Nawigacja

 • Walentynki

  Walentynki

          14 lutego Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował zabawę Walentynkową. Zadbał, ażeby wszyscy uczniowie mieli sposobność przekazania kartki walentynkowej swojej sympatii poprzez specjalnie do tego utworzoną  pocztę walentynkową. Odbyła się również zabawa dyskotekowa, podczas której uczniowie mieli  okazję do zadedykowania wybranej przez siebie piosenki  swojej Walentynce bądź Walentemu.

  J.A. K.

 • Dzień Babci i Dziadka

           Dnia 13.02.2014r. w Zespole Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego  w Białobrzegach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na to spotkanie bardzo licznie przybyły babcie i dziadkowie uczniów klas 0 – III. Dzieci zaprezentowały przygotowaną przez siebie część artystyczną – recytowały wiersze i śpiewały piosenki. W śpiewaniu chętnie towarzyszyli im  babcie i dziadkowie. Po części artystycznej odbyły się konkursy. Ukryte za parawanem dzieci mówiły „Kocham babcię”, zaś babcie musiały rozpoznać swoich wnuków po głosie. Następnie babcie i dziadkowie z zasłoniętymi oczami musieli rozpoznać degustowane przez nich produkty spożywcze. Na koniec odbyły się wspólne tańce i śpiewanie piosenek. W trakcie uroczystości miał miejsce poczęstunek.

    Dla przybyłych gości bardzo podobała się przygotowana uroczystość. Chwalili wspaniałą atmosferę i na koniec stwierdzili, że już teraz nie mogą doczekać się przyszłorocznego Dnia Babci i Dziadka. 

 • Program "Kumulacja Aktywności"

  Nasze Gimnazjum przystąpiło do programu „Kumulacja Aktywności”, który uruchomiła Fundacja LOTTO Milion Marzeń wraz z Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


  „Kumulacja Aktywności” to program, jakiego w Polsce jeszcze nie było! Jego celem jest zachęcenie do aktywności fizycznej gimnazjalistów, poprzez możliwość treningu pod okiem prawdziwego sportowego mistrza.

  W pięćdziesięciu miejscach w całym kraju mistrzowie sportu, czyli olimpijczycy, medaliści międzynarodowych i krajowych imprez mistrzowskich, prowadzą bezpłatne, oryginalne i niestandardowe zajęcia dla młodzieży. Łucznictwo, akrobatyka, snowboard, szermierka, kajakarstwo, narciarstwo to tylko niektóre z propozycji dla gimnazjalistów. Zajęcia odbywają się na basenach, boiskach, w klubach, na stokach i lodowiskach.

  Program kierujemy także do rodziców i nauczycieli, którzy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu prosportowych postaw młodzieży. Na zakończenie pierwszej edycji programu zaplanowana jest ogólnopolska kampania społeczna w mediach na temat aktywności fizycznej.

  Naszym Sportowym Mistrzem jest Pan Marek Twardowski Trzykrotny olimpijczyk: Sydney 2000, Ateny 2004 i Pekin 2008. Trzykrotny mistrz świata: 1999, 2006 i 2011, 9 srebrnych medali
  i 5 brązowych medali mistrzostw świata; 48-krotny mistrz Polski


  Fundacja LOTTO Milion Marzeń uruchomiła program „Kumulacja Aktywności”, w ramach którego, przy współpracy ze znanymi sportowcami, zachęca młodzież do większej aktywności fizycznej. Program jest wyjątkowy ponieważ:

  • jego główne założenia powstały na podstawie wniosków z badań na reprezentatywnej grupie gimnazjalistów i ich rodziców*, 
  • odpowiada na problem małej aktywności fizycznej młodzieży proponując gotowe rozwiązania,
  • przyznaje granty na prowadzenie bezpłatnych zajęć dla gimnazjalistów aż 50 sportowym mistrzom,
  • umożliwia co najmniej 1000 gimnazjalistom treningi z utytułowanymi polskimi sportowcami,
  • zwraca szczególną uwagę na uczestnictwo w zajęciach dziewcząt i uczniów nieaktywnych fizycznie,
  • proponuje dotrzeć do młodzieży inspirując i pokazując nowe możliwości,
  • pokazuje uczniom, iż za aktywnością fizyczną kryje się świetna zabawa i dobre samopoczucie,
  • zajęcia będą prowadzone w 50 miejscach w całym kraju, w 40 miastach, w 14 województwach,
  • obejmuje swoim zasięgiem także rodziców i nauczycieli,
  • na zakończenie pierwszej edycji zaplanowana jest ogólnopolska kampania społeczna w mediach na temat aktywności fizycznej.

  “Kumulacja Aktywności” to program, dzięki któremu gimnazjaliści mają szansę na wspólne zajęcia
  z mistrzami świata, olimpijczykami, mistrzami Polski. To szansa na zaszczepienie w nich sportowego bakcyla poprzez wyjątkowe zajęcia, które poprowadzi dla nich prawdziwy sportowy autorytet! Trening pod okiem olimpijczyka to spełnienie marzeń wielu młodych ludzi. W pierwszej edycji zamierzamy spełnić ich co najmniej 1000!

  • Ruch i sport są dla dzieci i młodzieży bardzo ważne, nie tylko ze względu na zdrowie. Aktywność fizyczna poprawia koncentrację, ułatwia przyswajanie wiedzy i dodaje pozytywnej energii. Osoby, które aktywnie spędzają czas, zdecydowanie lepiej radzą sobie w codziennych obowiązkach, są mniej zmęczone i zestresowane, a dzięki adrenalinie i endorfinom po prostu szczęśliwsze i bardziej optymistycznie nastawione do życia. 

  Dobry przykład idzie z góry – jeśli rodzice ćwiczą, spacerują, jeżdżą na rowerze, to dziecko chętniej poświęca wolny czas na sport, a już wspólna aktywność jest gwarancją sukcesu. Niedługo na stronie zaprezentujemy pomysły na aktywne spędzanie czasu z całą rodziną.

  WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW ODNOŚNIE ZAJĘĆ: 

  • w celu ubezpieczenia dzieci potrzebujemy zgody rodziców na przetwarzanie ich danych osobowych, poniżej formularz do pobrania,
   Zgoda – Przetwarzanie danych dla rodzicow
  • zgoda na wykorzystanie wizerunku dzieci przez Fundację LOTTO Milion Marzeń nie jest obowiązkowa
   i nie wyklucza z zajęć, będziemy jednak  bardzo wdzięczni gdyż pomoże to Fundacji w promocji projektu, poniżej formularz do pobrania.

   Zgoda – Wizerunek dla rodziców
  • wszyscy uczestnicy zajęć zostali ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) przez Fundację LOTTO Milion Marzeń,
  • zajęcia sportowe będą prowadzone przez osoby doświadczone, posiadające wymagane prawem uprawnienia do pracy z młodzieżą oraz posiadające aktualne zaświadczenie o niekaralności,
  • uczestnictwo w zajęciach jest całkowicie nieodpłatne.


  Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej

  www.kumulacjaaktywnosci.pl

  Zdjęcia z pierwszego spotkania naszych uczniów z Panem Markiem Twardowskim znajdziecie w albumie fotograficznym

   

 • Podsumowanie I semstru 2013/2014

   W zakładce "Szkoła Podstawowa" można zapoznać się   z wynikami  szkoły podstawowej za I semestr 2013/2014

 • TENIS STOŁOWY

  Walka o Puchar Wójta Trwa

   

  To było przyjemne i emocjonujące popołudnie. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Białobrzegach 8 lutego rozegrano drugi etap Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Augustów.

  Do całej stawki walczącej w I etapie dołączyło kilku zawodników z Olecka i Rajgrodu. Pojedynki były jeszcze bardziej zacięte niż w I etapie. Pod nieobecność Romana Skrzekuta walka o czołowe lokaty toczyła się pod dyktando Radka Połubińskiego z Netty oraz Roberta Karnieja z Olecka.

  Nie było łatwo powtórzyć sukces dla Radka z I etapu i ponownie wygrać turniej. W finale zlekceważył swojego przeciwnika i gładko przegrał pojedynek 0:3. Zwycięzcą został Robert Karniej z Olecka,  a trzeci był Andrzej Karniej (Olecko). Najlepszy zawodnik gospodarzy Szymon Roszkowski uplasował się na VII pozycji. Po dwóch turniejach zrobiło się bardzo ciekawie . Różnice punktowe pomiędzy zawodnikami jak pokazuje tabela są bardzo małe i III etap zapowiada się bardzo interesująco.

   Tabele z wynikami w zakładce "SPORT"
            W.B.

 • XVIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gm Augustów

  Tenis stołowy

  Puchar Wójta Wystartował

   

  W mroźne sobotnie popołudnie 25 stycznia 2014r. wystartowała I edycja XVIII-ego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Augustów.

  Zawody zostały rozegrane na sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach. Organizatorem tego rozgrywanego od lat turnieju tenisa stołowego są: Urząd Gminy Augustów, Zespół Szkół w Białobrzegach oraz UKS Białobrzegi.

   Każdego roku cieszy się on dużym zainteresowaniem tenisistów. Przyjeżdżają z wielu okolicznych wsi oraz miast. W tym przypadku było podobnie. Zjawili się zawodnicy z Netty, Augustowa, Kolnicy, Krasnopola, Olecka, Gołdapii, Bryzgla oraz z Białobrzeg. Wśród nich pojawili się czołowi zawodnicy III Ligi Podlaskiej Tenisa Stołowego, zawsze groźny i nieobliczalny  Radek Połubiński z Netty oraz ubiegłoroczny triumfator tej imprezy - Konrad Bobryk z Pisanicy.

  Poziom zawodów był bardzo wysoki. Wiele pojedynków kończyło się po pięciosetowej walce. W finale pierwszej edycji Pucharu Wójta spotkali się Radek Połubiński oraz Konrad Bobryk. Tym razem górą był Radek i po wspaniałej walce to on został zwycięzcą finałowej potyczki. Trzecie miejsce zajął Roman Skrzekut z Bryzgla.

  Nad całością zawodów czuwali sędziowie Waldemar Borys  i Artur Kuryło z Augustowa.

  Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Katarzynie Korąkiewicz - Dyrektor Zespołu Szkół w Białobrzegach za udostępnienie sali gimnastycznej .

  Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w drugiej edycji, która zostanie rozegrana 08 lutego 2014r. o godz. 15.00 w Białobrzegach.

   Data rozegrania trzeciej edycji (ostatniej) zostanie podana w prasie w późniejszym terminie.

   

  TABELA  ZE SZCZEGÓŁOWĄ PUNKTACJĄ TURNIEJU

           

  Miejsce

   IMIĘ I NAZWISKO

  MIEJSCOWOŚĆ

  PKT

  1

  Radosław Połubiński

  Netta

  13

  2

  Konrad Bobryk

  Pisanica

  11

  3

  Roman Skrzekut

  Bryzgiel

  9

  4

  Janusz Orłów

  Krasnopol

  7

  5

  Andrzej Karniej

  Olecko

  6

  6

  Grzegorz Wesołowski

  Gołdap

  5

  7- 8

  Kazimierz Żyliński

  Krasnopol

  4

  Szymon Roszkowski

  Białobrzegi

  4

  9 -12

  Michał Bronakowski

  Netta

  3

  Tadeusz Omelianiuk

  Augustów

  3

  Przemysław Hyla

  Białobrzegi

  3

  Bogdan Wikarski

  Gołdap

  3

  13 - 16

  Bartosz Cudnowski

  Pisanica

  2

  Patryk Urban

  Kolnica

  2

  Szymon Siłkowski

  Netta

  2

  Jerzy Filipowski

  Białobrzegi

  2

  17-20

   Robert Żukowski

  Białobrzegi

  1

  Łukasz Bronakowski

  Netta

  1

  Krystian Zawistowski

  Białobrzegi

  1

  Jakub Kurgan

  Pisanica

  1

    W.B.

   

 • BEZPIECZNE FERIE - SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI STRAŻY GRANICZNEJ i POLICJI

  BEZPIECZNE FERIE

            Dnia 24 stycznia 2014r. na terenie naszej szkoły  odbyło się spotkanie ze służbami straży granicznej i policji. Przy okazji zbliżających się ferii zimowych przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Augustowie udzielił nam kilku rad dotyczących jak bezpiecznie bawić się i wypoczywać. Pan Policjant przypomniał o miejscach szczególnie niebezpiecznych, między innymi o tym, że zamarznięty akwen nie jest najlepszym miejscem do jazdy na łyżwach, a także przestrzegał przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadków i uświadomił jakie niebezpieczeństwa mogą nas spotkać w czasie zimowej przerwy.

           Kolejnym punktem dzisiejszego spotkania była prezentacja multimedialna przygotowana przez funkcjonariuszy straży granicznej. Mieliśmy możliwość zapoznania się z codzienną pracą zadaniami tej służby np. zapobieganiu przemytów narkotyków czy alkoholu, ale również nielegalnych emigrantów. Jedną z atrakcji było udostępnienie i pokaz  sprzętu uczniom.

   Mamy nadzieję, że nie skończy się tylko na jednym spotkaniu

  Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

   

      M. Frąckiewicz  

       W. Wasilewska     ucz. kl. III A

 • Ludzkie Serca - CARITAS

  Ludzkie serca

    Jak co roku uczniowie wszystkich klas Zespołu Szkół im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Wraz z pracownikami naszej szkoły zebrali około 20 kg monet o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 gr. Najwytrwalszymi ,,zbieraczami’’ okazali się uczniowie klasy IV (Szkoła Podstawowa) i III b (gimnazjum). Pieniądze przekazano do Fundacji Nasz Dom na sprzęt dla podopiecznych Domów Dziecka na terenie Polski.

  Uczniowie naszej szkoły zbierają też makulaturę i aluminiowe puszki po napojach kupionych w szkolnym sklepiku. Wprawdzie nie przynosi to wielkiego zysku, ale nie o zysk tu chodzi. Uczy to uczniów segregowania śmieci, szacunku do środowiska naturalnego i pomocy bliźnim, bowiem zarobione pieniądze przekazujemy na misje. Kropla drąży skałę, więc każdy grosz ma znaczenie.

  Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w obu akcjach.

   

         Barbara Zaskowska

            Opiekun Szkolnego Koła Caritas 

 • Spotkanie z panem Piotrem Markiewiczem

  Na olimpijskim szlaku

  16 stycznia 2014r. po raz drugi gościł w naszej szkole Piotr Markiewicz (brązowy medalista z Atlanty 1996, dwukrotny mistrz świata z Duisburga 1995). Mistrz kajakarstwa opowiedział nie tylko o przebiegu swojej zawodniczej kariery, ale również podzielił się z uczniami refleksjami na temat pracy, treningu i tego, co składa się na sukces (nie tylko sportowy). Przekonywał, jak piękną, naturalną, różnorodną i …trudną dyscypliną sportu jest kajakarstwo.

  W drugiej części spotkania pan Piotr Markiewicz przedstawił ciekawą prezentację o Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012. Opowiadał barwnie o życiu w wiosce olimpijskiej, przebiegu zawodów oraz uroczystości otwarcia I.O. Nie mógł oczywiście zapomnieć o olimpijskiej rywalizacji kajakarzy. Dzięki jego prezentacji poznaliśmy zasady oraz arenę zmagań kajakarzy górskich.

  Następnie pan Piotr Markiewicz odpowiadał na wiele pytań uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz rozdawał autografy. Przekazał naszej szkole wiele cennych materiałów olimpijskich, z których na pewno skorzystamy w edukacji olimpijskiej. Dziękujemy.

  Ewa Jacewicz – Miklas, Artur Kuryło, Jan Saczko

   

   

 • KOLĘDNICY MISYJNI

  Pomagamy

  Kolędnicy Misyjni 2014

   

    Zgodnie z inicjatywą ks. Biskupa Jerzego Mazura Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Białobrzegach już trzeci raz kolędowało na rzecz dzieci z krajów misyjnych. Zorganizowano 5 grup Kolędników Misyjnych, którzy 6 stycznia 2014 r. kolędowali w Białobrzegach, Kolnicy, Poniziu, Osowym Grądzie, Czarnusze i Netcie. Dzięki wsparciu ks. Arkadiusza Pietuszewskiego, który prosił o życzliwe przyjęcie kolędników i hojności gospodarzy, udało się zebrać 1900 zł. Tegoroczne ofiary z kolędowania przekazano na konto Caritas diecezji ełckiej, skąd dotrą do Republiki Konga i Demokratycznej Republiki Konga.

    Dziękujemy serdecznie Kolędnikom Misyjnym za trud włożony w kolędowanie, za poświęcenie swojego wolnego czasu pomocy potrzebującym:

  • Ponizie – Rafał Wyszyński, Patryk Klukowski, Tomasz Baranik, Iza i Klaudia Zarzeckie, Katarzyna Wyszyńska, Kinga Wyszyńska, Emil i Maciej Łaskowscy, Martyna Margiewicz, Bartek i Jakub Borawscy – zebrali 342 zł.
  • Kolnica – Agnieszka Purwin, Klaudia Leszczyńska, Robert Żukowski, Natalia Bronakowska, Kamil Dzierdzik, Daria Kosobudzka – zebrali 246 zł.
  • Osowy Grąd – Rafał i Maciej Wasilewscy, Adam Bujnowski, Piotr Kanoza, Urszula Żywalewska – zebrali 430 zł.
  • Netta – Marta Młodzianowska, Justyna Bronakowska, Natalia Rzepnicka – zebrały 332 zł.
  • Białobrzegi – Angelika i Jakub Pomichter, Michał Frąckiewicz, Izabela Bućko, Monika Frąckiewicz, Karolina Frąckiewicz, Natalia Zyskowska – zebrali 555 zł.

   

  Barbara Zaskowska

  Opiekun SK Caritas

 • FERIE NAD MORZEM

  Ferie zimowe w Sztutowie nad morzem

  (Ośrodek wczasowo-kolonijny ALGA, ul. Gdańska 47a, 82-110 Sztutowo, www.alga.mierzeja.pl)

  27.01. - 5.02.2014r.

   

  Fundacja Ratujmy Życie, Bartosze 10c, 19-300 Ełk

  wraz z Oddziałem Regionalnym Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie

  organizuje 10-dniowe ferie zimowe 2014 r. dla dzieci rolników objętych ubezpieczeniem i świadczeniami KRUS.

   

  Wypoczynek dotyczy dzieci rolników do 16 roku życia z województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, których co najmniej jeden z rodziców (bądź prawnych opiekunów) jest ubezpieczony w KRUS lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS.

   

  Warunki uczestnictwa dziecka rolnika w feriach zimowych 2014 r.:

   

  • oryginał zaświadczenia z placówki terenowej KRUS o podleganiu choć jednego z rodziców (lub prawnych opiekunów) pełnemu ubezpieczeniu KRUS (ubezpieczenie wypadkowe, macierzyńskie i chorobowe) jako rolnik,
  • wypełniona i podpisana karta uczestnika do pobrania  https://www.facebook.com/ratujmyzycie,
  • podpisana przez rodziców zgoda i regulamin,
  • wpłata 350zł. na konto fundacji PKO BP O/EŁK

  nr 16 1020 4724 0000 3502 0089 4469         z dopiskiem „ferie zimowe 2014 (imię i nazwisko dziecka)”.

   

  Komplet dokumentów należy przesłać na adres:

  Justyna Przybyszewska

  skrytka pocztowa 44

  82-440 Dzierzgoń

  Kontakt: 734-159-718, zimowiskofrz2014@wp.pl

   

  Gwarantujemy:

   

  • 5 posiłków dziennie (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja)
  • Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym na 10 dni (obiekt chroniony, zamknięty, łazienki w pokojach)
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, medycznej, animatorów
  • Ubezpieczenie NW
  • Atrakcyjny program edukacyjny, kulturalno-oświatowy oraz w zakresie promocji i profilaktyki prozdrowotnej (pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w rolnictwie, zdrowe odżywianie), zajęcia sportowo-rekreacyjne (hala sportowa, bowling, sala gier), atrakcyjne wycieczki (Malbork - Zamek, Rezerwaty nadmorskie, Szlak bursztynu)
  • Ogniska z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka
  • Transport na miejsce wypoczynku ze wskazanego miejsca i powrót
  • Certyfikat ukończenia kursu z pierwszej pomoc

   

  Zgłoszenia będą przyjmowane do10.01.2014 r.

  UWAGA! O przyjęciu dziecka na ferie zimowe decyduje kolejność zgłoszenia!

   

  Zabierz ze sobą przyjaciół i spędźcie wspólnie ferie zimowe z Fundacją Ratujmy Życie!

   

  Istnieje możliwość uczestnictwa w wypoczynku dzieci spoza KRUS za pełną odpłatnością.

 • V Memoriał M. Kasjanowicza w Tenisie stołowym

  V Memoriał Mariana Kasjanowicza

    14 grudnia br. w Zespole Szkół im. Generała Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach odbył się V Memoriał Mariana Kasjanowicza w Tenisie Stołowym. Zawodnicy i organizatorzy (Gmina Augustów, UKS Białobrzegi) uczcili pamięć pana Mariana, miłośnika i działacza tenisa stołowego, związanego przez wiele lat z UKS Netta i UKS Białobrzegi, wychowawcy wielu tenisistów w naszym regionie. W hali sportowej w szranki turnieju stanęło 18 tenisistów stołowych, w tym nasi goście z województwa warmińsko – mazurskiego. Zawodnicy z Pisanicy (podopieczni Zbigniewa Bobryka) w swoich kategoriach wiekowych osiągali znaczące wyniki w województwie.

    Finał turnieju indywidualnego w kategorii otwartej był powtórką z ubiegłego roku i zakończył się tryumfem 18 – letniego Konrada Bobryka (Pisanica) nad doświadczonym Romanem Skrzekutem (Bryzgiel). Wynik 3 : 2 świadczy o wyrównanej, zaciętej walce. W drodze do finału Konrad wygrał z: Kamilem Kasjanowiczem, Tyberiuszem Królewiczem i Januszem Orłowem.  W ,,małym’’ finale o 3 miejsce Radosław Połubiński pokonał 3 : 1 Janusza Orłowa. W tegorocznym turnieju w czołowej ,,ósemce’’ zabrakło kadetów czy młodzików. Dominowali rutynowani tenisiści.

  Na zakończenie turnieju jego uczestnicy zostali nagrodzeni przez Zbigniewa Buksińskiego (Wójta Gminy Augustów) i Waldemara Borysa pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Organizatorami zawodów i sędziami byli: Waldemar Borys, Artur Kuryło, Jan Saczko (UKS Białobrzegi), którym rzetelnie pomagali uczniowie Gimnazjum w Białobrzegach.

  Turniej stał się częścią naszej tenisowej tradycji. Stanowi okazję do nauki dla młodych oraz spotkań rywali i kolegów, którzy spędzili niejedną godzinę przy tenisowym stole. Do zobaczenia za rok.

  WYNIKI

  Kategoria otwarta

  1. Konrad Bobryk (Pisanica)
  2. Roman Skrzekut (Bryzgiel)
  3. Radosaw Połubiński (Netta)
  4. Janusz Orłów (Krasnopol)
  5. Szymon Siłkowski (Netta / UKS Białobrzegi)
  6. Tyberiusz Królewicz (UKS Jaćwing Rajgród)
  7. Michał Bronakowski (Netta)
  8. Grzegorz Wesołowski (Gołdap)
  9. Tadeusz Omelianiuk (Augustów), Jerzy Filipowski (Białobrzegi), Patryk Urban (Kolnica / UKS Białobrzegi), Bogdan Wikarski (Gołdap)

  13. Łukasz Bronakowski (Netta / UKS Białobrzegi), Patryk Citkowski (UKS Jaćwing

        Rajgród), Arkadiusz Kucharski (Pisanica), Robert Żukowski (Góry, UKS Białobrzegi)

  17. Kamil Kasjanowicz (Netta), Dominik Markowski (Pisanica)

   

 •       W oczekiwaniu na zbliżające się
    Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok

     Żegnamy minione miesiące.
           I pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.
      Pragniemy przeżyć

  Niepowtarzalne świąteczne chwile
     W pokoju i wzajemnej bliskości.
     Serdeczne życzenia:
           Zdrowia, pogody ducha,
      Spełnienia wszystkich marzeń,
       Zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów
              Życzą

       Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz uczniowie

           Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego

        w Białobrzegach

 • Konkurs "Mój Różaniec"

  Mój różaniec

    Ludzka wyobraźnia i pomysłowość są naprawdę wspaniałe. Aby się o tym przekonać, wystarczyło obejrzeć prace wykonane w ramach Szkolnego Konkursu Plastycznego ,,Mój różaniec’’ w Zespole Szkół im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach. Uczniowie stworzyli różańce z następujących produktów: pigwy, dzikiej róży, ziela angielskiego, orzechów laskowych i włoskich, żołędzi, czekolady, chrupek, kasztanów, fasoli białej i czerwonej grochu, kukurydzy, płatków zbożowych, suszonych jabłek, cebuli, makaronu, słomy, szyszek, bibuły, kory z drzew, polnych kwiatów, jarzębiny, kasztanów, żurawin, kostek cukru, pestek słonecznika, czeko – chrupek, pieprzu, ziemniaków, migdałów, ciecierzycy. Prawda, że wspaniale brzmi?

    Wszystkie różańce zasłużyły na pochwałę i wyróżnienie, dlatego utworzono z nich ,,różańcową’’ wystawę w kościele pw. św. Siostry Faustyny w Białobrzegach. Dyplomy i nagrody, których fundatorem był ks. Arkadiusz Pietuszewski (dziękujemy!), wręczono uczestnikom konkursu w kościele w Białobrzegach. Oto wyróżnieni (w kolejności alfabetycznej):

  • Szkoła Podstawowa – Karolina Joka (V), Martyna Joka (II), Emilia Koronkiewicz (I), Justyna Koronkiewicz (V), Paweł Margiewicz (III), Julia Świacka (III), Kacper Świacki (VI), Maciej Wasilewski (V), Edmund Wyszyński (II), Katarzyna Wyszyńska (VI), Robert Żywalewski (I), Urszula Żywalewska (V).
  • Gimnazjum – Daniel Ajdamach (II b), Natalia Bronakowska (II b), Marek Kondracki (I b), Patryk Kozłowski (I a), Mateusz Maksimowski (I b), Rafał Wyszyński (I a).

  Dziękuję i gratuluję wszystkim wyróżnionym uczniom.

   

  Barbara Zaskowska

  Opiekun Szkolnego Koła Caritas 

 • Gimnazjada woj. Podlaskiego szkolnego związku sportowego w tenisie stołowym drużynowym

   

  We wtorek 3 grudnia 2013r w Suchowoli odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Woj. Podlaskiego w Tenisie Stołowym.

  W zawodach stratowało osiem drużyn wyłonionych po eliminacjach powiatowych i półfinałach wojewódzkich: KG Białystok, PG 16 Białystok, PG Szepietowo, PG Jedwabne, PG Kołaki Kościelne, PG Augustowo, PG Janówka i PG Białobrzegi.

  Duży sukces i potwierdzenie przynależności do czołówki województwa odnieśli tenisiści Gimnazjum w Białobrzegach, którzy zajęli III miejsce. W turnieju, tak jak przed rokiem zwycięstwo odnieśli tenisiści z Szepietowa (J. Włostowski, P. Piszczatowski, M. Piszczatowski) którzy w finale ograli 4:1 Gimnazjum nr 16 z Białegostoku.

  Drużyna brązowych medalistów wystąpiła w składzie (Patryk Urban, Robert Żukowski, Mateusz Łaniewski i Piotr Kanoza). Miejsce VII zajęła drużyna gimnazjum z Janówki w składzie (Mateusz Jeleniewski, Adrian Karbowski, Paweł Liżewski, Daniel Masłowski).

  To, że w finale wojewódzkim wystartowały dwie drużyny z gminy Augustów jest potwierdzeniem wysokiego poziomu tenisa stołowego chłopców w naszym regionie.

 • "Dobrze widzi sie tylko sercem ..."

  TEATR

  ,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.’’

  Antoine de Saint – Exupery

   

    Czy baśń o filozoficznym przesłaniu może zainteresować ludzi, którzy wolą spędzać czas przed komputerem, niż przy lekturze? Tak. 25 listopada br. 53 uczniów naszego gimnazjum obejrzało w sali ACE ,,Małego Księcia’’, sceniczną adaptację utworu Saint – Exupery’ego. Marek Tercz, Magdalena Jarek i Waldemar Jaros (aktorzy kieleckiego Teatru Lektur Szkolnych) przedstawili spektakl w adaptacji scenicznej i reżyserii Marka Tercza, z muzyką Szymona Chwostowicza.

  Reżyserowi i aktorom udało się ,,zatrzymać’’ nastolatków na godzinę i zachęcić ich do wspólnego udziału w spektaklu, do przypomnienia znanego przecież przesłania, które powracało jak refren dobrze znanej piosenki: ,,Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.’’ Wystarczy tylko się rozejrzeć wokół siebie.

   

  Bogumiła Chwedczuk, Elżbieta Czuper, Jan Saczko

   

 • Światowy Dzień Rzucania Palenia

            Dnia 21 listopada 2013 roku w Zespole Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach odbył się apel poświęcony obchodom Światowego Dnia Rzucania Palenia. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie naszej szkoły.

            Na wstępie uczeń klasy II gimnazjum zaprezentował historię powstania i ewolucję Światowego Dnia Rzucania Palenia. Wielu uczniów było zdziwionych tym, że dzień ten jest obchodzony już od 1974 roku. Następnie dwie uczennice klasy II gimnazjum odegrały scenkę o szkodliwości palenia i korzyściach płynących z faktu pokonania nałogu. Jedna z dziewcząt wcieliła się w rolę osoby niepalącej, która namawia koleżankę pogrążoną w nałogu tytoniowym do rzucenia palenia. Scenka kończy się pozytywnie, ponieważ koleżanka zrozumiała, jak wiele szkód wyrządza dla swojego zdrowia i postanawia podjąć walkę z nałogiem.

            Z kolei uczniowie klasy V wymienili substancje szkodliwe zawarte w dymie papierosowym oraz przedstawili ich  negatywny wpływ na poszczególne narządy organizmu człowieka.

            Na potrzebę apelu uczniowie przygotowali plakaty, informacje, hasła o szkodliwości palenia tytoniu oraz zachęcające do jego zaprzestania.

            Sądząc po reakcji publiczności należy stwierdzić, że podjęte działania uświadomią uczniom, iż nie warto zaczynać palić.

    Pedagog szkolny pani E. Milanowska

           oraz opiekun SK PCK B. Roszkowska

 • POMAGAMY POSZKODOWANYM NA FILIPINACH

  POMAGAMY POSZKODOWANYM NA FILIPINACH

          Dnia 18 listopada 2013r w naszej szkole odbył się kiermasz ciast i kanapek zorganizowany przez Szkolne Koło CARITAS. Uczniowie gimnazjum z chęcią przynieśli wykonane w domu słodkości, a klasa  III A wraz z panią Katechetką przyrządziła zdrowe i smaczne kanapki. Wszyscy chętnie zaangażowali się w pomoc kupując apetyczne smakołyki.    

           Zebrane pieniądze zostały przekazane poszkodowanym w czasie tajfunu na Filipinach. Ponadto nasi uczniowie, w ramach pomocy ofiarom żywiołu wysyłali SMS-y o treści: „POMAGAM”.

         Koło CARITAS serdecznie dziękuje za zaangażowanie i udział.

           Monika Frąckiewicz kl. III A

 • Sport i sztuka

  Sport i sztuka

  Polski Komitet Olimpijski z okazji 150 rocznicy urodzin Pierre'a de Coubertin zorganizował ogólnopolski konkurs artystyczny dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pt. ,,Złota myśl Pierre'a de Coubertin". Konkursowi przyświecały następujące cele:

  • upowszechnianie idei olimpijskiej,
  • przybliżenie młodzieży postaci Pierre'a de Coubertin (twórcy nowożytnego ruchu olimpijskiego),
  • rozwijanie aktywności artystycznej i sportowej wśród uczniów.

  Konkurs dla gimnazjów polegał na zinterpretowaniu myśli: ,,W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka, istotą rzeczy jest nie zwyciężać lecz umieć toczyć rycerski bój".
  Uczniowie mogli przesyłać prace w dwóch kategoriach: plakat plastyczny, film animowany w technice poklatkowej. W szranki konkursu stanął uczeń naszej szkoły – Patryk Klukowski, który wykonał plakat nawiązujący tematycznie do Igrzysk Paraolimpijskich, z mottem: ,,Walczę, więc jestem.’’

   

  Katarzyna Siemienowicz, Jan Saczko

   

 • Konkurs "Moja Polska"

  Konkurs "MOJA POLSKA" rozstrzygnięty.

   Najciekawszą prezentację  wykonał Marek Kondracki z klasy I B i tym zajął I miejsce.

  Gratulujemy.

  Prezentację można obejrzeć klikając na link poniżej.

  Prezentacja_o_Polsce1.ppt

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
  Zespół Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
  Białobrzegi 75
  16-300 Augustów
 • 87 644 92 25
  fax 87 644 92 25

Galeria zdjęć