Nawigacja

 • Bal w naszej szkole

  Świętymi bądźcie

   

  29 października na 5 godz. lekcyjnej odbył się Bal Wszystkich Świętych dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum . Uczniowie przebrali się za ulubionego świętego lub anioła. Na korytarzu szkolnym przygotowano wystawę prac dzieci „Portret mojego patrona” i wystawę „Świętymi bądźcie…..” prezentującą postaci wybranych świętych i ich krótką charakterystykę.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli dzieciom w przygotowaniu przebrań.

  Akcję przygotował SK Caritas i Samorząd Uczniowski.

  B.Z.

 • Czytamy

  Rocznica urodzin Herberta

   

  29 października obchodziliśmy 91 rocznicę urodzin Zbigniewa Herberta – żołnierza Armii Krajowej, poety, dramatopisarza, eseisty (zmarłego w 1998 r.), autora cyklu poetyckiego ,,Pan Cogito’’, esejów ,,Barbarzyńca w ogrodzie’’, dramatu ,,Jaskinia filozofów’’. Nie próbowaliśmy przekonywać nikogo, że Zbigniew Herbert ,,wielkim poetą był’’, ale wspólnie przeczytaliśmy ,,Przesłanie Pana Cogito’’, ,,Starego Prometeusza’’, ,,Pana od przyrody’’, fragmenty ,,Barbarzyńcy w ogrodzie’’. Chwila literatury mimo codziennego pośpiechu i zgiełku.

  J.

   

   

 • Halloween

  Skoczna muzyka, szalone tańce i kreacje w pełnej palecie kolorów… Tak wyglądała nasza dyskoteka z okazji nadchodzącego święta Halloween. Wszyscy uczniowie z klas 0-VI bawili się wybornie, o czym świadczyły szeroko uśmiechnięte buzie. Na koniec dyskoteki zostały rozstrzygnięte konkursy na „Najstraszniejszą klasę”, (chodziło oczywiście o wystrój klasy, nie o uczniów). W tym roku I miejsce zdobyła klasa III (z klas 0-III), oraz klasa IV (z klas IV-VI). Natomiast I miejsce w konkursie na „Najciekawsze przebranie” zdobył uczeń klasy II Kamil Skorupa, w tej kategorii przyznano również wyróżnienia dla Amelii Ślużyńskiej z klasy III i Julii Kozłowskiej z klasy I. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i wszystkim uczniom dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

  AK opiekun SU

 • Mój Różaniec - konkurs rozstrzygnięty

  Konkurs „Mój różaniec”

  25 października w Kościele pw. św. s. Faustyny Kowalskiej w Białobrzegach po Mszy św. rozstrzygnięto konkurs ” Mój różaniec”. W konkursie brało udział 56 uczniów Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach. Dzieci i młodzież wykonali różańce z produktów naturalnych takich jak: kasztany, fasola, żołędzie, makaron, cukierki, żelki, itp. Wszystkie prace były poprawnie wykonane, ładne, ciekawe, zaskakujące a nawet smaczne, ich prace przez cały październik były wystawione w Kościele w Białobrzegach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody od ks. Proboszcza Arkadiusza Orła.

  Dziękujemy dla ks. Arkadiusza Orła za życzliwość i współpracę.

  B.Z.

 • SPORT

  Awans naszych piłkarzy

  24 października w hali sportowej Zespołu Szkół w Płaskiej odbył się Międzygminny Turniej Futsala (halowej odmiany piłki nożnej), eliminacje do zawodów powiatowych. W szranki zawodów stanęły zespoły z: Bargłowa, Białobrzegów, Płaskiej, Sztabina. Po rozegraniu sześciu meczów ustalono kolejność – zwyciężyło Gimnazjum w Płaskiej (opiekun Henryk Sewastianowicz) przed Gimnazjum w Białobrzegach (Artur Kuryło), Sztabinie (Robert Andraka) i Bargłowie (Krzysztof Niedźwiecki). Do finałów powiatowych, które 21 listopada zostaną rozegrane w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie, awansowali zawodnicy z Płaskiej i Białobrzegów. Serdecznie gratuluję moim zawodnikom: Jakubowi Dzierżyńskiemu, Patrykowi Kozłowskiemu, Łukaszowi Sznelowi, Dawidowi Tichanowowi, Mateuszowi Wielgatowi, Rafałowi Wyszyńskiemu, Łukaszowi Rułkowskiemu, Sławomirowi Uścinowiczowi, Adrianowi Połubińskiemu, Piotrowi Bartoszewiczowi, Krystianowi Kozłowskiemu.

   A. K.

 • Sukcesy w Tenisie Stołowym

  Grali w Dobrzyniewie Dużym

  24 października w Dobrzyniewie Dużym rozegrano II Grand Prix Młodzików Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym, w którym uczestniczyli najlepsi tenisiści województwa urodzeni w 2003 r. i młodsi. Maciej Bronakowski (SP Netta, UKS Białobrzegi) zajął 2 miejsce i awansował do II Grand Prix Polski, zaś Aleksandra Janczak (UKS Białobrzegi) zajęła szóste miejsce w gronie młodziczek. Opiekunem obojga tenisistów był pan Waldemar Borys. Gratulujemy i życzymy dobrej gry w następnych startach.

  J.

 • Poezja Siergieja Aleksandrowicza Jesienina

  Konkurs Recytatorski

  Uczeń naszej szkoły, Dawid Tichanow, zdobył wyróżnienie w konkursie recytatorskim utworów Siergieja Aleksandrowicza Jesienina zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną APK w Augustowie i Fundację Mniejszości Narodowych "Rusicz". W poetyckie szranki, które odbyły się 23 października, w kategorii gimnazja stanęły aż 23 osoby.

  Młodzież recytowała utwory rosyjskiego poety w oryginale. Ważna była więc nie tylko interpretacja tekstu, lecz także poprawność językowa, odpowiednie akcentowanie i intonacja. Mimo wielu konkurentów i, jak podkreślali organizatorzy, wysokiego poziomu uczestników trzeciej już edycji konkursu, deklamacja Dawida nie uszła uwadze jury.

  Zdobyte przez niego wyróżnienie zapewne będzie dodatkową motywacją do pogłębiania umiejętności z rosyjskiego i poznawania kultury naszych sąsiadów. Dawkę tej ostatniej przybliżyli wszystkim uczestnikom recytatorskich zmagań Dorota Bujnowska i Emil Kulbacki, którzy w przerwie zagrali i wyśpiewali wschodnie melodie i pieśni.

 • Doradztwo zawodowe

  Przed wyborem

  21 października (środa) naszą szkołę odwiedziły przedstawicielki Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Suwałk. Spotkanie odbyło się w klasach III a i III b. Przedstawiły trzecioklasistom informacje dotyczące wyboru zawodu oraz przeprowadziły wśród uczniów testy zainteresowań. Następnie omówiły system szkolnictwa i ofertę szkół ponadgimnazjalnych. Szkołę odwiedził również przedstawiciel Wojskowej Komisji Uzupełnień w Suwałkach - mjr Jarosław Kowalewski. Szef Wydziału Rekrutacji przedstawił młodzieży procedury naboru do służby wojskowej. To było bardzo pożyteczne spotkanie. Mamy nadzieję, że pomoże naszym uczniom w wyborze szkoły i pracy.

  E. / J.

 • Ślubowanie Pierwszaków

             Dnia 19 października 2015r. odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. W uroczystości brali udział uczniowie, rodzice, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele. Na tę okazję dzieci z klasy pierwszej przygotowały program artystyczny. W formie inscenizacji przedstawiły swoją klasę, zaprezentowały ścieżkę zdobycia odznaki „Wzorowego Ucznia”, przedstawiły, jak bezpiecznie należy przechodzić przez jezdnię. Następnie śpiewały piosenki i tańczyły. Za wykazanie się wiedzą i umiejętnościami wręczono im medale.

            Później nastąpił najważniejszy moment uroczystości czyli ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Pani dyrektor dużym ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia. Jako dowód przynależności do społeczności szkolnej uczniowie otrzymali od pani dyrektor legitymacje szkolne.

          Potem uczniowie klasy szóstej, którzy zostali wyznaczeni na opiekunów pierwszaków, wręczyli im upominki. Prezenty otrzymały także od dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy drugiej, trzeciej oraz własnych rodziców. Uroczystość zakończyła się posadzeniem drzewka i słodkim poczęstunkiem.

            Dzieci już jako „prawdziwi” uczniowie,  pełni pozytywnych wrażeń, z uśmiechem na twarzach udali się do domu. Ta uroczystość pozostanie na długo w ich pamięci.  

   B.R.

 • Audycja muzyczna

  Utwory wybrane na dęte blaszane

   

  19 października po raz kolejny do naszej szkoły zawitali autorzy ,,Audycji muzycznej’’. Tym razem w słotny poniedziałkowy poranek zaprezentowali uczniom możliwości instrumentów dętych: tuby, puzonu, trąbki. Ożywili senną atmosferę sali gimnastycznej fragmentami oper ,,Wilhelm Tell’’ Gioachino Rossiniego, ,,Carmen’’ Georgesa Bizeta, ,,Koncertem e – moll’’ Fryderyka Chopina. Nie zabrakło też ,,lżejszego’’ repertuaru: ,,My way’’ Franka Sinatry, ,,When the Saint go marching in’’ (hymnu gospel spopularyzowanego przez Louisa Armstronga), przebojów muzyki filmowej - ,,Króla lwa’’ (Eltona Johna), ,,Indiany Jonesa’’ (Johna Williamsa). Audycję zorganizowała pani Katarzyna Siemienowicz.

  K/J

 • Prace Herkulesa

  Kto szuka, ten znajdzie

  19 października klasa III b podsumowała pracę nad powieścią Agathy Christie ,,Dwanaście prac Herkulesa’’. Czteroosobowa grupa Alfa ukryła w budynku szkoły oraz wokół niej dwie kartki, które zawierały wskazówki dla dwóch sześcioosobowych grup Beta i Gamma. Zespoły poszukiwawcze miały za zadanie odnaleźć ukryte instrukcje, które powinny doprowadzić je do ważnych dowodów w sprawie ,,Hydry lernejskiej’’ (plotki). Młodzi ,,detektywi’’ wykazali się pomysłowością w ukrywaniu i spostrzegawczością w odkrywaniu śladów, dzięki czemu jedna grupa samodzielnie odnalazła i odczytała ukryte wskazówki – klucze oraz dowód w sprawie. Była to niezła lekcja pracy zespołowej.

  J.

 • Tenis stołowy

   Turniej w Pisanicy

  17 / 18 października w Pisanicy odbył się XII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kalinowo, zorganizowany przez LUKS ABC Żaka Pisanicę oraz Zespół Szkół w Pisanicy. Turniej był licznie i silnie obsadzony przez tenisistów Białegostoku, Suwałk, Augustowa, Grajewa, Starego Folwarku, Białobrzeg, Płaskiej, Gołdapi, Olecka, Giżycka, Pisza, Ełku, Mrągowa. Zmagania odbywały się w kategoriach: skrzatów, żaków, młodzików, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz otwartej. Aleksandra Janczak (klasa I b naszego gimnazjum) zajęła 2 miejsce w kategorii młodziczek oraz 7 w rywalizacji gimnazjalistek.

  Zawodnicy UKS – u Białobrzegi osiągnęli następujące rezultaty: Maciej Bronakowski (SP Netta) – 7 (młodzicy), 7 (gimnazjum), Szymon Siłkowski – (szkoły ponadgimnazjalne), w kategorii otwartej: Piotr Paul – 2, Roman Skrzekut – 5, Szymon Roszkowski – 7, Michał Bronakowski – 7, Szymon Siłkowski – 9. W grze podwójnej - Królewicz Tyberiusz (MLKS Czarni Olecko) / Siłkowski Szymon (UKS Białobrzegi) – 3, Paul Piotr/ Bronakowski Michał – 4, Skrzekut Roman/Roszkowski Szymon – 9. Gratulujemy zawodnikom UKS – u Białobrzegi wysokich miejsc. Sędzią głównym zawodów był Zbigniew Bobryk.

   

  J. 

 • Na sportowo

  Medal w Gimnazjadzie Województwa Podlaskiego

  17 października na trasach biegowych białostockich Pietrasz odbyły się wojewódzkie Igrzyska Szkół Podstawowych SZS oraz Gimnazjada SZS w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Wśród najlepszych biegaczy województwa podlaskiego, którzy awansowali z 4 grup, wystartowali reprezentanci naszej szkoły. Duży sukces osiągnęła Kamila Witkowska (III b), zdobywczyni brązowego medalu. Tak więc w tym roku Kamila zdobyła medale wszystkich kolorów (wcześniej – srebrny i złoty). Również wśród gimnazjalistów Arkadiusz Górski (I b) zajął 26 miejsce, a Mateusz Wielgat (III a) – 28. W rywalizacji szkół podstawowych Kamil Dabulis (VI klasa) był 20. Naszych uczniów przygotowali Katarzyna Siemienowicz i Artur Kuryło. Serdecznie gratulujemy Wam startu w Białymstoku. Brawo!

  Katarzyna Siemienowicz / Artur Kuryło

 • XV Dzień Papieski

   Jan Paweł II – Patron Rodziny

  16 października 2015r. w szkole uczciliśmy  Dzień Papieski. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt: Jan Paweł II – Patron Rodziny . Wysłuchaliśmy przemówień św. Jana Pawła II o rodzinie, zagrożeniach dla niej , miłości i modlitwie. Obejrzeliśmy wystawę prac plastycznych pt: św. Jan Paweł II w oczach dziecka.

   B. Z.

 • Święto Edukacji

  Dzień Edukacji Narodowej

  ,,Szacunek oddany klasie nauczycielskiej jest miarą oświaty narodu,

  bo im więcej naród jest oświecony, tym wyżej ceni tych, którzy mu światło przynoszą.’’

       Eliza Orzeszkowa

  15 października uczciliśmy w Białobrzegach Dzień Edukacji Narodowej. To święto obchodzone jest dla upamiętnienia Komisji Edukacji Narodowej (utworzonej w 1773 roku). Akademię rozpoczęła Pani Dyrektor Katarzyna Korąkiewicz, która podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za serce okazane uczniom oraz rzetelną pracę. Następnie Pan Wójt Zbigniew Buksiński wyraził uznanie nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Wręczył Nagrody Wójta: Katarzynie Korąkiewicz, Barbarze Roszkowskiej, Bogumile Chwedczuk. Pani Katarzyna Korąkiewicz wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły: Grażynie Borawskiej, Ewie Cich, Ewelinie Gawrylczyk, Mariannie Kisielewskiej, Katarzynie Siemienowicz, Iwonie Świackiej, Barbarze Zaskowskiej, Danucie Czulewicz, Teresie Frąckiewicz, Wioletcie Bondziul i Katarzynie Krzyżewskiej. Do gratulacji i życzeń dołączyli się przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.

  Po części oficjalnej wystąpili uczniowie szkoły podstawowej, którzy zaprezentowali szkołę i nauczycieli na wesoło. Potem uczniowie klasy III b gimnazjum przedstawili spektakl poetycki ,,Nauczyciel’’, poświęcony Januszowi Korczakowi i Ludwice Wawrzyńskiej. Po chwilach zabawy i refleksji społeczność szkolna emocjonowała się rywalizacją nauczycieli w konkursach wiedzy, sportowym, tanecznym. Świąteczną akademię sprawnie poprowadzili Angelika Pomichter i Łukasz Sznel (SU). Za nagłośnienie odpowiedzialni byli Jakub Dzierżyński i Kacper Świacki. Uczniów przygotowali: Agnieszka Kowrach, Renata Oborska (opiekunki SU), Jan Saczko, Barbara Roszkowska, Ewa Cich, Iwona Świacka.

  J.

 • Piszemy

   

   

  Pisać każdy może…

   

  Zachęcamy Was, uczniowie, do pisania własnych tekstów i publikowania ich na stronie naszej szkoły. Mile widziane: wiersze, sprawozdania, recenzje (książek, filmów, spektakli, płyt, koncertów).

   

  Wieś

   

  Na wsi pięknie jak co roku,

  aż się łezka kręci w oku.

  Pole zbożem już obsiane,

  a niektóre zaorane.

  Kogut pieje na pobudkę,

  zaraz ktoś otworzy furtkę.

  Pies, jak zawsze, głośno szczeka,

  Kot już dostał miskę mleka.

  A w oddali traktor mruczy …

   

  Krystian Kozłowski – kl. I b

   

 • Dzień Nauczyciela

  Z rąk do rąk podajemy

  skromnej mądrości dar zwyczajny”.

  Z okazji Dnia Nauczyciela składamy

  serdeczne życzenia, wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji
  i społecznego uznania.

   

  Wszystkim nauczycielom

   

  Uczniowie          

  Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego

  w Białobrzegach

   

 • Tenis Stołowy

  Debiut Oli

  Aleksandra Janczak, uczennica klasy I b, zawodniczka UKS – u Białobrzegi, zadebiutowała w turniejach tenisa stołowego wyższego szczebla. W I Wojewódzkim Grand Prix w kategorii młodziczek zajęła 7 miejsce. W V Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego w Suwałkach w rywalizacji młodziczek z Polski, Litwy, Łotwy i Białorusi zajęła 17 miejsce. Opiekunem zawodniczki UKS – u Białobrzegi był Waldemar Borys. Życzymy powodzenia i zbierania doświadczenia w następnych turniejach.

  J.

 • Lekkoatletyka dla każdego

  Zawody w OLECKU

  Dnia 10.10.2015 odbyły się zawody w czwórboju w Olecku na miejskim stadionie. Zawody ‘’LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO’’ zostały zorganizowane przez miasto Olecko. Nasza uczennica Kamila Witkowska , która jest zawodniczką augustowskiego klubu UKS Technik Augustów, brała udział w zawodach i w rzucie piłeczką palantową osiągnęła wynik 45 metrów, co dało jej 2 miejsce, również to samo miejsce osiągnęła w biegu na 600 metrów z czasem 1,48. 4 i 5 miejsce osiągnęła w biegu na 60 merów 8,89 i skok w dal 4,28.

  Na koniec zawodów uczestnicy zawodów dostali pamiątkowe dyplomy,więc nikt nie wyszedł z pustymi rękoma.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  K.W

 • Akcja - Ewakuacja

   

  Ewakuacja

  Pięciokrotny sygnał szkolnego dzwonka i wszyscy uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem nauczycieli i pani dyrektor znaleźli się poza szkolnym budynkiem. 9 października (piątek) została zorganizowana ewakuacja. Przebiegła prawidłowo, uczniowie niezwłocznie, wyznaczonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili szkołę i znaleźli się w bezpiecznym miejscu. Po zbiórce i sprawdzeniu obecności sprawnie wrócili na lekcje.


   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
  Zespół Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
  Białobrzegi 75
  16-300 Augustów
 • 87 644 92 25
  fax 87 644 92 25

Galeria zdjęć