Nawigacja

 • Rozprawa

   

  ,,Wiem, że nic nie wiem.’’

  Sokrates

   

  W klasie II, jak co roku, rozprawa Sokratesa jest arcyważnym wydarzeniem, na które czekamy. W bieżącym roku uczniowie klasy II b zmierzyli się z trudną materią publicznej rozprawy. Po omówieniu ,,Obrony Sokratesa’’ czekały ich tygodniowe przygotowania do publicznej debaty. Ponieważ, jak mawiali Rzymianie – Non scholae, sed vitae discimus (Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia), nie oceny były najważniejsze, lecz możliwość walki na argumenty. Po przeciwnych stronach barykady stanęli obrońcy (Kamila Witkowska, Artur Bobier) i oskarżyciele (Magda Janczak, Rafał Jakubowski) Sokratesa (greckiego filozofa – Łukasza Rułkowskiego). Starcie odbyło się zgodnie z zasadami antycznego procesu.

  Dzięki sile argumentów obrońcom udało się odwrócić bieg historii. Sokrates ocalał.

  J.

 • Akcja Antynikotynowa

  Sprawozdanie z przebiegu szkolnej akcji antynikotynowej 20 listopada 2014r

   w Zespole Szkół  im. Gen .I .  Prądzyńskiego w Białobrzegach.

  Dnia 20 listopada na terenie Zespołu  Szkół  im. Gen .I .  Prądzyńskiego w Białobrzegach odbył się apel w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia.

  W tym roku szkolnym została wykonana  gazetka na temat szkodliwości palenia tytoniu, a uczniowie kl. I-III i oddziału  przedszkolnego  przystąpili do  konkursu plastycznego na temat : Palenie szkodzi zdrowiu. Natomiast uczniowie kl. IV-VI i Gimnazjum mieli za zdanie ułożyć wierszyki, rymowanki lub hasła reklamowe na temat: Przestrzeganie rówieśników lub  rodziców o szkodliwości palenia tytoniu.

  Apel został przygotowany i przeprowadzony przez uczniów klasy V Szkoły Podstawowej ( Radosława Witkowskiego , Krystian Sznejder, Dawid Łaniewskiego  i Radosława Kondrackiego).

  Podczas apelu zostały wręczone dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla uczniów , których prace zostały nagrodzone, oto oni:

  Konkurs plastyczny  

  1. Natalia Marchocka  kl .I

  2. Kuba Malinowski kl. I

  3. Maciej Skorupa kl. I

  4. Miłosz Nowik kl. II

  5. Bartosz Malinowski kl .III

  6. Dariusz Kulbacki kl. III

   Wierszyki, rymowanki , hasła reklamowe

  1.Karolina Joka kl.VI

  2.Julia Świacka kl.IV

  3.Dominik Kruczyński kl. IV

  4.Maciej Łaskowski kl. IV

   5. Edmunt Wyszyński kl. III

  6.Martyna Joka kl.III

  7. Katarzyna Skorupa kl.III

  Emilia Świerżewska pedagog szkolny

 • Audycja muzyczna

  Warto posłuchać …

  17 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna audycja muzyczna – tym razem ,,Piosenki Walczącej Polski’’. Uczniowie uczestniczyli w niezwykłej podróży w lata wojny, okupacji i walki. Jej autorzy zapoznali nas z wojennymi szlagierami: ,,Warszawo ma’’, ,,Siekiera, motyka’’, ,,Deszcz, jesienny deszcz’’, ,,Wróg napadł na Polskę’’, ,,Marsz I Korpusu’’, ,,Rozszumiały się wierzby płaczące’’. Puentę poniedziałkowej audycji stanowiły piosenki Powstania Warszawskiego: ,,Marsz Mokotowa’’, ,,Pałacyk Michla’’, ,,Serce w plecaku’’, śpiewane również przez uczniów i nauczycieli.

  To była pouczająca lekcja historii i muzyki. Warto posłuchać i obejrzeć (np. ,,Zakazane piosenki’’). Należy pamiętać o bohaterach Polski Walczącej.

   

  J.

 • Spódnice, spódniczki ...

  Dzień Spódnicy

  W czwartek 30 października niemalże wszystkie panie w naszej szkole, te młodsze i te starsze, odpowiedziały  na  wcześniej zakomunikowane hasło przekazane przez dziewczyny z zarządu samorządu uczniowskiego, aby tego dnia,  zamiast zwykle ubieranych spodni, założyć spódnicę i tym samym zaakcentować  ten właśnie dzień, Dzień Spódnicy. Dziękujemy za pozytywny odzew w naszej sprawie!!! Nie zapominajmy na co dzień o tym ważnym atrybucie kobiecości. Niech żyje spódnica!

  J.A. K.

 • Halloween

  Halloween

  29 października w naszej szkole z inicjatywy samorządu uczniowskiego szkoły podstawowej odbyła się dyskoteka z okazji Halloween. Warunkiem uczestnictwa było przebranie się według własnego pomysłu. Uczniowie z klas 0-VI nie mieli w tym względzie żadnych oporów. Sala wypełniona była przeróżnymi postaciami. Wszyscy bawili się wybornie w rytmie żywiołowej muzyki.  Oprócz dyskoteki  poszczególne klasy chętnie odpowiedziały na zaproszenie samorządu uczniowskiego do wzięcia udziału w konkursie na najciekawiej udekorowaną klasę na Halloween. Jak zawsze pomysłowość uczniów nie znała granic. Własnoręcznie wykonane pajęczyny, duchy, stwory, czarownice, nietoperze… Każda sala przepełniona była specyficznym klimatem tego święta. Komisja miała nie lada zadanie w związku z przyznaniem pierwszego miejsca. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

         J. A. K.

 • Śpieszmy się

  Śpieszmy się

  Annie Kamieńskiej

  Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
  zostaną po nich buty i telefon głuchy
  tylko to co nieważne jak krowa się wlecze
  najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
  potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
  jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
  kiedy myślimy o kimś zostając bez niego …

  ks. Jan Twardowski

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Nauczyciel to też człowiek

  15 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli Dnia Nauczyciela. Najpierw pani dyrektor Katarzyna Korąkiewicz podziękowała nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły. Wyróżniła laureatki Nagrody Wójta Gminy Augustów – Grażynę Borawską i Ewę Jacewicz – Miklas oraz laureatów Nagrody Dyrektora Szkoły – Elżbietę Czuper Jadwigę Kowrach, Katarzynę Krzyżewską, Artura Kuryło, Emilię Milanowską, Renatę Oborską, Barbarę Roszkowską, Jana Saczko, Wiolettę Bondziul, Danutę Czulewicz, Teresę Frąckiewicz. Gratulujemy! Do życzeń sukcesów i powodzenia w życiu osobistym i zawodowym dla pedagogów i pracowników szkoły przyłączyli się rodzice oraz uczniowie.

  Zgodnie z tradycją akademię uświetnili uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Białobrzegach, przygotowani w tym roku przez panią Jadwigę Kowrach (opiekunkę SU). Słowem, śpiewem oraz śmiałym kabaretem podziękowali ludziom szkoły za ich cierpliwość, życzliwość i ciężką pracę. Dziękujemy!

  J.

 • Warto posłuchać …

  10 października uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Białobrzegach uczestniczyli w audycji ,,JASNA STRONA MUZYKI RAP’’ zorganizowanej przez panią Katarzynę Siemienowicz oraz Agencję Arte – Muza w Białymstoku. Audycja była połączeniem wykładu i koncertu, którego główny bohater to Hip – hop. Prowadzący Jakub Kisiel przedstawił założenia, filary i historię Hip – hopu, a czteroosobowy zespół zaprezentował utwory takich wykonawców, jak: Kaliber 44, Paktofonika, Molesta, Grammatik, Eldo, Fisz, The Roots.

  Autorzy spotkania starali się pokazać stereotypy w odbiorze tego wyjątkowego zjawiska, jakim jest Hip – hop. Rzeczywiście, warto zadać sobie trud i posłuchać tekstów z przesłaniem. Warto poszukać, ,,popatrzeć sercem.’’

 • OTRZĘSINY 2014

  Ale trzęsie!

  9 października  w naszej szkole odbyły się  otrzęsiny klas pierwszych. Organizatorami imprezy byli uczniowie klas II gimnazjum,  którzy, pomni własnych przeżyć z ubiegłego roku, przygotowali dla pierwszoklasistów wiele ,,przyjemności’’.

  Pierwszaki (od rana przebrane za metalowców i hippisów) po lekcjach przystąpiły do wielu prób wiedzowych, sprawnościowych i artystycznych, w czym dzielnie im sekundowały ich wychowawczynie: panie Katarzyna Siemienowicz (I a) i Renata Oborska (I b).

  Po zakończeniu wszystkich konkurencji pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie i weszły do grona pełnoprawnych członków Gimnazjum w Białobrzegach. Tradycji stało się więc zadość i uczniowie mogli oddać się intensywnym ćwiczeniom fizycznym, czyli dyskotekowym łamańcom.

  Imprezę prowadziły Monika Bronakowska (II a), Kamila Witkowska i Julia Ziarko (II b). Nad jej przebiegiem czuwali: Renata Oborska, Katarzyna Siemienowicz, Bogumiła Chwedczuk, Jan Saczko, Ewelina Gawrylczyk, Elżbieta Czuper, Artur Kuryło (opiekun SU). Dziękujemy!

  Wszystkie nowe koleżanki i nowych kolegów witamy w naszej szkole!

 • Z wizytą w Operze i Filharmonii Podlaskiej

  O muzyce i wyrywaniu foteli

    8 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz warszawskiej Romy przygotowanym w ramach projektu edukacyjnego „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej”. W widowisku muzycznym wystąpili: Tomasz Steciuk, Jakub Szydłowski, Ewa Prus, Weronika Bochat, Bartłomiej Łochnicki.

  Dynamiczny spektakl utrzymany był w konwencji wykładu o muzyce rozrywkowej: od rock’and’rolla po pop, od Haleya po Rihannę. Szybko zmieniające się obrazy przeplatano anegdotami o artystach, zwyczajach, modzie. Autorzy widowiska nie zapomnieli o historycznym tle prezentowanej muzyki, które dopełniło całości tego ciekawego przedsięwzięcia. Muzyka i historia? – dlaczego nie.

  Organizatorem wyjazdu była Katarzyna Siemienowicz, opiekunami – Elżbieta Czuper, Agnieszka Wielgat, Jan Saczko.

 • Z kina...

  Miasto 44, czyli ,,miłość w czasach apokalipsy’’

    Film ,,Miasto 44’’ w reżyserii Jana Komasy to opowieść o miłości dwojga młodych ludzi w czasie Powstania Warszawskiego 1944: Biedronki (granej przez Zofię Wichłacz) i Stefana ( w tej roli Józef Pawłowski). Obraz zawiera wiele okrutnych i dramatycznych scen, które potrafiły jednak wzruszyć, doprowadzić do łez.

    Film bardzo nam się spodobał, choć uważamy, że najbardziej drastyczne sceny były zbędne.

  Karolina, Martyna

   

 • Rajd Rowerowy

  Rajd Rowerowy do Studzienicznej.

       13 września 2014 r. odbył się Rajd Rowerowy do Studzienicznej. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, pani dyrektor, nauczyciele,  przyjaciele szkoły i Ksiądz Arkadiusz Pietuszewski.

       Celem rajdu było tworzenie jedności i wspólnoty w czasie drogi. Podziwianie piękna okolicznej przyrody. Udział we Mszy świętej w intencji uczniów, rodziców , nauczycieli i pracowników szkoły.

       Po trudach podróży i modlitewnej zadumie uczestnicy rajdu udali się na ognisko. Ciepły posiłek wprawił wszystkich w dobry humor. Byliśmy  gotowi do podróży powrotnej. Ksiądz Arkadiusz pobłogosławił wszystkich i życzył bezpiecznego powrotu do domów.

       Niecierpliwie czekamy na następny rajd

 • wykaz dni wolnych w roku 2014/2015

   

  ZSz. 0161 – 1/14/15

  Zarządzenie nr 1/14/15

  Dyrektora Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego

  w Białobrzegach  z dnia 03. 09. 2014r.

   

  Dyrektor Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach po zasięgnięciu opinii rady Pedagogicznej, rady rodziców i samorządu szkolnego ustala,

  że w roku 2014/2015 dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych będą :

  Szkoła podstawowa

  1. 13. 10. 2014r – poniedziałek
  2. 10. 11. 2014r – poniedziałek
  3. 02. 01. 2015r – piątek
  4. 05. 01. 2015r – poniedziałek
  5. 01. 04. 2015r. – środa  (sprawdzian kl. VI)
  6. 05. 06. 2015r - piątek

   

  Gimnazjum

  1. 13. 10. 2014r – poniedziałek
  2. 10. 11. 2014r – poniedziałek
  3. 02. 01. 2015r – piątek
  4. 05. 01. 2015r – poniedziałek
  5. 21. 04. 2015r. – wtorek  (egzamin kl. III)
  6. 22. 04. 2015r. – środa  (egzamin kl. III)
  7. 23. 04. 2015r. – czwartek  (egzamin kl. III)
  8. 05. 06. 2015r – piątek
 • XIV Marsz Żywej Pamięci

  W dniu 12 IX 2014 r. w Białymstoku odbył się XIV Marsz Żywej Pamięci polskiego Sybiru pod hasłem „Sybiracy – zwycięzcy spod  Monte Cassino”. Tradycją naszej szkoły jest  aktywne uczestnictwo w tej uroczystości. W tegorocznym marszu brał udział Poczet Sztandarowy w składzie: Ewelina Murawska, Natalia Bronakowska, Urszula Wasilewska, Maciej Malinowski, Zbigniew Pieńkowski pod opieką Pani dyrektor Katarzyny Korąkiewicz. Pod Pomnikiem Katyńskim zebrali się reprezentanci z całego kraju, z zagranicy, działacze Związku Sybiraków i liczne poczty sztandarowe. Byli też przedstawiciele władz państwowych, duchowni katoliccy i prawosławni. Spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem „ Hymnu państwowego”. Po powitaniu zebranych, złożeniu wiązanek  uczestnicy marszu  przeszli w powadze i skupieniu  ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego gdzie odbyła się msza święta. Następnie zebrano się wokół Grobu Nieznanego Sybiraka. Uroczystość zakończyła się apelem poległych, salwą honorową oraz złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy.

    Urszula Wasilewska uczennica klasy IIIb

 • Narodowe Czytanie "Trylogii"

  Czytamy ,,Trylogię’’

  5 września Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Biblioteka w Białobrzegach przystąpiły do Narodowego Czytania „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, akcji zainicjowanej przez Bronisława Komorowskiego, Prezydenta RP. Uczniowie oraz nauczyciele czytali fragmenty ,,Ogniem i mieczem’’, ,,Potopu’’, ,,Pana Wołodyjowskiego’’. Wspólne czytanie powieści naszego noblisty to pożyteczna lekcja polskiej historii i ojczystego języka, spotkanie z barwnymi bohaterami.

 • Medalistka Kamila

  Brązowy medal Kamili

  28 sierpnia na stadionie w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzików w Lekkoatletyce. Kamila Witkowska (UKS Technik Augustów, uczennica kl. II b Gimnazjum w Białobrzegach) zdobyła brązowy medal w biegu na 1000 m, ustanawiając rekord życiowy 3,17,67. Gratulujemy!

 • Szkolny Zestaw podręczników na rok 2014/2015

 • Naukę zacząć czas

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

  Autobusy godzinę później niż zwykle

  9.00 - Msza Św.

  9.45 - spotkanie na sali gimnastycznej

  10.30 - spotkanie z wychowawcami w klasach

  zakończenie  (autobusy) około godz. 11.00

 • wyprawka dla przedszkolaka i dla pierwszoklasisty

  Wyprawka dla przedszkolaka

  - bloki rysunkowe białe

  blok techniczny biały

  blok techniczny kolorowy

  blok rysunkowy kolorowy

  papier kolorowy samoprzylepny, wycinanka

  kredki ołowkowe

  farby plakatowe 12 kolorowe

  p;astelina

  pastele

  teczka biurowa na prace plastyczne

  książeczka do kolorowania

  klej w tubie

   ołówek miękki, gumka, temperówka, nożyczki

  patyczki do liczenia

  obuwie na zmianę  w podpisanym worku

  mały ręczniczek

  wszystkie rzeczy proszę podpisać

  podręcznik - Kolekcja przedszkolaka wyd. Nowa Era

   

  Wyprawka dla pierwszoklasisty

  to samo co dla przedszkolaka  plus zeszyty szesnastokartkowe w linie, kratkę

 • BIWAK 2014

  Szkolny biwak

  23 i 24 czerwca uczniowie Zespołu Szkół im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach (szkoły podstawowej i gimnazjum) odpoczywali na biwaku nad jeziorem Sajno. Uczniowie gościli w ośrodku wypoczynkowym  Skowronek. Głównym celem wyjazdu był aktywny odpoczynek i słodkie lenistwo. Mimo niesprzyjającej aury (opady deszczu) nie zabrakło czasu, chęci i odwagi na siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, tenis …wodny, badminton i pływanie na rowerach wodnych. Dla wielbicieli sportów ekstremalnych – ognisko i ,,nocne Polaków rozmowy’’. Dla fanatyków piłki nożnej – mundialowe emocje przed ekranem. Biwak na pewno nie był stratą czasu …

   

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
  Zespół Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
  Białobrzegi 75
  16-300 Augustów
 • 87 644 92 25
  fax 87 644 92 25

Galeria zdjęć