Nawigacja

 • TENIS STOŁOWY

  Walka o Puchar Wójta Trwa

   

  To było przyjemne i emocjonujące popołudnie. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Białobrzegach 8 lutego rozegrano drugi etap Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Augustów.

  Do całej stawki walczącej w I etapie dołączyło kilku zawodników z Olecka i Rajgrodu. Pojedynki były jeszcze bardziej zacięte niż w I etapie. Pod nieobecność Romana Skrzekuta walka o czołowe lokaty toczyła się pod dyktando Radka Połubińskiego z Netty oraz Roberta Karnieja z Olecka.

  Nie było łatwo powtórzyć sukces dla Radka z I etapu i ponownie wygrać turniej. W finale zlekceważył swojego przeciwnika i gładko przegrał pojedynek 0:3. Zwycięzcą został Robert Karniej z Olecka,  a trzeci był Andrzej Karniej (Olecko). Najlepszy zawodnik gospodarzy Szymon Roszkowski uplasował się na VII pozycji. Po dwóch turniejach zrobiło się bardzo ciekawie . Różnice punktowe pomiędzy zawodnikami jak pokazuje tabela są bardzo małe i III etap zapowiada się bardzo interesująco.

   Tabele z wynikami w zakładce "SPORT"
            W.B.

 • XVIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gm Augustów

  Tenis stołowy

  Puchar Wójta Wystartował

   

  W mroźne sobotnie popołudnie 25 stycznia 2014r. wystartowała I edycja XVIII-ego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Augustów.

  Zawody zostały rozegrane na sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach. Organizatorem tego rozgrywanego od lat turnieju tenisa stołowego są: Urząd Gminy Augustów, Zespół Szkół w Białobrzegach oraz UKS Białobrzegi.

   Każdego roku cieszy się on dużym zainteresowaniem tenisistów. Przyjeżdżają z wielu okolicznych wsi oraz miast. W tym przypadku było podobnie. Zjawili się zawodnicy z Netty, Augustowa, Kolnicy, Krasnopola, Olecka, Gołdapii, Bryzgla oraz z Białobrzeg. Wśród nich pojawili się czołowi zawodnicy III Ligi Podlaskiej Tenisa Stołowego, zawsze groźny i nieobliczalny  Radek Połubiński z Netty oraz ubiegłoroczny triumfator tej imprezy - Konrad Bobryk z Pisanicy.

  Poziom zawodów był bardzo wysoki. Wiele pojedynków kończyło się po pięciosetowej walce. W finale pierwszej edycji Pucharu Wójta spotkali się Radek Połubiński oraz Konrad Bobryk. Tym razem górą był Radek i po wspaniałej walce to on został zwycięzcą finałowej potyczki. Trzecie miejsce zajął Roman Skrzekut z Bryzgla.

  Nad całością zawodów czuwali sędziowie Waldemar Borys  i Artur Kuryło z Augustowa.

  Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Katarzynie Korąkiewicz - Dyrektor Zespołu Szkół w Białobrzegach za udostępnienie sali gimnastycznej .

  Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w drugiej edycji, która zostanie rozegrana 08 lutego 2014r. o godz. 15.00 w Białobrzegach.

   Data rozegrania trzeciej edycji (ostatniej) zostanie podana w prasie w późniejszym terminie.

   

  TABELA  ZE SZCZEGÓŁOWĄ PUNKTACJĄ TURNIEJU

           

  Miejsce

   IMIĘ I NAZWISKO

  MIEJSCOWOŚĆ

  PKT

  1

  Radosław Połubiński

  Netta

  13

  2

  Konrad Bobryk

  Pisanica

  11

  3

  Roman Skrzekut

  Bryzgiel

  9

  4

  Janusz Orłów

  Krasnopol

  7

  5

  Andrzej Karniej

  Olecko

  6

  6

  Grzegorz Wesołowski

  Gołdap

  5

  7- 8

  Kazimierz Żyliński

  Krasnopol

  4

  Szymon Roszkowski

  Białobrzegi

  4

  9 -12

  Michał Bronakowski

  Netta

  3

  Tadeusz Omelianiuk

  Augustów

  3

  Przemysław Hyla

  Białobrzegi

  3

  Bogdan Wikarski

  Gołdap

  3

  13 - 16

  Bartosz Cudnowski

  Pisanica

  2

  Patryk Urban

  Kolnica

  2

  Szymon Siłkowski

  Netta

  2

  Jerzy Filipowski

  Białobrzegi

  2

  17-20

   Robert Żukowski

  Białobrzegi

  1

  Łukasz Bronakowski

  Netta

  1

  Krystian Zawistowski

  Białobrzegi

  1

  Jakub Kurgan

  Pisanica

  1

    W.B.

   

 • BEZPIECZNE FERIE - SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI STRAŻY GRANICZNEJ i POLICJI

  BEZPIECZNE FERIE

            Dnia 24 stycznia 2014r. na terenie naszej szkoły  odbyło się spotkanie ze służbami straży granicznej i policji. Przy okazji zbliżających się ferii zimowych przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Augustowie udzielił nam kilku rad dotyczących jak bezpiecznie bawić się i wypoczywać. Pan Policjant przypomniał o miejscach szczególnie niebezpiecznych, między innymi o tym, że zamarznięty akwen nie jest najlepszym miejscem do jazdy na łyżwach, a także przestrzegał przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadków i uświadomił jakie niebezpieczeństwa mogą nas spotkać w czasie zimowej przerwy.

           Kolejnym punktem dzisiejszego spotkania była prezentacja multimedialna przygotowana przez funkcjonariuszy straży granicznej. Mieliśmy możliwość zapoznania się z codzienną pracą zadaniami tej służby np. zapobieganiu przemytów narkotyków czy alkoholu, ale również nielegalnych emigrantów. Jedną z atrakcji było udostępnienie i pokaz  sprzętu uczniom.

   Mamy nadzieję, że nie skończy się tylko na jednym spotkaniu

  Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

   

      M. Frąckiewicz  

       W. Wasilewska     ucz. kl. III A

 • Ludzkie Serca - CARITAS

  Ludzkie serca

    Jak co roku uczniowie wszystkich klas Zespołu Szkół im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Wraz z pracownikami naszej szkoły zebrali około 20 kg monet o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 gr. Najwytrwalszymi ,,zbieraczami’’ okazali się uczniowie klasy IV (Szkoła Podstawowa) i III b (gimnazjum). Pieniądze przekazano do Fundacji Nasz Dom na sprzęt dla podopiecznych Domów Dziecka na terenie Polski.

  Uczniowie naszej szkoły zbierają też makulaturę i aluminiowe puszki po napojach kupionych w szkolnym sklepiku. Wprawdzie nie przynosi to wielkiego zysku, ale nie o zysk tu chodzi. Uczy to uczniów segregowania śmieci, szacunku do środowiska naturalnego i pomocy bliźnim, bowiem zarobione pieniądze przekazujemy na misje. Kropla drąży skałę, więc każdy grosz ma znaczenie.

  Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w obu akcjach.

   

         Barbara Zaskowska

            Opiekun Szkolnego Koła Caritas 

 • Spotkanie z panem Piotrem Markiewiczem

  Na olimpijskim szlaku

  16 stycznia 2014r. po raz drugi gościł w naszej szkole Piotr Markiewicz (brązowy medalista z Atlanty 1996, dwukrotny mistrz świata z Duisburga 1995). Mistrz kajakarstwa opowiedział nie tylko o przebiegu swojej zawodniczej kariery, ale również podzielił się z uczniami refleksjami na temat pracy, treningu i tego, co składa się na sukces (nie tylko sportowy). Przekonywał, jak piękną, naturalną, różnorodną i …trudną dyscypliną sportu jest kajakarstwo.

  W drugiej części spotkania pan Piotr Markiewicz przedstawił ciekawą prezentację o Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012. Opowiadał barwnie o życiu w wiosce olimpijskiej, przebiegu zawodów oraz uroczystości otwarcia I.O. Nie mógł oczywiście zapomnieć o olimpijskiej rywalizacji kajakarzy. Dzięki jego prezentacji poznaliśmy zasady oraz arenę zmagań kajakarzy górskich.

  Następnie pan Piotr Markiewicz odpowiadał na wiele pytań uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz rozdawał autografy. Przekazał naszej szkole wiele cennych materiałów olimpijskich, z których na pewno skorzystamy w edukacji olimpijskiej. Dziękujemy.

  Ewa Jacewicz – Miklas, Artur Kuryło, Jan Saczko

   

   

 • KOLĘDNICY MISYJNI

  Pomagamy

  Kolędnicy Misyjni 2014

   

    Zgodnie z inicjatywą ks. Biskupa Jerzego Mazura Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Białobrzegach już trzeci raz kolędowało na rzecz dzieci z krajów misyjnych. Zorganizowano 5 grup Kolędników Misyjnych, którzy 6 stycznia 2014 r. kolędowali w Białobrzegach, Kolnicy, Poniziu, Osowym Grądzie, Czarnusze i Netcie. Dzięki wsparciu ks. Arkadiusza Pietuszewskiego, który prosił o życzliwe przyjęcie kolędników i hojności gospodarzy, udało się zebrać 1900 zł. Tegoroczne ofiary z kolędowania przekazano na konto Caritas diecezji ełckiej, skąd dotrą do Republiki Konga i Demokratycznej Republiki Konga.

    Dziękujemy serdecznie Kolędnikom Misyjnym za trud włożony w kolędowanie, za poświęcenie swojego wolnego czasu pomocy potrzebującym:

  • Ponizie – Rafał Wyszyński, Patryk Klukowski, Tomasz Baranik, Iza i Klaudia Zarzeckie, Katarzyna Wyszyńska, Kinga Wyszyńska, Emil i Maciej Łaskowscy, Martyna Margiewicz, Bartek i Jakub Borawscy – zebrali 342 zł.
  • Kolnica – Agnieszka Purwin, Klaudia Leszczyńska, Robert Żukowski, Natalia Bronakowska, Kamil Dzierdzik, Daria Kosobudzka – zebrali 246 zł.
  • Osowy Grąd – Rafał i Maciej Wasilewscy, Adam Bujnowski, Piotr Kanoza, Urszula Żywalewska – zebrali 430 zł.
  • Netta – Marta Młodzianowska, Justyna Bronakowska, Natalia Rzepnicka – zebrały 332 zł.
  • Białobrzegi – Angelika i Jakub Pomichter, Michał Frąckiewicz, Izabela Bućko, Monika Frąckiewicz, Karolina Frąckiewicz, Natalia Zyskowska – zebrali 555 zł.

   

  Barbara Zaskowska

  Opiekun SK Caritas

 • FERIE NAD MORZEM

  Ferie zimowe w Sztutowie nad morzem

  (Ośrodek wczasowo-kolonijny ALGA, ul. Gdańska 47a, 82-110 Sztutowo, www.alga.mierzeja.pl)

  27.01. - 5.02.2014r.

   

  Fundacja Ratujmy Życie, Bartosze 10c, 19-300 Ełk

  wraz z Oddziałem Regionalnym Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie

  organizuje 10-dniowe ferie zimowe 2014 r. dla dzieci rolników objętych ubezpieczeniem i świadczeniami KRUS.

   

  Wypoczynek dotyczy dzieci rolników do 16 roku życia z województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, których co najmniej jeden z rodziców (bądź prawnych opiekunów) jest ubezpieczony w KRUS lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS.

   

  Warunki uczestnictwa dziecka rolnika w feriach zimowych 2014 r.:

   

  • oryginał zaświadczenia z placówki terenowej KRUS o podleganiu choć jednego z rodziców (lub prawnych opiekunów) pełnemu ubezpieczeniu KRUS (ubezpieczenie wypadkowe, macierzyńskie i chorobowe) jako rolnik,
  • wypełniona i podpisana karta uczestnika do pobrania  https://www.facebook.com/ratujmyzycie,
  • podpisana przez rodziców zgoda i regulamin,
  • wpłata 350zł. na konto fundacji PKO BP O/EŁK

  nr 16 1020 4724 0000 3502 0089 4469         z dopiskiem „ferie zimowe 2014 (imię i nazwisko dziecka)”.

   

  Komplet dokumentów należy przesłać na adres:

  Justyna Przybyszewska

  skrytka pocztowa 44

  82-440 Dzierzgoń

  Kontakt: 734-159-718, zimowiskofrz2014@wp.pl

   

  Gwarantujemy:

   

  • 5 posiłków dziennie (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja)
  • Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym na 10 dni (obiekt chroniony, zamknięty, łazienki w pokojach)
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, medycznej, animatorów
  • Ubezpieczenie NW
  • Atrakcyjny program edukacyjny, kulturalno-oświatowy oraz w zakresie promocji i profilaktyki prozdrowotnej (pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w rolnictwie, zdrowe odżywianie), zajęcia sportowo-rekreacyjne (hala sportowa, bowling, sala gier), atrakcyjne wycieczki (Malbork - Zamek, Rezerwaty nadmorskie, Szlak bursztynu)
  • Ogniska z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka
  • Transport na miejsce wypoczynku ze wskazanego miejsca i powrót
  • Certyfikat ukończenia kursu z pierwszej pomoc

   

  Zgłoszenia będą przyjmowane do10.01.2014 r.

  UWAGA! O przyjęciu dziecka na ferie zimowe decyduje kolejność zgłoszenia!

   

  Zabierz ze sobą przyjaciół i spędźcie wspólnie ferie zimowe z Fundacją Ratujmy Życie!

   

  Istnieje możliwość uczestnictwa w wypoczynku dzieci spoza KRUS za pełną odpłatnością.

 • V Memoriał M. Kasjanowicza w Tenisie stołowym

  V Memoriał Mariana Kasjanowicza

    14 grudnia br. w Zespole Szkół im. Generała Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach odbył się V Memoriał Mariana Kasjanowicza w Tenisie Stołowym. Zawodnicy i organizatorzy (Gmina Augustów, UKS Białobrzegi) uczcili pamięć pana Mariana, miłośnika i działacza tenisa stołowego, związanego przez wiele lat z UKS Netta i UKS Białobrzegi, wychowawcy wielu tenisistów w naszym regionie. W hali sportowej w szranki turnieju stanęło 18 tenisistów stołowych, w tym nasi goście z województwa warmińsko – mazurskiego. Zawodnicy z Pisanicy (podopieczni Zbigniewa Bobryka) w swoich kategoriach wiekowych osiągali znaczące wyniki w województwie.

    Finał turnieju indywidualnego w kategorii otwartej był powtórką z ubiegłego roku i zakończył się tryumfem 18 – letniego Konrada Bobryka (Pisanica) nad doświadczonym Romanem Skrzekutem (Bryzgiel). Wynik 3 : 2 świadczy o wyrównanej, zaciętej walce. W drodze do finału Konrad wygrał z: Kamilem Kasjanowiczem, Tyberiuszem Królewiczem i Januszem Orłowem.  W ,,małym’’ finale o 3 miejsce Radosław Połubiński pokonał 3 : 1 Janusza Orłowa. W tegorocznym turnieju w czołowej ,,ósemce’’ zabrakło kadetów czy młodzików. Dominowali rutynowani tenisiści.

  Na zakończenie turnieju jego uczestnicy zostali nagrodzeni przez Zbigniewa Buksińskiego (Wójta Gminy Augustów) i Waldemara Borysa pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Organizatorami zawodów i sędziami byli: Waldemar Borys, Artur Kuryło, Jan Saczko (UKS Białobrzegi), którym rzetelnie pomagali uczniowie Gimnazjum w Białobrzegach.

  Turniej stał się częścią naszej tenisowej tradycji. Stanowi okazję do nauki dla młodych oraz spotkań rywali i kolegów, którzy spędzili niejedną godzinę przy tenisowym stole. Do zobaczenia za rok.

  WYNIKI

  Kategoria otwarta

  1. Konrad Bobryk (Pisanica)
  2. Roman Skrzekut (Bryzgiel)
  3. Radosaw Połubiński (Netta)
  4. Janusz Orłów (Krasnopol)
  5. Szymon Siłkowski (Netta / UKS Białobrzegi)
  6. Tyberiusz Królewicz (UKS Jaćwing Rajgród)
  7. Michał Bronakowski (Netta)
  8. Grzegorz Wesołowski (Gołdap)
  9. Tadeusz Omelianiuk (Augustów), Jerzy Filipowski (Białobrzegi), Patryk Urban (Kolnica / UKS Białobrzegi), Bogdan Wikarski (Gołdap)

  13. Łukasz Bronakowski (Netta / UKS Białobrzegi), Patryk Citkowski (UKS Jaćwing

        Rajgród), Arkadiusz Kucharski (Pisanica), Robert Żukowski (Góry, UKS Białobrzegi)

  17. Kamil Kasjanowicz (Netta), Dominik Markowski (Pisanica)

   

 •       W oczekiwaniu na zbliżające się
    Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok

     Żegnamy minione miesiące.
           I pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.
      Pragniemy przeżyć

  Niepowtarzalne świąteczne chwile
     W pokoju i wzajemnej bliskości.
     Serdeczne życzenia:
           Zdrowia, pogody ducha,
      Spełnienia wszystkich marzeń,
       Zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów
              Życzą

       Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz uczniowie

           Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego

        w Białobrzegach

 • Konkurs "Mój Różaniec"

  Mój różaniec

    Ludzka wyobraźnia i pomysłowość są naprawdę wspaniałe. Aby się o tym przekonać, wystarczyło obejrzeć prace wykonane w ramach Szkolnego Konkursu Plastycznego ,,Mój różaniec’’ w Zespole Szkół im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach. Uczniowie stworzyli różańce z następujących produktów: pigwy, dzikiej róży, ziela angielskiego, orzechów laskowych i włoskich, żołędzi, czekolady, chrupek, kasztanów, fasoli białej i czerwonej grochu, kukurydzy, płatków zbożowych, suszonych jabłek, cebuli, makaronu, słomy, szyszek, bibuły, kory z drzew, polnych kwiatów, jarzębiny, kasztanów, żurawin, kostek cukru, pestek słonecznika, czeko – chrupek, pieprzu, ziemniaków, migdałów, ciecierzycy. Prawda, że wspaniale brzmi?

    Wszystkie różańce zasłużyły na pochwałę i wyróżnienie, dlatego utworzono z nich ,,różańcową’’ wystawę w kościele pw. św. Siostry Faustyny w Białobrzegach. Dyplomy i nagrody, których fundatorem był ks. Arkadiusz Pietuszewski (dziękujemy!), wręczono uczestnikom konkursu w kościele w Białobrzegach. Oto wyróżnieni (w kolejności alfabetycznej):

  • Szkoła Podstawowa – Karolina Joka (V), Martyna Joka (II), Emilia Koronkiewicz (I), Justyna Koronkiewicz (V), Paweł Margiewicz (III), Julia Świacka (III), Kacper Świacki (VI), Maciej Wasilewski (V), Edmund Wyszyński (II), Katarzyna Wyszyńska (VI), Robert Żywalewski (I), Urszula Żywalewska (V).
  • Gimnazjum – Daniel Ajdamach (II b), Natalia Bronakowska (II b), Marek Kondracki (I b), Patryk Kozłowski (I a), Mateusz Maksimowski (I b), Rafał Wyszyński (I a).

  Dziękuję i gratuluję wszystkim wyróżnionym uczniom.

   

  Barbara Zaskowska

  Opiekun Szkolnego Koła Caritas 

 • Gimnazjada woj. Podlaskiego szkolnego związku sportowego w tenisie stołowym drużynowym

   

  We wtorek 3 grudnia 2013r w Suchowoli odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Woj. Podlaskiego w Tenisie Stołowym.

  W zawodach stratowało osiem drużyn wyłonionych po eliminacjach powiatowych i półfinałach wojewódzkich: KG Białystok, PG 16 Białystok, PG Szepietowo, PG Jedwabne, PG Kołaki Kościelne, PG Augustowo, PG Janówka i PG Białobrzegi.

  Duży sukces i potwierdzenie przynależności do czołówki województwa odnieśli tenisiści Gimnazjum w Białobrzegach, którzy zajęli III miejsce. W turnieju, tak jak przed rokiem zwycięstwo odnieśli tenisiści z Szepietowa (J. Włostowski, P. Piszczatowski, M. Piszczatowski) którzy w finale ograli 4:1 Gimnazjum nr 16 z Białegostoku.

  Drużyna brązowych medalistów wystąpiła w składzie (Patryk Urban, Robert Żukowski, Mateusz Łaniewski i Piotr Kanoza). Miejsce VII zajęła drużyna gimnazjum z Janówki w składzie (Mateusz Jeleniewski, Adrian Karbowski, Paweł Liżewski, Daniel Masłowski).

  To, że w finale wojewódzkim wystartowały dwie drużyny z gminy Augustów jest potwierdzeniem wysokiego poziomu tenisa stołowego chłopców w naszym regionie.

 • "Dobrze widzi sie tylko sercem ..."

  TEATR

  ,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.’’

  Antoine de Saint – Exupery

   

    Czy baśń o filozoficznym przesłaniu może zainteresować ludzi, którzy wolą spędzać czas przed komputerem, niż przy lekturze? Tak. 25 listopada br. 53 uczniów naszego gimnazjum obejrzało w sali ACE ,,Małego Księcia’’, sceniczną adaptację utworu Saint – Exupery’ego. Marek Tercz, Magdalena Jarek i Waldemar Jaros (aktorzy kieleckiego Teatru Lektur Szkolnych) przedstawili spektakl w adaptacji scenicznej i reżyserii Marka Tercza, z muzyką Szymona Chwostowicza.

  Reżyserowi i aktorom udało się ,,zatrzymać’’ nastolatków na godzinę i zachęcić ich do wspólnego udziału w spektaklu, do przypomnienia znanego przecież przesłania, które powracało jak refren dobrze znanej piosenki: ,,Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.’’ Wystarczy tylko się rozejrzeć wokół siebie.

   

  Bogumiła Chwedczuk, Elżbieta Czuper, Jan Saczko

   

 • Światowy Dzień Rzucania Palenia

            Dnia 21 listopada 2013 roku w Zespole Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach odbył się apel poświęcony obchodom Światowego Dnia Rzucania Palenia. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie naszej szkoły.

            Na wstępie uczeń klasy II gimnazjum zaprezentował historię powstania i ewolucję Światowego Dnia Rzucania Palenia. Wielu uczniów było zdziwionych tym, że dzień ten jest obchodzony już od 1974 roku. Następnie dwie uczennice klasy II gimnazjum odegrały scenkę o szkodliwości palenia i korzyściach płynących z faktu pokonania nałogu. Jedna z dziewcząt wcieliła się w rolę osoby niepalącej, która namawia koleżankę pogrążoną w nałogu tytoniowym do rzucenia palenia. Scenka kończy się pozytywnie, ponieważ koleżanka zrozumiała, jak wiele szkód wyrządza dla swojego zdrowia i postanawia podjąć walkę z nałogiem.

            Z kolei uczniowie klasy V wymienili substancje szkodliwe zawarte w dymie papierosowym oraz przedstawili ich  negatywny wpływ na poszczególne narządy organizmu człowieka.

            Na potrzebę apelu uczniowie przygotowali plakaty, informacje, hasła o szkodliwości palenia tytoniu oraz zachęcające do jego zaprzestania.

            Sądząc po reakcji publiczności należy stwierdzić, że podjęte działania uświadomią uczniom, iż nie warto zaczynać palić.

    Pedagog szkolny pani E. Milanowska

           oraz opiekun SK PCK B. Roszkowska

 • POMAGAMY POSZKODOWANYM NA FILIPINACH

  POMAGAMY POSZKODOWANYM NA FILIPINACH

          Dnia 18 listopada 2013r w naszej szkole odbył się kiermasz ciast i kanapek zorganizowany przez Szkolne Koło CARITAS. Uczniowie gimnazjum z chęcią przynieśli wykonane w domu słodkości, a klasa  III A wraz z panią Katechetką przyrządziła zdrowe i smaczne kanapki. Wszyscy chętnie zaangażowali się w pomoc kupując apetyczne smakołyki.    

           Zebrane pieniądze zostały przekazane poszkodowanym w czasie tajfunu na Filipinach. Ponadto nasi uczniowie, w ramach pomocy ofiarom żywiołu wysyłali SMS-y o treści: „POMAGAM”.

         Koło CARITAS serdecznie dziękuje za zaangażowanie i udział.

           Monika Frąckiewicz kl. III A

 • Sport i sztuka

  Sport i sztuka

  Polski Komitet Olimpijski z okazji 150 rocznicy urodzin Pierre'a de Coubertin zorganizował ogólnopolski konkurs artystyczny dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pt. ,,Złota myśl Pierre'a de Coubertin". Konkursowi przyświecały następujące cele:

  • upowszechnianie idei olimpijskiej,
  • przybliżenie młodzieży postaci Pierre'a de Coubertin (twórcy nowożytnego ruchu olimpijskiego),
  • rozwijanie aktywności artystycznej i sportowej wśród uczniów.

  Konkurs dla gimnazjów polegał na zinterpretowaniu myśli: ,,W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka, istotą rzeczy jest nie zwyciężać lecz umieć toczyć rycerski bój".
  Uczniowie mogli przesyłać prace w dwóch kategoriach: plakat plastyczny, film animowany w technice poklatkowej. W szranki konkursu stanął uczeń naszej szkoły – Patryk Klukowski, który wykonał plakat nawiązujący tematycznie do Igrzysk Paraolimpijskich, z mottem: ,,Walczę, więc jestem.’’

   

  Katarzyna Siemienowicz, Jan Saczko

   

 • Konkurs "Moja Polska"

  Konkurs "MOJA POLSKA" rozstrzygnięty.

   Najciekawszą prezentację  wykonał Marek Kondracki z klasy I B i tym zajął I miejsce.

  Gratulujemy.

  Prezentację można obejrzeć klikając na link poniżej.

  Prezentacja_o_Polsce1.ppt

 • Jubileusz

   

    9 i 10 listopada (sobota / niedziela) odbyły się obchody jubileuszu 25 – lecia Teatru Res Humanae z I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie, na który zostaliśmy zaproszeni. Najpierw w sali teatralnej I LO pani Bożena Bendig (twórca i reżyser teatru) wraz ze swoimi aktorami zaproszonym gościom, rodzicom, dawnym członkom zespołu, widzom przedstawiła dorobek teatru: spektakl okolicznościowy, wystawę, monografię ,,Teatr musi grać’’. Tę niemal trzygodzinną część jubileuszu zakończono odsłonięciem tablicy, wspólnym zdjęciem oraz tortem.

    Potem udaliśmy się do kina ,,Iskra’’, gdzie obejrzeliśmy spektakl otwarty Res Humanae ,,Trzy królestwa’’ Pawła Leszkowicza (absolwenta I LO z 2011 roku) w reżyserii Bożeny Bendig. Tym przyjemniej przyszło nam docenić niezwykły efekt wielomiesięcznej pracy zespołu, że na deskach teatru (kina) wśród aktorów podziwialiśmy absolwentki naszej szkoły i Grupy Teatralnej: Anitę Karpińską, Emilię Roszkowską, Barbarę Zarzecką.

    W poprzednich latach w Res Humanae grali (lub współpracowali) absolwenci naszej szkoły: Robert Frąckiewicz, Iwona i Marzena Filipowskie, Rafał Dzierżyński, Krzysztof Dzierżyński, Arkadiusz Buksiński, Adam Siarkowski, Karol Kondracki, Izabela Kowalczyk, Elżbieta Bronakowska, Paula Wyszyńska, Wiktoria Milanowska, Michał Jagłowski.

  Dziękuję pani Bożenie Bendig za wieloletnią współpracę i zaproszenie na tak wspaniałą imprezę. Dziękuję Teatrowi Res Humanae, jego twórczyni i opiekunce za wspaniałe chwile, mądrą rozrywkę.

   

  Jan Saczko

 • Wycieczka do Warszawy

            Dnia 05 listopada 2013r zebraliśmy się zwartą 30 osobową grupą i wyruszyliśmy na wycieczkę szkolną do Warszawy. Pierwszym przystankiem w Stolicy była galeria handlowa „M1”, gdzie mogliśmy zrobić zakupy, zjeść pyszne jedzonko i odpocząć po czterogodzinnej podróży.

            Potem udaliśmy się do siedziby polskiego Sejmu i Senatu. Tam, po koniecznej kontroli bezpieczeństwa, podziwialiśmy przepych i bogactwo wnętrza budynku. Razem z przewodnikiem przechadzaliśmy się i słuchaliśmy różnych ciekawostek o władzach naszego państwa. Mieliśmy okazję zobaczyć salę sejmu, w której zbierają się ważne organy.  Udało nam się porozmawiać z Marszałkiem Senatu Panem Bogdanem Borusewiczem, który bardzo ciepło nas przywitał. Oprócz trzeciej najważniejszej osoby w państwie widzieliśmy się także z Ryszardem Kaliszem, jednym z posłów sejmowych. To był jeden z najciekawszych punktów programu wycieczki, po którym wyszliśmy pełni energii.

          Następnie czekało nas dużo atrakcji w Centrum Nauki Kopernik. Tam uczniowie mieli możliwość wykonywania doświadczeń, obserwowania swoich reakcji na różne czynniki w połączeniu z dobrą zabawa. Cieszył się dużą popularnością, nazywany przez nas „krzywy pokój”. Na koniec oczywiście nie obeszłoby się bez wizyty MC Donald`s.

  Nie był to zmarnowany czas, wręcz przeciwnie, wróciliśmy pogodni, zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę

  Weronika Wasilewska

 • Halloween w szkole

  Dnia 31 października 2013 roku  w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawiej i najefektowniej udekorowaną klasę z okazji Halloween. Uczniowie poszczególnych klas, kierowani duchem zdrowej rywalizacji i chęcią zdobycia pierwszego miejsca, pieczołowicie przygotowywali swoje klasy wykazując się olbrzymim potencjałem pomysłowości. Wykonali we własnym zakresie całe mnóstwo nietuzinkowych ozdób i dekoracji, wielu uczniów przebrało się również w charakterystyczne stroje, wiarygodnie oddając klimat tego święta. Członkowie komisji oceniającej wystrój klas po zliczeniu punktów pierwsze miejsce na poziomie klas 0-3 przyznali klasie trzeciej, w klasach 4-6 pierwsze miejsce powędrowało do klasy szóstej, natomiast na poziomie gimnazjum pierwsze miejsce zdobyła klasa IIB. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka, podczas której wszyscy świetnie się bawili, a przebrani uczniowie mogli w pełnej krasie zaprezentować swoje stroje.

                                                                               Agnieszka Kowrach              

   

 • 1 listopada

  Idąc jesienną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.
  Chcę być tylko z Tobą przez kilka małych chwil.
  Pomóż mi przywołać dawne lata, ożywić śpiących ludzi.
  Pomóż mi, pomóż mi pokonać smutek, który pozostał, gdy nagle odszedłeś.
  Już nikogo nie dręczą nasze mdłe spojrzenia.
  Dziś jesteśmy nareszcie sami w ten listopadowy wieczór...

      TSA ,,51’’

   

  kiedy umrę kochanie
  gdy się ze słońcem rozstanę
  i będę długim przedmiotem raczej smutnym

  czy mnie wtedy przygarniesz
  ramionami ogarniesz
  i naprawisz co popsuł los okrutny

  często myślę o tobie
  często piszę do ciebie

  głupie listy - w nich miłość i uśmiech

  potem w piecu je chowam
  płomień skacze po słowach
  nim spokojnie w popiele nie uśnie

  patrząc w płomień kochanie
  myślę - co się też stanie
  z moim sercem miłości głodnym


  a ty nie pozwól przecież
  żebym umarła w świecie
  który ciemny jest i który jest chłodny

  Halina Poświatowska

   

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
  Zespół Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
  Białobrzegi 75
  16-300 Augustów
 • 87 644 92 25
  fax 87 644 92 25

Galeria zdjęć