Nawigacja

 • Spódnice, spódniczki ...

  Dzień Spódnicy

  W czwartek 30 października niemalże wszystkie panie w naszej szkole, te młodsze i te starsze, odpowiedziały  na  wcześniej zakomunikowane hasło przekazane przez dziewczyny z zarządu samorządu uczniowskiego, aby tego dnia,  zamiast zwykle ubieranych spodni, założyć spódnicę i tym samym zaakcentować  ten właśnie dzień, Dzień Spódnicy. Dziękujemy za pozytywny odzew w naszej sprawie!!! Nie zapominajmy na co dzień o tym ważnym atrybucie kobiecości. Niech żyje spódnica!

  J.A. K.

 • Halloween

  Halloween

  29 października w naszej szkole z inicjatywy samorządu uczniowskiego szkoły podstawowej odbyła się dyskoteka z okazji Halloween. Warunkiem uczestnictwa było przebranie się według własnego pomysłu. Uczniowie z klas 0-VI nie mieli w tym względzie żadnych oporów. Sala wypełniona była przeróżnymi postaciami. Wszyscy bawili się wybornie w rytmie żywiołowej muzyki.  Oprócz dyskoteki  poszczególne klasy chętnie odpowiedziały na zaproszenie samorządu uczniowskiego do wzięcia udziału w konkursie na najciekawiej udekorowaną klasę na Halloween. Jak zawsze pomysłowość uczniów nie znała granic. Własnoręcznie wykonane pajęczyny, duchy, stwory, czarownice, nietoperze… Każda sala przepełniona była specyficznym klimatem tego święta. Komisja miała nie lada zadanie w związku z przyznaniem pierwszego miejsca. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

         J. A. K.

 • Śpieszmy się

  Śpieszmy się

  Annie Kamieńskiej

  Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
  zostaną po nich buty i telefon głuchy
  tylko to co nieważne jak krowa się wlecze
  najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
  potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
  jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
  kiedy myślimy o kimś zostając bez niego …

  ks. Jan Twardowski

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Nauczyciel to też człowiek

  15 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli Dnia Nauczyciela. Najpierw pani dyrektor Katarzyna Korąkiewicz podziękowała nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły. Wyróżniła laureatki Nagrody Wójta Gminy Augustów – Grażynę Borawską i Ewę Jacewicz – Miklas oraz laureatów Nagrody Dyrektora Szkoły – Elżbietę Czuper Jadwigę Kowrach, Katarzynę Krzyżewską, Artura Kuryło, Emilię Milanowską, Renatę Oborską, Barbarę Roszkowską, Jana Saczko, Wiolettę Bondziul, Danutę Czulewicz, Teresę Frąckiewicz. Gratulujemy! Do życzeń sukcesów i powodzenia w życiu osobistym i zawodowym dla pedagogów i pracowników szkoły przyłączyli się rodzice oraz uczniowie.

  Zgodnie z tradycją akademię uświetnili uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Białobrzegach, przygotowani w tym roku przez panią Jadwigę Kowrach (opiekunkę SU). Słowem, śpiewem oraz śmiałym kabaretem podziękowali ludziom szkoły za ich cierpliwość, życzliwość i ciężką pracę. Dziękujemy!

  J.

 • Warto posłuchać …

  10 października uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Białobrzegach uczestniczyli w audycji ,,JASNA STRONA MUZYKI RAP’’ zorganizowanej przez panią Katarzynę Siemienowicz oraz Agencję Arte – Muza w Białymstoku. Audycja była połączeniem wykładu i koncertu, którego główny bohater to Hip – hop. Prowadzący Jakub Kisiel przedstawił założenia, filary i historię Hip – hopu, a czteroosobowy zespół zaprezentował utwory takich wykonawców, jak: Kaliber 44, Paktofonika, Molesta, Grammatik, Eldo, Fisz, The Roots.

  Autorzy spotkania starali się pokazać stereotypy w odbiorze tego wyjątkowego zjawiska, jakim jest Hip – hop. Rzeczywiście, warto zadać sobie trud i posłuchać tekstów z przesłaniem. Warto poszukać, ,,popatrzeć sercem.’’

 • OTRZĘSINY 2014

  Ale trzęsie!

  9 października  w naszej szkole odbyły się  otrzęsiny klas pierwszych. Organizatorami imprezy byli uczniowie klas II gimnazjum,  którzy, pomni własnych przeżyć z ubiegłego roku, przygotowali dla pierwszoklasistów wiele ,,przyjemności’’.

  Pierwszaki (od rana przebrane za metalowców i hippisów) po lekcjach przystąpiły do wielu prób wiedzowych, sprawnościowych i artystycznych, w czym dzielnie im sekundowały ich wychowawczynie: panie Katarzyna Siemienowicz (I a) i Renata Oborska (I b).

  Po zakończeniu wszystkich konkurencji pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie i weszły do grona pełnoprawnych członków Gimnazjum w Białobrzegach. Tradycji stało się więc zadość i uczniowie mogli oddać się intensywnym ćwiczeniom fizycznym, czyli dyskotekowym łamańcom.

  Imprezę prowadziły Monika Bronakowska (II a), Kamila Witkowska i Julia Ziarko (II b). Nad jej przebiegiem czuwali: Renata Oborska, Katarzyna Siemienowicz, Bogumiła Chwedczuk, Jan Saczko, Ewelina Gawrylczyk, Elżbieta Czuper, Artur Kuryło (opiekun SU). Dziękujemy!

  Wszystkie nowe koleżanki i nowych kolegów witamy w naszej szkole!

 • Z wizytą w Operze i Filharmonii Podlaskiej

  O muzyce i wyrywaniu foteli

    8 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz warszawskiej Romy przygotowanym w ramach projektu edukacyjnego „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej”. W widowisku muzycznym wystąpili: Tomasz Steciuk, Jakub Szydłowski, Ewa Prus, Weronika Bochat, Bartłomiej Łochnicki.

  Dynamiczny spektakl utrzymany był w konwencji wykładu o muzyce rozrywkowej: od rock’and’rolla po pop, od Haleya po Rihannę. Szybko zmieniające się obrazy przeplatano anegdotami o artystach, zwyczajach, modzie. Autorzy widowiska nie zapomnieli o historycznym tle prezentowanej muzyki, które dopełniło całości tego ciekawego przedsięwzięcia. Muzyka i historia? – dlaczego nie.

  Organizatorem wyjazdu była Katarzyna Siemienowicz, opiekunami – Elżbieta Czuper, Agnieszka Wielgat, Jan Saczko.

 • Z kina...

  Miasto 44, czyli ,,miłość w czasach apokalipsy’’

    Film ,,Miasto 44’’ w reżyserii Jana Komasy to opowieść o miłości dwojga młodych ludzi w czasie Powstania Warszawskiego 1944: Biedronki (granej przez Zofię Wichłacz) i Stefana ( w tej roli Józef Pawłowski). Obraz zawiera wiele okrutnych i dramatycznych scen, które potrafiły jednak wzruszyć, doprowadzić do łez.

    Film bardzo nam się spodobał, choć uważamy, że najbardziej drastyczne sceny były zbędne.

  Karolina, Martyna

   

 • Rajd Rowerowy

  Rajd Rowerowy do Studzienicznej.

       13 września 2014 r. odbył się Rajd Rowerowy do Studzienicznej. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, pani dyrektor, nauczyciele,  przyjaciele szkoły i Ksiądz Arkadiusz Pietuszewski.

       Celem rajdu było tworzenie jedności i wspólnoty w czasie drogi. Podziwianie piękna okolicznej przyrody. Udział we Mszy świętej w intencji uczniów, rodziców , nauczycieli i pracowników szkoły.

       Po trudach podróży i modlitewnej zadumie uczestnicy rajdu udali się na ognisko. Ciepły posiłek wprawił wszystkich w dobry humor. Byliśmy  gotowi do podróży powrotnej. Ksiądz Arkadiusz pobłogosławił wszystkich i życzył bezpiecznego powrotu do domów.

       Niecierpliwie czekamy na następny rajd

 • wykaz dni wolnych w roku 2014/2015

   

  ZSz. 0161 – 1/14/15

  Zarządzenie nr 1/14/15

  Dyrektora Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego

  w Białobrzegach  z dnia 03. 09. 2014r.

   

  Dyrektor Zespołu Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach po zasięgnięciu opinii rady Pedagogicznej, rady rodziców i samorządu szkolnego ustala,

  że w roku 2014/2015 dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych będą :

  Szkoła podstawowa

  1. 13. 10. 2014r – poniedziałek
  2. 10. 11. 2014r – poniedziałek
  3. 02. 01. 2015r – piątek
  4. 05. 01. 2015r – poniedziałek
  5. 01. 04. 2015r. – środa  (sprawdzian kl. VI)
  6. 05. 06. 2015r - piątek

   

  Gimnazjum

  1. 13. 10. 2014r – poniedziałek
  2. 10. 11. 2014r – poniedziałek
  3. 02. 01. 2015r – piątek
  4. 05. 01. 2015r – poniedziałek
  5. 21. 04. 2015r. – wtorek  (egzamin kl. III)
  6. 22. 04. 2015r. – środa  (egzamin kl. III)
  7. 23. 04. 2015r. – czwartek  (egzamin kl. III)
  8. 05. 06. 2015r – piątek
 • XIV Marsz Żywej Pamięci

  W dniu 12 IX 2014 r. w Białymstoku odbył się XIV Marsz Żywej Pamięci polskiego Sybiru pod hasłem „Sybiracy – zwycięzcy spod  Monte Cassino”. Tradycją naszej szkoły jest  aktywne uczestnictwo w tej uroczystości. W tegorocznym marszu brał udział Poczet Sztandarowy w składzie: Ewelina Murawska, Natalia Bronakowska, Urszula Wasilewska, Maciej Malinowski, Zbigniew Pieńkowski pod opieką Pani dyrektor Katarzyny Korąkiewicz. Pod Pomnikiem Katyńskim zebrali się reprezentanci z całego kraju, z zagranicy, działacze Związku Sybiraków i liczne poczty sztandarowe. Byli też przedstawiciele władz państwowych, duchowni katoliccy i prawosławni. Spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem „ Hymnu państwowego”. Po powitaniu zebranych, złożeniu wiązanek  uczestnicy marszu  przeszli w powadze i skupieniu  ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego gdzie odbyła się msza święta. Następnie zebrano się wokół Grobu Nieznanego Sybiraka. Uroczystość zakończyła się apelem poległych, salwą honorową oraz złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy.

    Urszula Wasilewska uczennica klasy IIIb

 • Narodowe Czytanie "Trylogii"

  Czytamy ,,Trylogię’’

  5 września Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Biblioteka w Białobrzegach przystąpiły do Narodowego Czytania „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, akcji zainicjowanej przez Bronisława Komorowskiego, Prezydenta RP. Uczniowie oraz nauczyciele czytali fragmenty ,,Ogniem i mieczem’’, ,,Potopu’’, ,,Pana Wołodyjowskiego’’. Wspólne czytanie powieści naszego noblisty to pożyteczna lekcja polskiej historii i ojczystego języka, spotkanie z barwnymi bohaterami.

 • Medalistka Kamila

  Brązowy medal Kamili

  28 sierpnia na stadionie w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzików w Lekkoatletyce. Kamila Witkowska (UKS Technik Augustów, uczennica kl. II b Gimnazjum w Białobrzegach) zdobyła brązowy medal w biegu na 1000 m, ustanawiając rekord życiowy 3,17,67. Gratulujemy!

 • Szkolny Zestaw podręczników na rok 2014/2015

 • Naukę zacząć czas

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

  Autobusy godzinę później niż zwykle

  9.00 - Msza Św.

  9.45 - spotkanie na sali gimnastycznej

  10.30 - spotkanie z wychowawcami w klasach

  zakończenie  (autobusy) około godz. 11.00

 • wyprawka dla przedszkolaka i dla pierwszoklasisty

  Wyprawka dla przedszkolaka

  - bloki rysunkowe białe

  blok techniczny biały

  blok techniczny kolorowy

  blok rysunkowy kolorowy

  papier kolorowy samoprzylepny, wycinanka

  kredki ołowkowe

  farby plakatowe 12 kolorowe

  p;astelina

  pastele

  teczka biurowa na prace plastyczne

  książeczka do kolorowania

  klej w tubie

   ołówek miękki, gumka, temperówka, nożyczki

  patyczki do liczenia

  obuwie na zmianę  w podpisanym worku

  mały ręczniczek

  wszystkie rzeczy proszę podpisać

  podręcznik - Kolekcja przedszkolaka wyd. Nowa Era

   

  Wyprawka dla pierwszoklasisty

  to samo co dla przedszkolaka  plus zeszyty szesnastokartkowe w linie, kratkę

 • BIWAK 2014

  Szkolny biwak

  23 i 24 czerwca uczniowie Zespołu Szkół im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach (szkoły podstawowej i gimnazjum) odpoczywali na biwaku nad jeziorem Sajno. Uczniowie gościli w ośrodku wypoczynkowym  Skowronek. Głównym celem wyjazdu był aktywny odpoczynek i słodkie lenistwo. Mimo niesprzyjającej aury (opady deszczu) nie zabrakło czasu, chęci i odwagi na siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, tenis …wodny, badminton i pływanie na rowerach wodnych. Dla wielbicieli sportów ekstremalnych – ognisko i ,,nocne Polaków rozmowy’’. Dla fanatyków piłki nożnej – mundialowe emocje przed ekranem. Biwak na pewno nie był stratą czasu …

   

 • Wykaz podręczników  2014/ 2015

   Prosimy wstrzymac się z kupnem podręczników i cwiczeń do klasy pierwszej szkoły podstawowej

   

   Klasa VI  zajęcia komputerowe - podrecznik "Zajecia komputerowe z pomysłem"

  proszę nie kupować Informatyki  -wydawnictwo MIGRA

  Podreczniki_kl__2014_2015.doc

 • XV Piknik Olimpijski

  OLIMPIJSKI JUBILEUSZ

  W sobotę uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego, członkowie szkolnego koła olimpijskiego uczestniczyli w XV Pikniku Olimpijskim. To już nasze dziewiąte spotkanie z historią, sportem, zabawą i rekreacją (od 2006 roku) podczas niezwykłej imprezy organizowanej co roku przez Polski Komitet Olimpijski, Urząd m. st. Warszawy, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Dzielnicy Żoliborz.

  Tradycyjnie rozpoczęliśmy je od wizyty w Centrum Olimpijskim i Muzeum Sportu, gdzie szczególnie debiutanci mogli podziwiać ponad 46 tysięcy eksponatów związanych ze sportem, olimpizmem, sukcesami Polaków w Igrzyskach Olimpijskich. Mimo bogactwa medali, pucharów, strojów. sprzętów sportowych, zapisów audio i wideo wspaniałej walki Polaków na Igrzyskach Olimpijskich na dłużej zatrzymaliśmy się przed ręcznie wykonanymi dyplomami za sukcesy w turniejach tenisa stołowego rozegranych w 1942 roku w obozie jenieckim w Woldenbergu. Pobyt w Centrum uświetniło wspólne zdjęcie polskich olimpijczyków i medalistów. Nasza grupa tradycyjnie uwieczniła swoją obecność wspólnym zdjęciem przy niezwykłej rzeźbie Igora Mitoraja ,,Ikaro Alato’’.

  Potem krótki spacer i jesteśmy w żoliborskim Parku Kępa Potocka, gdzie czeka na nas wiele sportowych i rekreacyjnych atrakcji, ale przede wszystkim – dwustu polskich olimpijczyków, w tym medaliści z Soczi. 7 czerwca publiczności zaprezentowali się młodzi sportowcy, którzy będą reprezentować Polskę w II Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w chińskim Nankinie. Dlatego utworzono Strefę Idei Olimpijskiej Nankin 2014., w której Pierre de Coubertin (inicjator nowożytnych igrzysk olimpijskich) wprowadził uczestników Pikniku w dziedzinę olimpizmu, kultury i sztuki. Odbyły się więc konkursy, gry, turnieje, a licznie zebrani widzowie mogli poznać młodych sportowców, którzy zadebiutują na wielkich zawodach. Szczególnie ciekawy okazał się konkurs pchnięcia kulą juniorów i juniorów młodszych pod hasłem ,,Szukamy następców mistrza", w którym wygrał Konrad Bukowiecki, jeden z najlepszych juniorów świata i, mamy nadzieję, następca Władysława Komara i Tomasza Majewskiego. Jednak punktem kulminacyjnym było przygotowanie pięciu wielkoformatowych pocztówek, które zostaną wysłane do Chin z Polską Olimpijską wraz z przesłaniem: ,,Dzielmy się igrzyskami, dzielmy się marzeniami.’’

    Tradycyjnie na Kępie Potockiej przedstawiono przede wszystkim olimpijskie dyscypliny sportu: badminton, BMX, wioślarstwo (wyścigi na ergometrach), gimnastykę artystyczną, golf, hokej na trawie, jeździectwo, judo, kajakarstwo, kolarstwo, lekkoatletykę, łucznictwo, piłkę nożną, podnoszenie ciężarów, żeglarstwo, strzelectwo, szermierkę, taekwondo, tenis, tenis stołowy, zapasy). Organizatorzy nie zapomnieli o niezwykle ciekawych: armwrestlingu, baseballu i softballu, bocce, futbolu amerykańskim, korfballu, szachach i wushu. Na Pikniku zadebiutowały rajdy terenowe i gimnastyka artystyczna. Duże wrażenie wywarły quad Rafała Sonika czy terenowa ciężarówka Grzegorza Barana (uczestników Rajdu Dakar).

    Prezentując ,,wielki” sport, organizatorzy pamiętali o ,,małym’’ i przygotowali Świat 1000 Uśmiechów, wiele konkursów artystycznych, sportowych i wiedzowych, w których mogły wystąpić całe rodziny. Również nasi uczniowie nie ograniczali się do podziwiania sportowych atrakcji, ale stanęli w ich szranki.

  Cennymi ,,zdobyczami’’ były zdjęcia i autografy sportowców, np. Ireny Szewińskiej (la), Kajetana Broniewskiego (wioślarstwo), Zbigniewa Bródki (łyżwiarstwo szybkie), Moniki Hojnisz (biathlon), Otylii Jędrzejczak (pływanie), Piotra Markiewicza (kajakarstwo), Lecha Piaseckiego (kolarstwo), Andrzeja Suprona, Andrzeja Wrońskiego (zapasy), Bogdana Wenty (piłka ręczna) i innych. Wiele satysfakcji dała nam rozmowa z panem Adamem Sandurskim, brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Moskwie 1980 (zapasy, styl wolny), dziewięciokrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy, najbardziej utytułowanym polskim zapaśnikiem w stylu wolnym.

    XV Piknik Olimpijski to nie tylko historia, sport i rekreacja. To wiele ważnych akcji społecznych. W tym roku szczególnie widoczne były: fair play (niestety już bez nieodżałowanej prof. Zofii Żukowskiej), udzielanie pierwszej pomocy (pokazy i konsultacje ratowników medycznych, strażników miejskich), Nie pływam po promilach (akcja antyalkoholowa), Nie pływam w śmieciach (wypoczynek na wodzie połączony ze sprzątaniem szlaków wodnych).

    XV Piknik Olimpijski nas nie zaskoczył. Dopisali sportowcy, publiczność, organizatorzy i …pogoda. To bardzo ciekawe wydarzenie, dzięki któremu mogliśmy zrozumieć fenomen sportu i poczuć się olimpionikami (zwycięzcami). Pojąć, że sport to wielka rodzina, nieograniczająca się do jednej dyscypliny.      

  W organizacji wyjazdu na Piknik uczestniczyli pan Piotr Markiewicz (Klub Olimpijczyka w Augustowie), nauczyciele i pracownicy naszej szkoły: Elżbieta Czuper, Katarzyna Krzyżewska, Artur Kuryło, Jan Saczko. Dziękujemy za pożyteczną i mądrą zabawę.

                                                                          Jan Saczko

 • Święto Szkoły

  Święto Szkoły

  Święto Szkoły w Zespole Szkół im. Generała Ignacego Prądzyńskiego (30 maja, piątek) to czas pełen emocji, ale zarazem spokoju, bez patosu. To dobry moment na przypomnienie sylwetki generała Ignacego Prądzyńskiego, Patrona naszej szkoły, podsumowanie pracy nad projektem edukacyjnym, na zabawę i refleksję.
  w którym uczestniczyła cała szkoła.

  K jak Książka

  Nasze świętowanie zaczęliśmy od Trzech kwadransów z książką, cyklicznej imprezy o kilkuletniej tradycji. Poczytaj mi, nauczycielu, więc … nauczyciele czytają, a uczniowie słyszą, że czytanie to prawdziwie mądra przygoda. W piątek to panie: Ewa Cich, Marianna Kisielewska, Katarzyna Korąkiewicz, Renata Oborska, Barbara Roszkowska, Iwona Świacka zabrały uczniów w krainę niezwykłego słowa. Swoim przykładem zachęcały ich do czytania książek. Przecież książka nie gryzie…

  R jak Riabina

  Święto Szkoły uświetniła Riabina, zespół niezwykły, o dwudziestosześcioletniej tradycji, z sąsiednich Gabowych Grądów i Boru. Wielokrotnie z powodzeniem występowała na ogólnopolskich festiwalach folklorystycznych: Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Ogółnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Rzeszowie. Zespół działa pod opieką Gminnego Ośrodka Kultury w Żarnowie oraz Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Suwałkach.

  W Białobrzegach panie z Riabiny wykonały dawne pieśni weselne, ballady i korowody. Skutecznie zachęciły do wspólnej zabawy uczniów a nawet niektóre nauczycielki. Zgodnie z tradycją – bez instrumentów muzycznych. Nawet korowodowi towarzyszył jedynie śpiew.

  B jak Bystry

  Bystry to kolejny gość naszego spotkania, który działa od 2002 roku pod skrzydłami Zespołu Szkół Samorządowych im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie i Towarzystwa Młodego Krechowiaka. Zaprosił widzów do pięknej i bogatej krainy folkloru augustowskiego. Program, który zaprezentowała grupa taneczno– wokalna, składał  się z augustowsko-suwalskich tańców, piosenek i przyśpiewek (szczególny aplauz widowni!) przedstawionych przy akompaniamencie kapeli. Zespół wzbudził duże zainteresowanie tym bardziej, że tancerze wystąpili w oryginalnych strojach ludowych. Pani Halina Poźniakowska (opiekunka grupy) gorąco zachęcała uczniów do wstąpienia do zespołu.

   

  P jak Prądzyński

  30 maja zaprezentowane zostały wyniki pracy uczniów i ich opiekunów, zwieńczeniem tego pracochłonnego przedsięwzięcia było podsumowanieProjektu Edukacyjnego ,,Ignacy Prądzyński’’, czyli przedstawieniewybranych prezentacji multimedialnych. Ich autorzy uświadomili widzom, jak barwne i ciekawe życie miał Ignacy Prądzyński, jak mocno splatało się ono z historią Polski i naszego regionu, jak pięknym szlakiem jest Kanał Augustowski. Koordynatorem tegorocznego projektu była pani Elżbieta Czuper. Tematy prezentacji:

  • Flora i fauna Kanału Augustowskiego i terenów, przez które przepływa (Dorota Dziądziakowska),
  • Prądzyński w obrazach (Ewelina Gawrylczyk),
  • Zwykły chłopiec i nastolatek Ignacy (Ewelina Gawrylczyk),
  • Kanał Augustowski w liczbach (Marianna Kisielewska),
  • Życie znane i nieznane generała Ignacego Prądzyńskiego (Emilia Milanowska),
  • Śluzy na Kanale Augustowskim (Bogumiła Chwedczuk).

   

  Z jak Zdrowie

  Podczas całodziennego spotkania gości, nauczycieli i uczniów nie mogło zabraknąć wystąpień o treści profilaktycznych. Dlatego uczniowie klasy I a pod kierunkiem pani Emilii Milanowskiej przekonywali, że palenie nikotyny jest nie tylko niezdrowe, szkodliwe, ale

  i …niemodne.

  O jak Omnibus

  Wiedzieć dużo o historii patrona naszej szkoły, sporcie, sztuce, języku polskim, językach obcych, mediach, geografii, regionie, biologii? To oczywiście zaleta szkolnego Omnibusa, czyli ,,Wszystkowiedzącego’’, który powinien np. wiedzieć, ile rowków jest w winylowej płycie albo ile śluz znajduje się na Kanale Augustowskim. Najpierw w szranki konkursu prowadzonego przez panią Jadwigę Kowrach stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej. Zmagania wygrał Radosław Kondracki z klasy IV. Potem rywalizację rozpoczęli gimnazjaliści. Po serii pytań eliminacyjnych Renata Oborska i Jan Saczko (jury) wyłonili finałową trójkę. W finale zwyciężyła Monika Frąckiewicz (III a) przed Dominikiem Klimaszewskim (III b) i Emilem Witkowskim (II b). Gratulujemy wiedzy, dziękujemy nauczycielom, autorom pytań: Grażynie Borawskiej, Bogumile Chwedczuk, Mariannie Kisielewskiej, Agnieszce Wielgat.

   

  K jak Karaoke

  Próbowaliście kiedyś śpiewać publicznie, przed całą szkołą? Proste? Spróbujcie. Najodważniejsi spośród uczniów wystąpili w pierwszym oficjalnym pokazie karaoke w naszej szkole. Królowały polskie przeboje: ,,Biały Miś’’, ,,Jedwab’’ Róż Europy, ,,Chcemy być sobą’’ Perfectu, z utworów zagranicznych - ,,Nothing compares to You’’ Sinead O’Connor. Przekonaliśmy się, że karaoke to nie tylko lekcja śpiewu, ale i …pracy zespołowej.

   

  Ś jak Święto

  Zgodnie z pomysłem na tegoroczne Święto Zespołu Szkół im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego złożyło się wiele przedsięwzięć, w których uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i pracownicy, uczniowie. Autorzy zaprezentowali się naukowo, artystycznie, estradowo, mogli z zadowoleniem spojrzeć na wyniki własnej pracy. Uczniowie mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania, co sprawiło, że ten czas na pewno spędziliśmy pożytecznie.Dziękujemy samorządom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz ich opiekunom (Jadwiga Kowrach, Artur Kuryło) za współpracę. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy postarali się, by było mądrze, ciekawie, różnorodnie.

  J.S.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
  Zespół Szkół im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach
  Białobrzegi 75
  16-300 Augustów
 • 87 644 92 25
  fax 87 644 92 25

Galeria zdjęć