach a także w biegu z gazetą umieszczoną na klatce piersiowej. Umiejętności plastyczne zostały sprawdzone w konkurencji rysowania z zamkniętymi oczami wizerunku wychowawcy. Musimy przyznać , że wykonane obrazy to unikatowe dzieła sztuki!!

   Wychowawcy również stanęli w szranki. Ich zadaniem było przyrządzenie przepysznych Gimburgerów w rękawicach kuchennych. Podczas wykonywania kanapek uczniowie sporządzili przepis, który później z całą klasą odśpiewali na wybrana przez siebie melodię.

  Otrzęsiny zakończyły się złożeniem przyrzeczenia oraz wyłonieniem zwycięskiej klasy. Jednym punktem wygrała klasa I B, która otrzymała w nagrodę wycieczkę…….do biblioteki szkolnej, natomiast klasa I A otrzymała rolki….papieru  J

  Otrzęsiny zorganizowały i nad przeprowadzeniem czuwały: Karolina Frąckiewicz, Aleksandra Harasim, Ewelina Murawska, Klaudia zarzecka, Natalia Bronakowska oraz Urszula Wasilewska-  uczennice klas II i ich wychowawcy – Pani Elżbieta Czuper i Pani Ewelina Gawrylczyk.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
  Zespół Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
  Białobrzegi 75
  16-300 Augustów
 • 87 644 92 25
  fax 87 644 92 25

Galeria zdjęć